Resultat Gurkspelen 2011

Arrangör: Västerås Friidrottsklubb
Datum: 5-7 aug 2011
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Ändrade resultat från preliminära listan:
MS Tresteg
2 Mladjen Dzakovic 1987 Sundbybergs IK 12,70 -0.8
P14 Höjd
1 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 1,63
P14 Diskus
1 Albin Johansson 1997 Högbo GIF 42,37
P13 Spjut
1 Rasmus Eriksson 1998 IF Göta 48,26
2 Edvin Larsson 1998 Eskilstuna Friidrott 35,32
P11 Boll
3 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 29,81
P10 Boll
Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 27,45
F12 Höjd
13 Linn Ahlborg 1999 Gefle IF 1,21

MS 100 m Försök7/8  10:50

Heat 1
    Vind: -0,5  
1Tom Kling-Baptiste1990Huddinge AIS10,89q
2Stephen Dunlop1990Upsala IF11,23q
3David Östling1990Rånäs 4H11,28q
4Jonathan Waern1986KFUM Örebro11,97
5Johan Zetterberg1984Strands IF12,05
6Sebastian Svedhammer1988Spårvägens FK12,49
 Victor Kårelid1989Hammarby FriidrottEj start

Heat 2
    Vind: -0,6  
1Jan Wocalewski1993Huddinge AIS11,25q
2Dan Englesson1988GoIF Tjalve11,29q
3Andrej Ekholm1989Huddinge AIS11,61q
4Daniel Goldman1979Turebergs FK11,74q
5Magnus Jutman1990KFUM Örebro11,87q
6Thomas Larsson1977Råby Rekarne FIF12,67

MS 100 m Försök - Sammanställning
       
1Tom Kling-Baptiste1990Huddinge AIS10,89q
2Stephen Dunlop1990Upsala IF11,23q
3Jan Wocalewski1993Huddinge AIS11,25q
4David Östling1990Rånäs 4H11,28q
5Dan Englesson1988GoIF Tjalve11,29q
6Andrej Ekholm1989Huddinge AIS11,61q
7Daniel Goldman1979Turebergs FK11,74q
8Magnus Jutman1990KFUM Örebro11,87q
9Jonathan Waern1986KFUM Örebro11,97
10Johan Zetterberg1984Strands IF12,05
11Sebastian Svedhammer1988Spårvägens FK12,49
12Thomas Larsson1977Råby Rekarne FIF12,67
 Victor Kårelid1989Hammarby FriidrottEj start

MS 100 m Final7/8  12:15
    Vind: -1,0  
1Tom Kling-Baptiste1990Huddinge AIS10,88
2Stephen Dunlop1990Upsala IF11,25
3Dan Englesson1988GoIF Tjalve11,33
4Jan Wocalewski1993Huddinge AIS11,38
5Andrej Ekholm1989Huddinge AIS11,69
6Daniel Goldman1979Turebergs FK11,71
7Magnus Jutman1990KFUM Örebro12,05
 David Östling1990Rånäs 4HEj start

MS 200 m Försök6/8  13:05

Heat 1
    Vind: +1,8  
1Oscar Åberg1989Huddinge AIS21,53q
2Felix Siljebäck Larsen1989Västerås FK23,35q
3Jonathan Waern1986KFUM Örebro23,63q3
4Andreas Efverström1991Gefle IF23,63q4
5Karl-Johan Elo1991Hammarby Friidrott24,48

Heat 2
    Vind: +3,4  
1Dan Englesson1988GoIF Tjalve22,25q
2Niclas Ragneberg1991Trollhättan FiK22,85q
3Christian Sonehag1988Upsala IF23,85
4Johan Zetterberg1984Strands IF24,48

MS 200 m Försök - Sammanställning
       
1Oscar Åberg1989Huddinge AIS21,53q
2Dan Englesson1988GoIF Tjalve22,25q
3Niclas Ragneberg1991Trollhättan FiK22,85q
4Felix Siljebäck Larsen1989Västerås FK23,35q
5Jonathan Waern1986KFUM Örebro23,63q3
6Andreas Efverström1991Gefle IF23,63q4
7Christian Sonehag1988Upsala IF23,85
8Karl-Johan Elo1991Hammarby Friidrott24,48
9Johan Zetterberg1984Strands IF24,48

MS 200 m Final6/8  15:30
    Vind: +1,5  
1Oscar Åberg1989Huddinge AIS21,92
2Dan Englesson1988GoIF Tjalve22,29
3Niclas Ragneberg1991Trollhättan FiK23,06
4Felix Siljebäck Larsen1989Västerås FK23,74
5Andreas Efverström1991Gefle IF24,05
 Jonathan Waern1986KFUM ÖrebroEj start

MS 400 m Final7/8  15:50

Heat 1
       
1Grälls Johan Kvarnström1991Falu IK51,81
2Andreas Efverström1991Gefle IF52,03
3Martin Petersson1990IFK Göteborg53,51
4Salvador Rinc?n Amat1978Uppsala LK1,04,25
 Waldemar Wrangel1965Västerås FKDisk

Heat 2
       
1Martin Cameron1985Spårvägens FK50,37
2Niclas Ragneberg1991Trollhättan FiK50,73
3Daniel Katurié1989Bromma IF51,43
4Christian Sonehag1988Upsala IF52,22

Heat 3
       
1Felix Francois1990Örgryte IS49,23
2Jonathan Carbe1990Örgryte IS49,65
3Albin Johansson1981Hässelby SK50,65
4Daniel Norgren1990Örgryte IS51,08
5Fredrik Hallinder1988Turebergs FK51,92

MS 400 m Final - Sammanställning
       
1Felix Francois1990Örgryte IS49,23
2Jonathan Carbe1990Örgryte IS49,65
3Martin Cameron1985Spårvägens FK50,37
4Albin Johansson1981Hässelby SK50,65
5Niclas Ragneberg1991Trollhättan FiK50,73
6Daniel Norgren1990Örgryte IS51,08
7Daniel Katurié1989Bromma IF51,43
8Grälls Johan Kvarnström1991Falu IK51,81
9Fredrik Hallinder1988Turebergs FK51,92
10Andreas Efverström1991Gefle IF52,03
11Christian Sonehag1988Upsala IF52,22
12Martin Petersson1990IFK Göteborg53,51
13Salvador Rinc?n Amat1978Uppsala LK1,04,25
 Waldemar Wrangel1965Västerås FKDisk

MS 800 m Final5/8  20:00

Heat 1
       
1Mohamed Bile1995Villstad GIF1,59,79
2Jonas Carras1991Västerås (VFK)2,01,48
3Martin Liss Andersson1986Ludvika FFI2,01,67
4Erik Norrbom1993Turebergs FK2,03,67
5Niklas Könberg1993Spårvägens FK2,03,71
6Martin Svanborg1991Bromma IF2,07,55
7Anders Magnus Andersen1981FK Studenterna2,21,79

Heat 2
       
1Albin Johansson1981Hässelby SK1,55,80
2William Levay1996Danderyd Athletics1,56,34
3Fredrik Hallinder1988Turebergs FK1,56,53
4Johan Foitzik1991Ludvika FFI1,57,40
5Joakim Frisk1990Västerås FK1,58,55
6Markus Living1989Gefle IF1,59,68
7Lars Lindberg1991Umedalens IF2,00,21
8Tomas Hultgren1991Ludvika FFI2,00,50
9Bilal Mohammed Seid1991Sundbybergs IK2,03,13

MS 800 m Final - Sammanställning
       
1Albin Johansson1981Hässelby SK1,55,80
2William Levay1996Danderyd Athletics1,56,34
3Fredrik Hallinder1988Turebergs FK1,56,53
4Johan Foitzik1991Ludvika FFI1,57,40
5Joakim Frisk1990Västerås FK1,58,55
6Markus Living1989Gefle IF1,59,68
7Mohamed Bile1995Villstad GIF1,59,79
8Lars Lindberg1991Umedalens IF2,00,21
9Tomas Hultgren1991Ludvika FFI2,00,50
10Jonas Carras1991Västerås (VFK)2,01,48
11Martin Liss Andersson1986Ludvika FFI2,01,67
12Bilal Mohammed Seid1991Sundbybergs IK2,03,13
13Erik Norrbom1993Turebergs FK2,03,67
14Niklas Könberg1993Spårvägens FK2,03,71
15Martin Svanborg1991Bromma IF2,07,55
16Anders Magnus Andersen1981FK Studenterna2,21,79

MS 800 m (VM-kval) Final7/8  15:25
       
1Hamadii Mohamed1992Egypten1,48,05
2Mattias Claesson1986Hässelby SK1,48,14
 Sadam Saliman1994SudanBröt

MS 1 500 m Final7/8  13:40

Heat 1
       
1Niklas Könberg1993Spårvägens FK4,16,45
2Martin Liss Andersson1986Ludvika FFI4,17,18
3Martin Svanborg1991Bromma IF4,19,21
4Lars Lindberg1991Umedalens IF4,22,09
5Daniel Eklund1984IFK Lidingö Friidrott4,33,44
6Emil Mårtensson1992Hässelby SK4,38,10
7Salvador Rinc?n Amat1978Uppsala LK5,10,55
8Waldemar Wrangel1965Västerås FK7,20,60

Heat 2
       
1Daniel Lundgren1985Tureberg FK3,57,51
2Gustaf Altin1990Kvarnsvedens GoIF Friidrott3,59,52
3Klas Persson1991Turebergs FK3,59,75
4Erik Widing1987Tureberg FK4,00,73
5Alexander Holmblad1994Spårvägens FK4,01,15
6Martin Stjernlof1987Tureberg FK4,02,19
7Aleksander Liss1991Turebergs FK4,05,20
8Johan Lindberg1980Upsala IF4,05,69
9Henrik Löfås1983Upsala IF4,06,51
10Erik Norrbom1993Turebergs FK4,08,16
11Yahan Faarax1995Huddinge AIS4,09,98
12Linus Rosdal1992KFUM Örebro4,10,50
13Anton Lundin1984IFK Umeå4,11,49
14Albin Sjöblom1993Rånäs 4H4,17,42

MS 1 500 m Final - Sammanställning
       
1Daniel Lundgren1985Tureberg FK3,57,51
2Gustaf Altin1990Kvarnsvedens GoIF Friidrott3,59,52
3Klas Persson1991Turebergs FK3,59,75
4Erik Widing1987Tureberg FK4,00,73
5Alexander Holmblad1994Spårvägens FK4,01,15
6Martin Stjernlof1987Tureberg FK4,02,19
7Aleksander Liss1991Turebergs FK4,05,20
8Johan Lindberg1980Upsala IF4,05,69
9Henrik Löfås1983Upsala IF4,06,51
10Erik Norrbom1993Turebergs FK4,08,16
11Yahan Faarax1995Huddinge AIS4,09,98
12Linus Rosdal1992KFUM Örebro4,10,50
13Anton Lundin1984IFK Umeå4,11,49
14Niklas Könberg1993Spårvägens FK4,16,45
15Martin Liss Andersson1986Ludvika FFI4,17,18
16Albin Sjöblom1993Rånäs 4H4,17,42
17Martin Svanborg1991Bromma IF4,19,21
18Lars Lindberg1991Umedalens IF4,22,09
19Daniel Eklund1984IFK Lidingö Friidrott4,33,44
20Emil Mårtensson1992Hässelby SK4,38,10
21Salvador Rinc?n Amat1978Uppsala LK5,10,55
22Waldemar Wrangel1965Västerås FK7,20,60

MS 110 mh Final5/8  18:30
    Vind: +1,2  
1Dennis Acson1981Hammarby Friidrott15,35

MS Höjd Final5/8  18:15
       
1Carl Rönnow1990SC Athletique1,96
2Jakob Thorvaldsson1988Råby rekarne1,96
3Eric Olsson1989SK Bore1,96
4Max Andersson1995Tierps IF Friidrott1,81

MS Stav Final6/8  16:45
       
1Per Drageryd1991KFUM Örebro4,63
2Dennis Fransson-Bergetoft1992KFUM Örebro4,33
3Jonathan Jansson1991Östhammar FI4,33
4Björn Andersson1991Bålsta IK4,33

MS Stav Final  4,18 4,33 4,43 4,53 4,63 4,83
Per Drageryd - - - xo o xxx
Dennis Fransson-Bergetoft - o - xxx
Jonathan Jansson o xo xxx
Björn Andersson o xxo - xxx

MS Längd Final5/8  19:25
       
1Adam Ståhlberg1991Örbyhus IF7,08-0,0
2Rickard Willman1994Västerås FK7,06-0,5
3Ritchie Moba1990IFK Tumba6,93-1,0
4Felix Siljebäck Larsen1989Västerås FK6,86+0,4
5Patric Hjort1993Västerås FK6,85-0,7
6Judel Kibondo1986Sundbybergs IK6,73+0,1
7Martin Bergqvist1990Mölnadls AIK6,68+1,2
8Max Andersson1995Tierps IF Friidrott6,42-0,9
9Håkan Setthammar1972Västerås FK6,010,0
10Joacim Andersson1989Väsby IK5,30-1,1
11Sebastian Svedhammer1988Spårvägens FK4,95+0,4
 David Östling1990Rånäs 4H

MS Tresteg Final5/8  17:00
       
1Erik Ehrlin1990Ärla IF14,68+1,1
2Mladjen Dzakovic1987Sundbybergs IK12,70-0.8
3Karl Schenström1991Nyköpings BIS12,48+0,0

MS Kula Final7/8  12:30
       
1Bengt Pettersson1961Huddinge AIS13,71
 Kent Larsson1963Upsala IF 
 Daniel Ståhl1992Spårvägens FK 

MS Diskus Final5/8  15:00
       
1Axel Härstedt1987Malmö AI58,57
2Daniel Ståhl1992Spårvägens FK52,89
3Mikael Ljungberg1992Nyköpings BIS48,25
4Erik Schenström1991Nyköpings BIS45,29
 Henrik Wennberg1966Upsala IF 

MS Slägga Final6/8  12:15
       
1Jörgen Viksell1979Västerås FK45,37
2Fredric Andersson1990Bollnäs FIK42,53

MS Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Fredric Andersson x 39,76 x x x 42,53
Jörgen Viksell 42,08 44,85 x 45,37 43,96 x

MS Spjut Final5/8  18:15
       
1Robert Ekman1982Västerås FK51,24
2Emil Bergqvist1991IK Westmannia50,97
3Fredrik Jansson1990Södertälje IF48,48
4Patrik Berg1988Turebergs FK43,61
5Joacim Andersson1989Väsby IK35,71
 Ingemar Veinberg1982Spårvägens FK

P 19 100 m Final7/8  10:45
    Vind: -0,4  
1Daniel Nordmark1993Västerås FK11,51
2Olle Forslin1993Hässelby SK11,58
3Adam Axelsson1993Finspångs AIK FI11,73
4Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SK12,35
5Jimmy Kjellström1993Huddinge AIS12,64

P 19 100 m LoppExtra7/8  12:10
    Vind: -0,7  
1Adam Axelsson1993Finspångs AIK FI11,68
2Olle Forslin1993Hässelby SK11,71
3Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SK12,37

P 19 200 m Försök6/8  12:55

Heat 1
    Vind: +2,0  
1Viktor Jönsson1992Råby Rekarne FIF22,36q
2Olle Forslin1993Hässelby SK22,74q
3Marcus Backman1993Eskilstuna Friidrott23,19q
4Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SK24,39

