Resultat Gurkspelen

Arrangör: Västerås FK
Datum: 30-31 jul 2016
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2016-07-31 17:57:03


MS 100 m Försök31/7  12:05

Heat 1
    Vind: +2,3  
1Patrik Hjort1993Västerås FK11,06Q
2Oskar Motta1998Upsala IF11,34Q
3Gustaf Borg1998Nyköpings BIS Friidrott11,53q
4Simon Larsson1998IK Ymer11,74
5Anton Östebo1996Glanshammar IF12.09
6Mhd Ali Shakouf1996Ärla IF12,25

Heat 2
    Vind: +4,4  
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö11,16Q
2Rickard Willman1994Västerås FK11,26Q
3Kidus Yohannes Getahun1998Hammarby Friidrott11,55
4Anton Korzhavyi1994IFK Umeå11,89
5Simon Holmström1995Täby IS13,21
 Andrés Vera2000Wärnamo SKEj till start

Heat 3
    Vind: +3,0  
1Oscar Hjerm1997KA 2 IF11,20Q
2David Svensson1998IFK Tumba11,28Q
3Akram Adinda1996Upsala IF11,42q
4Daniel Persson1998Hammarby Friidrott11,75
5Joel Liendeborg Fredin1993Kungsängen Friidrott11,86
6Carl Dath1995Täby IS12,43

MS 100 m Försök - Sammanställning
       
1Patrik Hjort1993Västerås FK11,06Q
2Erik Hermelin1996IFK Lidingö11,16Q
3Oscar Hjerm1997KA 2 IF11,20Q
4Rickard Willman1994Västerås FK11,26Q
5David Svensson1998IFK Tumba11,28Q
6Oskar Motta1998Upsala IF11,34Q
7Akram Adinda1996Upsala IF11,42q
8Gustaf Borg1998Nyköpings BIS Friidrott11,53q
9Kidus Yohannes Getahun1998Hammarby Friidrott11,55
10Simon Larsson1998IK Ymer11,74
11Daniel Persson1998Hammarby Friidrott11,75
12Joel Liendeborg Fredin1993Kungsängen Friidrott11,86
13Anton Korzhavyi1994IFK Umeå11,89
14Anton Östebo1996Glanshammar IF12.09
15Mhd Ali Shakouf1996Ärla IF12,25
16Carl Dath1995Täby IS12,43
17Simon Holmström1995Täby IS13,21
 Andrés Vera2000Wärnamo SKEj till start

MS 100 m Final31/7  13:35
    Vind: +6,2  
1Patrik Hjort1993Västerås FK10,71
2Erik Hermelin1996IFK Lidingö10,87
3Oscar Hjerm1997KA 2 IF10,92
4Oskar Motta1998Upsala IF1100
5Rickard Willman1994Västerås FK11,13
6Gustaf Borg1998Nyköpings BIS Friidrott11,19
7Akram Adinda1996Upsala IF11,33
 David Svensson1998IFK Tumba 

MS 200 m Försök30/7  13:20

Heat 1
    Vind: +0,5  
1Viktor Elvung1994KA 2 IF22,34q
2Erik Hermelin1996IFK Lidingö22,58q
3Joakim Karlsson1997Finspångs AIK22,96q
4Mhd Ali Shakouf1996Ärla IF24,70
5Marcus Hagerud2001Spårvägens FK25,10

Heat 2
    Vind: +0,0  
1Erik Annerfalk1994Mariestads AIF21,94q
2Julian Gabert1986Upsala IF23,15q
3Albert Nygren2001Upsala IF23,75
4Anton Östebo1996Glanshammar IF24,39
5Erik Henrysson1979IFK Nora FI25,11

Heat 3
    Vind: -0,5  
1Fabian Revilla1995Rånäs 4H22,80q
2Andreas Führ1998Thoren Track and Field23,18
3Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS23,68
 Mikael Brodersen1980FK Studenternabröt

MS 200 m Försök - Sammanställning
       
1Erik Annerfalk1994Mariestads AIF21,94q
2Viktor Elvung1994KA 2 IF22,34q
3Erik Hermelin1996IFK Lidingö22,58q
4Fabian Revilla1995Rånäs 4H22,80q
5Joakim Karlsson1997Finspångs AIK22,96q
6Julian Gabert1986Upsala IF23,15q
7Andreas Führ1998Thoren Track and Field23,18
8Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS23,68
9Albert Nygren2001Upsala IF23,75
10Anton Östebo1996Glanshammar IF24,39
11Mhd Ali Shakouf1996Ärla IF24,70
12Marcus Hagerud2001Spårvägens FK25,10
13Erik Henrysson1979IFK Nora FI25,11
 Mikael Brodersen1980FK Studenternabröt

