Resultat Gurkspelen 2015

Arrangör: Västerås FK
Datum: 1-2 aug 2015
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2015-08-02 17:51:18


MS 100 m Försök2/8  11:45

Heat 1
    Vind: +2.9  
1Jonatha Wulff1994Hammarby IF10.97Q
2Judel Kibondo1986Spårvägens FK11.24Q
3Akram Adinda1996Upsala IF11.38q
4Erik Ekelund1991GoIF Tjalve11.41q
5Benny Carlsson1959Täby IS13.14
6Mats Röhr1960Ystads IF Friidrott13.24
7Patrick Neuendorff1966IFK Märsta13.60
8Jacques Mwepu1965Västerås FK14.40

Heat 2
    Vind: +3.8  
1Braulio Ribeiro1992IFK Nora FI10.98Q
2Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna11.15Q
3Fredrik Åström1993Täby IS11.20q
4Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK11.23q
5Silver Siim1993Rånäs 4H11.57q
6Per-Joan Lorentzon1974IK Orient11,71q
7Geovanie Agboton1996Västerås FK11.88
8David Persson1992Täby IS12.27

Heat 3
    Vind: +3,4  
1Lukas Nordén1998Västerås FK10,75Q
2Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna11,15Q
3Niklas Alsing1995Östersunds GIF11,21q
4Sebastian LandströmIFK Lidingö11,25q
5Oscar Jacobsson1997Västerås FK11,43q
6Karl Schenström1991GoIF Tjalve11,49q
7Erik Henrysson1979IFK Nora FI12,39
8Peter Hellgren1964Bålsta IK12,39

MS 100 m Försök - Sammanställning
       
1Lukas Nordén1998Västerås FK10,75Q
2Jonatha Wulff1994Hammarby IF10.97Q
3Braulio Ribeiro1992IFK Nora FI10.98Q
4Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna11.15Q
5Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna11,15Q
6Judel Kibondo1986Spårvägens FK11.24Q
7Fredrik Åström1993Täby IS11.20q
8Niklas Alsing1995Östersunds GIF11,21q
9Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK11.23q
10Sebastian LandströmIFK Lidingö11,25q
11Akram Adinda1996Upsala IF11.38q
12Erik Ekelund1991GoIF Tjalve11.41q
13Oscar Jacobsson1997Västerås FK11,43q
14Karl Schenström1991GoIF Tjalve11,49q
15Silver Siim1993Rånäs 4H11.57q
16Per-Joan Lorentzon1974IK Orient11,71q
17Geovanie Agboton1996Västerås FK11.88
18David Persson1992Täby IS12.27
19Erik Henrysson1979IFK Nora FI12,39
20Peter Hellgren1964Bålsta IK12,39
21Benny Carlsson1959Täby IS13.14
22Mats Röhr1960Ystads IF Friidrott13.24
23Patrick Neuendorff1966IFK Märsta13.60
24Jacques Mwepu1965Västerås FK14.40

MS 100 m Final2/8  13:45

Heat 1
    Vind: +1,6  
1Sebastian LandströmIFK Lidingö11,17
2Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK11,18
3Karl Schenström1991GoIF Tjalve11,52
4Oscar Jacobsson1997Västerås FK11,58
5Per-Joan Lorentzon1974IK Orient11,67
6Erik Ekelund1991GoIF Tjalve11,99
 Silver Siim1993Rånäs 4Hej start
 Akram Adinda1996Upsala IFej start

Heat 2
    Vind: +3,4  
1Lukas Nordén1998Västerås FK10,85
2Braulio Ribeiro1992IFK Nora FI10,95
3Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna11,16
4Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna11,20
5Judel Kibondo1986Spårvägens FK11,21
6Niklas Alsing1995Östersunds GIF11,28
 Fredrik Åström1993Täby ISej start
 Jonatha Wulff1994Hammarby IFej start

MS 100 m Final - Sammanställning
       
1Lukas Nordén1998Västerås FK10,85
2Braulio Ribeiro1992IFK Nora FI10,95
3Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna11,16
4Sebastian LandströmIFK Lidingö11,17
5Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK11,18
6Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna11,20
7Judel Kibondo1986Spårvägens FK11,21
8Niklas Alsing1995Östersunds GIF11,28
9Karl Schenström1991GoIF Tjalve11,52
10Oscar Jacobsson1997Västerås FK11,58
11Per-Joan Lorentzon1974IK Orient11,67
12Erik Ekelund1991GoIF Tjalve11,99
 Akram Adinda1996Upsala IFej start
 Silver Siim1993Rånäs 4Hej start
 Jonatha Wulff1994Hammarby IFej start
 Fredrik Åström1993Täby ISej start

MS 200 m Försök1/8  12:18

Heat 1
    Vind: +2,6  
1Nil de Oliveira1986Spårvägens FK21,10q
2Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK22,40q
3Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK23,60
4Mikael Brodersen1980FK Studenterna24,94
5Jacques Mwepu1965Västerås FK29,29

Heat 2
    Vind: +3,2  
1Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna21,95q
2Julian Gjabert1986Upsala IF22,90
3Silver Siim1993Rånäs 4H23,33
4Mose Hussein2000Eskilstuna FI24,28
5Geovanie Agboton1996Västerås FK24,34

Heat 3
    Vind: +0,8  
1Fredrik Åström1993Täby IS21,96q
2Erik Ekelund1991GoIF Tjalve22,96
3Sebastian Gyllensten1996IFK Växjö23,10
4Karl Schenström1991GoIF Tjalve23,78
5Pontus Quick1997IFK Lund23,97

Heat 4
    Vind: +0,6  
1Filip La Fleur1997Ystads IF Friidrott22,61q
2Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna22,64q
3Braulio Ribeiro1992IFK Nora FI22,66
4Tobias Nilsson1992IFK Växjö23,60
5Urban Evjen1973Danderyds FK27,67

MS 200 m Försök - Sammanställning
       
1Nil de Oliveira1986Spårvägens FK21,10q
2Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna21,95q
3Fredrik Åström1993Täby IS21,96q
4Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK22,40q
5Filip La Fleur1997Ystads IF Friidrott22,61q
6Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna22,64q
7Braulio Ribeiro1992IFK Nora FI22,66
8Julian Gjabert1986Upsala IF22,90
9Erik Ekelund1991GoIF Tjalve22,96
10Sebastian Gyllensten1996IFK Växjö23,10
11Silver Siim1993Rånäs 4H23,33
12Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK23,60
13Tobias Nilsson1992IFK Växjö23,60
14Karl Schenström1991GoIF Tjalve23,78
15Pontus Quick1997IFK Lund23,97
16Mose Hussein2000Eskilstuna FI24,28
17Geovanie Agboton1996Västerås FK24,34
18Mikael Brodersen1980FK Studenterna24,94
19Urban Evjen1973Danderyds FK27,67
20Jacques Mwepu1965Västerås FK29,29

MS 200 m Final1/8  15:10
    Vind: +3.0  
1Nil de Oliveira1986Spårvägens FK21,09
2Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna21,91
3Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK22,13
4Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna22,32
5Filip La Fleur1997Ystads IF Friidrott22,48
 Fredrik Åström1993Täby ISej start

MS 400 m Final2/8  17:10

Heat 1
       
1Sebastian Gyllensten1996IFK Växjö52,33
2Robin Johansson1994Turebergs FK52,80
3Andreas Daun1980Katrineholms SK55,76
4Martin Jacobsson1997Hammarby IF57,36
5Henrik Tegnér1970Bromma IF59,63

Heat 2
       
1Erik Larsson1998Västerås FK50,97
2Bienvenue Musore1990Tyresö FK51,37
3Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK52,00
4Tobias Nilsson1992IFK Växjö52,42
5Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS53,24
6Filip La Fleur1997Ystads IF Friidrott54,03

Heat 3
       
1Truls Axelson1993Spårvägens FK50,62
2Martin Hammar1995Tureberg FK51,19
3Martin Cameron1985Spårvägens FK51,55
 Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarnaej start
 Marcus Mårtensson1995IFK Lidingöej start

MS 400 m Final - Sammanställning
       
1Truls Axelson1993Spårvägens FK50,62
2Erik Larsson1998Västerås FK50,97
3Martin Hammar1995Tureberg FK51,19
4Bienvenue Musore1990Tyresö FK51,37
5Martin Cameron1985Spårvägens FK51,55
6Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK52,00
7Sebastian Gyllensten1996IFK Växjö52,33
8Tobias Nilsson1992IFK Växjö52,42
9Robin Johansson1994Turebergs FK52,80
10Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS53,24
11Filip La Fleur1997Ystads IF Friidrott54,03
12Andreas Daun1980Katrineholms SK55,76
13Martin Jacobsson1997Hammarby IF57,36
14Henrik Tegnér1970Bromma IF59,63
 Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarnaej start
 Marcus Mårtensson1995IFK Lidingöej start

MS 800 m Final1/8  17:55
       
1Bienvenue Musore1990Tyresö FK1,55,10
2Christoffer Hagman1997Västerås FK1,59,68
3Pontus Hagman1997Västerås FK2,00,04
4Tom Honig1991IF Mantra Sport2,02,95
5Robin Johansson1994Turebergs FK2,03,93
6Jesper Stark1993IK Hakarpspojkarna2,04,16
7Mattias Käck1983Fredrikshofs FI2,04,34
8Magnus Wallenius1973Västerås FK2,06,82
9Oscar Johansson1995Högbo GIF2,10,69
10Muhamed Ali1997Eskilstuna FI2,13,39

MS 1 500 m Final2/8  14:30
       
1Ali Pirgholizadeh1994Eskilstuna FI4,05,79
2Tom Honig1991IF Mantra Sport4,06,18
3Christoffer Hagman1997Västerås FK4,09,47
4Pontus Hagman1997Västerås FK4,16,04
5Alexander Holm1992GoIF Tjalve4,17,14
6Hugo Lindell1995Rånäs 4H4,21,06

MS Längd Final2/8  15:15
       
1Rickard Willman1994Västerås FK7,18+2,7
2Judel Kibondo1986Spårvägens FK6,78+2,4
3Niklas Alsing1995Östersunds GIF6,39+4,1
4Pontus Quick1997IFK Lund6,37+6,5
5Andreas Daun1980Katrineholms SK5,91+0,8
 Björn Bamane1993Spårvägens FKigr
 Håkan Setthammar1972Västerås FK
 Ian Adok1991Linköpings GIF
 Marcus Hansson1991Falu IK

MS Tresteg Final1/8  15:10
       
1Simon Rasmussen1986Rånäs 4H12,88+1,5
2Elias Högström1997Sundsvalls Friidrott12,24+2,511,83 +1,6
3Urban Evjen1973Danderyds FK9,59+3,09,51 +1,7
 Eric Hallquist1996Östersunds GIF

MS Kula Final2/8  10:45
       
1Tim Wunger1994Falu IK15,60
2Andreas Eriksson1994IK Heros14,72
3Ali Alsaadi1995Råby-Rekarne FIF13,45
4Mats Matsson1972Västerås FK10,01
 Håkan Setthammar1972Västerås FK