Heat 2
    Vind: +1,6  
1Hampus Widlund1993IFK Växjö22,61q
2Erik Holmberg1993Rånäs 4H22,83q
3Daniel Nordmark1993Västerås FK22,86q
4Adam Axelsson1993Finspångs AIK FI23,85

P 19 200 m Försök - Sammanställning
       
1Viktor Jönsson1992Råby Rekarne FIF22,36q
2Hampus Widlund1993IFK Växjö22,61q
3Olle Forslin1993Hässelby SK22,74q
4Erik Holmberg1993Rånäs 4H22,83q
5Daniel Nordmark1993Västerås FK22,86q
6Marcus Backman1993Eskilstuna Friidrott23,19q
7Adam Axelsson1993Finspångs AIK FI23,85
8Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SK24,39

P 19 200 m Final6/8  15:10
    Vind: +2,7  
1Hampus Widlund1993IFK Växjö22,25
2Viktor Jönsson1992Råby Rekarne FIF22,27
3Olle Forslin1993Hässelby SK22,79
4Daniel Nordmark1993Västerås FK23,23
 Marcus Backman1993Eskilstuna FriidrottEj start
 Erik Holmberg1993Rånäs 4HEj start

P 19 400 m Final7/8  15:35
       
1Erik Holmberg1993Rånäs 4H50,62
2Marcus Hawkins1993Rånäs 4H50,64
3Ken Braesch-Andersen1993Hammarby Friidrott50,86
4Fredrik Åström1993Täby IS50,87
5Simon Knuters1993Bromma IF53,79
 Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SKEj start

P 19 800 m Final5/8  19:50
       
1Linus Rosdal1992KFUM Örebro2,05,39
2Martin Andersson1993Ärla IF2,07,03
3Alexander Thysell1993Ärla IF2,09,01
4Björn Thuresson1993Stocksäters IF2,10,92
5Martin Martinsson1992Valbo AIF2,12,36
6Christoffer Rydstedt1993Ärla IF2,13,16
7Sven Visser1993SK Bore2,24,93
 Marcus Levinovic1993Kolbäck Villaej start

P 19 110 mh Final5/8  18:30
    Vind: +1,2  
1Anton Nilsson1992Huddinge AIS14,71
 Hampus Widlund1993IFK Växjöbröt

P 19 300 mh Final6/8  18:15
       
1Anton Nilsson1992Huddinge AIS39,23
2Fredrik Lindgren1992Stenungsunds Friidrott40,55
3Fredrik Åström1993Täby IS40,72

P 19 Höjd Final5/8  18:15
       
1Arlind Shaluni1992IK Norrköping Friidrott1,99
2Valdemar Karlsson1993Hammarby Friidrott1,91

P 19 Längd Final6/8  15:25
       
1Björn Bamane1993Spårvägens FK6,82+1,6
2Viktor Warg1993KFUM Arvika Friidrott6,74+3,06,66 +1,6

P 19 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Björn Bamane 6,49 +1,4 6,37 +0,5 6,73 +2,4 6,68 +1,4 6,82 +1,6 x +1,5
Viktor Warg 6,54 +0,7 6,74 +3,0 x +3,0 6,66 +1,6 x +2,3 x +1,6

P 19 Kula Final7/8  12:30
       
1Niklas Lindstedt1993Hässelby SK17,38
2Andreas Eriksson1994IK Heros FIK12,41
3Jimmy Kjellström1993Huddinge AIS7,69

P 19 Diskus Final6/8  10:00
       
1Andreas Grahn1997Västerås FK51,33
2Jussi Kiviniemi1993Södertälje IF48,45
3Anders Pettersson1993Säffle FIK44,05

P 19 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Grahn x 50,44 50,03 49,70 49,50 51,33
Anders Pettersson 44,05 x 43,75 43,56 x 43,60
Jussi Kiviniemi 48,00 48,11 x 46,49 48,37 48,45

P 19 Slägga Final6/8  12:15
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros FIK35,20

P 19 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Eriksson 31,86 33,41 x x 35,20 x

P 17 100 m Final7/8  11:00
    Vind: -1,3  
1Emil Thessén1994Västerås FK11,56
2Mattias Qvarfordt1994Hammarby Friidrott11,90
3Rickard Willman1994Västerås FK11,95
4Aure Kinnunen1994Västerås FK12,03
5Rikard Hällberg1994Upsala IF12,60

P 17 200 m Försök6/8  12:45

Heat 1
    Vind: +1,1  
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS22,92q
2Rickard Willman1994Västerås FK23,39q
3Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS23,86q
4Mattias Qvarfordt1994Hammarby Friidrott24,21
5Pontus Johansson1994Södertälje IF26,22

Heat 2
    Vind: +2,9  
1Tim Jonsson1994Hässelby SK23,20q
2Emil Thessén1994Västerås FK23,42q
3Robin Forsell1994KFUM Örebro24,06q
4Oscar Johansson1995Högbo GIF26,65

P 17 200 m Försök - Sammanställning
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS22,92q
2Tim Jonsson1994Hässelby SK23,20q
3Rickard Willman1994Västerås FK23,39q
4Emil Thessén1994Västerås FK23,42q
5Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS23,86q
6Robin Forsell1994KFUM Örebro24,06q
7Mattias Qvarfordt1994Hammarby Friidrott24,21
8Pontus Johansson1994Södertälje IF26,22
9Oscar Johansson1995Högbo GIF26,65

P 17 200 m Final6/8  15:05
    Vind: +2,6  
1Tim Jonsson1994Hässelby SK22,89
2Emil Thessén1994Västerås FK23,29
3Rickard Willman1994Västerås FK23,32
 Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AISEj start
 Henrik Malmberg1995Huddinge AISEj start
 Robin Forsell1994KFUM ÖrebroEj start

P 17 400 m Final7/8  15:30

Heat 1
       
1Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS53,98
2Daniel Jonsson1994Spårvägens FK55,46
3Niklas Arvidsson1995IK Westmannia56,67
4Rikard Hällberg1994Upsala IF57,23

Heat 2
       
1Alex Torgersson1994Hammarby Friidrott50,61
2Gustav Schölin1994Finspångs AIK FI52,76
3Petter Berner Wik1994Upsala IF53,05
4Max Gålnander1994Upsala IF54,39

P 17 400 m Final - Sammanställning
       
1Alex Torgersson1994Hammarby Friidrott50,61
2Gustav Schölin1994Finspångs AIK FI52,76
3Petter Berner Wik1994Upsala IF53,05
4Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS53,98
5Max Gålnander1994Upsala IF54,39
6Daniel Jonsson1994Spårvägens FK55,46
7Niklas Arvidsson1995IK Westmannia56,67
8Rikard Hällberg1994Upsala IF57,23

P 17 800 m Final5/8  19:40
       
1Daniel Jonsson1994Spårvägens FK2,08,91
2Martin Hammar1995Rånäs 4H2,09,61
3Petter Berner Wik1994Upsala IF2,10,97
4Niklas Arvidsson1995IK Westmannia2,12,53
5Noah Berhane1994Fredrikshofs FF2,12,56
6Mikael Puskas1994Västerås FK2,13,31
7Hugo Lindell1995Rånäs 4H2,14,01
8Andrej Svetlandvic1995Kolbäck Villa3,07,56
9Martin Lettlanovic1995Kolbäck Villa3,09,73

P 17 1 500 m Final7/8  14:00
       
1Martin Hammar1995Rånäs 4H4,23,14
2Andreas Jansson1996SLK-Oxelösund4,23,45
3Markus Hansell1994Tyresö FK4,30,05
4Philip Örnborg1994Danderyds SK4,32,74
5Noah Berhane1994Fredrikshofs FF4,33,01

P 17 110 mh Final5/8  18:15
    Vind: +0,6  
1Rickard Willman1994Västerås FK14.65
2Anton Nordback1994Upsala IF14,88
3Håvard Sommer Rosenlund1995Frol IL Norge15,17
4Eric Bergvall1994Hässelby SK15,21
5Noak Ringman1995IK Norrköping Friidrott15,46
6Ayad Shaker1994Eskilstuna Friidrott15.56
7Felix Norén1995Katrineholms SK Friidrott16.49

P 17 300 mh Final6/8  18:15
       
1Håvard Sommer Rosenlund1995Frol IL Norge42,61

P 17 Höjd Final 
       
1Martin Sundgren1994Finspångs AIK FI1,79
2Michael Chlebek1995Väsby IK1,61

P 17 Längd Final6/8  15:25
       
1Johan Meckbach1995Täby IS6,13+1,7

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Johan Meckbach - 6,10 +1,8 5,89 +2,8 5,91 +2,1 6,12 +0,0 6,13 +1,7

P 17 Tresteg Final5/8  17:00
       
1Noak Ringman1995IK Norrköping Friidrott13,58-0,3
2Pierre Savela1994Ärla IF12,650,0
3Sebastian Engström1995Huddinge AIS10,17+1,1
 Jesper Norén1995Gefle IFigr

P 17 Kula Final7/8  10:35
       
1Alexander Larsson1994Upsala IF15,67
2Andreas Eriksson1994IK Heros FIK13,52
3Jimmy Wikström1995Örbyhus IF12,70
 Ali Alsaadi1994Eskilstuna Friidrott 

P 17 Diskus Final6/8  10:00
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros FIK38,71
2Carl Moskuvaara1999Huddinge AIS37,15
3Alexander Persson1995Tyresö FK37,07
4Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS22,27

P 17 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Dennis Elms-Jansson 20,14 x x 22,27 x x
Alexander Persson x 35,42 35,88 35,41 37,07 36,94
Andreas Eriksson 35,68 36,85 33,49 38,27 38,71 37,54
Carl Moskuvaara 32,88 34,09 x 36,07 x 37,15

P 17 Slägga Final5/8  17:00
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros FIK39,16
 Alexander Persson1995Tyresö FKIGR

P 17 Spjut Final5/8  18:15
       
1Axel Lönegren1994Upsala IF58,54
2Andrea Vinghede1995Sundbybergs IK42,10
3Sebastian Engström1995Huddinge AIS27,83
 Yasir Alimam1994Eskilstuna Friidrott 

P 15 100 m Final7/8  10:20
    Vind: -1,1  
1Martin Björnsson1996Sköldinge IF11,76
2Erik Martinsson1996Gefle IF11,81
3Filip Wendelin1996IFK Sala12,63
4Johan Ström1996Strands IF12,83
5Johan Andersson1996Rånäs 4H12,85
6Johan Lazsio1996Kungsängen SK13,09

P 15 300 m Final7/8  14:50
       
1Erik Martinsson1996Gefle IF37,03
2Filip Wendelin1996IFK Sala37,96
3Gustav Bivstedt1996Hässelby SK39,05
4Patric Rajala1996Fredrikshofs FF43,59

P 15 800 m Final5/8  19:20
       
1Filip Wendelin1996IFK Sala2,03,82
2Gustav Bivstedt1996Hässelby SK2,03,92
3Erik Martinsson1996Gefle IF2,05,01
4Andreas Jansson1996SLK-Oxelösund2.07,79
5Björn Seifert1996Upsala IF2,11,17
6Anton Wijk1996Upsala IF2,11,91
7Patric Rajala1996Fredrikshofs FF2,16,92

P 15 2 000 m Final7/8  12:50
       
1Andreas Jansson1996SLK-Oxelösund5,56,75
2Filip Artursson1996Bromma IF6,25,88
3Anton Wijk1996Upsala IF6,36,85

P 15 300 mh Final6/8  18:05
       
1Andreas Movin1996IFK Lidingö44,17
2Björn Seifert1996Upsala IF46,48

P 15 Höjd Final5/8  19:30
       
1Henrik Thoms1996Hanviken SK1,82
2Erik Martinsson1996Gefle IF1,76
3Joar Andersson1996Täby IS1,64

P 15 Längd Final6/8  17:05
       
1Erik Martinsson1996Gefle IF6,14+2,2
2Johan Ström1996Strands IF5,52+2,0
3Johan Andersson1996Rånäs 4H4,46+3,1

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Johan Andersson 4,11 +2,3 4,46 +3,1 4,42 +3,4 4,45 +3,0 x +2,5 4,00 +3,0
Johan Ström 5,52 +2,0 5,25 +2,0 5,32 +3,1 x +1,3 x +2,0 x +3,0
Erik Martinsson 5,93 +2,1 3,88 +2,4 6,04 +3,4 6,14 +2,2 x +3,1 5,87 +2,8

P 15 Kula Final7/8  11:05
       
1Chris Arnoldsson1996Turebergs FK13,82
2Filip Wendelin1996IFK Sala12,29
3Johan Andersson1996Rånäs 4H9,43

P 15 Diskus Final6/8  12:10
       
 Chris Arnoldsson1996Turebergs FK 
 Johan Ström1996Strands IF32,76

P 15 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Johan Ström 30,72 32,76 x x x x

P 15 Slägga Final5/8  17:00
       
1Chris Arnoldsson1996Turebergs FK56,78
2Anton Andersson1996Umedalens IF49,73

P 15 Spjut Final7/8  14:05
       
1Chris Arnoldsson1996Turebergs FK52,94
2Johan Andersson1996Rånäs 4H26,34

P 14 100 m Final7/8  10:10
    Vind: -0,6  
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK12,19
2Tobias Johansson1997IK Viking FIK12,70
3Victor Flink1997Turebergs FK12,81
4Michael Welsapar1997Enköpings AI12,88
5Christoffer Sandell1997Råby Rekarne FIF13,26
6Joakim Karlsson1997Västerås FK13,27
7Erik Brorsson1997Västerås FK13,98
8Johannes Turesson1997Högbo GIF14,62

P 14 300 m Final7/8  14:40
       
1Johannes Turesson1997Högbo GIF45,26
 Pontus Hagman1997Västerås FKEj start
 Christoffer Hagman1997Västerås FKEj start

P 14 800 m Final5/8  19:30
       
1Jacob Eriksson Viklund1997Sundbybergs IK2,15,99
2Christoffer Hagman1997Västerås FK2,22,97
3Pontus Hagman1997Västerås FK2,26,94

P 14 2 000 m Final7/8  12:50
       
1Emil Danielsson1997Dala-Järna IK6,31,26
2Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS6,33,93
3Edwin Andersson1997Hässelby SK6,37,81
4Christoffer Hagman1997Västerås FK6,40,18
5Pontus Hagman1997Västerås FK6,41,98

P 14 100 mh Final5/8  17:30
    Vind: +0,8  
1Eric Axtelius1997Enköpings AI15,17
2Oscar Hjerm1997Västerås FK15.69

P 14 300 mh Final6/8  18:05
       
1Albin Johansson1997Högbo GIF44,82
2Eric Axtelius1997Enköpings AI50,50

P 14 Höjd Final6/8  10:55
       
1Eric Axtelius1997Enköpings AI1,63
2Oscar Hjerm1997Västerås FK1,57
3Tobias Johansson1997IK Viking FIK1,57
4Giovanni Inostroza1997Turebergs FK1,41
5Sebastian Larsson1997Råby Rekarne FIF1,31

P 14 Höjd Final  1,26 1,31 1,36 1,41 1,46 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63
Sebastian Larsson o xo xxx
Giovanni Inostroza - - o o xxx
Oscar Hjerm - - - - - - xxo o xxx
Tobias Johansson - - - - - xo xxo o xxx
Eric Axtelius - - - - - - o o o