MS 200 m Final30/7  15:50
    Vind: -0,4  
1Erik Annerfalk1994Mariestads AIF22,06
2Erik Hermelin1996IFK Lidingö22,52
3Fabian Revilla1995Rånäs 4H22,72
4Joakim Karlsson1997Finspångs AIK22,94
 Julian Gabert1986Upsala IFej start
 Viktor Elvung1994KA 2 IFej start

MS 400 m Final31/7  17:00

Heat 1
       
1Emil Mårtensson1992Hässelby SK54,01
2Gustav Zetterlund2000KFUM Örebro56,27

Heat 2
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö50,18
2Bienvenue Musore1990Hammarby Friidrott51,17
3Robin Johansson1994Ärla IF52,42
4Kevin Duvert1998Turebergs FK53,00
 Akile Mehari1991Hammarby Friidrott_Skadad ut.g

MS 400 m Final - Sammanställning
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö50,18
2Bienvenue Musore1990Hammarby Friidrott51,17
3Robin Johansson1994Ärla IF52,42
4Kevin Duvert1998Turebergs FK53,00
5Emil Mårtensson1992Hässelby SK54,01
6Gustav Zetterlund2000KFUM Örebro56,27
 Akile Mehari1991Hammarby Friidrott_Skadad ut.g

MS 800 m Final30/7  18:35

Heat 1
       
1Abdullahi Adan1998Hammarby Friidrott2,01,28
2Oscar Johansson1995Högbo GIF2,01,90
3Isak Lefvert2000Spårvägens FK2,02,21
4Magnus Wallenius1973Västerås FK2,02,48
5Joakim Phistrand-Trulp1977Hammarby Friidrott2,03,27
6Samiel Berhe1998Hammarby Friidrott2,04,56
7Martin Jacobson1997Hammarby Friidrott2,10,91
8Abdelrahman Said1996Ärla IF2,16,03

Heat 2
       
1Akile Mehari1991Hammarby Friidrott1,56,67
2Alexy Pirgholizadeh1994Eskilstuna FI1,56,99
3Rasmus Bengtsson1995Spårvägens FK1,57,66
4Ken Slättengren1995Högby IF1,58,92
5Edvin Hagberg1999Turebergs FK1,59,68
6Tobias Nilsson1992IFK Växjö2,00,73
7Emil Mårtensson1992Hässelby SK2,07,90

MS 800 m Final - Sammanställning
       
1Akile Mehari1991Hammarby Friidrott1,56,67
2Alexy Pirgholizadeh1994Eskilstuna FI1,56,99
3Rasmus Bengtsson1995Spårvägens FK1,57,66
4Ken Slättengren1995Högby IF1,58,92
5Edvin Hagberg1999Turebergs FK1,59,68
6Tobias Nilsson1992IFK Växjö2,00,73
7Abdullahi Adan1998Hammarby Friidrott2,01,28
8Oscar Johansson1995Högbo GIF2,01,90
9Isak Lefvert2000Spårvägens FK2,02,21
10Magnus Wallenius1973Västerås FK2,02,48
11Joakim Phistrand-Trulp1977Hammarby Friidrott2,03,27
12Samiel Berhe1998Hammarby Friidrott2,04,56
13Emil Mårtensson1992Hässelby SK2,07,90
14Martin Jacobson1997Hammarby Friidrott2,10,91
15Abdelrahman Said1996Ärla IF2,16,03

MS 1 500 m Final31/7  14:30
       
1Erik Djurberg1997Hässelby SK4,07,63
2Albert Mollén1985Sävedalens AIK4,08,62
3Ken Slättengren1995Högby IF4,14,67
4August Mollén1999Tjalve IF Norrköping.4,16,98
5Alexander Holm1992Tjalve IF Norrköping.4,17,54
6Michael Welday1999Stocksäters IF4,18,06
7Robel Kasay1998Hässelby SK4,20,67
8Magnus Wallenius1973Västerås FK4,20,98
9Marcus Häggh1998Huddinge AIS4,21,35
10Mattias Käck1983Fredrikshofs FI4,23,99
11Samiel Berhe1998Hammarby Friidrott4,26,67
12Rasmus Ahlgren1999Spårvägens FK4,31,46
13Mikael Tisjö1981Bålsta4,41,54
14Abdelrahman Said1996Ärla IF4,42,14
15Martin Jacobson1997Hammarby Friidrott4,45,06
16Johan Skomorowski1973Kvarnsveden Friidrott6,18,16

MS 110 mh Final30/7  10:25
    Vind: +0,0  
1Elias Martinsson1997Brattås CK14.41annan häckhöjd
2Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna14.66
3Hannes Kvist Wirdmo1994Atleticum Växjö SK14.81
4Philip Ngwe Luckey1995Mölndals AIK14.82
5Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK15.94
6Gabriel Rosshagen1998Hässelby SK17.04annan häckhöjd
 Rickard Willman1994Västerås FKbröt