MS Diskus Final1/8  14:15
       
1Jussi Kiviniemi1993Södertälje IF50,31
2Andreas Eriksson1994IK Heros40,76
 Ulf Ankarling1988IF Göta Karlstad 

MS Spjut Final2/8  16:15
       
1Kim Amb1990Bålsta IK80,65
2Johan Carlqvist1992Falu IK68,23
3Tim Holmberg1991Falu IK56,39
4Samuel Olsson Lundh1995KA 2 IF55,08
5Tomas Lundberg1995IFK Lidingö51,76
6Fredrik Anderson1993Södertälje IF46,00
7Elias Högström1997Sundsvalls Friidrott44,28
 Emil Persson1995KA 2 IF
 Gabriel Wallin1981Södertälje IF
 Theodor Thor1993KFUM Örebro

P 19 Diskus Final1/8  14:15
       
1Oscar Gustafsson1997Södertälje IF48,86
2Elias Högström1997Sundsvalls Friidrott33,37

P 17 100 m Final2/8  13:50
    Vind: +3,8  
1Adam Lowén1999Upsala IF12,76
2Noa Fridell1999Eskilstuna FI13,16
3Fredrik Nordin1999Gefle IF14,16
 Victor Wiberg1999IK Stålej start

P 17 200 m Final1/8  15:05
    Vind: +3,4  
1Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF23,17
2Leo Jönsson1998Eskilstuna FI23,46
3Victor Wiberg1999IK Stål24,01

P 17 400 m Final2/8  17:00

Heat 1
       
1Benjamin Eklund1998IK Westmannia55,20
2Andreas Berzelius1998IFK Märsta55,48
3Dominic Lightowler1999Upsala IF57,33
4Victor Holmström1999IF Skade59,96

Heat 2
       
1Leo Jönsson1998Eskilstuna FI53,79
2Markus Ögren1998Hammarby IF54,16
3Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF55,31

P 17 400 m Final - Sammanställning
       
1Leo Jönsson1998Eskilstuna FI53,79
2Markus Ögren1998Hammarby IF54,16
3Benjamin Eklund1998IK Westmannia55,20
4Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF55,31
5Andreas Berzelius1998IFK Märsta55,48
6Dominic Lightowler1999Upsala IF57,33
7Victor Holmström1999IF Skade59,96

P 17 800 m Final1/8  17:40
       
1Yasiin Hussein1998Eskilstuna FI2,09,86
2Daniel Ekström1998Ärla IF2,12,78
3Dominic Lightowler1999Upsala IF2,18,19

P 17 1 500 m Final2/8  14:30
       
1Gustaf Norlander1999Ärla IF4,32,22

P 17 Höjd Final2/8  13:10
       
1Victor Holmström1999IF Skade1,51

P 17 Längd Final2/8  16:25
       
1Noa Fridell1999Eskilstuna FI5,77-1,9
2Andreas Berzelius1998IFK Märsta5,68-3,5
 Oskar Erixon1999IK Westmannia 

P 17 Tresteg Final1/8  15:10
       
1Timothy Olsson1998Hammarby IF13,53+2,1

P 17 Diskus Final1/8  14:15
       
1Patrik Lindstedt1999Hässelby SK46,72
 Edvin Hagberg1999Turebergs FK 

P 17 Slägga Final1/8  12:05
       
1Patrik Lindstedt1999Hässelby SK66,82
2Martin Kornerud1998Strula IF Norge58,38
3Johannes Nilsson1998Västerås FK53,15
4Joel Matsson1998Tierps IF49,43
 Edvin Larsson1998Eskilstuna FI 

P 17 Spjut Final2/8  12:30
       
1Victor Wiberg1999IK Stål48,73
2Fredrik Nordin1999Gefle IF32,43

P 15 80 m Final2/8  13:05
    Vind: +0,6  
1Max Persson2000IFK Halmstad10,04
2Rickard Bergenarp2000Glanshammar IF10,33
3Jack Tranderyd2000KFUM Örebro10,46

P 15 300 m Final 
       
1Gustav Zetterlund2000KFUM Örebro40,2
2Jack Tranderyd2000KFUM Örebro41,6

P 15 800 m Final1/8  17:40
       
1Max Persson2000IFK Halmstad2,19,91
2Adam Thunell2001Västerås FK2,24,91

P 15 300 mh Final1/8  18:15
       
1Jakob Zäll2001Ängelholms IF46,39

P 15 Längd Final2/8  16:25
       
1Max Persson2000IFK Halmstad5,42-2,6

P 15 Diskus Final1/8  16:30
       
1Ragnar Carlsson2000Falu IK53,18

P 15 Slägga Final1/8  12:05
       
1Ragnar Carlsson2000Falu IK70,97
2David Sahi2000Enköpings AIF47,66
3Johannes Lilius2001Huddinge AIS36,45
 Ivar Moisander2000Huddinge AISigr

P 15 Spjut Final2/8  12:30
       
1Simon Anderson2000Södertälje IF40,62
2Jonathan Bengtsson2000Mölndals AIK39,57
3Max Persson2000IFK Halmstad37,82
4Ludvig Enqvist2001Ärla IF36,38
5Oscar Persson2001Frövi IK17,24

P 14 80 m Final2/8  13:15
    Vind: +2,1  
1Oskar Nummelin2001Huddinge AIS10,06
2Sebastian Thorildsson2001Västerås FK10,69
3Leonard Palmér2001Rånäs 4H10,99
4Oscar Persson2001Frövi IK11,87

P 14 300 m Final2/8  15:40
       
1Jakob Zäll2001Ängelholms IF41,7
2Oskar Nummelin2001Huddinge AIS42,3
3Sebastian Thorildsson2001Västerås FK45,5
4Leonard Palmér2001Rånäs 4H46,1

P 14 2 000 m Final2/8  14:55
       
1August Kallin2002Västerås FK7,20,61
 Felix Antman2001Västerås FKej start

P 14 Höjd Final1/8  15:10
       
1Oliver Ericsson2001Alunda SK1,69
2Benjamin Tinglöf2001Ärla IF1,66
3Lukas Olsson2001Upsala IF1,41
4Sebastian Thorildsson2001Västerås FK1,36
5Leonard Palmér2001Rånäs 4H1,36
 Oscar Persson2001Frövi IK 

P 14 Stav Final1/8  10:30
       
1Karl Johansson2001Stocksäters IF2,98
2Erik Hanell2001Stocksäters IF2,98
3Benjamin Tinglöf2001Ärla IF2,93

P 14 Längd Final1/8  12:35
       
1Benjamin Tinglöf2001Ärla IF5,63
2Oliver Ericsson2001Alunda SK5,34
3Leonard Palmér2001Rånäs 4H4,99
4Lukas Olsson2001Upsala IF4,98
5Alexander Hult2001Ik Westmania4,93
6Sebastian Thorildsson2001Västerås FK4,76
7Erik Hanell2001Stocksäters IF4,34
8Oscar Persson2001Frövi IK4,32

P 14 Tresteg Final2/8  16:25
       
 Oscar Persson2001Frövi IK9,40+2,6
 Lukas Olsson2001Upsala IF10,89+4,310,68 +1,6
 Jakob Zäll2001Ängelholms IF10,25+2,610,24 +0,8

P 14 Kula Final2/8  10:00
       
1Leonard Palmér2001Rånäs 4H9,32
2Sebastian Thorildsson2001Västerås FK8,20
3Oscar Persson2001Frövi IK6,97

P 14 Diskus Final1/8  16:30
       
1Pontus Gustavsson2002Västerås FK36,48
2Johannes Lilius2001Huddinge AIS35,51
3Ludvig Enqvist2001Ärla IF29,92
4Benjamin Tinglöf2001Ärla IF22,95
5Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF22,00
6Leonard Palmér2001Rånäs 4H20,77
7Sebastian Thorildsson2001Västerås FK17,56
8Oscar Persson2001Frövi IK17,22
 Alfons Haals2002Västerås FK

P 13 60 m Final1/8  11:30
       
1Mattias Waernulf2002Västerås FK8,45
2Robin Isaksson2002IFK Lidingö8,57
3Eric Björfors2002Rånäs 4H8,79
4August Kallin2002Västerås FK8,90
5Hugo Olsson2002Turebergs FK9,14
6Pontus Gustavsson2002Västerås FK9,35
7Oliver Smidskog2002Västerås FK9,36
8Elias Åström2002KFUM Örebro9,94

P 13 600 m Final1/8  16:55
       
1August Kallin2002Västerås FK1,41,15
2Robin Isaksson2002IFK Lidingö1,42,08
3Eric Björfors2002Rånäs 4H1,42,67

P 13 60 mh Final1/8  09:15
       
1Robin Isaksson2002IFK Lidingö10,73
2Elias Åström2002KFUM Örebro12,00
3Oliver Smidskog2002Västerås FK12,32

P 13 Höjd Final2/8  12:00
       
1Gabriel Axelsson2002Upsala IF1,31
 Dennis Holmstedt2002IK Westmannia 
 Elias Åström2002KFUM Örebro 

P 13 Längd Final1/8  11:50
       
1Robin Isaksson2002IFK Lidingö4,90
2Hugo Olsson2002Turebergs FK4,70
3Oliver Smidskog2002Västerås FK4,30
4Elias Åström2002KFUM Örebro3,76
5Eric Björfors2002Rånäs 4H2,26

P 13 Kula Final1/8  10:40
       
1Pontus Gustavsson2002Västerås FK110,83
2Robin Isaksson2002IFK Lidingö10,95
3August Kallin2002Västerås FK10,32
4Alfons Haals2002Västerås FK10,10
5Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF9,52
 Leo Bystedt2003Västerås FK 

P 13 Slägga Final1/8  13:00
       
1Alfons Haals2002Västerås FK43,79
2Robin Isaksson2002IFK Lidingö37,54
3Leo Bystedt2003Västerås FK21,50
4Oliver Smidskog2002Västerås FK15,64
 Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF

P 13 Spjut Final2/8  10:30
       
1Pontus Gustavsson2002Västerås FK34,28
2Alfons Haals2002Västerås FK33,68
3Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF31,58
4Leo Bystedt2003Västerås FK30,29
5Gabriel Axelsson2002Upsala IF26,73
6Oliver Smidskog2002Västerås FK23,02
7Gustav Jansson2005IK Westmannia16,80

P 13 200 mh Final2/8  10:10
       
1Eric Björfors2002Rånäs 4H31.18
2Oliver Smidskog2002Västerås FK34.06
3Gabriel Axelsson2002Upsala IF34.49

P 12 60 m Final1/8  11:50
       
1Alexander Ebbestad2003Upsala IF8,99
2Oskari Peura2003Upsala IF9,24
3Eemeli Peura2003Upsala IF9,33
4Julius Geiryd2003Huddinge AIS9,36
5Simon Öberg2003Västerås FK9,40
6Otto Björfors2003Rånäs 4H10,00
7Johan Garbell2003Östhammar FI10,43