P 14 Längd Final6/8  17:05
       
 Giovanni Inostroza1997Turebergs FK5,79+4,75,43 +1,7
 Michael Welsapar1997Enköpings AI5,50+3,15,43 +0,9
 Joakim Karlsson1997Västerås FK5,44+2,05,36 +0,8
 Tobias Johansson1997IK Viking FIK5,19+2,63,07 +1,5
 Edwin Sahlin1997Västerås FK5,10+2,73,76 +1,3
 Erik Brorsson1997Västerås FK4,76+2,54,52 +1,9
 Anton Norling1997Tierps IF Friidrott4,46+1,4
 Oscar Matsson1997Kisa SK4,37+3,94,20 +1,8
 Sebastian Larsson1997Råby Rekarne FIF4,22+1,8

P 14 Tresteg Final5/8  18:40
       
1Eric Axtelius1997Enköpings AI11,39+0,1
2Michael Welsapar1997Enköpings AI11,350,0
3Tobias Johansson1997IK Viking FIK11,11+0,7

P 14 Kula Final7/8  11:05
       
1Victor Flink1997Turebergs FK10,35
2Giovanni Inostroza1997Turebergs FK10,10

P 14 Diskus Final6/8  12:10
       
1Albin Johansson1997Högbo GIF42,37
2Victor Flink1997Turebergs FK34,41
3Albin Kjellberg1997Hässelby SK32,15
4Edwin Sahlin1997Västerås FK27,28

P 14 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Albin Kjellberg x x 26,16 32,15 29,65 30,17
Victor Flink x 31,15 x x 33,82 34,41
Albin Johansson 40,13 x x x x 42,37
Edwin Sahlin 27,28 x x x 21,76 x

P 14 Slägga Final5/8  17:00
       
1Victor Flink1997Turebergs FK44,23
2Albin Kjellberg1997Hässelby SK31,84
3Linus Lindkvist1997Wedevågs IF31,31

P 14 Spjut Final7/8  14:05
       
1Victor Flink1997Turebergs FK36,22
2Marcus Jaurell1997Hässelby SK35,75
3Giovanni Inostroza1997Turebergs FK31,98
4Erik Brorsson1997Västerås FK29,08
 Oscar Hjerm1997Västerås FK

P 13 80 m Final6/8  12:25
    Vind: +2,0  
1Gustaf Borg1998Nyköpings BIS10,15
2Daniel Persson1998Bromma IF10,38
3Lukas Nordén1998Västerås FK10,81
4Axel Abrahamsson1998Bromma IF11,72
5Fredrik Andersson1998Rånäs 4H13,37

P 13 600 m Final6/8  17:05
       
1Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS1,42,25
2Benjamin Eklund1998IK Westmannia1,46,04
3Lukas Nordén1998Västerås FK1,50,80
4Arvid Malm1998Västerås FK1,53,94
5Axel Abrahamsson1998Bromma IF1,54,56
 Fredrik Andersson1998Rånäs 4HBröt

P 13 Höjd Final7/8  14:20
       
1Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS1,49
2Benjamin Eklund1998IK Westmannia1,40
3Simon Eriksson1998Örbyhus IF1,31
 Edvin Larsson1998Eskilstuna Friidrott 

P 13 Längd Final6/8  13:10
       
1Daniel Persson1998Bromma IF5,07+3,04,87 +1,0
2Benjamin Eklund1998IK Westmannia4,73+2,34,63 +1,1
3Axel Abrahamsson1998Bromma IF4,53+3,04,32 +1,2

P 13 Tresteg Final7/8  15:05
       
1Benjamin Eklund1998IK Westmannia9,29+1,4
2Simon Eriksson1998Örbyhus IF8,74+1,3

P 13 Kula Final6/8  13:40
       
1Edvin Larsson1998Eskilstuna Friidrott11,54
2Gustaf Borg1998Nyköpings BIS10,76
3Joel Mattsson1998Tierps IF Friidrott10,36

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Gustaf Borg 9,91 8,80 10,41 10,09 10,76 8,88
Edvin Larsson 11,08 11,38 11,54 x x 10,99
Joel Mattsson 9,92 x 9,54 10,36 10,07 10,06

P 13 Spjut Final7/8  11:05
       
1Rasmus Eriksson1998IF Göta48,26
2Edvin Larsson1998Eskilstuna Friidrott35,32
3Benjamin Eklund1998IK Westmannia31,01
 Sebastian Larsson1998Råby Rekarne FIF

P 12 80 m Final6/8  12:10
    Vind: +2,8  
1Noa Jonsson1999Hässelby SK10,97
2Oskar Erixon1999IK Westmannia11,41
3Arvid Gustafsson 1999Upsala IF11,45
4Gustav Mattsson1999Kisa SK11,80
5Tobias Tranderyd1999KFUM Örebro12,39

P 12 600 m Final6/8  17:05
       
1Jonathan Bergdahl1999Huddinge AIS1,44,06
2Jonathan Schür1999Katrineholms SK Friidrott1,50,51
3Tobias Tranderyd1999KFUM Örebro1,52,95
4Oskar Erixon1999IK Westmannia1,55,68

P 12 60 mh Final6/8  10:20
    Vind: +1,3  
1Arvid Gustafsson 1999Upsala IF10,89
2Felix Bark1999Västerås FK12,06
3Gustav Mattsson1999Kisa SK12,74

P 12 Höjd Final7/8  14:20
       
1Oskar Erixon1999IK Westmannia1,34
2Simon Blörnstedt1999Bålsta IK1,31
3Gustav Mattsson1999Kisa SK1,26
4Felix Bark1999Västerås FK1,21

P 12 Längd Final7/8  10:00
       
1Oskar Erixon1999IK Westmannia4,59-0,4
2Simon Blörnstedt1999Bålsta IK4,36-1,0
3Gustav Mattsson1999Kisa SK4,310,0
4Filip Skoog1999Västerås FK4,23+0,3
5Felix Bark1999Västerås FK3,920,0

P 12 Kula Final6/8  13:40
       
1Patrik Lindstedt1999Hässelby SK10,78
2Oskar Erixon1999IK Westmannia9,43
3Noa Jonsson1999Hässelby SK8,26
4Gustav Mattsson1999Kisa SK6,61

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Patrik Lindstedt x 10,73 10,45 x 10,78 x
Gustav Mattsson 5,09 6,27 6,61 6,41 6,61 x
Oskar Erixon 8,41 8,62 9,43 8,93 8,66 8,59
Noa Jonsson 7,40 x 7,70 8,26 7,79 7,91

P 12 Spjut Final7/8  11:05
       
1Gustav Mattsson1999Kisa SK25,48
2Filip Skoog1999Västerås FK25,26
3Simon Thor2000IFK Märsta24,90
4David Flink2000Turebergs FK22,39
5David Sahi2000Bålsta IK21,59

P 11 60 m Försök6/8  11:55

Heat 1
    Vind: +1,9  
1Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott9,02q
2Nils Söderqvist2000Huddinge AIS9,26q
3David Flink2000Turebergs FK9,68q
4Fredrik Hamrefors2000Västerås FK9,76q
5David Sahi2000Bålsta IK9,85q
6David Mellberg2000Bålsta IK10,38

Heat 2
    Vind: +1,7  
1Johan Luning2000Bålsta IK9,12q
2Olle Tyrsmo2000Glanshammars IF9,13q
3Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS9,35q
4Ronny Wallin2000Bålsta IK10,02
5Oskar Arensmeier2000Frövi IK Friidrott10,03

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott9,02q
2Johan Luning2000Bålsta IK9,12q
3Olle Tyrsmo2000Glanshammars IF9,13q
4Nils Söderqvist2000Huddinge AIS9,26q
5Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS9,35q
6David Flink2000Turebergs FK9,68q
7Fredrik Hamrefors2000Västerås FK9,76q
8David Sahi2000Bålsta IK9,85q
9Ronny Wallin2000Bålsta IK10,02
10Oskar Arensmeier2000Frövi IK Friidrott10,03
11David Mellberg2000Bålsta IK10,38

P 11 60 m Final6/8  14:05
    Vind: +2,6  
1Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott8,94
2Olle Tyrsmo2000Glanshammars IF9,04
3Johan Luning2000Bålsta IK9,08
4Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS9,32
5Nils Söderqvist2000Huddinge AIS9,49
6David Flink2000Turebergs FK9,75
7Fredrik Hamrefors2000Västerås FK9,84
8David Sahi2000Bålsta IK9,96

P 11 600 m Final6/8  16:45
       
1Olle Tyrsmo2000Glanshammars IF1,53,22
2Joel Andersson2000Enköpings AI1,55,21
3Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS1,57,68
4Sebastian Eriksson2000Råby rekarne1,59,37
5Johan Luning2000Bålsta IK2,03,95
6Nils Söderqvist2000Huddinge AIS2,10,02
7Fredrik Hamrefors2000Västerås FK2,14,12
8David Mellberg2000Bålsta IK2,17,52

P 11 Höjd Final7/8  10:00
       
1Simon Thor2000IFK Märsta1,41
2Joel Andersson2000Enköpings AI1,33
3Ronny Wallin2000Bålsta IK1,16
3Fredrik Hamrefors2000Västerås FK1,16
5Nils Söderqvist2000Huddinge AIS1,16
6Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS1,16

P 11 Längd Final7/8  13:25
       
1Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS4,10
2Joel Andersson2000Enköpings AI3,95
3Nils Söderqvist2000Huddinge AIS3,86
4Johan Luning2000Bålsta IK3,78
5Simon Thor2000IFK Märsta3,75
6Oskar Arensmeier2000Frövi IK Friidrott3,50
7Fredrik Hamrefors2000Västerås FK3,45
8Ronny Wallin2000Bålsta IK3,39
9David Flink2000Turebergs FK3,33
10David Sahi2000Bålsta IK3,23

P 11 Kula Final6/8  14:25
       
1David Flink2000Turebergs FK8,09
2David Sahi2000Bålsta IK8,03
3Ronny Wallin2000Bålsta IK7,87
4Oskar Arensmeier2000Frövi IK Friidrott7,51
5Jakob Persson2000Bromma IF7,51
6Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS7,42
7Fredrik Hamrefors2000Västerås FK7,19
8David Mellberg2000Bålsta IK6,56
9Marcus Ring2000Bålsta IK6,50

P 11 Boll Final7/8  11:35
       
1Edvin Schölin2000Finspångs AIK FI38,32
2David Sahi2000Bålsta IK33,72
3Joel Andersson2000Enköpings AI29,81
4Oskar Arensmeier2000Frövi IK Friidrott29,26
5Nils Söderqvist2000Huddinge AIS27,64
6David Flink2000Turebergs FK27,44
7Ronny Wallin2000Bålsta IK25,64
8Fredrik Hamrefors2000Västerås FK21,09

P 10 60 m Försök6/8  11:45

Heat 1
    Vind: +2,5  
1Marcus Haraldsson2001Upsala IF9,28q
2Emil Stenlund2001KA2 IF9,60q
3Hampus Holm2001Västerås FK9,79q
4Ludwig Lindström2001Bålsta IK9,81q
5Jonas Eriksson2001Västerås FK9,99q
6Oscar Persson2001Frövi IK Friidrott10,15

Heat 2
    Vind: +2,4  
1Albert Nygren2001Upsala IF9,45q
2Victor Emanuelsson2001Turebergs FK9,77q
3Lucas Ganbrant2001Linköpings GIF9,98q
4Arthur Abrahamsson2001Bromma IF10,09
5Sverre Lindell2001Rånäs 4H10,11
6Tim Ondracek2001Västerås FK11,18

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Marcus Haraldsson2001Upsala IF9,28q
2Albert Nygren2001Upsala IF9,45q
3Emil Stenlund2001KA2 IF9,60q
4Victor Emanuelsson2001Turebergs FK9,77q
5Hampus Holm2001Västerås FK9,79q
6Ludwig Lindström2001Bålsta IK9,81q
7Lucas Ganbrant2001Linköpings GIF9,98q
8Jonas Eriksson2001Västerås FK9,99q
9Arthur Abrahamsson2001Bromma IF10,09
10Sverre Lindell2001Rånäs 4H10,11
11Oscar Persson2001Frövi IK Friidrott10,15
12Tim Ondracek2001Västerås FK11,18

P 10 60 m Final6/8  13:50
    Vind: +2,5  
1Marcus Haraldsson2001Upsala IF9,33
2Albert Nygren2001Upsala IF9,38
3Emil Stenlund2001KA2 IF9,70
4Victor Emanuelsson2001Turebergs FK9,73
5Ludwig Lindström2001Bålsta IK9,82
6Hampus Holm2001Västerås FK9,87
7Jonas Eriksson2001Västerås FK9,99
8Lucas Ganbrant2001Linköpings GIF10,11

P 10 600 m Final6/8  16:35
       
1Albert Nygren2001Upsala IF1,56,70
2Ludwig Lindström2001Bålsta IK2,00,37
3Sverre Lindell2001Rånäs 4H2,02,56
4Marcus Haraldsson2001Upsala IF2,09,30
5Arthur Abrahamsson2001Bromma IF2,18,84
6Jonas Eriksson2001Västerås FK2,19,27
7Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF2,19,59

P 10 Höjd Final7/8  10:00
       
1Emil Stenlund2001KA2 IF1,33
2Ludwig Lindström2001Bålsta IK1,21
3Hugo Karlsson2001Götlunda IF1,16
4Victor Emanuelsson2001Turebergs FK1,11
5Sverre Lindell2001Rånäs 4H1,06

P 10 Längd Final7/8  15:35
       
1Emil Stenlund2001KA2 IF4,04
2Ludwig Lindström2001Bålsta IK3,93
3Victor Emanuelsson2001Turebergs FK3,533,52
4Lukas Olsson2001Upsala IF3,533,44
5Lucas Ganbrant2001Linköpings GIF3,533,39
6Sverre Lindell2001Rånäs 4H3,51
7Hugo Karlsson2001Götlunda IF3,50
8Oscar Persson2001Frövi IK Friidrott3,45
9Hampus Holm2001Västerås FK3,32
10Jonas Eriksson2001Västerås FK2,96

P 10 Kula Final6/8  16:55
       
1Emil Stenlund2001KA2 IF8,26
2Hugo Karlsson2001Götlunda IF8,06
3Hampus Holm2001Västerås FK6,61
4Arthur Abrahamsson2001Bromma IF6,26
5Lucas Ganbrant2001Linköpings GIF6,04
6Ludwig Lindström2001Bålsta IK5,43
7Oscar Persson2001Frövi IK Friidrott5,36
8Isac Lindblom Boredal2001Bålsta IK5,32
9Tim Ondracek2001Västerås FK5,16
10Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF5,01
11Jonas Eriksson2001Västerås FK4,58

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Ludwig Lindström 4,77 5,27 5,15 5,27 5,22 5,43
Arthur Abrahamsson 6,20 5,97 5,90 x 5,25 6,26
Isac Lindblom Boredal 5,16 5,32 4,38 5,06 4,87 4,98
Jakob Meeker 5,01 4,80 4,95
Tim Ondracek 5,16 4,64 4,85
Jonas Eriksson 4,58 3,81 4,45
Lucas Ganbrant 5,99 6,04 5,41 5,55 5,78 5,60
Hampus Holm 5,79 6,12 6,61 6,01 5,98 4,19
Emil Stenlund 7,09 7,86 7,13 7,46 8,26 7,92
Hugo Karlsson 7,89 7,77 7,48 7,48 6,29 8,06
Oscar Persson 5,36 5,23 4,78 5,35 5,28 4,70