MS 110 mh Extra30/7  12:55
    Vind: -0,4  
1Elias Martinsson1997Brattås CK14,575:e r felplacerad
2Philip Ngwe Luckey1995Mölndals AIK14,93
3Hannes Kvist Wirdmo1994Atleticum Växjö SK15,24
 Gabriel Rosshagen1998Hässelby SKej start
 Nicklas Karlsson1996Finspångs AIKbröt
 Rickard Willman1994Västerås FKbröt

MS 110 mh Extra230/7  13:05
    Vind: +6,7  
1Rickard Willman1994Västerås FK14,88
2Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK15,81

MS 400 mh Final31/7  17:25
       
1Benjamin Mullen1987Turebergs FK52.62
2Tobias Nilsson1992IFK Växjö56,45
 Andreas Almlöf1995Spårvägens FKUTG
 Fredrik Kihlblom1998Huddinge AISDiskad

MS Höjd Final30/7  16:10
       
1Yuan-Zhong Wu1991IFK Växjö2,02
2Simon Larsson1998IK Ymer1,99
3Oliver Ericsson2001Alunda SK1,91
4Mikael Jansson1998KFUM Örebro1,86
5Daniel Skalk1997Gefle IF1,81
6Carl Windmar2000Bromma IF1,76

MS Stav Final30/7  12:35
       
1Micael Fagö1994Kalmar SK4,88
2Emil Östergren1998IFK Växjö4,38
3Sebastian Ruthström1997Spårvägens FK4,33
 Carl Sténson1993Hellas FK 
 Oscar Janson1975Ullevi FK 

MS Längd Final31/7  13:50
       
1Patrik Hjort1993Västerås FK7,36+4,2(7,34+1,0)
2Elias Martinsson1997Brattås CK7,30+1,4
3Rickard Willman1994Västerås FK7,20+2,0
4Björn Bamane1993Spårvägens FK6,84+1,8
5Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK6,68+3,0(igr)
6Anton Östebo1996Glanshammar IF6,58+4,4(6,50+1,4)
7Judel Kibondo1986Spårvägens FK6,53+4,0(igr)
8Ritchie Moba1990Hammarby Friidrott6,40+1,4
9Simon Udrup1997Täby IS6,18+3,6(igr)
10Simon Larsson1998IK Ymer5,90+2,3(igr)
 Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS
 Gabriel Rosshagen1998Hässelby SK
 Mikael Brodersen1980FK Studenterna
 Samuel Viveland1994Linköpings GIF
 Simon Averin Markström1995Hammarby Friidrott

MS Kula Final31/7  11:50
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros14,50
2Bengt Petersson1961Huddinge AIS14,23
3Ali Alsaadi1995Råby-Rekarne FIF12,76
4Andeas Nyman1996Upsala IF11,99
 Tim Wunger1994Upsala IF

MS Diskus Final30/7  16:15
       
1Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK36,03
2Erik Henrysson1979IFK Nora FI29,84
 Andreas Eriksson1994IK Heros

MS Spjut Final31/7  16:30
       
1Gabriel Wallin1981Södertälje IF77,63
2Theodor Thor1993KFUM Örebro72,46
3Tim Holmberg1991Falu IK54,18
4Fredrik Andersson1993Södertälje IF53,20
5Björn Brink1991Hammarby Friidrott51,73
6Kamil Kaminski1996Hässelby SK49,17
7Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK48,62
 Gabriel Rosshagen1998Hässelby SK
 Samuel O Olsson Lundh1995KA 2 IF
 Tomas Lundberg1995IFK Lidingö

P 19 Diskus Final30/7  16:15
       
1Carl Krüsell Berg1998Hammarby Friidrott34,73
 Gabriel Rosshagen1998Hässelby SK 
 Oscar Gustafsson1997Södertälje IF 
 Simon Larsson1998IK Ymer 

P 19 Slägga Final30/7  13:05
       
1Johannes Nilsson1998Västerås FK55,74
2Carl Krüsell Berg1998Hammarby Friidrott41,34
3Joel Mattsson1998Tierps IF40,90
 Albin Kjellberg1997Hässelby SK

P 17 100 m Final31/7  13:45
    Vind: +2,4  
1Albin Melin2000Katrineholms SK13,55

P 17 200 m Final30/7  15:45
    Vind: -0,7  
1Albin Månsson1999IFK Växjö24,09
2Simon Björnstedt1999Enköpings AIF24,52
3Jonathan Kjellén2000Västerås FK25,44
4Fredrik Nordin1999Gefle IF26,59

P 17 400 m Final31/7  16:50
       
1Sabiti Nahimana2000Hammarby Friidrott58,56
2Albin Öberg2004Eslövs AI61,65

P 17 800 m Final30/7  18:15
       
1Yassin Abdi1999Kungsängen Friidrott2,05,59
2Viktor Zachrisson2000IFK Tumba2,11,94
3Abdisahmed Khader Ahmed2000KA 2 IF2,12,52
4Max Karlsson2000Enhörna IF2,13,32