P 12 600 m Final1/8  16:45
       
1Albin Wallenius2003Västerås FK1,47,33
2Viktor Dahlberg2003Västerås FK1,58,13
3Julius Geiryd2003Huddinge AIS1,58,73
4Simon Öberg2003Västerås FK2,00,96
5Alexander Ebbestad2003Upsala IF2,02,23
6Oskari Peura2003Upsala IF2,05,10
7Eemeli Peura2003Upsala IF2,07,48
8Johan Garbell2003Östhammar FI2,21,93

P 12 60 mh Final1/8  09:20
       
1Julius Geiryd2003Huddinge AIS11,76
2Oskari Peura2003Upsala IF12,17
3Eemeli Peura2003Upsala IF12,69
4Johan Garbell2003Östhammar FI13,24
5Otto Björfors2003Rånäs 4H13,62

P 12 Höjd Final2/8  12:00
       
1Viktor Dahlberg2003Västerås FK1,26

P 12 Längd Final2/8  14:15
       
1Viktor Dahlberg2003Västerås FK4,01-1,2
2Otto Björfors2003Rånäs 4H3,50-1,3

P 12 Kula Final1/8  10:40
       
1Leo Bystedt2003Västerås FK8,53
2Simon Öberg2003Västerås FK6,83
3Johan Garbell2003Östhammar FI6,10
4Alexander Ebbestad2003Upsala IF5,50

P 11 60 m Final1/8  11:40
       
1Samuel Palmér2004Rånäs 4H9,06
2Lukas Forss2004Upsala IF9,18
3Melker Andersson2004Västerås FK9,30
4Edvin Gustafsson2004Upsala IF9,43
5William Larsson2004Västerås FK9,47
6Henrik Skoog2004Västerås FK9,55
7Hilding Viirman2004Upsala IF9,59
8Hampus Gull Åhlund2004Bålsta IK10,18

P 11 600 m Final1/8  16:30
       
1Ludwig Jaasund2004Västerås FK1,59,94
2Filip Hesselvall2004Södertälje IF2,03,90
3Samuel Palmér2004Rånäs 4H2,08,68
4Lukas Forss2004Upsala IF2,11,51
5Hampus Gull Åhlund2004Bålsta IK2,11,88
6Melker Andersson2004Västerås FK2,11,99
7Hilding Viirman2004Upsala IF2,12,01

P 11 Längd Final2/8  14:15
       
1Ludwig Jaasund2004Västerås FK4,29-1,4
2Samuel Palmér2004Rånäs 4H3,81-2,5
3Henrik Skoog2004Västerås FK3,80-1,7
4Edvin Gustafsson2004Upsala IF3,76-1,7
5Hampus Gull Åhlund2004Bålsta IK3,56-1,2
6Melker Andersson2004Västerås FK3,46-1,2
 David Axelsson2004Upsala IF
 Lukas Forss2004Upsala IF

P 11 Kula Final1/8  13:35
       
1Ludwig Jaasund2004Västerås FK9,06
2Henrik Skoog2004Västerås FK7,61
3Samuel Palmér2004Rånäs 4H7,47
4William Larsson2004Västerås FK7,02
5Melker Andersson2004Västerås FK6,29
6Hampus Gull Åhlund2004Bålsta IK6,23
7Edvin Gustafsson2004Upsala IF6,23
 Lukas Setthammar2004Västerås FK

P 11 Boll Final2/8  12:30
       
1Samuel Palmér2004Rånäs 4H30,54
2Henrik Skoog2004Västerås FK28,71
3David Axelsson2004Upsala IF28,58
4Edvin Gustafsson2004Upsala IF23,90
5Hampus Gull Åhlund2004Bålsta IK21,88
6Melker Andersson2004Västerås FK21,40

P 10 60 m Försök1/8  12:10

Heat 1
       
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9,38Q
2Anton Eklind2005KFUM Örebro10,18Q
3Alex Eriksson2005Örbyhus IF10,20q
4Anton Lindberg2005Västerås FK10,24q
5Emil Palmgren2005Nyköpings BIS Friidrott10,46q

Heat 2
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF9,73Q
2Gustav Thunell2005Västerås FK9,87Q
3Theo Samuelsson2005Västerås FK10,14q
4Elis Wiklund2005Västerås FK10,88
5Erik Odin2005Västerås FK11,33

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9,38Q
2Maximilian Holm2005Ärla IF9,73Q
3Gustav Thunell2005Västerås FK9,87Q
4Anton Eklind2005KFUM Örebro10,18Q
5Theo Samuelsson2005Västerås FK10,14q
6Alex Eriksson2005Örbyhus IF10,20q
7Anton Lindberg2005Västerås FK10,24q
8Emil Palmgren2005Nyköpings BIS Friidrott10,46q
9Elis Wiklund2005Västerås FK10,88
10Erik Odin2005Västerås FK11,33

P 10 60 m Final1/8  14:05
    Vind: +1,6  
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9,44
2Gustav Thunell2005Västerås FK9,81
3Maximilian Holm2005Ärla IF9,82
4Anton Eklind2005KFUM Örebro10,10
5Theo Samuelsson2005Västerås FK10,11
6Alex Eriksson2005Örbyhus IF10,39
7Anton Lindberg2005Västerås FK10,58
8Emil Palmgren2005Nyköpings BIS Friidrott10,63

P 10 600 m Final1/8  16:35
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF2,08,71
2Anton Lindberg2005Västerås FK2,12,92
3Marcus Andersson2005Västerås FK2,15,34
4Elis Wiklund2005Västerås FK2,18,89
5Erik Odin2005Västerås FK2,22,35
6Gustav Thunell2005Västerås FK2,33,47
 Alex Eriksson2005Örbyhus IF 

P 10 Längd Final2/8  10:00
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF3,66
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF3,61
3Gustav Thunell2005Västerås FK3,35
4Alex Eriksson2005Örbyhus IF3,31
5Theo Samuelsson2005Västerås FK3,17
6Elis Wiklund2005Västerås FK3,05
7Robin Ringström2005KFUM Örebro2,99
8Anton Eklind2005KFUM Örebro2,94

P 10 Kula Final1/8  15:50
       
1Gustav Jansson2005IK Westmannia8,39
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF7,42
3Anton Eklind2005KFUM Örebro6,73
4Emil Palmgren2005Nyköpings BIS Friidrott6,63
5Theo Samuelsson2005Västerås FK6,55
6Gustav Thunell2005Västerås FK6,32
7Elis Wiklund2005Västerås FK5,95
8Marcus Andersson2005Västerås FK5,52
9Erik Odin2005Västerås FK4,04
 Anton Lindberg2005Västerås FK

P 10 Boll Final2/8  12:30
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF30,65
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF30,36
3Robin Ringström2005KFUM Örebro26,30
4Gustav Jansson2005IK Westmannia26,01
5Anton Eklind2005KFUM Örebro25,25
6Gustav Thunell2005Västerås FK23,76
7Alex Eriksson2005Örbyhus IF20,28
8Elis Wiklund2005Västerås FK18,08

P 9 60 m Försök1/8  11:00

Heat 1
       
1Adam Hesselvall2006Södertälje IF9,78Q
2Hugo Granath2006Västerås FK10,37Q
3Viktor Norrby2006Upsala IF10,57q
4Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF10,62q
5Theodor Aldén2006Västerås FK10,65q
6Albin Andersson2006Trosa Vagnhärad SK10,68
7Theo Lindholm2006IK Westmannia10,97
 Oliver Milusic2006Kongahälla AIKej start

Heat 2
       
1Oliver Hegbart2006IFK Lidingö9,78Q
2Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK9,92Q
3Oscar Setthammar2006Västerås FK10,06q
4Fredrik Sundén2006Västerås FK10,75
5Theo Söderlund2006Alunda SK10,86
6Harry Green2006Västerås FK11,32
7Arvid Högström2006Upsala IF11,38
8Axel Sundquist2006Västerås FK11,87

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Adam Hesselvall2006Södertälje IF9,78Q
2Oliver Hegbart2006IFK Lidingö9,78Q
3Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK9,92Q
4Hugo Granath2006Västerås FK10,37Q
5Oscar Setthammar2006Västerås FK10,06q
6Viktor Norrby2006Upsala IF10,57q
7Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF10,62q
8Theodor Aldén2006Västerås FK10,65q
9Albin Andersson2006Trosa Vagnhärad SK10,68
10Fredrik Sundén2006Västerås FK10,75
11Theo Söderlund2006Alunda SK10,86
12Theo Lindholm2006IK Westmannia10,97
13Harry Green2006Västerås FK11,32
14Arvid Högström2006Upsala IF11,38
15Axel Sundquist2006Västerås FK11,87
 Oliver Milusic2006Kongahälla AIKej start

P 9 60 m Final1/8  13:55
       
1Adam Hesselvall2006Södertälje IF9,57
2Oliver Hegbart2006IFK Lidingö9,75
3Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK9,85
4Oscar Setthammar2006Västerås FK9,87
5Hugo Granath2006Västerås FK10,25
6Viktor Norrby2006Upsala IF10,41
7Theodor Aldén2006Västerås FK10,44
8Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF10,64

P 9 600 m Final1/8  16:10
       
1Oliver Hegbart2006IFK Lidingö1,57,01
2Adam Hesselvall2006Södertälje IF2,08,70
3Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK2,12,25
4Oscar Setthammar2006Västerås FK2,14,25
5Viktor Norrby2006Upsala IF2,17,58
6Melvin Braneby2006Västerås FK2,24,27
7Harry Green2006Västerås FK2,25,67
8Theo Lindholm2006IK Westmannia2,34,95
9Arvid Högström2006Upsala IF2,43,60
 Theodor Aldén2006Västerås FK 

P 9 Längd Final2/8  15:00
       
1Oscar Setthammar2006Västerås FK3,51
2Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK3,42
3Fredrik Sundén2006Västerås FK3,34
4Oliver Milusic2006Kongahälla AIK3,28
5Viktor Norrby2006Upsala IF3,18
6Theo Söderlund2006Alunda SK3,05
7Albin Andersson2006Trosa Vagnhärad SK2,96
8Theo Lindholm2006IK Westmannia2,89
9Theodor Aldén2006Västerås FK2,822,78
10Harry Green2006Västerås FK2,822,59
 Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF

P 9 Kula Final1/8  09:40
       
1Oscar Setthammar2006Västerås FK7,36
2Oliver Milusic2006Kongahälla AIK7,02
3Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF6,80
4Adam Hesselvall2006Södertälje IF6,68
5Fredrik Sundén2006Västerås FK6,52
6Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK5,99
7Theo Söderlund2006Alunda SK5,96
8Viktor Norrby2006Upsala IF5,41
9Harry Green2006Västerås FK5,19
10Theodor Aldén2006Västerås FK5,11
11Melvin Braneby2006Västerås FK4,93
12Axel Sundquist2006Västerås FK4,67
13Arvid Högström2006Upsala IF4,45
14William Emilsson2006Västerås FK4,36
 Tor Vilmar2007Boo IFigr
 Oliver Hegbart2006IFK Lidingö