P 10 Boll Final7/8  13:55
       
1Ludwig Lindström2001Bålsta IK30,28
2Lucas Ganbrant2001Linköpings GIF28,58
3Hugo Karlsson2001Götlunda IF27,45
4Hampus Holm2001Västerås FK27,23
5Sverre Lindell2001Rånäs 4H25,46
6Emil Stenlund2001KA2 IF24,52
7Jonas Eriksson2001Västerås FK18,89

P 9 60 m Final6/8  11:35
    Vind: +3,3  
1Zion Eriksson2002IK Stål9,01
2Jonathan Johnsson2002KFUM Örebro9,50
3Pontus Gustavsson2002Västerås FK9,88
4Wilhelm Bergentz2002KFUM Örebro10,12
5Oliver Smidskog2002Västerås FK10,43
6Adam Nordmark2002Västerås FK10,44
7Linus Auvinen2002IK Westmannia10,72
8Gabriel Nygren2002Upsala IF15,66

P 9 600 m Final6/8  16:25
       
1Zion Eriksson2002IK Stål2,10,83
2Filip Höijer2002Frövi IK Friidrott2,11,61
3Jonathan Johnsson2002KFUM Örebro2,12,34
4Wilhelm Bergentz2002KFUM Örebro2,12,94
5Gabriel Nygren2002Upsala IF2,15,30
6Adam Nordmark2002Västerås FK2,18,36
7Oliver Smidskog2002Västerås FK2,20,52
8Pontus Gustavsson2002Västerås FK2,20,60
9Linus Auvinen2002IK Westmannia2,36,41

P 9 Längd Final7/8  14:15
       
1Zion Eriksson2002IK Stål4,39
2Jonathan Johnsson2002KFUM Örebro3,72
3Filip Höijer2002Frövi IK Friidrott3,35
4Pontus Gustavsson2002Västerås FK3,33
5Oliver Smidskog2002Västerås FK3,17
6Linus Auvinen2002IK Westmannia2,94
7Henri Hautala2002Västerås FK2,82
 Filip Daun2002Västerås FK
 Adam Nordmark2002Västerås FK 

P 9 Kula Final6/8  10:00
       
1Zion Eriksson2002IK Stål7,01
2Wilhelm Bergentz2002KFUM Örebro6,85
3Filip Höijer2002Frövi IK Friidrott6,756,70
4Pontus Gustavsson2002Västerås FK6,756,41
5Mattias Ring2002Bålsta IK6,73
6Linus Auvinen2002IK Westmannia5,49
7Oliver Smidskog2002Västerås FK5,24
8Adam Nordmark2002Västerås FK3,69

P 9 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Filip Höijer 6,41 6,75 6,21 6,69 6,04 6,70
Linus Auvinen 4,30 4,87 4,70 4,22 5,27 5,49
Wilhelm Bergentz 6,80 6,71 6,73 6,78 6,73 6,85
Adam Nordmark 3,69 3,32 3,26 3,24 3,45 3,48
Oliver Smidskog 5,05 5,24 x 4,94 5,24 5,01
Pontus Gustavsson 6,41 x 6,34 6,38 6,13 6,75
Zion Eriksson 7,01 6,79 6,54 6,39 6,47 6,20
Mattias Ring 5,91 6,73 6,64 6,41 6,63 6,73

P 9 Boll Final7/8  13:10
       
1Filip Höijer2002Frövi IK Friidrott32,84
2Zion Eriksson2002IK Stål31,13
3Linus Auvinen2002IK Westmannia27,42
4Oliver Smidskog2002Västerås FK19,10
5Pontus Gustavsson2002Västerås FK17,03
6Henri Hautala2002Västerås FK16,00
 Adam Nordmark2002Västerås FK

P 8 60 m Försök6/8  11:25

Heat 1
    Vind: +1,6  
1Pelle Karlsson2003Götlunda IF10,18q
2Ivan Kolsmyr2004SK Iron11,03q
3Emrik Fröding2003Götlunda IF11,20q
4Evert Jonsson2003Bålsta IK11,87q
5Lukas Nordmark2004Västerås FK12,94

Heat 2
    Vind: +2,5  
1Alexander Ebbestad2003Gottsunda IF10,36q
2Albin Wallenius2003Västerås FK10,42q
3Eskil Jonsson2003Bålsta IK10,48q
4Arvid Arensmeirer2003Frövi IK Friidrott10,76q
5Johan Sjödén2003Västerås FK12,78
6Samuel Lantz2005Västerås FK13,38

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Pelle Karlsson2003Götlunda IF10,18q
2Alexander Ebbestad2003Gottsunda IF10,36q
3Albin Wallenius2003Västerås FK10,42q
4Eskil Jonsson2003Bålsta IK10,48q
5Arvid Arensmeirer2003Frövi IK Friidrott10,76q
6Ivan Kolsmyr2004SK Iron11,03q
7Emrik Fröding2003Götlunda IF11,20q
8Evert Jonsson2003Bålsta IK11,87q
9Johan Sjödén2003Västerås FK12,78
10Lukas Nordmark2004Västerås FK12,94
11Samuel Lantz2005Västerås FK13,38

P 8 60 m Final6/8  14:00
    Vind: +2,2  
1Pelle Karlsson2003Götlunda IF10,22
2Alexander Ebbestad2003Gottsunda IF10,50
3Eskil Jonsson2003Bålsta IK10,62
4Albin Wallenius2003Västerås FK10,66
5Arvid Arensmeirer2003Frövi IK Friidrott10,84
6Emrik Fröding2003Götlunda IF11,38
7Ivan Kolsmyr2004SK Iron11,44
8Evert Jonsson2003Bålsta IK12,05

P 8 400 m Final6/8  15:55
       
1Albin Wallenius2003Västerås FK1,23,73
2Evert Jonsson2003Bålsta IK1,25,33
3Eskil Jonsson2003Bålsta IK1,25,43
4Emrik Fröding2003Götlunda IF1,25,59
5Pelle Karlsson2003Götlunda IF1,27,35
6Alexander Ebbestad2003Gottsunda IF1,36,41
7Lukas Nordmark2004Västerås FK1,50,90
 Johan Sjödén2003Västerås FKBröt

P 8 Längd Final6/8  10:00
       
1Pelle Karlsson2003Götlunda IF3,56
2Eskil Jonsson2003Bålsta IK3,37
3Arvid Arensmeirer2003Frövi IK Friidrott3,08
4Emrik Fröding2003Götlunda IF2,95
5Albin Wallenius2003Västerås FK2,89
6Johan Sjödén2003Västerås FK2,63
7Evert Jonsson2003Bålsta IK2,56
8Lukas Nordmark2004Västerås FK2,33
9Samuel Lantz2005Västerås FK2,16

KS 100 m Final7/8  10:40
    Vind: -1,3  
1Petra Larsson1990Gefle IF12,31
2Linnéa Alstermark1992Hammarby Friidrott12,35
3Tove Tengvall1991Hammarby Friidrott13,00
4Carina Reinholdsson1989Strands IF16,54

KS 100 m LoppExtra7/8  12:05
    Vind: -1,2  
1Linnéa Alstermark1992Hammarby Friidrott12,22
2Petra Larsson1990Gefle IF12,28
3Tove Tengvall1991Hammarby Friidrott13,03

KS 200 m Final6/8  13:25
    Vind: +1,0  
1Vendela Mindelöf1990Hässelby SK25,76
2Camilla Olsson1989Hellas FK25,87
3Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott26,22
4Malin Johansson1987Hellas FK26,41
5Jenni Ehn Gårdhage1978Västerås FK28,46
6Erika Bergqvist1987Kils AIK Friidrott29,45

KS 400 m Final7/8  15:00

Heat 1
       
1Jenni Ehn Gårdhage1978Västerås FK1,03,75
 Suzanna Romilson1990FK StudenternaBröt

Heat 2
       
1Betty Strandberg1995Gefle IF56,36
2Vendela Mindelöf1990Hässelby SK57,80
3Caroline Kihlblom1994Huddinge AIS58,47
4Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott59,78
5Ann Hyvärinen1990IFK Lidingö Friidrott1,00,88

KS 400 m Final - Sammanställning
       
1Betty Strandberg1995Gefle IF56,36
2Vendela Mindelöf1990Hässelby SK57,80
3Caroline Kihlblom1994Huddinge AIS58,47
4Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott59,78
5Ann Hyvärinen1990IFK Lidingö Friidrott1,00,88
6Jenni Ehn Gårdhage1978Västerås FK1,03,75
 Suzanna Romilson1990FK StudenternaBröt

KS 800 m Final5/8  19:10
       
1Maria Westher1990Karlskoga FIF2.11.93
2Lova Wåhlin1992Hammarby Friidrott2,17,16
3Caroline Kihlblom1994Huddinge AIS2,20,90
4Emma Jansson1991Ludvika FFI2.26,63
5Charlotta Linnell1972FK Studenterna2,28,30

KS 1 500 m Final7/8  13:30
       
1Alem Tesfaye1995Sundbybergs IK4,40,12
2Maria Westher1990Karlskoga FIF4,41,45
3Linnea Smeds1985Spårvägens FK4,46,94
4Erika Fyrvall1987Hässelby SK4,47,65
5Emma Jansson1991Ludvika FFI4,47,70
6Julia Forsmark1993IK Stål4,49,37
7Erika Svanborg 1991Bromma IF4,54,18
8Susanne Sjöstrand1986FK Studenterna4,57,68

KS 100 mh Final5/8  17:45
    Vind: +0.0  
1Malin Eriksson1991KFUM Örebro14,82

KS Höjd Final6/8  16:40
       
1My Nordström1990IK Norrköping Friidrott1,74
2Sofie Skoog1990IF Göta1,71
3Kristina Eriksson1989Rånäs 4H1,65
4Molly Bergvall1995IFK Växjö1,62

KS Höjd Final  1,56 1,59 1,62 1,65 1,68 1,71 1,74 1,77
My Nordström - - o o o o xo xxx
Sofie Skoog - - - o o xo xxx
Kristina Eriksson o o o xo xxx
Molly Bergvall - xxo o xxx

KS Stav Final6/8  12:05
       
1Madeleine Nilsson1990Kvarnsvedens GoIF Friidrott3,88
2Klara Vegerfors1980Spårvägens FK3,73

KS Stav Final  3,63 3,68 3,73 3,78 3,83 3,88 4,01
Madeleine Nilsson - xo - o - xxo xxx
Klara Vegerfors xxo - xo - xxx

KS Längd Final7/8  11:00
       
1Angelica Ström1981Gefle IF5,79+0,0
2Isabelle Mrak1991Eskilstuna Friidrott5,01+0,1
3Anna-Karin Sörling1989Eskilstuna Friidrott4,63+1,1
 Sandra Sääw1987KFUM Örebro
 Maja Rogemyr1991IF Göta 
 Anna Hall1993GoIF Tjalve 

KS Tresteg Final5/8  18:05
       
1Angelica Ström1981Gefle IF12,63+0,0
2Ewa Marcinkiewicz1993Västerås FK12,19+0,0
3Sofie Sandberg1985Gefle IF11,89-0,4
4Madeleine Nilsson1991Gefle IF11,47-0,9

KS Kula Final7/8  13:15
       
1Anna Wikström1987IFK Tumba13,67
2Johanna Larsson1992Filipstads IF12,90
3Matilda Brandtberg1994Nyköpings BIS11,37
 Anna Hall1993GoIF Tjalve 

KS Diskus Final5/8  17:00
       
1Jenny Johansson1988Västerås FK50,18
2Anna Wikström1987IFK Tumba49,19
3Elinor Forsander1988Ullevi FK46,97
4Julia Wiberg1992U F Contact46,16
5Matilda Gunnarsson1990Västerås FK43,85
6Lena Björk1976Hofors AIF43,35
7Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve41,68
8Maria Wennlund1993Filipstads IF38,76
9Matilda Brandtberg1994Nyköpings BIS37,68
10Emma Swärd1989Södertälje IF36,11
11Julila Rabe1991Bålsta IK33,08
 Sofie Sandberg1985Gefle IF 

KS Slägga Final6/8  11:05
       
1Josefin Berg1985IF Göta59,84
2Karin Engström1983Spårvägens FK58,35
3Johanna Rydberg1988Västerås FK55,20
4Madelen Fahlstedt1983Gefle IF54,24
5Petra Öberg1989Nyköpings BIS53,97
6Amanda Rydberg1993Västerås FK52,55
7Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve50,25
8Kristina Andersson1991Råby Rekarne FIF46,26
9Louise Johansson1990Södertälje IF41,34

KS Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Madelen Fahlstedt 53,15 x 51,68 54,24 53,96 53,10
Josefin Berg x 58,60 59,72 59,84 58,44 58,66
Petra Öberg 52,10 50,94 x x 53,97 x
Karin Engström 55,03 56,08 x 58,35 x 55,75
Kristina Andersson 42,97 44,14 44,23 45,94 46,10 46,26
Louise Johansson x 38,41 41,34
Johanna Rydberg 52,78 53,84 55,08 54,86 55,20 x
Amanda Rydberg x x 49,05 51,18 52,55 x
Camilla Norr-Ericson 50,25 49,24 x 47,87 45,72 46,94

KS Slägga (Extragren) Final5/8  18:00
       
1Cecilia Nilsson1979Råby Rekarne FIF62,01
2Josefin Berg1985IF Göta58,81
3Karin Engström1983Spårvägens FK57,77

KS Spjut Final5/8  19:30
       
1Matilda Gunnarsson1990Västerås FK43,15

F 19 100 m Final7/8  10:40
    Vind: -1,3  
1Jessica Östlund1993Hässelby SK12,81
2Madeleine Eriksson1993Gefle IF12,89
3Jenny Melin1993Strands IF13,28

F 19 100 m LoppExtra7/8  12:05
    Vind: -1,2  
1Madeleine Eriksson1993Gefle IF12,79
2Jessica Östlund1993Hässelby SK13,09

F 19 200 m Final6/8  13:35
    Vind: +2,3  
1Sandra Knezevic1992Huddinge AIS24,96
2Linda Frödin1993Gefle IF25,78
3Felicia Berglind1993Hellas FK26,42
4Johanna Bromark1993Gefle IF26,66

F 19 400 m Final7/8  16:10
       
1Ewa Marcinkiewicz1993Västerås FK57,63
2Caroline Andersson1992IF Göta58,67
3Linda Frödin1993Gefle IF59,62
4Malin Lignell1992Stocksäters IF1,01,19
5Malin Trollsås1993Danderyds SK1,01,97

F 19 800 m Final5/8  19:10
       
1Charlotta Carlsson1993IK Norrköping Friidrott2.23,95
2Linnea Brickman Eriksson1992Västerås FK2,24,00

F 19 1 500 m Final7/8  13:30
       
1Linnea Brickman Eriksson1992Västerås FK5,00,96

F 19 100 mh Final5/8  17:45
    Vind: -0,0  
1Madeleine Eriksson1993Gefle IF14.86

F 19 300 mh Final6/8  17:55
       
1Emma Ehrlin1993Ärla IF45,95
2Hanna Edwardsson1993Västerås FK46,402
3Lova Wåhlin1992Hammarby Friidrott46,403
4Lovisa Grönros1993Hammarby Friidrott48,40
5Johanna Bromark1993Gefle IF48,71
6Josefin Edwall1993Bromma IF49,76