P 17 1 500 m Final31/7  14:40
       
1Yassin Abdi1999Kungsängen Friidrott4,17,32
2Samuel Eriksson1999Spårvägens FK4,29,88
3Abdisahmed Khader Ahmed2000KA 2 IF4,34,03
4Nils Öberg1999IFK Lidingö4,38,76
5Markus Asplund2000Huddinge AIS4,43,96
6Viktor Zachrisson2000IFK Tumba4,44,13
7Max Karlsson2000Enhörna IF4,44,50
8Björn Ternström1999Gottsunda IF4,57,38
9Rasmus Ternström1999Gottsunda IF5,09,72

P 17 110 mh Final30/7  10:15
       
1Anton Bertilsson1999Habo FIF-0414.71
2Gustav Karlsson2000Thoren Track and Field14.77
3Leo Bergström2000Täby IS15.95

P 17 300 mh Final30/7  19:15
       
1Anton Bertilsson1999Habo FIF-0439,99
2Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping.40,12
3Philip Stömne2000Valbo Aif44,11

P 17 Längd Final31/7  15:15
       
 Ludvig Jönsson2000IFK Växjöigr
 Gustav Karlsson2000Thoren Track and Field6,81+2,4(igr)
 Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK6,76+2,9(igr)
 Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK6,66+2,4(6,23+1,5)
 Albin Månsson1999IFK Växjö6,61+2,8(igr)
 Simon Björnstedt1999Enköpings AIF6,53+3,0(igr)
 Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping.6,38+3,2(igr)
 Albin Melin2000Katrineholms SK4,78+2,5(4,60+1,0)

P 17 Tresteg Final30/7  16:10
       
1Albin Melin2000Katrineholms SK10,29+2,3(10,05+0,0)

P 17 Kula Final31/7  13:05
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK12,52
2Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping.11,81
3Sabiti Nahimana2000Hammarby Friidrott11,70
4Fredrik Nordin1999Gefle IF10,33
5Jacob Persson2000Bromma IF9,32

P 17 Diskus Final30/7  16:15
       
1Philip Stömne2000Valbo Aif29,61
2Viktor Karlsson2000Wedevågs IF24,29
3Albin Melin2000Katrineholms SK15,92

P 17 Slägga Final30/7  13:05
       
1Sajjad Alshuwaili1999Västerås FK43,41
2Viktor Karlsson2000Wedevågs IF26,26
 David Sahi2000Enköpings AIF 

P 17 Spjut Final31/7  12:05
       
1Jonathan Bengtsson2000Mölndals AIK41,81
2Albin Melin2000Katrineholms SK27,75

P 15 80 m Final31/7  11:05
    Vind: +4.4  
1Paul Förnestig2001Hammarby Friidrott9,31
2Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro9,42
3Kristian Gerdtsson2001Bergslagens FK9,62
4Leon Johansson2001Hammarby Friidrott9,96
5Oscar Persson2001Frövi IK11,05
6Harald Gemmel2001Hammarby Friidrott11,21
 Karl Johansson2001Stocksäters IFEj start

P 15 300 m Final31/7  15:55
       
1Paul Förnestig2001Hammarby Friidrott38,08
2Benjamin Tinglöf2001Ärla IF38,95
3Leon Johansson2001Hammarby Friidrott41,23
4William Sogell2001IFK Lidingö46,52

P 15 800 m Final30/7  18:25

Heat 1
       
1Gustaf Otterhed2001KFUM Örebro2,16,26
2Aleksi Andreev2001Spårvägens FK2,16,62
3Adam Fogelberg2001Hammarby Friidrott2,17,66
4Albin Wallenius2003Västerås FK2,18,64
5August Kallin2002Västerås FK2,20,68
6Noha Olsson2002KFUM Örebro2,34,20

Heat 2
       
1Felix Wilow2001Linköpings GIF2,10,84
2Kevin Bodén2002Motala AIF2,10,96
 Hassan Abdiqadir2001Västerås FKdiskad
 Omar Mohammed2001IFK Växjödiskad
 Willhelm Bergentz2002Thoren Track and Fielddiskad
 Gustav Harning2002Ununge IFdiskad

P 15 800 m Final - Sammanställning
       
1Felix Wilow2001Linköpings GIF2,10,84
2Kevin Bodén2002Motala AIF2,10,96
3Gustaf Otterhed2001KFUM Örebro2,16,26
4Aleksi Andreev2001Spårvägens FK2,16,62
5Adam Fogelberg2001Hammarby Friidrott2,17,66
6Albin Wallenius2003Västerås FK2,18,64
7August Kallin2002Västerås FK2,20,68
8Noha Olsson2002KFUM Örebro2,34,20
 Willhelm Bergentz2002Thoren Track and Fielddiskad
 Hassan Abdiqadir2001Västerås FKdiskad
 Gustav Harning2002Ununge IFdiskad
 Omar Mohammed2001IFK Växjödiskad