P 9 Boll Final2/8  13:45
       
1Oliver Milusic2006Kongahälla AIK34,94
2Oscar Setthammar2006Västerås FK31,00
3Theodor Aldén2006Västerås FK28,16
4Albin Andersson2006Trosa Vagnhärad SK28,11
5Harry Green2006Västerås FK27,75
6Fredrik Sundén2006Västerås FK27,02
7Viktor Norrby2006Upsala IF24,82
8Theo Söderlund2006Alunda SK24,58
9William Emilsson2006Västerås FK23,45
10Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF22,02
11Theo Lindholm2006IK Westmannia20,25
12Hugo Granath2006Västerås FK18,10
 Axel Sundquist2006Västerås FK
 Tor Vilmar2007Boo IF

P 8 60 m Försök1/8  11:10

Heat 1
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI10,20Q
2Gustav Dahlberg2007Västerås FK10,39Q
3Ethan Lindström2008Västerås FK10,52q
4Gustav Karlen2007Västerås FK11,41q
 Linus Hjulström2010Säters IF FIKej start

Heat 2
       
1Tor Vilmar2007Boo IF10,22Q
2Samuel Wiklund2007Västerås FK11,05Q
3Filip Grimheden2008Västerås FK11,64q
4Karl Hanell2007Stocksäters IF12,03q
5Filip Garbell2009Östhammar FI12,72
6Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK13,19

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI10,20Q
2Tor Vilmar2007Boo IF10,22Q
3Gustav Dahlberg2007Västerås FK10,39Q
4Samuel Wiklund2007Västerås FK11,05Q
5Ethan Lindström2008Västerås FK10,52q
6Gustav Karlen2007Västerås FK11,41q
7Filip Grimheden2008Västerås FK11,64q
8Karl Hanell2007Stocksäters IF12,03q
9Filip Garbell2009Östhammar FI12,72
10Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK13,19
 Linus Hjulström2010Säters IF FIKej start

P 8 60 m Final1/8  13:45
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI9,97
2Tor Vilmar2007Boo IF10,06
3Gustav Dahlberg2007Västerås FK10,36
4Ethan Lindström2008Västerås FK10,62
5Samuel Wiklund2007Västerås FK10,92
6Filip Grimheden2008Västerås FK11,73
7Gustav Karlen2007Västerås FK11,77
8Karl Hanell2007Stocksäters IF12,00

P 8 400 m Final1/8  15:40
       
1Tor Vilmar2007Boo IF1,24,22
2Gustav Dahlberg2007Västerås FK1,26,02
3Viktor Eriksson2007Upsala IF1,29,92
4Samuel Wiklund2007Västerås FK1,32,78
5Gustav Karlen2007Västerås FK1,41,31
6Filip Garbell2009Östhammar FI1,47,86
7Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK1,48,50
8Hannes Muhr2007Västerås FK1,49,52
 Linus Hjulström2010Säters IF FIK 

P 8 Längd Final1/8  10:00
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI3,63
2Tor Vilmar2007Boo IF3,48
3Gustav Dahlberg2007Västerås FK3,14
4Samuel Wiklund2007Västerås FK3,09
5Filip Grimheden2008Västerås FK3,00
6Ethan Lindström2008Västerås FK2,80
7Gustav Karlen2007Västerås FK2,80
8Karl Setthammar2008Västerås FK2,79
9Karl Hanell2007Stocksäters IF2,48
10Alexander Brändeborn2009Råby-Rekarne FIF2,33
11Linus Hjulström2010Säters IF FIK2,23
12Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK2,16
13Hannes Muhr2007Västerås FK2,09
14Filip Garbell2009Östhammar FI1,90
 Gustav Matsson2007Västerås FK
 Viktor Eriksson2007Upsala IF 

KS 100 m Försök2/8  11:30

Heat 1
    Vind: +1.8  
1Hanna Adriansson Nordberg1992IFK Lidingö12.11Q
2Linnea Alstermark1992Hammarby IF12.35Q
3Moa Ullgren1996GoIF Tjalve12.76q
4Frida Hogstrand1993Täby IS12.77q
5Julia Seigerroth1997IK Hakarpspojkarna12.95q
6Amanda Sundstedt1997Västerås FK12.98q
7Christine Johansson faramarzi1977Västerås FK15.16

Heat 2
    Vind: +3.1  
1Emma Jansson1997Falu IK12,44Q
2Sara Bley1991GoIF Tjalve12,49Q
3Klara Helander1995Upsala IF12,62q
4Jenny Åkervall1972IFK Stocksund13,37q
5Caroline Jansson1994Örbyhus IF13,50
6Veronika Nordin1997Gefle IF14,72
7Ulrika Matsson1976Västerås FK15.08

Heat 3
    Vind: +4,0  
1Sara Söderberg1994GoIF Tjalve12,27Q
2Julia Hässel1994Tureberg FK12,38Q
3Linda Frödin Glad1993Turebergs FK12,42q
4Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF12,82q
5Amanda Jansson1996Örbyhus IF13,26q
6Camilla Söderlund1997Västerås FK13,27q
7Anna Wilhelmsson1997Västerås FK15,64

KS 100 m Försök - Sammanställning
       
1Hanna Adriansson Nordberg1992IFK Lidingö12.11Q
2Sara Söderberg1994GoIF Tjalve12,27Q
3Emma Jansson1997Falu IK12,44Q
4Linnea Alstermark1992Hammarby IF12.35Q
5Julia Hässel1994Tureberg FK12,38Q
6Sara Bley1991GoIF Tjalve12,49Q
7Linda Frödin Glad1993Turebergs FK12,42q
8Klara Helander1995Upsala IF12,62q
9Moa Ullgren1996GoIF Tjalve12.76q
10Frida Hogstrand1993Täby IS12.77q
11Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF12,82q
12Julia Seigerroth1997IK Hakarpspojkarna12.95q
13Amanda Sundstedt1997Västerås FK12.98q
14Amanda Jansson1996Örbyhus IF13,26q
15Camilla Söderlund1997Västerås FK13,27q
16Jenny Åkervall1972IFK Stocksund13,37q
17Caroline Jansson1994Örbyhus IF13,50
18Veronika Nordin1997Gefle IF14,72
19Ulrika Matsson1976Västerås FK15.08
20Christine Johansson faramarzi1977Västerås FK15.16
21Anna Wilhelmsson1997Västerås FK15,64

KS 100 m Final2/8  13:40

Heat 1
    Vind: +1,9  
1Frida Hogstrand1993Täby IS12,60
2Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF12,802
3Moa Ullgren1996GoIF Tjalve12,803
4Julia Seigerroth1997IK Hakarpspojkarna13,06
5Amanda Sundstedt1997Västerås FK13,18
6Jenny Åkervall1972IFK Stocksund13,48
7Amanda Jansson1996Örbyhus IF13,54
8Camilla Söderlund1997Västerås FK13,57

Heat 2
    Vind: +1.0  
1Hanna Adriansson Nordberg1992IFK Lidingö12,23
2Sara Söderberg1994GoIF Tjalve12,35
3Linnea Alstermark1992Hammarby IF12,37
4Linda Frödin Glad1993Turebergs FK12,61
5Sara Bley1991GoIF Tjalve12,63
6Julia Hässel1994Tureberg FK12,68
7Emma Jansson1997Falu IK12,75
 Klara Helander1995Upsala IFej start

KS 200 m Försök1/8  13:00

Heat 1
    Vind: +2,5  
1Ida Jansson1995Upsala IF25,71q
2Frida Hogstrand1993Täby IS25,82q
3Moa Ullgren1996GoIF Tjalve26,03
4Julia Seigerroth1997IK Hakarpspojkarna26,67
5Katja Berend1962SV Grosshansdorf27,25

Heat 2
    Vind: +2,4  
1Caroline Kihlblom1994Turebergs FK25,08q
2Malin Skogström1995Hässelby SK25,32q
3Tess Hertz Saebb?1998Göteborgs KIK25,96q
4Caroline Nilsson1999Göteborgs KIK26,35
5Alicia Efraimsson1998Göteborgs KIK27,28

Heat 3
    Vind: +1,5  
1Klara Helander1995Upsala IF25,31q
2Vendela Rydbäck1997Göteborgs KIK26,25
3Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF27,08
4Caroline Jansson1994Örbyhus IF28,32
5Ellen Tidfors1997Göteborgs KIK29,05

KS 200 m Final1/8  14:55
    Vind: +1,8  
1Caroline Kihlblom1994Turebergs FK25,14
2Klara Helander1995Upsala IF25,26
3Ida Jansson1995Upsala IF25,71
4Frida Hogstrand1993Täby IS25,73
5Tess Hertz Saebb?1998Göteborgs KIK26,24
 Malin Skogström1995Hässelby SKej start

KS 400 m Final2/8  16:40

Heat 1
       
1Charlotte Schönbeck1984IFK Lidingö59,20
2Jenny Åkervall1972IFK Stocksund61,84
3Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK63,52
4Viktoria Voskrenskaia1996Ärla IF66,71

Heat 2
       
1Sara Bley1991GoIF Tjalve56,40
2Caroline Kihlblom1994Turebergs FK57,89
3Lotta Linds?n1990Turebergs FK58,10
4Vendela Rydbäck1997Göteborgs KIK60,65
5Caroline Nilsson1999Göteborgs KIK61,89

KS 400 m Final - Sammanställning
       
1Sara Bley1991GoIF Tjalve56,40
2Caroline Kihlblom1994Turebergs FK57,89
3Lotta Linds?n1990Turebergs FK58,10
4Charlotte Schönbeck1984IFK Lidingö59,20
5Vendela Rydbäck1997Göteborgs KIK60,65
6Jenny Åkervall1972IFK Stocksund61,84
7Caroline Nilsson1999Göteborgs KIK61,89
8Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK63,52
9Viktoria Voskrenskaia1996Ärla IF66,71

KS 800 m Final1/8  17:20
       
1Nicole Sörensen1996Falu IK2,26,93

KS 1 500 m Final2/8  14:15
       
1Kajsa Barr1992Sundbybergs IK4,41,27
2Elina Johansson1989Spårvägens FK4,43,64
3Malin Börjesjö1996Sundbybergs IK5,17,50
4Veronika Nordal1980Heby AIF5,21,86

KS Längd Final2/8  12:25
       
1Malin Olsson1990IFK Lidingö6,00+1,0
2Sara Kviberg1993Hässelby SK5,95+2,65,73 +1,8
3Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK5,70+1,2
4Moa Ullgren1996GoIF Tjalve5,68+1,9
5Klara Helander1995Upsala IF5,58+2,0
6Emma Jansson1997Falu IK5,49+2,0
7Angelica Ström1981Spårvägens FK5,34+0,0
8Stina Rosenberg1997Huddinge AIS5,00+0,3
9Annelie Virenius1969Vallentuna FK4,66+2,24,40 +1,9
10Veronika Nordin1997Gefle IF4,63+3,44,29 0,0
11Viktoria Karlsson1997Söderhamns IF4,57+2,14,56 0,0
 Ulrika Matsson1976Västerås FK