F 19 Höjd Final6/8  16:40
       
1Felicia Berglind1993Hellas FK1,65
2Alexandra Hjorth1993Upsala IF1,65
3Hanna Edwardsson1993Västerås FK1,59
4Lina Löfqvist1993Tierps IF Friidrott1,59
 Caroline Gyllenbern1993Turebergs FKx

F 19 Höjd Final  1,41 1,46 1,51 1,56 1,59 1,62 1,65 1,68
Hanna Edwardsson - - - o o xxx
Alexandra Hjorth - - - o o xo xxo xxx
Caroline Gyllenbern - - - - xxx
Lina Löfqvist o o o o xo xxx
Felicia Berglind - - xxo o o xxo xo xxx

F 19 Stav Final6/8  12:05
       
1Anna Jacobsson1992IFK Lidingö3,03

F 19 Stav Final  2,83 2,93 3,03 3,13
Anna Jacobsson o o xxo xxx

F 19 Längd Final7/8  11:00
       
 Madeleine Eriksson1993Gefle IF 
 Alexandra Hjorth1993Upsala IF4,88+1,4

F 19 Tresteg Final5/8  18:05
       
1Emma Ehrlin1993Ärla IF11,40+0,4

F 19 Kula Final7/8  13:15
       
1Johanna Larsson1992Filipstads IF12,43
2Anna Söderberg1993Trångsvikens IF8,51

F 19 Diskus Final6/8  11:05
       
1Maria Wennlund1993Filipstads IF41,37
2Felicia Thomsson1992Hässelby SK37,50
 Anna Söderberg1993Trångsvikens IFigr

F 19 Slägga Final5/8  18:00
       
1Amanda Rydberg1993Västerås FK53,28
2Emelie Henningsson1993Bollnäs FIK43,51
3Jennie Ekström1993Ärla IF38,83

F 19 Spjut Final5/8  19:30
       
1Alexandra Mrak1993Råby Rekarne FIF37,14
2Yuselin Greek1992Filipstads IF35,68
3Karolin Hoppa1993Tullinge-Tumba FF29,89
 Mergime Jashari1992IK Westmannia
 Alexander Mrak1993Råby Rekarne FIF

F 17 100 m Försök7/8  11:10

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Josefin Palm1994Gefle IF12,79q
2Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott13,17q
3Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK13,31q
4Alexi Ramskog1994Hammarby Friidrott13,37q
5Caroline Ljungström1995Täby IS14,31
6Moa Bylund1994Huddinge AIS14,60
7Tiia Hautala1995Västerås FK15,70

Heat 2
    Vind: -0,5  
1Karolina Nikamo1995Upsala IF12,73q
2Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott13,20q
3Felicia Olsson1995Tierps IF Friidrott13,28q
4Rebecka Schelander1994Hammarby Friidrott13,57q
5Emma Kullin1995Huddinge AIS13,98
6Linnéa Jönsson1995Upsala IF13,99
7Felicia Engman1995Upsala IF14,03

F 17 100 m Försök - Sammanställning
       
1Karolina Nikamo1995Upsala IF12,73q
2Josefin Palm1994Gefle IF12,79q
3Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott13,17q
4Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott13,20q
5Felicia Olsson1995Tierps IF Friidrott13,28q
6Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK13,31q
7Alexi Ramskog1994Hammarby Friidrott13,37q
8Rebecka Schelander1994Hammarby Friidrott13,57q
9Emma Kullin1995Huddinge AIS13,98
10Linnéa Jönsson1995Upsala IF13,99
11Felicia Engman1995Upsala IF14,03
12Caroline Ljungström1995Täby IS14,31
13Moa Bylund1994Huddinge AIS14,60
14Tiia Hautala1995Västerås FK15,70

F 17 100 m Final7/8  11:10
    Vind: -0,4  
1Karolina Nikamo1995Upsala IF12,53
2Josefin Palm1994Gefle IF12,77
3Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott12,96
4Alexi Ramskog1994Hammarby Friidrott13,22
5Felicia Olsson1995Tierps IF Friidrott13,33
6Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK13,37
7Rebecka Schelander1994Hammarby Friidrott13,64
 Nikita Burton1994Eskilstuna FriidrottDisk

F 17 200 m Försök6/8  13:05

Heat 1
    Vind: +2,9  
1Ida Jansson1995Rånäs 4H25,79q
2Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott26,16q
3Anna Westher1997KFUM Örebro26,23q
4Michelle Inostroza1995Turebergs FK32,21
 Denise Eriksson1995Gefle IFEj start

Heat 2
    Vind: +3,5  
1Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott25,26q
2Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott25,73q
3Sanna Ohlström1994Rånäs 4H26,92q
4Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF27,88
5Moa Wikner1995Strands IF28,44

F 17 200 m Försök - Sammanställning
       
1Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott25,26q
2Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott25,73q
3Ida Jansson1995Rånäs 4H25,79q
4Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott26,16q
5Anna Westher1997KFUM Örebro26,23q
6Sanna Ohlström1994Rånäs 4H26,92q
7Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF27,88
8Moa Wikner1995Strands IF28,44
9Michelle Inostroza1995Turebergs FK32,21
 Denise Eriksson1995Gefle IFEj start

F 17 200 m Final6/8  15:20
    Vind: +1,9  
1Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott25,44
2Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott25,48
3Ida Jansson1995Rånäs 4H25,73
4Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott26,40
5Anna Westher1997KFUM Örebro26,41
6Sanna Ohlström1994Rånäs 4H27,24

F 17 400 m Final7/8  15:10

Heat 1
       
1Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF1,01,69
2Alexi Ramskog1994Hammarby Friidrott1,02,46
3Evelina Hiltunen1995Ullevi FK1,04,50
4Lovisa Pettersson1995Årsunda IF1,07,14
5Rebecca Andersson1994Enköpings AI1,10,60

Heat 2
       
1Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott58,23
2Ida Jansson1995Rånäs 4H59,22
3Elin Eriksson1995Falu IK1,01,52
4Minda Langmoen1995Ullevi FK1,01,58
5Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS1,03,27

F 17 400 m Final - Sammanställning
       
1Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott58,23
2Ida Jansson1995Rånäs 4H59,22
3Elin Eriksson1995Falu IK1,01,52
4Minda Langmoen1995Ullevi FK1,01,58
5Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF1,01,69
6Alexi Ramskog1994Hammarby Friidrott1,02,46
7Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS1,03,27
8Evelina Hiltunen1995Ullevi FK1,04,50
9Lovisa Pettersson1995Årsunda IF1,07,14
10Rebecca Andersson1994Enköpings AI1,10,60

F 17 800 m Final5/8  19:00
       
1Sofia Nilsson1995Linköpings GIF2.24.25
2Minda Langmoen1995Ullevi FK2.29.15
3Sophia Persson1995Huddinge AIS2,29,23
4Lovisa Pettersson1995Årsunda IF2,29,77
5Evelina Hiltunen1995Ullevi FK2.34.64
6Emma Forss1994Hammarby Friidrott2,35,88
7Pebbles Höglind1995Sundbybergs IK2.42.84

F 17 1 500 m Final7/8  13:30
       
1Greta Graziani1994Running Modica4,53,45
2Emma Bivstedt1994Hässelby SK5,15,65
3Lovisa Pettersson1995Årsunda IF5,20,53
4Sophia Persson1995Huddinge AIS5,26,78

F 17 100 mh Final5/8  17:55
    Vind: +1.0  
1Pauline Munthers1994Falu IK15,02
2Angelica Öhrn1994KFUM Örebro15,70
3Caroline Jansson1994Örbyhus IF16.29
4Sandra Håkansson1994Huddinge AIS17.05
5Josefine Sandelius1994Hammarby Friidrott17.61

F 17 300 mh Final6/8  17:50
       
1Emma Larsson1994Västerås FK46,89
2Alexi Ramskog1994Hammarby Friidrott48,84
3Emma Forss1994Hammarby Friidrott51,21
4Rebecca Andersson1994Enköpings AI54,42

F 17 Höjd Final6/8  14:35
       
1Amanda Bills1994Hässelby SK1,59
2Klara Helander1995Upsala IF1,56
3Josefin Forsberg1995IK Westmannia1,51
4Jenny Landberg1995GoIF Tjalve1,46
5Unni Lissmats1994IF Linden1,46
6Felicia Engman1995Upsala IF1,46

F 17 Höjd Final  1,36 1,41 1,46 1,51 1,56 1,59 1,63
Klara Helander - o o xo xo xxx
Josefin Forsberg o o o xo xxx
Jenny Landberg o o o xxx
Felicia Engman o xo xo xxx
Unni Lissmats - o xo xxx
Amanda Bills - - - o o xo xxx

F 17 Stav Final6/8  12:05
       
1Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS3,13
2Moa Bylund1994Huddinge AIS2,53
 Agnes Moberg1996Tyresö FKx

F 17 Stav Final  2,33 2,53 2,68 2,83 3,03 3,13 3,23
Moa Bylund xxo xo xxx
Louise Gabrielsson - - - - xxo o xxx
Agnes Moberg - - - xxx

F 17 Längd Final7/8  10:00
       
1Sofia Nilsson1995Gefle IF5,67+1,3
2Fanny Anonsen1995Gefle IF5,37+0,7
3Felicia Olsson1995Tierps IF Friidrott5,24+0,3
4Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK5,11+0,8
5Caroline Taxén1994Enköpings AI5,09+0,8
6Rebecka Schelander1994Hammarby Friidrott4,84+1,5
7Felicia Engman1995Upsala IF4,82+1,1
8Molly Bergvall1995IFK Växjö4,78+1,4
9Idunn Fyksen Sooaru1994Huddinge AIS4,61+0,4
10Caroline Ljungström1995Täby IS4,55+0,3
11Tiia Hautala1995Västerås FK4,15+0,9
12Unni Lissmats1994IF Linden3,34+1,0
 Michelle Inostroza1995Turebergs FK 

F 17 Tresteg Final5/8  18:05
       
1Sofia Nilsson1995Gefle IF12,20+1,3
2Fanny Anonsen1995Gefle IF11,35+0,0
3Anna Holmin1995Upsala IF10,75+0,5

F 17 Kula Final7/8  14:15
       
1Matilda Brandtberg1994Nyköpings BIS12,35
2Jennifer Björklund1995Enköpings AI11,73
3Fanny Öhrn-Selahn1995Sundbybergs IK11,46
4Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK11,06
5Emma Kullin1995Huddinge AIS10,96
6Jenny Landberg1995GoIF Tjalve10,49
7Linnéa Jönsson1995Upsala IF10,16
8Moa Bylund1994Huddinge AIS9,22
9Caroline Ljungström1995Täby IS9,16

F 17 Diskus Final6/8  11:05
       
1Lydia SundinIFK Mora37,66
2Emelie Pettersson1994Gefle IF33,84
3Jennifer Björklund1995Enköpings AI32,42
4Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS27,87
5Fanny Öhrn-Selahn1995Sundbybergs IK26,73
6Jenny Landberg1995GoIF Tjalve25,62
7Moa Wikner1995Strands IF25,02
8Felicia Engman1995Upsala IF19,06

F 17 Slägga Final5/8  18:45
       
1Freja Liljedahl1994Gefle IF49,36
2Anna-Clara Rydberg1994SK Bore46,22
3Linnéa Jönsson1995Upsala IF40,11
4Sara Grönlund1994IK Norrköping Friidrott38,31
5Sandra Friberg1994Turebergs FK36,00
6Angelica Wäli1994Ullevi FK35,73
7Sandra Larsson1994Ludvika FFI32,72
8Josefin Krieg1995Huddinge AIS32,37
9Caroline Wallin1994Huddinge AIS26,68
10Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK22,79

F 17 Spjut Final7/8  15:25
       
1Jennifer Björklund1995Enköpings AI37,02
2Ulrika Andersson1994Råby Rekarne FIF33,00
3Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS28,85
4Felicia Engman1995Upsala IF21,69
 Sofi Flink1995Västerås FK
 Denise Eriksson1995Gefle IF

F 15 100 m Final7/8  10:30
    Vind: -1,0  
1Klara Zetterberg1996Upsala IF13,40
2Oliva Jurcola1996Huddinge AIS13,51
3Sofia Lindfors1996Hellas FK13,59
4Paulina Pellas1996IF Åland, Finland14,70

F 15 300 m Final7/8  14:20
       
1Magdalena Mosell1996Söderhamns IF42,27
2Sofia Lindfors1996Hellas FK43,24
3Klara Eklund1996IK Westmannia46,92

F 15 800 m Final5/8  18:50
       
1Nicole Sörensen1996Falu IK2,27.80
2Klara Eklund1996IK Westmannia2,35,20
3Jenny Lingvall1996Falu IK2,40,73

F 15 2 000 m Final7/8  13:05
       
1Moa Rothman1996Västerås FK6,51,59

F 15 80 mh Final5/8  17:10
    Vind: +0.8  
1Daniela Karlsson1996Västerås FK12,34
2Elin Forsberg1996Hammarby Friidrott12,72
3Malin Ekblad1996Upsala IF13,36
4Clara Pethö1996Gefle IF13,55

F 15 300 mh Final6/8  17:45
       
1Daniela Karlsson1996Västerås FK48,41
2Nicole Sörensen1996Falu IK49,94

F 15 Höjd Final6/8  10:55
       
1Alice Hindersson1996Spårvägens FK1,51
2Elin Forsberg1996Hammarby Friidrott1,51

F 15 Höjd Final  1,41 1,46 1,51 1,54
Elin Forsberg xo o xo xxx
Alice Hindersson o o xo xxx

F 15 Stav Final6/8  10:00
       
1Agnes Moberg1996Tyresö FK2,83

F 15 Stav Final  2,73 2,83 2,93
Agnes Moberg o xxo xxx

F 15 Längd Final7/8  12:05
       
1Oliva Jurcola1996Huddinge AIS5,10+1,3
2Klara Zetterberg1996Upsala IF5,09+0,9
3Paulina Pellas1996IF Åland, Finland4,38+2,24,27 +0,7
4Sofia Lindfors1996Hellas FK4,38+1,14,03 +2,0
5Elin Erixon1996IK Westmannia4,37+1,4
 Clara Pethö1996Gefle IF

F 15 Tresteg Final5/8  17:30
       
1Elvira Richardsson1996IFK Kristinehamn Friidrott11,16+0,0
2Paulina Pellas1996IF Åland, Finland9,18+0,0

F 15 Kula Final7/8  10:00
       
1Michaela Nitz1996IFK Märsta10,40
2Elin Erixon1996IK Westmannia8,83
3Sara Thor1996Huddinge AIS8,24

F 15 Diskus Final6/8  12:55
       
1Alma SundinIFK Mora42,83
2Paulina Pellas1996IF Åland, Finland23,92

F 15 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Paulina Pellas 20,28 x 22,10 x x 23,92
Alma Sundin 42,83 38,79 40,35 x x x

F 15 Slägga Final5/8  18:45
       
1Amanda Karlsson1996Huddinge AIS38,13
2Elin Erixon1996IK Westmannia20,72
 Ebba Karlsson (Utom tävlan)1997Huddinge AIS27,18
 Frida Schaub (Utom Tävlan)1997Hanviken SK20,34
 Annika Larsson1996Upsala IF 

F 15 Spjut Final7/8  15:25
       
1Frida Carlsson1996Hanviken SK28,55
2Sara Thor1996Huddinge AIS24,98
 Oliva Jurcola1996Huddinge AIS