P 15 2 000 m Final31/7  15:05
       
1Omar Mohammed2001IFK Växjö5,53,60
2Hassan Abdiqadir2001Västerås FK5,59,59
3Albert Nygren2001Upsala IF5.59,91
4Emil Magnell-Millan2001Tjalve IF Norrköping.6,00,49

P 15 80 mh Final30/7  09:50
    Vind: +0.7  
1Benjamin Tinglöf2001Ärla IF11.54
2Oskar Edlund2002Täby IS12.03
3Zion Eriksson2002Täby IS12.72
4Jonatan Håkansson2001Hammarby Friidrott13.18
5Oliver Smidskog2002Västerås FK15.67

P 15 300 mh Final30/7  19:00

Heat 1
       
1Viktor Hedlund2002Falu IK49,82
2Noha Olsson2002KFUM Örebro54,55
3Oliver Smidskog2002Västerås FK56,53

Heat 2
       
1Oskar Edlund2002Täby IS42,66
2Lukas Olsson2001Upsala IF45,85
3Jonatan Håkansson2001Hammarby Friidrott48,63
 Harald Gemmel2001Hammarby Friidrottej start

P 15 300 mh Final - Sammanställning
       
1Oskar Edlund2002Täby IS42,66
2Lukas Olsson2001Upsala IF45,85
3Jonatan Håkansson2001Hammarby Friidrott48,63
4Viktor Hedlund2002Falu IK49,82
5Noha Olsson2002KFUM Örebro54,55
6Oliver Smidskog2002Västerås FK56,53
 Harald Gemmel2001Hammarby Friidrottej start

P 15 Höjd Final31/7  13:50
       
1Adam Fogelberg2001Hammarby Friidrott1,73
2Henrik Renz2001IK Norrköping FI1,73
3Marcus Führ2001KFUM Örebro1,70

P 15 Stav Final30/7  15:10
       
1Benjamin Tinglöf2001Ärla IF3,73
2Henrik Renz2001IK Norrköping FI3,53
3Karl Johansson2001Stocksäters IF3,48
4Harald Gemmel2001Hammarby Friidrott2,93
5Ludwig Lindström2001Bålsta IK2,68

P 15 Längd Final31/7  16:15
       
1Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro6,27+1,9
2Kristian Gerdtsson2001Bergslagens FK5,67+2,2(5,19+1,3)
3Adam Fogelberg2001Hammarby Friidrott5,23+3,9(4,69+1,8)
4Alexander Hult2001IK Westmannia5,20+3,3((4,94+1,7)
5Oscar Persson2001Frövi IK4,67+4,4(4,61+1,3)
 Favour Chidson2001Ullevi FK
 Karl Johansson2001Stocksäters IF
 Favour Bentblad2001Ullevi FK
 Jakob Zäll2001Ängelholms IF 

P 15 Tresteg Final30/7  16:10
       
1Lukas Olsson2001Upsala IF11,06+0,5
2Oscar Persson2001Frövi IK10,17+1,1
 Favour Chidson2001Ullevi FK 

P 15 Kula Final31/7  10:00
       
1Henrik Renz2001IK Norrköping FI11,21
2Oscar Persson2001Frövi IK7,94
 Robin Isaksson2002IFK Lidingö 

P 15 Diskus Final30/7  14:55
       
1Andreas Henriksson2002IFK Lund41,79
2Emil Holm2001Råby-Rekarne FIF40,57
3Johannes Lilius2001Huddinge AIS38,64
4Carl Hedin2001Eksjö Södra IK37,40
5Pontus Gustavsson2002Västerås FK34,75
6Robin Isaksson2002IFK Lidingö33,75
7Alfons Haals2002Västerås FK29,69
8Olof Hedin2002Eksjö Södra IK27,68
9Erik Lindkvist2002Wedevågs IF23,81
10Oscar Persson2001Frövi IK18,59
 Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF
 Emil Holm2001Turebergs FK
 Favour Chidson2001Ullevi FK
 Henrik Renz2001IK Norrköping FI

P 15 Slägga Final30/7  11:20
       
1Andreas Henriksson2002IFK Lund48,24
2Robin Isaksson2002IFK Lidingö46,30
3Alfons Haals2002Västerås FK44,44
4Johannes Lilius2001Huddinge AIS43,82
5Emil Holm2001Råby-Rekarne FIF42,74
6Leo Bystedt2003Västerås FK39,98
7Gustav Andersson2002IFK Lidingö39,21
8Erik Lindkvist2002Wedevågs IF29,50
 Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF

P 15 Spjut Final31/7  12:05
       
1Robin Isaksson2002IFK Lidingö45,82
2Alex Johansson2001Turebergs FK40,61
2Pontus Gustavsson2002Västerås FK40,61
4Emil Holm2001Råby-Rekarne FIF35,69
5Benjamin Tinglöf2001Ärla IF35,34
6Leon Johansson2001Hammarby Friidrott32,67
7Alfons Haals2002Västerås FK28,18
8Oliver Smidskog2002Västerås FK25,36
 Andreas Henriksson2002IFK Lund
 Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF
 Karl Johansson2001Stocksäters IF