KS Tresteg Final1/8  15:10
       
1Ewa Marcinkienicz1993Västervås FK11,92+2,111,59 +1,8
2Elina Rapp1993IFK Växjö11,81+2,7
3Anna Holmin1995Upsala IF11,12+3,1
4Denise Sandell1994KFUM Örebro11,10+2,411,04 +1,0
5Johanna Pettersson1994KFUM Örebro10,53+2,410,28 +1,5
6Sara Angelmyr1994KFUM Örebro10,51+2,410,24 +1,8
7Klara Pedersem1997Upsala IF10,46+3,010,41 10,41 +1,3
8Veronika Nordin1997Gefle IF9,94+3,4
9Hedvig Engström kindmark1997Upsala IF9,67+3,2

KS Kula Final2/8  14:10
       
1Jessica Willman1997Västerås FK9,35
2Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK9,29

KS Diskus Final1/8  17:30
       
1Elinor Forssander1988Ullevi FK50,01
2Emma Swärd1989Södertälje IF42,88
3Ellen Pettersson1997Örbyhus IF40,84
4Fanny Öhrn Selahn1995Södertälje IF39,07
5Maria Olsson1996Järvsö IF35,30
6Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF30,82
7Sandra Kemdal1997Västerås FK30,79
8Jessica Willman1997Västerås FK26,25
 Maria Wennlund1993IF Göta Karlstad 

KS Spjut Final2/8  15:00
       
1Sofi Flink1995Västerås FK50,23
2Linn Peura1997Råby-Rekarne FIF43,68
3Jennifer Björklund1995Enköpings AIF43,64
4Maja Gustavsson1998Västerås FK38,65
5Maria Olsson1996Järvsö IF38,57
6Amelie Gustafsson1988Katrineholms SK36,53
 Elisabeth Höglund1990IF Göta Karlstad
 Matilda Gunnarsson1990Västerås FK

F 17 100 m Final2/8  12:05
       
1Moa Nykvist1998Gefle IF12,74
2Levina Ahlgren1998Upsala IF13,10
3Alicia Efraimsson1998Göteborgs KIK13,20
 Tess Hertz Saebb?1998Göteborgs KIKej start

F 17 200 m Final1/8  15:05
    Vind: +3,4  
1Linda Skoglund1998Gefle IF29,00

F 17 800 m Final1/8  17:20
       
1Tilda Lundström1999Eskilstuna FI2,28,81
2Agnes Thor1998Ärla IF2,41,39
3Emma Jansson1998IK Westmannia2,44,54
4Agnes Jansson1998IK Westmannia2,58,66

F 17 1 500 m Final2/8  14:15
       
1Isabelle Haugen1998Hellas FK5,11,33
2Frida Ahlund1999Upsala IF5,24,94
3Emma Jansson1998IK Westmannia5,28,95
4Agnes Jansson1998IK Westmannia5,53,17

F 17 100 mh Final1/8  09:50
       
1Malin Skogström1995Hässelby SK13,95
2Malin Eriksson1991KFUM Örebro14,05
3Sofia Mossberg1995Falu IK14,19
4Tess Hertz Saebb?1998Göteborgs KIK14,30
5Charlotte Skogström1993Hässelby SK14,87

F 17 300 mh Final1/8  18:15
       
1Emma Söderström1998Göteborgs KIK45,92

F 17 Höjd Final1/8  17:20
       
1Emma Söderström1998Göteborgs KIK1,65
2Sofia Lindwall1998Göteborgs KIK1,62
3Louise Wilhelmsson1999IFK Halmstad1,51
4Daniella Ekström1999Örbyhus IF1,41

F 17 Längd Final2/8  10:00
       
1Moa Nykvist1998Gefle IF5,45
2Louise Andersson1999Gefle IF5,32
3Emma Söderström1998Göteborgs KIK5,04
4Nora Hedin1999IFK Halmstad5,00
5Caroline Nilsson1999Göteborgs KIK4,96
6Levina Ahlgren1998Upsala IF4,92
7Sofia Lindwall1998Göteborgs KIK4,88
8Louise Wilhelmsson1999IFK Halmstad4,71
9Rebecca Tovstedt1999IFK Halmstad4,31
10Daniella Ekström1999Örbyhus IF4,23
 Anna Lennman1998Katrineholms SK
 Linnea Anonsen1998Gefle IF
 Patricia Wichtel1999IFK Halmstad

F 17 Tresteg Final1/8  16:30
       
1Nora Hedin1999IFK Halmstad10,62+2,010,55 +1,5
2Sandra Höglund1998Högbo GIF10,48+2,610,07 +0,5
3Sofia Lindwall1998Göteborgs KIK10,18+2,0
4Rebecca Tovstedt1999IFK Halmstad9,65+2,1
 Daniella Ekström1999Örbyhus IF

F 17 Kula Final2/8  14:10
       
1Jessica Mattsson1998Tierps IF12,13
 Rebecca Edberg1998IK Westmannia 

F 17 Slägga Final1/8  10:00
       
1Grete Ahlberg1998Hammarby IF67,11
2Jessica Mattsson1998Tierps IF56,29
3Emily Berghäll1998Hammarby IF56,04
4Rebecka Samuelsson1998Iggesunds SK50,35
5Luana Klaric Lundh1999Göteborgs KIK48,09
6Josefine Larsson1998Glanshammar IF45,33
 Eleni Larsson1993Huddinge AIS*68,29*
 Tracey Andersson1984Ullevi FK*67,42*
 Kajsa Wennberg1996Upsala IF*51,72*
 Hanna Mårtensson1996Hässelby SK*51,06*
 Rebecka Hallerth1996Hellas FK*47,66*
 Mathilda Björklund1997Bålsta IK

F 17 Spjut Final2/8  13:25
       
1Maja Gustavsson1998Västerås FK45,90
2Elin Ånger1998Söderhamns IF34,64
3Daniella Ekström1999Örbyhus IF30,54

F 15 80 m Försök2/8  11:00

Heat 1
       
1Klara Grop2000Djurmo/Sifferbo IF10.97Q
2Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs KIK11.11Q
3Saga Axelsson2000Gefle IF11.26q
4Julia Hansten2000IFK Halmstad11.48q
5Cornelia Svensson2000Kongahälla AIK12.59

Heat 2
       
1Virva Rylander2000Västerås FK10.70Q
2Sonja Malmbratt2000Göteborgs KIK11.42Q
3Emma Green Blomroos2000Göteborgs KIK11.45q
4Alice Kjellander2000Göteborgs KIK11.51q
5Lina Larsson2000Säters IF FIK11.98

F 15 80 m Försök - Sammanställning
       
1Virva Rylander2000Västerås FK10.70Q
2Klara Grop2000Djurmo/Sifferbo IF10.97Q
3Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs KIK11.11Q
4Sonja Malmbratt2000Göteborgs KIK11.42Q
5Saga Axelsson2000Gefle IF11.26q
6Emma Green Blomroos2000Göteborgs KIK11.45q
7Julia Hansten2000IFK Halmstad11.48q
8Alice Kjellander2000Göteborgs KIK11.51q
9Lina Larsson2000Säters IF FIK11.98
10Cornelia Svensson2000Kongahälla AIK12.59

F 15 80 m Final2/8  13:10
    Vind: +2,2  
1Virva Rylander2000Västerås FK10,42
2Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs KIK10,87
3Klara Grop2000Djurmo/Sifferbo IF10,94
4Sonja Malmbratt2000Göteborgs KIK11,28
5Saga Axelsson2000Gefle IF11,32
6Julia Hansten2000IFK Halmstad11,35
7Alice Kjellander2000Göteborgs KIK11,50
8Emma Green Blomroos2000Göteborgs KIK11,51

F 15 300 m Final2/8  15:50
       
1Virva Rylander2000Västerås FK41,39
2Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs KIK45,30
3Sonja Malmbratt2000Göteborgs KIK46,16

F 15 800 m Final1/8  17:20
       
1Elsa Wallenius2001Västerås FK2,24,27
2Nellie Sundenhammar2000IF Göta Karlstad2,37,69
3Lovisa Lillsjö2001Ärla IF2,45,58
4Ellinor Nyman2000IK Heros2,45,90

F 15 2 000 m Final2/8  15:10
       
1Mathilda Eklund2000IK Westmannia7,57,07

F 15 80 mh Final1/8  09:35
       
1Agnes Hill2000Kvarnsveden FIK12,40
2Ingrid Holmqvist2000KFUM Örebro13,02
3Alva Wolwan2001Upsala IF13,15
4Emma Green Blomroos2000Göteborgs KIK13,71
5Filippa Söderström2001Göteborgs KIK13,86
6Sigrid Karlsson2001Upsala IF16,14

F 15 300 mh Final1/8  18:15
       
1Emma Green Blomroos2000Göteborgs KIK50,93
2Kajsa Jansson2000IK Westmannia57,51
 Alice Kjellander2000Göteborgs KIKdnf

F 15 Höjd Final1/8  17:20
       
1Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs KIK1,62
2Filippa Backman2000Gefle IF1,54
3Amalia Modh2000Eskilstuna FI1,51
4Alice Kjellander2000Göteborgs KIK1,46
 Cornelia Svensson2000Kongahälla AIK
 Lina Hagberg2001Turebergs FK
 Mathilda Eklund2000IK Westmannia

F 15 Stav Final1/8  10:30
       
1Kajsa Jansson2000IK Westmannia2,03

F 15 Längd Final2/8  11:20
       
1Linn Egerfält2000Gefle IF5,09+3,84,98 +1,0
2Ingrid Holmqvist2000KFUM Örebro5,02+1,7
3Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs KIK5,01+2,24,73 +1,9
4Alice Kjellander2000Göteborgs KIK4,76+2,14,38 +1,7
5Emma Green Blomroos2000Göteborgs KIK4,70+2,14,40 +1,8
6Kajsa Jansson2000IK Westmannia4,53+2,1
7Virva Rylander2000Västerås FK4,14+2,6
8Cornelia Svensson2000Kongahälla AIK3,73+3,63,65 +2,0

F 15 Tresteg Final1/8  16:30
       
1Filippa Söderström2001Göteborgs KIK9,89+1,6
2Alva Wolwan2001Upsala IF9,71+1,9
3Linnea Johansson2000KFUM Örebro9,62+1,4
4Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,43+3,29,32 +0,9

F 15 Kula Final2/8  12:15
       
1Johanna Edvall2000Gefle IF13,13
2Kajsa Jansson2000IK Westmannia10,57
3Lina Larsson2000Säters IF FIK10,05
4Linnea Wiklund2000Västerås FK9,31
5Cornelia Svensson2000Kongahälla AIK7,18
6Ingrid Holmqvist2000KFUM Örebro7,07

F 15 Diskus Final1/8  15:20
       
1Sara Forssell2000Motala AIF37,19
2Johanna Edvall2000Gefle IF37,00
3Jennifer Quick2000IFK Lund30,61
4Jonna Geiryd2000Huddinge AIS29,62
5Linnea Wiklund2000Västerås FK28,67
6Lina Larsson2000Säters IF FIK27,45
7Louise Olsson2000Huddinge AIS27,18
8Agnes Hill2000Kvarnsveden FIK24,43