F 14 100 m Försök7/8  10:00

Heat 1
    Vind: -0,8  
1Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott13,12q
2Ella Frödin1997Västerås FK13,33q
3Paulina Toresäter1997Enköpings AI13,65q
4Felicia Auvinen1997IK Westmania14,41
5Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF14,65
6Ida Tryggvesson1997Bålsta IK14,94
7Amanda Engman1997Upsala IF15,09

Heat 2
    Vind: -1,0  
1Matilda Lindberg1997Huddinge AIS13,17q
2Elin Bohman1997Turebergs FK13,37q
3Elice Vähäkuopus1997Östhammar FI13,68q
4Emma Forsén1997Västerås FK13,86q
5Joline Samuelsson1997Strands IF14,12q
6Klara Pettersson1997Västerås FK14,28
7Cecilia Jäger Stenberg1997Sundbybergs IK17,57

F 14 100 m Försök - Sammanställning
       
1Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott13,12q
2Matilda Lindberg1997Huddinge AIS13,17q
3Ella Frödin1997Västerås FK13,33q
4Elin Bohman1997Turebergs FK13,37q
5Paulina Toresäter1997Enköpings AI13,65q
6Elice Vähäkuopus1997Östhammar FI13,68q
7Emma Forsén1997Västerås FK13,86q
8Joline Samuelsson1997Strands IF14,12q
9Klara Pettersson1997Västerås FK14,28
10Felicia Auvinen1997IK Westmania14,41
11Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF14,65
12Ida Tryggvesson1997Bålsta IK14,94
13Amanda Engman1997Upsala IF15,09
14Cecilia Jäger Stenberg1997Sundbybergs IK17,57

F 14 100 m Final7/8  11:30
    Vind: -0,5  
1Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott12,94
2Ella Frödin1997Västerås FK13,12
3Matilda Lindberg1997Huddinge AIS13,21
4Elin Bohman1997Turebergs FK13,46
5Paulina Toresäter1997Enköpings AI13,72
6Emma Forsén1997Västerås FK13,89
7Joline Samuelsson1997Strands IF13,97
8Elice Vähäkuopus1997Östhammar FI14,23

F 14 300 m Final7/8  14:30

Heat 1
       
1Mikaela Waernulf1997Västerås FK43,78
2Emma Forsén1997Västerås FK47,20
3Elin Johansson1997Kongahälla AIK48,60
4Ida Tryggvesson1997Bålsta IK51,76

Heat 2
       
1Astrid Rosvall1997Hässelby SK43,08
2Hanna Mir1997Tureberg FK44,26
3Ella Frödin1997Västerås FK45,76
4Frida Persson1998Huddinge AIS45,79
5Klara Henriksson1997Åkersberga SK46,41

F 14 300 m Final - Sammanställning
       
1Astrid Rosvall1997Hässelby SK43,08
2Mikaela Waernulf1997Västerås FK43,78
3Hanna Mir1997Tureberg FK44,26
4Ella Frödin1997Västerås FK45,76
5Frida Persson1998Huddinge AIS45,79
6Klara Henriksson1997Åkersberga SK46,41
7Emma Forsén1997Västerås FK47,20
8Elin Johansson1997Kongahälla AIK48,60
9Ida Tryggvesson1997Bålsta IK51,76

F 14 800 m Final5/8  18:50
       
1Astrid Rosvall1997Hässelby SK2.19,69
2Klara Henriksson1997Åkersberga SK2.25.70
3Emma Gustafsson1997Upsala IF2.26.11
4Lidiya Ararso1998Västerås FK2,27,93
5Maja Sjöholm1997Upsala IF2,34.39
6Sofia Hultgren1997Ludvika FFI2,35,84
7Ida Tryggvesson1997Bålsta IK2,47.20

F 14 2 000 m Final7/8  13:05
       
1Lidiya Ararso1998Västerås FK7,02,45
2Emma Gustafsson1997Upsala IF7,04,97

F 14 80 mh Final5/8  17:00
    Vind: 0,0  
1Elice Vähäkuopus1997Östhammar FI12.88
2Linn Gustafsson1997IF Åland, Finland13.38
3Ella Frödin1997Västerås FK13,81
4Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF15.48

F 14 300 mh Final6/8  16:40
       
1Elin Bohman1997Turebergs FK46,26
2Lisa Thor1998Huddinge AIS55,22
3Sabine Steen1997IFK Kristinehamn Friidrott1,00,71
 Anna Westher1997KFUM ÖrebroBröt

F 14 Höjd Final7/8  15:10
       
1Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott1,55
2Elin Bohman1997Turebergs FK1,52
3Amanda Engman1997Upsala IF1,49
4Sharon Lopéz1997Västerås FK1,46
5Mathilda Fästh1997Upsala IF1,46
6Mimmi Gustafsson1997Ununge IF1,41
6Klara Pettersson1997Västerås FK1,41
6Ellen Pettersson1997Örbyhus IF1,41
9Linn Peura1997Flens FS1,41
10Felicia Auvinen1997IK Westmania1,26
11Emma Readwin1997Hellas FK1,21
 Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott

F 14 Stav Final6/8  10:00
       
1Sharon Lopéz1997Västerås FK2,33
 Lisa Piscator1997IFK Kristinehamn Friidrott 

F 14 Längd Final6/8  13:55
       
1Paulina Toresäter1997Enköpings AI5,27+2,75,11 +1,4
2Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott5,16+2,34,93 +1,7
3Elin Bohman1997Turebergs FK5,03+3,2
4Linn Peura1997Flens FS4,78+2,14,70
5Amanda Björkholm1997Upsala IF4,78+1,94,59
6Ella Frödin1997Västerås FK4,63+2,04,62 +0,9
7Lovisa Berglund1997KFUM Örebro4,54+3,04,41 +1,6
8Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF4,39+1,24,09
9Frida Persson1998Huddinge AIS4,39+1,93,44
10Hedvig Engström Kindmark1997Upsala IF4,32+1,7
11Klara Pettersson1997Västerås FK4,29+2,2
12Elin Johansson1997Kongahälla AIK4,17+3,44,16 +1,8
13Felicia Auvinen1997IK Westmania4,14+2,8
14Emma Forsén1997Västerås FK4,06+2,7
15Emma Espling1997Västerås FK3,84+2,63,60 +1,8

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Linn Peura 4,59 +2,6 4,44 +1,9 4,55 +0,9 4,62 +2,8 4,78 +2,1 4,70 +3,9
Elin Bohman 4,70 +3,3 4,85 +2,2 4,93 +2,1 4,95 +4,3 5,03 +3,2 4,71 +2,6
Felicia Auvinen 3,95 +2,8 4,14 +2,8 4,07 +2,2
Lovisa Berglund 4,54 +3,0 4,41 +1,6 4,33 +2,2 4,37 +2,2 4,39 +1,8 4,31 +2,3
Victoria Engström Kindmark 4,39 +1,2 4,09 +2,3 3,78 +4,7 3,94 +4,0 4,04 +1,7 4,08 +1,5
Hedvig Engström Kindmark 4,32 +1,7 4,08 +1,0 4,16 +1,7
Emma Forsén 4,06 +2,7 x +1,8 3,69 +2,3
Emma Espling 3,72 +3,1 3,84 +2,6 3,60 +1,8
Ella Frödin 4,36 +1,9 4,63 +2,0 4,62 +0,9 3,10 +2,3 4,49 +2,3 3,90 +2,4
Klara Pettersson 4,10 +2,0 4,15 +3,0 4,29 +2,2
Elin Johansson 4,16 +1,8 4,17 +3,4 4,01 +1,3
Linnea Rosman x +2,2 4,93 +1,7 5,16 +2,3 4,62 +2,1 4,24 +1,1 5,08 +2,7
Amanda Björkholm 4,55 +0,6 4,78 +1,9 2,34 +2,7 x +2,7 4,59 +3,7 x +2,1
Paulina Toresäter 4,90 +1,9 4,93 +1,0 5,13 +2,8 5,11 +1,4 5,07 +1,9 5,27 +2,7
Frida Persson 3,44 +1,3 4,39 +1,9 2,92 +3,4

F 14 Tresteg Final5/8  17:30
       
1Paulina Toresäter1997Enköpings AI10,56-1,6
2Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9,980,0
3Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF9,72+0,3
4Michaela Norrbelius1997Gefle IF9,39+0,8
5Linn Peura1997Flens FS9,27-0,2
6Hedvig Engström Kindmark1997Upsala IF9,11-0,3
 Linn Gustafsson1997IF Åland, Finland
 Emma Espling1997Västerås FK

F 14 Kula Final6/8  11:15
       
1Sandra Kemdal1997Västerås FK10,40
2Jasmina Bier1997LG Delmenhorts/Diepholz Tyskland10,33
3Elin Bohman1997Turebergs FK10,21
4Grete Ahlberg1998Hammarby Friidrott9,95
5Klara Pettersson1997Västerås FK9,90
6Matilda Björklund1997Bålsta IK9,80
7Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF9,31
8Elin Johansson1997Kongahälla AIK9,15
9Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott8,79
10Linn Peura1997Flens FS8,72
11Ella Frödin1997Västerås FK8,42
12Felicia Auvinen1997IK Westmania6,98

F 14 Diskus Final6/8  12:55
       
1Marika Kiviniemi1997Södertälje IF40,65
2Sandra Kemdal1997Västerås FK34,20
3Michaela Norrbelius1997Gefle IF32,37
4Grete Ahlberg1998Hammarby Friidrott32,04
5Sabine Steen1997IFK Kristinehamn Friidrott30,0429,02
6Matilda Björklund1997Bålsta IK30,0428,32
7Jasmina Bier1997LG Delmenhorts/Diepholz Tyskland27,49
8Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF24,18
9Klara Pettersson1997Västerås FK21,51
10Amanda Engman1997Upsala IF21,11
11Hedvig Engström Kindmark1997Upsala IF19,35
12Maja Gustavsson1998Västerås FK16,14
13Cecilia Jäger Stenberg1997Sundbybergs IK10,76

F 14 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Björklund x x 23,57 30,04 19,62 28,32
Jasmina Bier 27,49 x 27,05 27,38 x x
Michaela Norrbelius 31,34 31,55 x 32,37 x x
Grete Ahlberg x 32,04 x x x 30,61
Cecilia Jäger Stenberg x 10,76 x
Victoria Engström Kindmark x 18,50 24,18 x x x
Hedvig Engström Kindmark 19,35 x 13,09
Amanda Engman x x 21,11
Sandra Kemdal x 32,76 33,08 34,20 32,06 x
Klara Pettersson x 19,79 21,51
Maja Gustavsson 16,14 x 15,62
Sabine Steen 28,91 28,58 x 29,02 28,50 30,04
Marika Kiviniemi 40,65 x 37,65 37,90 38,61 x

F 14 Slägga Final6/8  10:00
       
1Michaela Norrbelius1997Gefle IF41,98
2Grete Ahlberg1998Hammarby Friidrott37,18
3Matilda Björklund1997Bålsta IK32,62
4Sabine Steen1997IFK Kristinehamn Friidrott31,14
5Cecilia Jäger Stenberg1997Sundbybergs IK22,43

F 14 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Björklund x x 28,73 29,93 x 32,62
Michaela Norrbelius x 41,31 x 41,98 x x
Grete Ahlberg 36,20 x x 35,83 37,18 36,05
Cecilia Jäger Stenberg 21,65 x 16,34 19,16 22,43 18,46
Sabine Steen 27,86 31,14 29,95 27,82 x 30,68

F 14 Spjut Final7/8  12:50
       
1Linn Peura1997Flens FS32,45
2Amanda Engman1997Upsala IF29,90
3Elin Johansson1997Kongahälla AIK27,21
4Linnea Rosman1997Istrum SK Friidrott25,77
5Maja Gustavsson1998Västerås FK24,87
6Mikaela Waernulf1997Västerås FK23,53
7Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF21,57
8Jessica Willman1997Västerås FK19,31
9Cecilia Jäger Stenberg1997Sundbybergs IK11,50
 Grete Ahlberg1998Hammarby Friidrott
 Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott
 Marika Kiviniemi1997Södertälje IF

F 13 80 m Försök6/8  12:30

Heat 1
    Vind: +3,0  
1Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott10,98q
2Hanna Aabakken1998Västerås FK11,14q
3Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott11,18q
4Linnea Wallin1998Kungsängen SK11,28q
5Julia Persson1998IK Westmannia11,62
6Isabella Antonsson1998Södertälje11,63

Heat 2
    Vind: +2,9  
1Hedda Ringman1998IK Norrköping Friidrott10,39q
2Levina Ahlgren1998Upsala IF11,12q
3Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF11,14q
4Angie Morrone1998Upsala IF11,23q
5Julia Söderberg1998Sundsvalls Friidrott11,29
6Emilia Berglund1998Kungsängen SK11,47
7Ellen Sköldberg1998IK Westmannia12,20

F 13 80 m Försök - Sammanställning
       
1Hedda Ringman1998IK Norrköping Friidrott10,39q
2Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott10,98q
3Levina Ahlgren1998Upsala IF11,12q
4Hanna Aabakken1998Västerås FK11,14q
5Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF11,14q
6Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott11,18q
7Angie Morrone1998Upsala IF11,23q
8Linnea Wallin1998Kungsängen SK11,28q
9Julia Söderberg1998Sundsvalls Friidrott11,29
10Emilia Berglund1998Kungsängen SK11,47
11Julia Persson1998IK Westmannia11,62
12Isabella Antonsson1998Södertälje11,63
13Ellen Sköldberg1998IK Westmannia12,20

F 13 80 m Final6/8  14:35
    Vind: +4,1  
1Hedda Ringman1998IK Norrköping Friidrott10,39
2Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott10,89
3Angie Morrone1998Upsala IF11,04
4Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott11,09
5Hanna Aabakken1998Västerås FK11,12
6Levina Ahlgren1998Upsala IF11,16
7Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF11,20
8Linnea Wallin1998Kungsängen SK11,33

F 13 600 m Final6/8  17:25
       
1Julia Persson1998IK Westmannia1,49,76
2Emma Jansson1998IK Westmannia1,54,39
3Helena Thim1998Upsala IF1,57,96
4Agnes Jansson1998IK Westmannia2,02,35
5Julia Söderberg1998Sundsvalls Friidrott2,03,34
6Rebecca Edberg1998IK Westmannia2,09,70
 Ewa Wahlberg1955Uppsala LK2,11,52U.T

F 13 60 mh Final6/8  10:00
    Vind: +0,5  
1Hedda Ringman1998IK Norrköping Friidrott9,57
2Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott9,84
3Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott10,10
4Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF10,35
5Julia Söderberg1998Sundsvalls Friidrott10,38
6Amanda Seger1998Gefle IF10,53
7Hanna Aabakken1998Västerås FK10,62

F 13 Höjd Final7/8  13:25
       
1Grete Ahlberg1998Hammarby Friidrott1,31
1Emma Jansson1998IK Westmannia1,31
3Felicia Johansson1998Södertälje IF1,26
3Lina Östby1998Strands IF1,26
5Lisa Thor1998Huddinge AIS1,21
5Agnes Jansson1998IK Westmannia1,21
 Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF
 Bianca Salming1998Täby IS