P 14 80 m Försök31/7  10:55

Heat 1
    Vind: +4,7  
1Zion Eriksson2002Täby IS9,67Q
2Viktor Wall2003Tyresö FK9,68Q
3Alexander Nyström2003Bollnäs FIK9,91q
4Jakob Rylander2002Västerås FK10,02q
5Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H10,15q
6August Kallin2002Västerås FK10,90

Heat 2
    Vind: +3.6  
1Tobias Windjusveen2002Asker Skiklubb10,09Q
2Anton Runemar2002Täby IS10,17Q
3Mattias Waernulf2002Västerås FK10,45q
4Viktor Hedlund2002Falu IK10,92
5Gustav Andersson2002IFK Lidingö11,05
6Oliver Smidskog2002Västerås FK12,00

P 14 80 m Försök - Sammanställning
       
1Zion Eriksson2002Täby IS9,67Q
2Tobias Windjusveen2002Asker Skiklubb10,09Q
3Viktor Wall2003Tyresö FK9,68Q
4Anton Runemar2002Täby IS10,17Q
5Alexander Nyström2003Bollnäs FIK9,91q
6Jakob Rylander2002Västerås FK10,02q
7Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H10,15q
8Mattias Waernulf2002Västerås FK10,45q
9August Kallin2002Västerås FK10,90
10Viktor Hedlund2002Falu IK10,92
11Gustav Andersson2002IFK Lidingö11,05
12Oliver Smidskog2002Västerås FK12,00

P 14 80 m Final31/7  13:05
    Vind: +2,5  
1Zion Eriksson2002Täby IS9,80
2Tobias Windjusveen2002Asker Skiklubb10,03
3Viktor Wall2003Tyresö FK10,07
4Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H10,18
5Jakob Rylander2002Västerås FK10,19
6Alexander Nyström2003Bollnäs FIK10,20
7Anton Runemar2002Täby IS10,26
8Mattias Waernulf2002Västerås FK10,57

P 14 300 m Final31/7  15:45
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK39,15
2Dennis Holmstedt2002IK Westmannia40,10
3Alexander Nyström2003Bollnäs FIK40,37
4Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H40,94
5Viktor Hedlund2002Falu IK44,61

P 14 2 000 m Final31/7  15:05
       
1Willhelm Bergentz2002Thoren Track and Field6,25,02
2Albin Wallenius2003Västerås FK6,35,75
3Linus Jansson2004SLK Oxelösund6,40,74
4August Kallin2002Västerås FK7,02,59

P 14 Längd Final30/7  14:55
       
1Oskar Edlund2002Täby IS5,39+1,1
2Viktor Hedlund2002Falu IK4,78+0,0
3Oliver Smidskog2002Västerås FK4,480,0
4Gustav Andersson2002IFK Lidingö4,240,0
 Olof Hedin2002Eksjö Södra IK

P 14 Tresteg Final31/7  17:10
       
 Anton Runemar2002Täby IS10,19+3,7(igr)
 Oliver Smidskog2002Västerås FK10,01+4,5(igr)

P 14 Kula Final31/7  10:00
       
1Andreas Henriksson2002IFK Lund12,52
2Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H11,69
3Robin Isaksson2002IFK Lidingö11,07
4Noa Skorowski2003Kvarnsveden Friidrott9,34
5Alfons Haals2002Västerås FK8,94
6Gustav Andersson2002IFK Lidingö7,48
 Axel Lundberg2002Djurmo/Sifferbo IF

P 13 60 m Final30/7  13:05
    Vind: +0.0  
1Alexander Nyström2003Bollnäs FIK7.96
2Ludvig Reinsson2003Ununge IF8.46
3Alex Pettersson2003Vif Gute FI8.57
4Alexander Ebbestad2003Upsala IF8.75
5Hugo Liljegren2003Turebergs FK8.85
6Pelle Karlsson2003Götlunda IF9.13
7Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS9.19
8Daniel Sjöblom2003Västerås FK9.59

P 13 600 m Final30/7  17:35
       
1Alexander Nyström2003Bollnäs FIK1,37,35
2Alberg Henriksson2003Åkersberga SK1,40,43
3Alexander Ebbestad2003Upsala IF1,52,49
4Julius Geiryd2003Huddinge AIS1,52,70

P 13 60 mh Final30/7  09:15
    Vind: +0.0  
1Hugo Liljegren2003Turebergs FK10.62
2Ludvig Reinsson2003Ununge IF11.08
 Joakim Hellbratt2003Huddinge AISBröt