F 15 Slägga Final1/8  11:00
       
1Sara Forssell2000Motala AIF49,75
2Johanna Edvall2000Gefle IF49,28
3Lina Hagberg2001Turebergs FK47,98
4Jennifer Quick2000IFK Lund47,88
5Jennifer Andersson2001Västerås FK44,40
6Anna Götberg2001Västerås FK43,35
7Jonna Geiryd2000Huddinge AIS43,19
8Linnea Wiklund2000Västerås FK41,42
 Julia Axtelius2000Enköpings AIF

F 15 Spjut Final2/8  13:25
       
1Lina Larsson2000Säters IF FIK34,60
2Kajsa Jansson2000IK Westmannia27,23
3Linnea Wiklund2000Västerås FK24,49
4Klara Andersson2001Västerås FK12,78

F 14 80 m Final2/8  13:00
    Vind: +0,5  
1Sofie Cedergrund2001Göteborgs KIK10,72
2Melina Mancuso2001Västerås FK11,34
3Stina Willén2001Linköpings GIF12,00

F 14 300 m Final2/8  16:00

Heat 1
       
1Emma Danarp2001Västerås FK48,77
2Elsa Wallenius2001Västerås FK49,87
 Eriksson Emma2001Upsala IFdisk

Heat 2
       
1Hilda Lindberg2001Västerås FK43,06
2Sofie Cedergrund2001Göteborgs KIK43,82
3Melina Mancuso2001Västerås FK45,49
4Filippa Söderström2001Göteborgs KIK45,84

F 14 300 m Final - Sammanställning
       
1Hilda Lindberg2001Västerås FK43,06
2Sofie Cedergrund2001Göteborgs KIK43,82
3Melina Mancuso2001Västerås FK45,49
4Filippa Söderström2001Göteborgs KIK45,84
5Emma Danarp2001Västerås FK48,77
6Elsa Wallenius2001Västerås FK49,87
 Eriksson Emma2001Upsala IFdisk

F 14 2 000 m Final2/8  15:10
       
1Elsa Wallenius2001Västerås FK6,41,99
2Eriksson Emma2001Upsala IF8,13,39

F 14 Höjd Final2/8  10:50
       
1Filippa Söderström2001Göteborgs KIK1,42

F 14 Stav Final1/8  10:30
       
1Emma Johansson2002Stocksäters IF2,83

F 14 Längd Final1/8  13:50
       
1Anna Götberg2001Västerås FK4,80+2,64,61 +1,1
2Elin Bäckström2001IF Skade2,91+0,6
 Fannie Pousette2001IF Skade
 Melina Mancuso2001Västerås FK 

F 14 Kula Final1/8  12:55
       
1Anna Götberg2001Västerås FK11,17
2Michelle Eriksson2001Säters IF FIK10,92
3Emma Palmgren2001Nyköpings BIS Friidrott9,92
4Jennifer Andersson2001Västerås FK9,12
5Elin Bäckström2001IF Skade6,86
6Klara Andersson2001Västerås FK5,62

F 14 Diskus Final1/8  15:20
       
1Hillevi Carlsson2002Falu IK34,96
2Anna Götberg2001Västerås FK33,20
3Emma Palmgren2001Nyköpings BIS Friidrott32,56
4Lina Hagberg2001Turebergs FK29,95
5Jennifer Andersson2001Västerås FK26,01
6Elin Bäckström2001IF Skade15,79

F 13 60 m Försök1/8  12:00

Heat 1
       
1Klara Frih2002Åsbro goif8,46Q
2Ida Fundberg2002Ärla IF8,92Q
3Johanna Mickels2002Ärla IF8,96q
4Matilda Eklind2002KFUM Örebro9,24q
5Elin Ekstrand2002Rånäs 4H9,42
6Anna Östergren2002Vif Gute FI9,87

Heat 2
       
1Liv Andersson2002Rånäs 4H8,75Q
2Ebba Lindblom2002Alunda SK8,99Q
3Ellen Nordback2002Upsala IF9,02q
4Alexandra Milusic2002Kongahälla AIK9,26q
5Ebba Brunvall2002Upsala IF9,29
6Victoria Tranälv2002Kongahälla AIK9,59
7Amanda Holmström2002Bålsta IK10,37

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Klara Frih2002Åsbro goif8,46Q
2Liv Andersson2002Rånäs 4H8,75Q
3Ida Fundberg2002Ärla IF8,92Q
4Ebba Lindblom2002Alunda SK8,99Q
5Johanna Mickels2002Ärla IF8,96q
6Ellen Nordback2002Upsala IF9,02q
7Matilda Eklind2002KFUM Örebro9,24q
8Alexandra Milusic2002Kongahälla AIK9,26q
9Ebba Brunvall2002Upsala IF9,29
10Elin Ekstrand2002Rånäs 4H9,42
11Victoria Tranälv2002Kongahälla AIK9,59
12Anna Östergren2002Vif Gute FI9,87
13Amanda Holmström2002Bålsta IK10,37

F 13 60 m Final1/8  13:35
       
1Klara Frih2002Åsbro goif8,47
2Liv Andersson2002Rånäs 4H8,87
3Ida Fundberg2002Ärla IF8,93
4Ellen Nordback2002Upsala IF8,95
5Johanna Mickels2002Ärla IF8,96
6Ebba Lindblom2002Alunda SK9,09
7Alexandra Milusic2002Kongahälla AIK9,22
7Matilda Eklind2002KFUM Örebro9,22

F 13 600 m Final1/8  17:10
       
1Klara Frih2002Åsbro goif1,40,81
2Matilda Eklind2002KFUM Örebro2,01,91

F 13 60 mh Final1/8  09:10
       
1Ellen Nordback2002Upsala IF10,50
2Liv Andersson2002Rånäs 4H10,60
3Ebba Lindblom2002Alunda SK10,80
4Ida Fundberg2002Ärla IF11,90
5Ebba Brunvall2002Upsala IF11,91
6Anna Östergren2002Vif Gute FI12,39
7Amanda Holmström2002Bålsta IK14,54

F 13 Höjd Final2/8  10:50
       
1Erika Strömbeck2002Vif Gute FI1,36
2Anna Östergren2002Vif Gute FI1,36
3Liv Andersson2002Rånäs 4H1,26
4Amanda Holmström2002Bålsta IK1,11

F 13 Längd Final1/8  13:50
       
1Klara Frih2002Åsbro goif4,99
2Ebba Lindblom2002Alunda SK4,81
3Ida Fundberg2002Ärla IF4,59
4Ellen Nordback2002Upsala IF4,56
5Liv Andersson2002Rånäs 4H4,54
6Matilda Eklind2002KFUM Örebro4,42
7Ebba Brunvall2002Upsala IF4,19
8Erika Strömbeck2002Vif Gute FI4,17
9Victoria Tranälv2002Kongahälla AIK4,11
10Elin Ekstrand2002Rånäs 4H4,10
11Alexandra Milusic2002Kongahälla AIK3,99
12Anna Östergren2002Vif Gute FI3,96
13Amanda Holmström2002Bålsta IK3,56

F 13 Kula Final1/8  17:35
       
1Hillevi Carlsson2002Falu IK12,76
2Alexandra Nilsson2002Götlunda IF10,20
3Amanda Holmström2002Bålsta IK10,00
4Ellen Nordback2002Upsala IF9,33
5Matilda Eklind2002KFUM Örebro9,05
6Alexandra Milusic2002Kongahälla AIK9,03
7Anna Östergren2002Vif Gute FI7,83
8Ebba Lindblom2002Alunda SK7,73
 Elin Ekstrand2002Rånäs 4H 

F 13 Spjut Final2/8  11:30
       
1Ellen Nordback2002Upsala IF20,48
2Alexandra Nilsson2002Götlunda IF17,27
3Julia Backlund2004Gefle IF15,59
4Amanda Holmström2002Bålsta IK15,17
5Elin Ekstrand2002Rånäs 4H14,59
6Erika Strömbeck2002Vif Gute FI13,51
7Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF12,70
8Anna Östergren2002Vif Gute FI12,54
9Amanda Oikarinen2002IK Westmannia10,37
 Lina Nordenmark2003Västerås FK

F 13 200 mh Final2/8  10:00
       
1Liv Andersson2002Rånäs 4H32.36
2Ellen Nordback2002Upsala IF33.25
3Filippa Zäll2003Ängelholms IF35.21
4Erika Strömbeck2002Vif Gute FI35.23
5Victoria Tranälv2002Kongahälla AIK35.94
6Amanda Holmström2002Bålsta IK43.96

F 12 60 m Final1/8  17:10
       
1Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI8,50
2Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro8,55
3Thea Söderlund2003Östhammar FI9,42
4Elin Abrahamsson2003Upsala IF9,89
5Isabella Wiklund2003Västerås FK9,90

F 12 600 m Final1/8  17:10
       
1Filippa Zäll2003Ängelholms IF1,55,03
2Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI1,59,97
3Elsa Eriksson2003Upsala IF2,03,82
4Izabella Lukic2003Västerås FK2,07,54
5Thea Söderlund2003Östhammar FI2,08,64
6Elin Abrahamsson2003Upsala IF2,15,03
7Lina Nordenmark2003Västerås FK2,16,74

F 12 60 mh Final1/8  09:00
       
1Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI10,71
2Nova Ohlin2004IK Norrköping FI10,79
3Tilde Söderlund2004Alunda SK10,86
4Elvira Jonsson2003Västerås FK11,52
5Tyra Tunanader Cedrenius2004IFK Lidingö11,60
6Thea Söderlund2003Östhammar FI12,67
7Johanna Eirefors2003Västerås FK13,27
8Lina Nordenmark2003Västerås FK13,74

F 12 Höjd Final2/8  10:00
       
1Klara Frykholm2003Glanshammar IF1,46
2Tindra Frykholm2003Glanshammar IF1,40
3Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI1,34
3Elvira Jonsson2003Västerås FK1,34
3Tilde Söderlund2004Alunda SK1,34
6Isabella Wiklund2003Västerås FK1,26
6Johanna Eirefors2003Västerås FK1,26

F 12 Längd Final2/8  10:55
       
1Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro4,60-2,3
2Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI4,59-0,8
3Klara Frykholm2003Glanshammar IF4,24-0,4
4Tindra Frykholm2003Glanshammar IF4,00-2,4
5Filippa Zäll2003Ängelholms IF3,89-1,3
6Elsa Eriksson2003Upsala IF3,81-0,4
7Elvira Jonsson2003Västerås FK3,72-2,6
8Elin Abrahamsson2003Upsala IF3,42-3,0
9Carolina Nilsson2003Götlunda IF2,94-3,1
 Johanna Eirefors2003Västerås FK

F 12 Kula Final1/8  11:30
       
1Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro11,32
2Johanna Eirefors2003Västerås FK8,66
3Filippa Zäll2003Ängelholms IF8,16
4Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI7,15
5Isabella Wiklund2003Västerås FK7,00
6Lina Nordenmark2003Västerås FK6,34

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Bella Lindgren De Flon
Isabella Wiklund
Johanna Eirefors
Lina Nordenmark
Sanna Pernerdal
Filippa Zäll