F 13 Längd Final6/8  11:00
       
1Hedda Ringman1998IK Norrköping Friidrott4,95+2,34,92 +1,7
2Levina Ahlgren1998Upsala IF4,94+3,3
3Frida Persson1998Huddinge AIS4,88+2,24,73 +1,8
4Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF4,85+2,04,84 +1,6
5Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott4,82+1,6
6Julia Persson1998IK Westmannia4,75+3,94,49 +1,4
7Henny Jonasson1998Rånäs 4H4,45+2,64,32 +1,7
8Amanda Seger1998Gefle IF4,35+1,6
9Emma Jansson1998IK Westmannia4,31+2,84,11 +1,6
10Angie Morrone1998Upsala IF4,29+2,24,27 +1,9
11Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott4,24+1,0
12Rebecca Edberg1998IK Westmannia3,99+2,03,95 +1,8
13Agnes Jansson1998IK Westmannia3,85+2,53,84 +1,7
14Ellen Sköldberg1998IK Westmannia3,83+1,7
15Felicia Johansson1998Södertälje IF3,77+2,4
16Lina Östby1998Strands IF3,74+1,8
 Julia Söderberg1998Sundsvalls Friidrottx+3,1

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Hedda Ringman 4,92 +1,7 4,80 +1,7 - 4,95 +2,3 - -
Julia Söderberg x +3,1 x +3,7 x +3,1
Felicia Johansson 3,76 +2,4 3,77 +2,4 1,83 +2,2
Ellen Sköldberg x +3,0 3,83 +1,7 3,80 +0,4
Rebecca Edberg 3,95 +1,8 3,96 +2,8 3,99 +2,0
Julia Persson 4,75 +3,9 4,59 +2,3 4,41 +2,2 4,49 +1,4 4,46 +3,3 4,39 +0,8
Emma Jansson 4,11 +1,6 4,19 +2,1 4,31 +2,8
Agnes Jansson 3,82 +2,1 3,85 +2,5 3,84 +1,7
Amanda Lindblom 4,80 +2,2 4,85 +2,9 4,74 +1,4 4,78 +1,5 4,85 +2,0 4,84 +1,6
Henny Jonasson 4,32 +1,7 4,05 +3,5 4,45 +2,6 4,41 +2,3 4,26 +0,7 4,37 +2,3
Angie Morrone 4,25 +3,0 4,29 +2,2 4,27 +1,9
Jessica Mattsson 4,77 +2,3 4,77 +2,0 4,70 +1,1 4,74 +2,1 4,76 +1,8 4,82 +1,6
Lina Östby 3,58 +1,8 3,74 +1,8 3,65 +2,4
Levina Ahlgren 4,52 +2,2 4,58 +2,5 4,79 +2,2 4,94 +3,3 - 4,61 +2,8
Amanda Bjersér 4,24 +1,0 4,18 +1,6 x +3,0
Amanda Seger 4,23 +3,0 4,35 +1,6 4,31 +2,5 4,25 +2,3 4,10 +2,5 4,07 +1,0
Frida Persson 4,88 +2,2 4,79 +2,9 +3,44 +1,4 4,73 +1,8 4,43 +3,3 4,87 +3,0

F 13 Tresteg Final7/8  15:05
       
1Lidiya Ararso1998Västerås FK9,54+2,0
2Ella Moberg1999Västerås FK9,52+3,09,32 +1,3
3Julia Persson1998IK Westmannia9,35+1,6
4Lisa Stenlund1999KA2 IF9,30+2,69,20 +0,8
5Emma Jansson1998IK Westmannia8,96+1,0
6Melina Holse1999Linköpings GIF8,95+0,8
7Rebecca Strand1999Örgryte IS8,42+2,0
8Agnes Jansson1998IK Westmannia8,10+1,7
 Angie Morrone1998Upsala IF

F 13 Kula Final6/8  17:50
       
1Grete Ahlberg1998Hammarby Friidrott12,50
2Nina Björkman1998Västerås FK11,91
3Maja Gustavsson1998Västerås FK10,93
4Julia Persson1998IK Westmannia10,80
5Rebecca Edberg1998IK Westmannia10,05
6Julia Söderberg1998Sundsvalls Friidrott8,59

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Grete Ahlberg x 11,37 12,50 x x 12,37
Julia Söderberg 8,47 8,59 x x 8,27 8,14
Rebecca Edberg 10,05 9,38 9,68 8,67 9,43 9,15
Julia Persson 10,59 9,79 10,28 9,97 9,66 10,80
Nina Björkman 9,97 10,48 10,71 9,12 10,88 11,91
Maja Gustavsson 10,09 10,93 10,73 10,23 10,56 10,40

F 13 Spjut Final7/8  12:00
       
1Grete Ahlberg1998Hammarby Friidrott29,35
2Maja Gustavsson1998Västerås FK26,67
3Julia Persson1998IK Westmannia25,99
4Rebecca Edberg1998IK Westmannia21,64
5Emma Jansson1998IK Westmannia17,96
6Agnes Jansson1998IK Westmannia15,55
 Bianca Salming1998Täby IS

F 12 80 m Försök6/8  12:15

Heat 1
    Vind: +2,5  
1Sara Hermansson1999Enhörna IF11,16q
2Louise Svensson1999Flens FS11,28q
3Stina Erlandsson1999Huddinge AIS11,55q
4Rebecca Strand1999Örgryte IS11,72q
5Clara Festin1999Upsala IF11,83q
6Amie Jammeh1999Gottsunda IF12,00
7Elvira Zetterberg1999Västerås FK12,26

Heat 2
    Vind: +3,4  
1Alexandra Sörensen1999Falu IK11,16q
2Lisa Stenlund1999KA2 IF11,36q
3Ella Moberg1999Västerås FK11,71q
4Alma Lindberg1999Västerås FK11,86
5Paulina Lennartson1999Hässelby SK12,65
6Linn Ahlborg1999Gefle IF13,07
 Celine Yttring1999IF Åland, FinlandEj start

F 12 80 m Försök - Sammanställning
       
1Sara Hermansson1999Enhörna IF11,16q
2Alexandra Sörensen1999Falu IK11,16q
3Louise Svensson1999Flens FS11,28q
4Lisa Stenlund1999KA2 IF11,36q
5Stina Erlandsson1999Huddinge AIS11,55q
6Ella Moberg1999Västerås FK11,71q
7Rebecca Strand1999Örgryte IS11,72q
8Clara Festin1999Upsala IF11,83q
9Alma Lindberg1999Västerås FK11,86
10Amie Jammeh1999Gottsunda IF12,00
11Elvira Zetterberg1999Västerås FK12,26
12Paulina Lennartson1999Hässelby SK12,65
13Linn Ahlborg1999Gefle IF13,07
 Celine Yttring1999IF Åland, FinlandEj start

F 12 80 m Final6/8  14:40
    Vind: +2,8  
1Alexandra Sörensen1999Falu IK11,05
2Sara Hermansson1999Enhörna IF11,07
3Louise Svensson1999Flens FS11,40
4Lisa Stenlund1999KA2 IF11,45
5Stina Erlandsson1999Huddinge AIS11,54
6Rebecca Strand1999Örgryte IS11,82
7Ella Moberg1999Västerås FK11,89
8Clara Festin1999Upsala IF12,04

F 12 600 m Final6/8  17:15
       
1Alexandra Sörensen1999Falu IK1,47,67
2Sara Hermansson1999Enhörna IF1,47,68
3Stina Erlandsson1999Huddinge AIS1,51,14
4Louise Svensson1999Flens FS1,54,71
5Alma Lindberg1999Västerås FK1,56,14
6Agnes Johansson1999Högbo GIF2,02,11
7Elin Andersson1999IF Linnéa2,04,44
8Linn Ahlborg1999Gefle IF2,07,64

F 12 60 mh Final6/8  10:30
    Vind: +3,6  
1Alexandra Sörensen1999Falu IK10,23
2Victoria Almerén Hansson1999Råby Rekarne FIF10,82
3Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK11,45

F 12 Höjd Final7/8  11:00
       
1Hanna Rynler1999Västerås FK1,46
2Frida Bergvall1999IFK Växjö1,43
3Clara Bergström1999IFK Sunne FI1,40
3Lisa Stenlund1999KA2 IF1,40
5Louise Svensson1999Flens FS1,37
6Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK1,34
6Ella Moberg1999Västerås FK1,34
6Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK1,34
9Kajsa Lundborg1999Huddinge AIS1,26
9Alva Engberg1999GoIF Tjalve1,26
9Elvira Zetterberg1999Västerås FK1,26
9Stina Erlandsson1999Huddinge AIS1,26
13Linn Ahlborg1999Gefle IF1,21
14Frida Björs1999Hässelby SK1,21
15Elin Saks1999Danderyds SK1,16
15Clara Festin1999Upsala IF1,16

F 12 Längd Final7/8  12:05
       
1Stina Erlandsson1999Huddinge AIS4,60
2Melina Holse1999Linköpings GIF4,44
3Ella Moberg1999Västerås FK4,39
4Victoria Almerén Hansson1999Råby Rekarne FIF4,38
5Louise Svensson1999Flens FS4,35
6Hanna Rynler1999Västerås FK4,27
7Lisa Stenlund1999KA2 IF4,23
7Alma Lindberg1999Västerås FK4,23
9Clara Bergström1999IFK Sunne FI4,16
10Kajsa Lundborg1999Huddinge AIS3,98
11Rebecca Strand1999Örgryte IS3,83
12Elin Saks1999Danderyds SK3,81
12Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK3,81
14Paulina Lennartson1999Hässelby SK3,78
15Linn Ahlborg1999Gefle IF3,66
16Frida Björs1999Hässelby SK3,63
17Celine Yttring1999IF Åland, Finland3,56
18Elvira Zetterberg1999Västerås FK3,49
19Clara Festin1999Upsala IF3,48
20Malin Wijk1999Upsala IF3,30

F 12 Kula Final6/8  12:30
       
1Ida Stenbäck1999SK Bore11,56
2Louise Svensson1999Flens FS10,90
3Eleonora Olsmats1999Danderyds SK10,57
4Frida Björs1999Hässelby SK9,69
5Hanna Rynler1999Västerås FK9,43
6Alma Lindberg1999Västerås FK9,13
7Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK8,92
8Agnes Johansson1999Högbo GIF8,37
9Paulina Lennartson1999Hässelby SK8,11
10Clara Festin1999Upsala IF8,01
11Stina Erlandsson1999Huddinge AIS7,68
12Linn Ahlborg1999Gefle IF7,61
13Celine Yttring1999IF Åland, Finland5,85

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Cornelia Sundqvist 7,15 6,56 8,66 8,34 8,45 8,92
Louise Svensson 10,90 10,50 10,21 10,40 10,85 10,56
Linn Ahlborg 7,61 7,38 7,15
Celine Yttring 5,85 4,96 5,84
Ida Stenbäck 10,36 11,07 10,86 11,56 10,44 x
Hanna Rynler 9,21 9,43 9,10 9,00 9,28 8,72
Paulina Lennartson 6,99 6,86 8,11
Clara Festin 8,01 7,48 x
Frida Björs 8,04 8,42 8,72 8,47 8,50 9,69
Stina Erlandsson 6,95 7,68 7,07
Alma Lindberg 8,69 8,73 8,77 8,47 8,80 9,13
Agnes Johansson 8,32 8,19 8,35 8,37 8,17 8,14
Eleonora Olsmats 10,40 10,57 10,17 9,72 10,09 9,33

F 12 Spjut Final7/8  10:00
       
1Louise Svensson1999Flens FS29,56
2Frida Bergvall1999IFK Växjö26,44
3Clara Bergström1999IFK Sunne FI22,18
4Frida Björs1999Hässelby SK18,40
5Paulina Lennartson1999Hässelby SK17,37
6Clara Festin1999Upsala IF16,97
7Stina Erlandsson1999Huddinge AIS15,32
8Linn Ahlborg1999Gefle IF14,26
9Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK11,06
 Lisa Stenlund1999KA2 IF

F 11 60 m Försök6/8  11:05

Heat 1
    Vind: +2,4  
1Sarah Lindblom2000Råby Rekarne FIF9,21q
2Ebba Johansson2000Nyköpings BIS9,38q
3Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK9,47q
4Emilia Ekberg2000Råby Rekarne FIF9,62
5Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,85
6Alice Engström2000Västerås FK10,70
7Johanna Breivold2000Västerås FK10,86

Heat 2
    Vind: +3,7  
1Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF8,97q
2Alma Björkman2000Västerås FK9,43q
3Amanda Gustafsson2000IF Åland, Finland9,61
4Mathilda Eklund2000IK Westmannia9,85
5Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF10,02
6Linnea Wiklund2000Västerås FK10,40

Heat 3
    Vind: +2,1  
1Felicia Kölvall2000Flens FS9,09q
2Emilia Östergren2000Huddinge AIS9,10q
3Marie Ebbestad2000Gottsunda IF9,40q
4Emma Almqvist2000Karlskoga FIF9,56
5Alice Fahlström2000Västerås FK9,71
6Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF9,92
7Isabell Lindblom2000Råby Rekarne FIF13,26

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF8,97q
2Felicia Kölvall2000Flens FS9,09q
3Emilia Östergren2000Huddinge AIS9,10q
4Sarah Lindblom2000Råby Rekarne FIF9,21q
5Ebba Johansson2000Nyköpings BIS9,38q
6Marie Ebbestad2000Gottsunda IF9,40q
7Alma Björkman2000Västerås FK9,43q
8Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK9,47q
9Emma Almqvist2000Karlskoga FIF9,56
10Amanda Gustafsson2000IF Åland, Finland9,61
11Emilia Ekberg2000Råby Rekarne FIF9,62
12Alice Fahlström2000Västerås FK9,71
13Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,85
14Mathilda Eklund2000IK Westmannia9,85
15Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF9,92
16Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF10,02
17Linnea Wiklund2000Västerås FK10,40
18Alice Engström2000Västerås FK10,70
19Johanna Breivold2000Västerås FK10,86
20Isabell Lindblom2000Råby Rekarne FIF13,26

F 11 60 m Final6/8  14:20
    Vind: +2,1  
1Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF8,96
2Felicia Kölvall2000Flens FS9,00
3Emilia Östergren2000Huddinge AIS9,03
4Sarah Lindblom2000Råby Rekarne FIF9,22
5Marie Ebbestad2000Gottsunda IF9,34
6Ebba Johansson2000Nyköpings BIS9,36
7Alma Björkman2000Västerås FK9,43
8Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK9,57

F 11 600 m Final6/8  16:55
       
1Mathilda Eklund2000IK Westmannia1,56,98
2Marie Ebbestad2000Gottsunda IF1,58,53
3Alma Björkman2000Västerås FK2,00,84
4Emilia Ekberg2000Råby Rekarne FIF2,01,04
5Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF2,02,72
6Karin Seifert2000Gottsunda IF2,06,236
7Ebba Norling2000Tierps IF Friidrott2,06,237
8Kajsa Jansson2000IK Westmannia2,10,89
9Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK2,17,69
10Linnea Wiklund2000Västerås FK2,18,22
11Alice Fahlström2000Västerås FK2,21,64

F 11 Höjd Final7/8  12:15
       
1Kajsa Jansson2000IK Westmannia1,31
2Julia Axtelius2000Enköpings AI1,26
3Mathilda Eklund2000IK Westmannia1,16
4Alma Björkman2000Västerås FK1,16
5Ebba Johansson2000Nyköpings BIS1,16
5Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF1,16
7Alice Fahlström2000Västerås FK1,11
8Felicia Kölvall2000Flens FS1,11
8Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF1,11
10Emilia Björklund2000Bålsta IK1,11
11Linnea Wiklund2000Västerås FK1,11
12Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK1,06
13Emma Almqvist2000Karlskoga FIF1,06
13Willma Andersson Holtsby2000Västerås FK1,06
 Amanda Gustafsson2000IF Åland, Finlandigr
 Johanna Breivold2000Västerås FKigr
 Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF

F 11 Längd Final7/8  10:45
       
1Felicia Kölvall2000Flens FS4,120,0
1Julia Axtelius2000Enköpings AI4,12+0,0
3Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF4,11-0,7
4Sarah Lindblom2000Råby Rekarne FIF3,980,0
5Kajsa Jansson2000IK Westmannia3,900,0
6Amanda Gustafsson2000IF Åland, Finland3,89-0,9
7Alice Fahlström2000Västerås FK3,88-0,8
8Emilia Ekberg2000Råby Rekarne FIF3,87+0,0
9Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF3,840,0
10Emilia Östergren2000Huddinge AIS3,80-1,0
11Ebba Johansson2000Nyköpings BIS3,77-0,3
12Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF3,650,0
13Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK3,600,0
14Alma Björkman2000Västerås FK3,56+0,0
15Willma Andersson Holtsby2000Västerås FK3,430,0
16Mathilda Eklund2000IK Westmannia3,42+0,0
17Emilia Björklund2000Bålsta IK3,38-0,9
18Emma Almqvist2000Karlskoga FIF3,330,0
19Linnea Wiklund2000Västerås FK3,190,0
20Alice Engström2000Västerås FK3,070,0
21Johanna Breivold2000Västerås FK2,480,0
22Isabell Lindblom2000Råby Rekarne FIF1,82-0,9

F 11 Kula Final6/8  16:05
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AI9,47
2Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,05
3Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF8,28
4Emma Almqvist2000Karlskoga FIF8,18
5Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF7,87
6Ebba Norling2000Tierps IF Friidrott7,67
7Mathilda Eklund2000IK Westmannia7,51
8Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF7,40
9Linnea Wiklund2000Västerås FK6,64
10Alma Björkman2000Västerås FK6,17

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emma Almqvist x 8,00 8,08 8,18 8,14
Mathilda Eklund 7,06 6,68 x 7,51 6,95 6,47
Kajsa Jansson 8,33 8,30 8,85 8,38 8,10 9,05
Mathilda Ekholm 7,43 5,86 8,28 7,53 7,13 7,99
Amanda Widlund 4,86 x 7,29 4,91 6,95 7,40
Sara Gustavsson 6,74 7,54 7,87 7,04 7,36 x
Alma Björkman 6,15 x 6,17
Linnea Wiklund 5,88 6,49 6,64
Julia Axtelius 9,30 8,66 9,47 x x 9,47
Ebba Norling 7,53 7,56 7,67 7,10 x 7,47

F 11 Boll Final7/8  10:00
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AI35,66
2Kajsa Jansson2000IK Westmannia28,06
3Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF27,23
4Emma Almqvist2000Karlskoga FIF27,01
5Mathilda Eklund2000IK Westmannia24,03
6Linnea Wiklund2000Västerås FK20,57
7Alma Björkman2000Västerås FK18,45
8Amanda Gustafsson2000IF Åland, Finland18,38
9Johanna Breivold2000Västerås FK13,21

F 10 60 m Försök6/8  10:55

Heat 1
    Vind: +2,5  
1Hilda Lindberg2001Västerås FK9,59q
2Anna Götberg2001Västerås FK9,78q
3Emma Aldén2001Västerås FK9,91q
4Walda Jonsson2001Bålsta IK10,04q
5Siri Magnusson2001Värmdö IF10,15
6Elin Johansson2001IK Stål10,51
7Mathilda Norrbelius2001Gefle IF11,13

Heat 2
    Vind: +3,2  
1Elin Antonsson2001Västerås FK9,24q
2Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,43q
3Caroline Larsson2001Vallentuna FK9,57q
4Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS9,71q
5Klara Fredriksson2001Västerås FK10,10
6Louise Fröding2001Götlunda IF10,25
 Elsa Wallenius2001Västerås FKEj start

F 10 60 m Final6/8  14:10
    Vind: +2,3  
1Elin Antonsson2001Västerås FK9,16
2Hilda Lindberg2001Västerås FK9,63
3Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS9,64
4Caroline Larsson2001Vallentuna FK9,66
5Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,67
6Emma Aldén2001Västerås FK9,72
7Anna Götberg2001Västerås FK9,98
8Walda Jonsson2001Bålsta IK10,11

F 10 600 m Final6/8  16:15
       
1Lovisa Bivstedt2001Hässelby SK2,00,69
2Celine Allard2001Vilsta IK2,08,17
3Caroline Larsson2001Vallentuna FK2,08,31
4Hilda Lindberg2001Västerås FK2,08,40
5Elin Antonsson2001Västerås FK2,09,34
6Walda Jonsson2001Bålsta IK2,11,15
7Astrid Eggesjö2001Västerås FK2,13,56
8Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS2,14,34
9Klara Fredriksson2001Västerås FK2,15,18
10Siri Magnusson2001Värmdö IF2,16,44
11Mathilda Norrbelius2001Gefle IF2,37,03
 Elsa Wallenius2001Västerås FKEj start

F 10 Höjd Final7/8  15:35
       
1Anna Götberg2001Västerås FK1,16
2Clara Saks2001Danderyds SK1,16
3Astrid Eggesjö2001Västerås FK1,16
4Elin Antonsson2001Västerås FK1,16
5Caroline Larsson2001Vallentuna FK1,11
6Klara Fredriksson2001Västerås FK1,11
7Walda Jonsson2001Bålsta IK1,06
8Amanda Holmström2002Bålsta IK0,86
 Hanna Lundqvist2002Hammarby Friidrottigr
 Linn Flodin2001IK Westmannia
 Clara Zetterberg2001Västerås FK

F 10 Längd Final7/8  14:25
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK4,05
2Hilda Lindberg2001Västerås FK3,75
3Clara Saks2001Danderyds SK3,67
4Astrid Eggesjö2001Västerås FK3,61
5Karin Palmér2001KFUM Örebro3,60
6Caroline Larsson2001Vallentuna FK3,54
7Walda Jonsson2001Bålsta IK3,46
7Anna Götberg2001Västerås FK3,46
9Klara Fredriksson2001Västerås FK3,30
10Emma Aldén2001Västerås FK3,22
11Louise Fröding2001Götlunda IF3,19
12Ida Johansson2001SLK-Oxelösund2,89
13Elin Johansson2001IK Stål2,88
 Linn Flodin2001IK Westmannia
 Elsa Wallenius2001Västerås FK
 Clara Zetterberg2001Västerås FK

F 10 Kula Final6/8  15:10
       
1Anna Götberg2001Västerås FK6,41
2Elin Antonsson2001Västerås FK6,27
3Emma Aldén2001Västerås FK5,94
4Walda Jonsson2001Bålsta IK5,695,61
5Mathilda Norrbelius2001Gefle IF5,695,59
6Astrid Eggesjö2001Västerås FK5,54
7Klara Fredriksson2001Västerås FK5,21
8Hilda Lindberg2001Västerås FK4,83

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Mathilda Norrbelius 5,09 5,51 5,69 5,59 5,29 5,48
Walda Jonsson 5,27 5,17 5,61 5,23 5,69 5,32
Elin Antonsson 6,08 5,85 6,15 5,81 5,36 6,27
Anna Götberg 6,07 5,80 6,18 6,41 5,96 5,78
Klara Fredriksson 4,94 4,97 5,21 5,08 5,03 5,00
Emma Aldén 5,51 5,69 5,78 5,57 5,94 5,49
Astrid Eggesjö 4,44 4,48 4,71 5,09 5,33 5,54
Hilda Lindberg 4,39 4,14 4,60 4,83 4,41 4,53

F 10 Boll Final7/8  12:20
       
1Astrid Eggesjö2001Västerås FK23,82
2Elin Antonsson2001Västerås FK22,46
3Karin Palmér2001KFUM Örebro21,41
4Louise Fröding2001Götlunda IF17,34
5Clara Zetterberg2001Västerås FK16,25
6Walda Jonsson2001Bålsta IK14,12
7Anna Götberg2001Västerås FK10,47
 Linn Flodin2001IK Westmannia 

F 9 60 m Försök6/8  11:15

Heat 1
    Vind: +3,0  
1Linnea Åström2002Västerås FK10,20q
2Hanna Lundqvist2002Hammarby Friidrott10,36q
3Linnea Hofgren2002Glanshammars IF10,56q
4Tilda Bergström2002IFK Sunne FI10,57q
5Johanna Auvinen2002IK Westmannia11,37
6Lisa Kareliuss?n0002Glanshammars IF12,00

Heat 2
    Vind: +3,1  
1Julia Sjömark2002Glanshammars IF9,91q
2Tilda Eriksson2002Västerås FK10,40q
3Amanda Holmström2002Bålsta IK11,03q
4Maja Åkerblom2002Västerås FK11,07q
5Asta Kolsmyr2002Upsala IF11,13

F 9 60 m Final6/8  14:25
    Vind: +1,8  
1Julia Sjömark2002Glanshammars IF9,80
2Hanna Lundqvist2002Hammarby Friidrott10,33
3Linnea Åström2002Västerås FK10,34
4Tilda Eriksson2002Västerås FK10,41
5Tilda Bergström2002IFK Sunne FI10,615
6Linnea Hofgren2002Glanshammars IF10,616
7Maja Åkerblom2002Västerås FK11,07
8Amanda Holmström2002Bålsta IK11,18

F 9 600 m Final6/8  16:05
       
1Hanna Lundqvist2002Hammarby Friidrott2,16,38
2Rebecca Fritzell2002Vilsta IK2,16,74
3Tilda Eriksson2002Västerås FK2,16,87
4Linnea Åström2002Västerås FK2,18,21
5Nora Axelsson2002Upsala IF2,19,60
6Amanda Holmström2002Bålsta IK3,07,13

F 9 Längd Final7/8  12:55
       
1Ellen Nordback2002Upsala IF3,54
2Tilda Bergström2002IFK Sunne FI3,36
3Tilda Eriksson2002Västerås FK3,35
4Julia Sjömark2002Glanshammars IF3,24
5Hanna Lundqvist2002Hammarby Friidrott2,98
6Maja Åkerblom2002Västerås FK2,87
7Amanda Holmström2002Bålsta IK2,692,68
8Johanna Auvinen2002IK Westmannia2,692,58
 Linnea Åström2002Västerås FK

F 9 Kula Final6/8  10:35
       
1Tilda Bergström2002IFK Sunne FI6,16
2Tilda Eriksson2002Västerås FK5,23
3Liv Nilsson2003Bålsta IK5,19
4Amanda Holmström2002Bålsta IK4,97
5Johanna Auvinen2002IK Westmannia4,57
6Linnea Hofgren2002Glanshammars IF4,12
7Linnea Åström2002Västerås FK3,88

F 9 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Liv Nilsson 4,67 x 4,10 5,19 4,97 4,43
Johanna Auvinen 4,26 4,48 4,41 4,10 4,54 4,57
Linnea Åström 3,59 3,62 3,76 x 3,88 3,82
Amanda Holmström 4,51 4,46 4,43 4,97 4,70 4,23
Tilda Eriksson x 4,67 3,80 4,49 5,23 4,82
Linnea Hofgren 4,08 x 4,12 3,29 4,09 3,88
Tilda Bergström 5,80 6,15 6,15 6,16 5,91 5,63

F 9 Boll Final7/8  10:50
       
1Tilda Bergström2002IFK Sunne FI29,67
2Tilda Ganbrant2003Linköpings GIF23,30
3Hanna Lundqvist2002Hammarby Friidrott19,65
4Amanda Holmström2002Bålsta IK18,96
5Johanna Auvinen2002IK Westmannia18,76
6Liv Nilsson2003Bålsta IK17,61
7Ellen Nordback2002Upsala IF16,30
 Linnea Åström2002Västerås FK

F 8 60 m Försök6/8  10:45

Heat 1
    Vind: +2,2  
1Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS10,05q
2Sara Ringqvist2003IFK Lidingö Friidrott10,25q
3Daniella Iglesias2003Västerås FK10,37q
4Tilda Ganbrant2003Linköpings GIF10,41q
5Liv Nilsson2003Bålsta IK11,03q
6Signe Svensson2004Västerås FK11,32q

Heat 2
    Vind: +2,8  
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS9,75q
2Fiona Eriksson2003Västerås FK10,60q
3Terese Aldén2003Västerås FK11,53
4Julia Stenlund2005KA2 IF12,39
5Ellen Sjödén2005Västerås FK12,67

F 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS9,75q
2Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS10,05q
3Sara Ringqvist2003IFK Lidingö Friidrott10,25q
4Daniella Iglesias2003Västerås FK10,37q
5Tilda Ganbrant2003Linköpings GIF10,41q
6Fiona Eriksson2003Västerås FK10,60q
7Liv Nilsson2003Bålsta IK11,03q
8Signe Svensson2004Västerås FK11,32q
9Terese Aldén2003Västerås FK11,53
10Julia Stenlund2005KA2 IF12,39
11Ellen Sjödén2005Västerås FK12,67

F 8 60 m Final6/8  14:15
    Vind: +1,8  
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS9,82
2Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS10,31
3Daniella Iglesias2003Västerås FK10,47
4Sara Ringqvist2003IFK Lidingö Friidrott10,54
5Fiona Eriksson2003Västerås FK10,59
6Tilda Ganbrant2003Linköpings GIF10,74
7Liv Nilsson2003Bålsta IK11,10
8Signe Svensson2004Västerås FK11,27

F 8 400 m Final6/8  15:45
       
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS1,21,46
2Sara Ringqvist2003IFK Lidingö Friidrott1,24,54
3Daniella Iglesias2003Västerås FK1,29,41
4Tilda Ganbrant2003Linköpings GIF1,31,22
5Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS1,34,40
6Ester Magnusson2003Värmdö IF1,34,70
7Signe Svensson2004Västerås FK1,36,15
8Fiona Eriksson2003Västerås FK1,40,01

F 8 Längd Final6/8  12:15
       
1Katharina Gråman2003Hammarby Friidrott3,353,31
2Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS3,353,15
3Rebecca Östergren2003Huddinge AIS3,21
4Fiona Eriksson2003Västerås FK3,19
5Tilda Ganbrant2003Linköpings GIF3,17
6Sara Ringqvist2003IFK Lidingö Friidrott3,14
7Daniella Iglesias2003Västerås FK3,12
8Cajsa-Stina Strand2004Örgryte IS2,87
9Terese Aldén2003Västerås FK2,66
10Signe Svensson2004Västerås FK2,46
11Julia Stenlund2005KA2 IF2,40
12Ellen Sjödén2005Västerås FK2,19

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Katharina Gråman 3,16 3,35 3,11 3,31 3,20 3,14
Madeleine Söderqvist 3,11 2,88 3,15 2,85 3,04 3,35
Rebecca Östergren 2,91 3,21 3,10 2,84 3,08 3,05
Daniella Iglesias 2,99 2,89 3,04 3,11 3,12 3,00
Signe Svensson 2,40 2,46 2,42
Ellen Sjödén 2,19 2,15 2,09
Tilda Ganbrant 3,00 2,98 3,02 3,08 2,05 3,17
Fiona Eriksson 3,19 3,10 3,15 2,94 2,95 3,03
Terese Aldén x 2,66 2,61
Sara Ringqvist 2,95 3,09 3,09 2,84 3,14 3,13
Julia Stenlund 2,40 - -
Cajsa-Stina Strand 2,87 2,75 2,68 x 2,65 x


© Arena 2.0, RunPro Systems