P 13 200 mh Final31/7  10:00
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK27,25
2Niklas Wall2003Tyresö FK29,07
3Ludvig Reinsson2003Ununge IF31,33
4Julius Geiryd2003Huddinge AIS31,73
5Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS35,52

P 13 Höjd Final31/7  12:10
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK1,70
2Niklas Wall2003Tyresö FK1,49
3Alberg Henriksson2003Åkersberga SK1,46
4Olle Hübert2003IK Heros1,46
5Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS1,43
6Alex Pettersson2003Vif Gute FI1,43
7Julius Geiryd2003Huddinge AIS1,40
8Viktor Rydåker2003Örbyhus IF1,24
 Alexander Ebbestad2003Upsala IFigr

P 13 Längd Final30/7  13:05
       
1Alexander Nyström2003Bollnäs FIK5,17+4,0(5,03+0,0)
2Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS4,56+2,64,51+2,0 4,12+0,0
3Pelle Karlsson2003Götlunda IF4,56+2,74,45+0,8
4Viktor Rydåker2003Örbyhus IF4,52+1,6
5Alexander Ebbestad2003Upsala IF4,45+3,5(4,37+1,3)
6Julius Geiryd2003Huddinge AIS4,43+1,1
7Ludvig Reinsson2003Ununge IF4,30+2,7(4,12+0,0)
8Alex Pettersson2003Vif Gute FI4,23+2,9(3,80+0,7)

P 13 Kula Final30/7  10:30
       
1Viktor Rydåker2003Örbyhus IF9,49
2Alex Pettersson2003Vif Gute FI9,27
 Leo Bystedt2003Västerås FK

P 13 Slägga Final30/7  12:30
       
1Leo Bystedt2003Västerås FK46,88
2Viktor Rydåker2003Örbyhus IF20,98
3Hugo Liljegren2003Turebergs FK14,40

P 13 Spjut Final31/7  11:15
       
1Olle Hübert2003IK Heros39,96
2Alex Pettersson2003Vif Gute FI36,36
3Julius Geiryd2003Huddinge AIS30,10
4Noa Skorowski2003Kvarnsveden Friidrott28,47
5Viktor Rydåker2003Örbyhus IF28,04
6Mikola Ahlgren2005Västerås FK21,62
 Leo Bystedt2003Västerås FK

P 12 60 m Final30/7  12:00
       
1Albin Öberg2004Eslövs AI8.59
2Henrik Skoog2004Västerås FK9.15
3Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott9.16
4Melker Andersson2004Västerås FK9.41
5Vincent Siwek2004IFK Gnesta9.58
6Hampus Gull-Åhlund2004Bålsta IK10.03
7Torbjörn Ekestubbe2004IFK Nora FI10.88

P 12 600 m Final30/7  17:35
       
1Albin Öberg2004Eslövs AI1,38,32
2Linus Jansson2004SLK Oxelösund1,43,45
3Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott1,51,82
4Melker Andersson2004Västerås FK2,09,60
5Hampus Gull-Åhlund2004Bålsta IK2,12,42

P 12 60 mh Final30/7  09:20
    Vind: -1.0  
1Henrik Skoog2004Västerås FK11.87
2Oliver Isacsson2004Linköpings GIF12.00

P 12 Höjd Final31/7  13:00
       
1Vincent Siwek2004IFK Gnesta1,40
2Lukas Setthammar2004Västerås FK1,37
3Adrian Siwek2005IFK Gnesta1,26
3Alex Eriksson2005Örbyhus IF1,26
3Mikola Ahlgren2005Västerås FK1,26
6Albin Ramqvist2004Kungsängen Friidrott1,26
7Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott1,21
7Torbjörn Ekestubbe2004IFK Nora FI1,21
9Hampus Gull-Åhlund2004Bålsta IK1,11

P 12 Längd Final31/7  15:40
       
1Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott4,35-1,9
2Henrik Skoog2004Västerås FK4,130,0
3Albin Ramqvist2004Kungsängen Friidrott4,10-1,7
4Vincent Siwek2004IFK Gnesta4,04-0,7
5Lukas Setthammar2004Västerås FK3,82-1,6
6Melker Andersson2004Västerås FK3,11-2,4
 Hampus Gull-Åhlund2004Bålsta IK
 Torbjörn Ekestubbe2004IFK Nora FI

P 12 Kula Final30/7  10:40
       
1Torbjörn Ekestubbe2004IFK Nora FI8,64
2Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott7,16
3Oliver Isacsson2004Linköpings GIF6,98
4Henrik Skoog2004Västerås FK6,58
5Melker Andersson2004Västerås FK6,51

P 11 60 m Försök30/7  11:50

Heat 1
    Vind: -0.9  
1Sebastian Håårdh2005Södra Vi IF 9.07Q
2Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott9.93Q
3Anton Lindberg2005Västerås FK10.25q
4Markus Andersson2005Västerås FK10.27q
5Alex Eriksson2005Örbyhus IF10.32