F 11 60 m Försök1/8  10:03

Heat 1
       
1Tilde Söderlund2004Alunda SK9,09Q
2Gabriella Milusic2004Kongahälla AIK9,14Q
3Alva Nordvarg2004Hagunda IF9,48
3Lina Selin2004IK Westmannia9,48
5Nicolina Wiberg2004IK Stål9,56
6Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF10,30
7Josefin Fundberg2004Ärla IF10,49
8Linn Strömberg2004Västerås FK10,60

Heat 2
       
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö8,99Q
2Nova Ohlin2004IK Norrköping FI9,38Q
3Ida Backlund2004Gefle IF9,39
4Nanna Frih2004Åsbro goif9,46
5Matilda Eriksson2004Västerås FK9,60
6Emelie Gråsten Frisk2004KFUM Kristianstad9,65
7Alicia Larsten2004IFK Lidingö9,73
8Ida Sjöholm2004Västerås FK10,00

Heat 3
       
1Tyra Tjulander2004Västerås FK9,13Q
2Nina Hertz-Saebbö2004Göteborgs KIK9,25Q
3Maja Matsson2004Västerås FK9,32q
4Agnes Hanell2004IFK Tumba9,38
5Tyra Tunanader Cedrenius2004IFK Lidingö9,52
6Alice Åsell2004Västerås FK10,02
7Liv Norberg2004IK Stål10,24
8Alde Johansson2004IK Stål10,29

Heat 4
       
3Desirée Mwepu2004Västerås FK9,22q

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö8,99Q
2Tilde Söderlund2004Alunda SK9,09Q
3Tyra Tjulander2004Västerås FK9,13Q
4Gabriella Milusic2004Kongahälla AIK9,14Q
5Nina Hertz-Saebbö2004Göteborgs KIK9,25Q
6Nova Ohlin2004IK Norrköping FI9,38Q
7Desirée Mwepu2004Västerås FK9,22q
8Maja Matsson2004Västerås FK9,32q
9Agnes Hanell2004IFK Tumba9,38
10Ida Backlund2004Gefle IF9,39
11Nanna Frih2004Åsbro goif9,46
12Lina Selin2004IK Westmannia9,48
13Alva Nordvarg2004Hagunda IF9,48
14Tyra Tunanader Cedrenius2004IFK Lidingö9,52
15Nicolina Wiberg2004IK Stål9,56
16Matilda Eriksson2004Västerås FK9,60
17Emelie Gråsten Frisk2004KFUM Kristianstad9,65
18Alicia Larsten2004IFK Lidingö9,73
19Ida Sjöholm2004Västerås FK10,00
20Alice Åsell2004Västerås FK10,02
21Liv Norberg2004IK Stål10,24
22Alde Johansson2004IK Stål10,29
23Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF10,30
24Josefin Fundberg2004Ärla IF10,49
25Linn Strömberg2004Västerås FK10,60

F 11 60 m Final1/8  14:10
    Vind: +3,9  
1Tyra Tjulander2004Västerås FK8,80
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö8,84
3Gabriella Milusic2004Kongahälla AIK8,93
4Tilde Söderlund2004Alunda SK8,98
5Maja Matsson2004Västerås FK9,03
6Desirée Mwepu2004Västerås FK9,04
7Nina Hertz-Saebbö2004Göteborgs KIK9,15
8Nova Ohlin2004IK Norrköping FI9,53

F 11 600 m Final1/8  16:20

Heat 1
       
1Tilde Söderlund2004Alunda SK2,05,92
2Nicolina Wiberg2004IK Stål2,07,06
3Nanna Frih2004Åsbro goif2,09,02
4Tyra Tunanader Cedrenius2004IFK Lidingö2,11,14
5Alice Åsell2004Västerås FK2,15,95
6Emelie Gråsten Frisk2004KFUM Kristianstad2,17,71

Heat 2
       
1Agnes Hanell2004IFK Tumba1,54,46
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö1,55,60
3Alicia Larsten2004IFK Lidingö1,57,15
4Nina Hertz-Saebbö2004Göteborgs KIK1,57,48
5Ida Backlund2004Gefle IF1,58,33
6Tyra Tjulander2004Västerås FK2,01,35
7Nova Ohlin2004IK Norrköping FI2,08,03

F 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Agnes Hanell2004IFK Tumba1,54,46
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö1,55,60
3Alicia Larsten2004IFK Lidingö1,57,15
4Nina Hertz-Saebbö2004Göteborgs KIK1,57,48
5Ida Backlund2004Gefle IF1,58,33
6Tyra Tjulander2004Västerås FK2,01,35
7Tilde Söderlund2004Alunda SK2,05,92
8Nicolina Wiberg2004IK Stål2,07,06
9Nova Ohlin2004IK Norrköping FI2,08,03
10Nanna Frih2004Åsbro goif2,09,02
11Tyra Tunanader Cedrenius2004IFK Lidingö2,11,14
12Alice Åsell2004Västerås FK2,15,95
13Emelie Gråsten Frisk2004KFUM Kristianstad2,17,71

F 11 Längd Final2/8  12:00
       
1Desirée Mwepu2004Västerås FK4,34
2Gabriella Milusic2004Kongahälla AIK4,26
3Tilde Söderlund2004Alunda SK4,19
4Nina Hertz-Saebbö2004Göteborgs KIK4,17
5Maja Matsson2004Västerås FK4,15
6Ida Backlund2004Gefle IF3,92
7Liv Norberg2004IK Stål3,70
7Matilda Eriksson2004Västerås FK3,70
9Nicolina Wiberg2004IK Stål3,69
10Alice Åsell2004Västerås FK3,573,56
11Tyra Tjulander2004Västerås FK3,573,48
12Molly Haraldsson2004Hagunda IF3,55
13Alde Johansson2004IK Stål3,54
14Ida Sjöholm2004Västerås FK3,22
15Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF3,21
16Linn Strömberg2004Västerås FK3,18
17Mathilda Oikarinen2004IK Westmannia2,89
 Alva Nordvarg2004Hagunda IF

F 11 Kula Final1/8  16:30
       
1Nova Ohlin2004IK Norrköping FI9,32
2Gabriella Milusic2004Kongahälla AIK9,26
3Nike Isaksson2004IFK Lidingö8,14
4Rebecka Forsling2004Huddinge AIS7,89
5Ida Backlund2004Gefle IF7,71
6Tilde Söderlund2004Alunda SK7,41
7Desirée Mwepu2004Västerås FK7,40
8Tyra Tjulander2004Västerås FK7,25
9Alice Åsell2004Västerås FK6,78
10Maja Matsson2004Västerås FK6,72
11Josefin Fundberg2004Ärla IF6,66
12Alde Johansson2004IK Stål6,00
13Julia Backlund2004Gefle IF5,97
14Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF5,95
15Liv Norberg2004IK Stål5,49
16Matilda Eriksson2004Västerås FK5,40
17Linn Strömberg2004Västerås FK5,22
18Ida Sjöholm2004Västerås FK4,85
19Tyra Tunanader Cedrenius2004IFK Lidingö4,70
20Alicia Larsten2004IFK Lidingö4,47
 Lina Selin2004IK Westmannia

F 11 Boll Final2/8  10:00
       
1Matilda Eriksson2004Västerås FK25,62
2Ida Backlund2004Gefle IF23,66
3Gabriella Milusic2004Kongahälla AIK23,41
4Julia Backlund2004Gefle IF22,80
5Tyra Tjulander2004Västerås FK22,72
6Nina Hertz-Saebbö2004Göteborgs KIK22,55
7Nicolina Wiberg2004IK Stål20,09
8Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF19,02
9Tilde Söderlund2004Alunda SK16,87
10Alice Åsell2004Västerås FK15,83
11Mathilda Oikarinen2004IK Westmannia15,63
12Molly Haraldsson2004Hagunda IF15,09
13Ida Sjöholm2004Västerås FK13,27
14Linn Strömberg2004Västerås FK10,03
 Desirée Mwepu2004Västerås FK

F 10 60 m Försök1/8  10:35

Heat 1
       
1Moa Landström2005Västerås FK9,48Q
2Emelie Holmvin2005Västerås FK9,64Q
3Isabelle Hell2005Ärla IF9,66q
4Lea Näsling2005Västerås FK10,29
5Wilma Jansson2005Västerås FK10,59

Heat 2
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF9,28Q
2Ella Bäckman2005Upsala IF9,60Q
3Malin Garbell2005Östhammar FI9,83q
4Astrid Nyquist2005Västerås FK9,92
5Hilda Östergren2005Vif Gute FI10,28
6Lovisa Åström2005KFUM Örebro12,20

Heat 3
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK9,11Q
2Cornelia Larsten2005IFK Lidingö9.97Q
3Tindra Dahlberg2005Upsala IF10,02
4Jolina Edling2005Örbyhus IF10,09
5Hanna Andersson2005IK Stål10,10
6Senni Peura2005Upsala IF10,25

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK9,11Q
2Meja Wolwan2005Upsala IF9,28Q
3Moa Landström2005Västerås FK9,48Q
4Ella Bäckman2005Upsala IF9,60Q
5Emelie Holmvin2005Västerås FK9,64Q
6Cornelia Larsten2005IFK Lidingö9.97Q
7Isabelle Hell2005Ärla IF9,66q
8Malin Garbell2005Östhammar FI9,83q
9Astrid Nyquist2005Västerås FK9,92
10Tindra Dahlberg2005Upsala IF10,02
11Jolina Edling2005Örbyhus IF10,09
12Hanna Andersson2005IK Stål10,10
13Senni Peura2005Upsala IF10,25
14Hilda Östergren2005Vif Gute FI10,28
15Lea Näsling2005Västerås FK10,29
16Wilma Jansson2005Västerås FK10,59
17Lovisa Åström2005KFUM Örebro12,20

F 10 60 m Final1/8  14:00
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF8,94
2Sofia Hasler2005Västerås FK8,95
3Moa Landström2005Västerås FK9,47
4Ella Bäckman2005Upsala IF9,58
5Emelie Holmvin2005Västerås FK9,66
6Isabelle Hell2005Ärla IF9,67
7Cornelia Larsten2005IFK Lidingö9,96
8Malin Garbell2005Östhammar FI9,97

F 10 600 m Final1/8  16:00
       
1Moa Landström2005Västerås FK1,56,51
2Astrid Nyquist2005Västerås FK2,00,36
3Meja Wolwan2005Upsala IF2,01,66
4Delia Lukic2005Västerås FK2,06,40
5Cornelia Larsten2005IFK Lidingö2,07,68
6Tindra Dahlberg2005Upsala IF2,16,49
7Senni Peura2005Upsala IF2,22,77
8Hilda Östergren2005Vif Gute FI2,23,75
9Malin Garbell2005Östhammar FI2,25,83
10Ella Bäckman2005Upsala IF2,26,86
11Agnes Olsson2005Turebergs FK2,27,02
 Sofia Hasler2005Västerås FKej start

F 10 Längd Final2/8  13:20
       
1Moa Landström2005Västerås FK3,98
2Sofia Hasler2005Västerås FK3,92
3Maja Forssten2005Upsala IF3,59
4Astrid Nyquist2005Västerås FK3,58
5Hanna Andersson2005IK Stål3,56
6Celina Andersson2005Västerås FK3,47
7Lea Näsling2005Västerås FK3,42
8Jolina Edling2005Örbyhus IF3,32
9Hilda Östergren2005Vif Gute FI3,14
 Tindra Dahlberg2005Upsala IF

F 10 Kula Final1/8  14:55
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK7,82
2Hanna Andersson2005IK Stål7,48
3Moa Landström2005Västerås FK7,43
4Astrid Nyquist2005Västerås FK7,26
5Jolina Edling2005Örbyhus IF7,20
6Tindra Dahlberg2005Upsala IF6,38
7Wilma Jansson2005Västerås FK6,03
8Ella Bäckman2005Upsala IF5,75
9Emelie Holmvin2005Västerås FK5,63
10Meja Wolwan2005Upsala IF5,59
11Malin Garbell2005Östhammar FI5,06
12Hilda Östergren2005Vif Gute FI5,00
13Lea Näsling2005Västerås FK4,51
14Cornelia Larsten2005IFK Lidingö4,41
15Agnes Olsson2005Turebergs FK4,31

F 10 Boll Final2/8  11:10
       
1Moa Landström2005Västerås FK28,20
2Hanna Andersson2005IK Stål26,18
3Astrid Nyquist2005Västerås FK23,58
4Sofia Hasler2005Västerås FK20,50
5Jolina Edling2005Örbyhus IF18,56
6Wilma Jansson2005Västerås FK15,88
7Maja Forssten2005Upsala IF15,03
8Celina Andersson2005Västerås FK13,56
9Hilda Östergren2005Vif Gute FI12,85
 Tindra Dahlberg2005Upsala IF

F 9 60 m Försök1/8  11:20

Heat 1
       
1Tilde Löwdin2006IK Stål9,96Q
2Ella Grimheden2006Västerås FK10,11Q
3Altea Mellberg2006Västerås FK10,65q
4Linn Andersson2006Trosa Vagnhärad SK11,34
5Stella Holmqvist2006KFUM Örebro11,41
6Thyra Niklasson2006IK Westmannia11,89

Heat 2
       
1Ebba Lindblad2006Västerås FK9,92Q
2Johanna Fernberg2006IK Westmannia9,95Q
3Liv Hanell2006IFK Tumba10,27q
4Emma Eriksson2006IK Westmannia10,56q
5Emilia Heldemar2006IK Stål11,11q
6Ronja Mortimer2006Västerås FK11,75

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ebba Lindblad2006Västerås FK9,92Q
2Tilde Löwdin2006IK Stål9,96Q
3Johanna Fernberg2006IK Westmannia9,95Q
4Ella Grimheden2006Västerås FK10,11Q
5Liv Hanell2006IFK Tumba10,27q
6Emma Eriksson2006IK Westmannia10,56q
7Altea Mellberg2006Västerås FK10,65q
8Emilia Heldemar2006IK Stål11,11q
9Linn Andersson2006Trosa Vagnhärad SK11,34
10Stella Holmqvist2006KFUM Örebro11,41
11Ronja Mortimer2006Västerås FK11,75
12Thyra Niklasson2006IK Westmannia11,89

F 9 60 m Final1/8  13:50
       
1Johanna Fernberg2006IK Westmannia9,93
2Ebba Lindblad2006Västerås FK9,94
3Tilde Löwdin2006IK Stål9,97
4Ella Grimheden2006Västerås FK10,26
5Liv Hanell2006IFK Tumba10,33
6Emma Eriksson2006IK Westmannia10,38
7Altea Mellberg2006Västerås FK10,78
8Emilia Heldemar2006IK Stål10,90

F 9 600 m Final1/8  15:50
       
1Liv Hanell2006IFK Tumba2,09,29
2Emma Eriksson2006IK Westmannia2,10,96
3Tilde Löwdin2006IK Stål2,13,09
4Emilia Heldemar2006IK Stål2,16,29
5Altea Mellberg2006Västerås FK2,30,91
6Ronja Mortimer2006Västerås FK2,37,26
7Thyra Niklasson2006IK Westmannia2,47,40

F 9 Längd Final2/8  13:40
       
1Johanna Fernberg2006IK Westmannia3,64
2Tilde Löwdin2006IK Stål3,57
3Eleonora Wahlin2006Täby IS3,50
4Emma Eriksson2006IK Westmannia3,36
5Ella Grimheden2006Västerås FK3,29
6Filippa Nilsson2006Götlunda IF3,22
7Ebba Lindblad2006Västerås FK3,13
8Linn Andersson2006Trosa Vagnhärad SK2,82
9Ronja Mortimer2006Västerås FK2,79
10Stella Holmqvist2006KFUM Örebro2,59

F 9 Kula Final1/8  12:05
       
1Tilde Löwdin2006IK Stål5,52
2Filippa Hanikat2007Österhaninge IF5,21
3Liv Hanell2006IFK Tumba5,18
4Johanna Fernberg2006IK Westmannia5,02
5Emma Eriksson2006IK Westmannia5,01
6Alma Sundlöf2006IK Westmannia4,74
7Ella Grimheden2006Västerås FK4,24
8Emilia Heldemar2006IK Stål4,12
9Ronja Mortimer2006Västerås FK3,78
10Stella Holmqvist2006KFUM Örebro3,68
11Thyra Niklasson2006IK Westmannia3,40
 Ida Wennerbo2006Gefle IF 

F 9 Boll Final2/8  11:10
       
1Ebba Lindblad2006Västerås FK23,68
2Johanna Fernberg2006IK Westmannia19,06
3Filippa Nilsson2006Götlunda IF18,30
4Tilde Löwdin2006IK Stål16,90
5Linn Andersson2006Trosa Vagnhärad SK16,40
6Elise Angsten2006Örbyhus IF16,15
7Emma Eriksson2006IK Westmannia12,98
 Stella Holmqvist2006KFUM Örebro

F 8 60 m Försök1/8  10:25

Heat 1
       
1Nora Johansson2007IK Stål10,20Q
2Hilda Jonsson2007Säters IF FIK10,28Q
3Nelly Bergstrand2007IK Stål10,31q
4Nora Högström2007Upsala IF11,06
5Thilde Green2007Säters IF FIK11,55
6Lina Garbell2007Östhammar FI12,37

Heat 2
       
1Isolde Nilsson2007IK Westmannia9,93Q
2Lia Hagström2007Säters IF FIK10,07Q
3Filippa Hanikat2007Österhaninge IF10,42q
4Tuva Frih2007Åsbro goif10,49q
5Vera Skymgård2007Västerås FK10,91q
6Julia Hjulström2007Säters IF FIK11,07
7Filippa Nilsson2007Nyköpings BIS Friidrott11,08

F 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Isolde Nilsson2007IK Westmannia9,93Q
2Nora Johansson2007IK Stål10,20Q
3Lia Hagström2007Säters IF FIK10,07Q
4Hilda Jonsson2007Säters IF FIK10,28Q
5Nelly Bergstrand2007IK Stål10,31q
6Filippa Hanikat2007Österhaninge IF10,42q
7Tuva Frih2007Åsbro goif10,49q
8Vera Skymgård2007Västerås FK10,91q
9Nora Högström2007Upsala IF11,06
10Julia Hjulström2007Säters IF FIK11,07
11Filippa Nilsson2007Nyköpings BIS Friidrott11,08
12Thilde Green2007Säters IF FIK11,55
13Lina Garbell2007Östhammar FI12,37

F 8 60 m Final1/8  13:40
       
1Lia Hagström2007Säters IF FIK9,82
2Isolde Nilsson2007IK Westmannia9,91
3Nora Johansson2007IK Stål9,91
4Filippa Hanikat2007Österhaninge IF10,39
5Nelly Bergstrand2007IK Stål10,43
6Tuva Frih2007Åsbro goif10,54
7Hilda Jonsson2007Säters IF FIK10,59
8Vera Skymgård2007Västerås FK11,25

F 8 400 m Final1/8  15:30

Heat 1
       
1Filippa Hanikat2007Österhaninge IF1,23,02
2Nora Johansson2007IK Stål1,24,30
3Isolde Nilsson2007IK Westmannia1,27,11
4Tuva Frih2007Åsbro goif1,27,17
5Nora Högström2007Upsala IF1,36,55
6Thilde Green2007Säters IF FIK1,39,25
7Lina Garbell2007Östhammar FI1,40,20

Heat 2
       
1Lia Hagström2007Säters IF FIK1,26,02
2Hilda Jonsson2007Säters IF FIK1,26,90
3Vera Skymgård2007Västerås FK1,27,79
4Astrid Wallenius2008Västerås FK1,28,74
5Nelly Bergstrand2007IK Stål1,30,82
6Julia Hjulström2007Säters IF FIK1,41,48

F 8 400 m Final - Sammanställning
       
1Filippa Hanikat2007Österhaninge IF1,23,02
2Nora Johansson2007IK Stål1,24,30
3Lia Hagström2007Säters IF FIK1,26,02
4Hilda Jonsson2007Säters IF FIK1,26,90
5Isolde Nilsson2007IK Westmannia1,27,11
6Tuva Frih2007Åsbro goif1,27,17
7Vera Skymgård2007Västerås FK1,27,79
8Astrid Wallenius2008Västerås FK1,28,74
9Nelly Bergstrand2007IK Stål1,30,82
10Nora Högström2007Upsala IF1,36,55
11Thilde Green2007Säters IF FIK1,39,25
12Lina Garbell2007Östhammar FI1,40,20
13Julia Hjulström2007Säters IF FIK1,41,48

F 8 Längd Final1/8  10:40
       
1Hilda Jonsson2007Säters IF FIK3,44
2Nora Johansson2007IK Stål3,39
3Filippa Hanikat2007Österhaninge IF3,37
4Lia Hagström2007Säters IF FIK3,36
5Nelly Bergstrand2007IK Stål3,34
6Tuva Frih2007Åsbro goif3,12
7Isolde Nilsson2007IK Westmannia3,08
8Julia Hjulström2007Säters IF FIK2,94
9Vera Skymgård2007Västerås FK2,90
10Filippa Nilsson2007Nyköpings BIS Friidrott2,81
11Thilde Green2007Säters IF FIK2,74
12Nora Högström2007Upsala IF2,55
13Lina Garbell2007Östhammar FI2,32

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Filippa Nilsson
Hilda Jonsson
Isolde Nilsson
Julia Hjulström
Lia Hagström
Lina Garbell
Nelly Bergstrand
Nora Johansson
Nora Högström
Thilde Green
Tuva Frih
Vera Skymgård
Filippa Hanikat

Veteran 4x100m Final2/8  16:20
       
1M40 SverigeSverige44,37
2M50 SverigeSverige50,00
3K40 SverigeSverige52,47

Veteran Svensk stafett Final2/8  17:35
       
1M40 SverigeSverige2,03,91
2M50 SverigeSverige2,20,25


© Arena 2.0, RunPro Systems