Heat 2
    Vind: +1.1  
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9.00Q
2Adrian Siwek2005IFK Gnesta9.03Q
3Mikola Ahlgren2005Västerås FK9.87q
4Leo Wickert2005Hässelby SK10.27q
5Erik Odin2005Västerås FK10.82
6Elis Wiklund2005Västerås FK11.09

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9.00Q
2Sebastian Håårdh2005Södra Vi IF 9.07Q
3Adrian Siwek2005IFK Gnesta9.03Q
4Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott9.93Q
5Mikola Ahlgren2005Västerås FK9.87q
6Anton Lindberg2005Västerås FK10.25q
7Markus Andersson2005Västerås FK10.27q
8Leo Wickert2005Hässelby SK10.27q
9Alex Eriksson2005Örbyhus IF10.32
10Erik Odin2005Västerås FK10.82
11Elis Wiklund2005Västerås FK11.09

P 11 60 m Final30/7  15:00
    Vind: +0,8  
1Sebastian Håårdh2005Södra Vi IF 8,88
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF8,96
3Adrian Siwek2005IFK Gnesta9,43
4Mikola Ahlgren2005Västerås FK9,72
5Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott9,78
6Anton Lindberg2005Västerås FK9,95
7Markus Andersson2005Västerås FK10,13
8Leo Wickert2005Hässelby SK10,24

P 11 600 m Final30/7  17:15
       
1Leon Bodén2005Motala AIF1,56,98
2Markus Andersson2005Västerås FK1,58,47
3Anton Lindberg2005Västerås FK1,59,98
4Mikola Ahlgren2005Västerås FK2,01,28
5Erik Odin2005Västerås FK2,14,26
6Alex Eriksson2005Örbyhus IF2,24,29
7Elis Wiklund2005Västerås FK2,26,74
 Sebastian Håårdh2005Södra Vi IF ej start

P 11 Längd Final31/7  16:30
       
1Sebastian Håårdh2005Södra Vi IF 4,18-2,3
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF4,08-1,9
3Adrian Siwek2005IFK Gnesta4,04-1,7
4Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF3,80-0,5
5Mikola Ahlgren2005Västerås FK3,77-0,8
6Hannes Jantunen2005Råby-Rekarne FIF3,51-0,3
7Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott3,47-1,2
8Anton Eklind2005KFUM Örebro3,37-1,2
9Alex Eriksson2005Örbyhus IF3,36-1,9
9Markus Andersson2005Västerås FK3,36-3,5
11Charlie Bäckström2005IF Skade2,76-1,3
11Gustav Rydåker2005Örbyhus IF2,76-2,3
 Elis Wiklund2005Västerås FK

P 11 Kula Final30/7  14:00
       
1Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF8,86
2Adrian Siwek2005IFK Gnesta8,73
3William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF8,62
4Teodor Wallén2005Götlunda IF8,59
5Mikola Ahlgren2005Västerås FK8,37
6Isaac Lind Olsson2005Bollnäs FIK7,40
7Gustav Rydåker2005Örbyhus IF7,28
8Sebastian Håårdh2005Södra Vi IF 6,96
9Leo Wickert2005Hässelby SK6,59
10Alex Eriksson2005Örbyhus IF6,14
11Elis Wiklund2005Västerås FK6,10
12Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott6,09
13Erik Odin2005Västerås FK5,39
 Leon Bodén2005Motala AIF 

P 11 Boll Final31/7  12:30
       
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF36,76
2Sebastian Håårdh2005Södra Vi IF 34,65
3Anton Eklind2005KFUM Örebro31,13
4Isaac Lind Olsson2005Bollnäs FIK29,54
5Hannes Jantunen2005Råby-Rekarne FIF28,36
6Gustav Rydåker2005Örbyhus IF25,93
7Mikola Ahlgren2005Västerås FK25,46
8Charlie Bäckström2005IF Skade20,64
9Leo Wickert2005Hässelby SK15,34
 Elis Wiklund2005Västerås FK

P 10 60 m Försök30/7  12:15

Heat 1
    Vind: +0.9  
1Elias Kapell2006Hammarby Friidrott9,09Q
2Noa Gustavsson2006Spårvägens FK9,65Q
3Fredrik Sunden2006Västerås FK9,90qplac 3
4Oscar Setthammar2006Västerås FK9,90qplac 4
5Marcus Gangstad2006Västerås FK10,22

Heat 2
    Vind: +0.9  
1Sigge Bergentz2006Thoren Track and Field8,81Q
2Edvin Sidwall2006Täby IS9,30Q
3Leon Borgedahl2006Täby IS9,68q
4Theodor Aldén2006Västerås FK9,96q
5Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF10,08
6Viggo Olsson2006KFUM Örebro10,25

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sigge Bergentz2006Thoren Track and Field8,81Q
2Elias Kapell2006Hammarby Friidrott9,09Q
3Edvin Sidwall2006Täby IS9,30Q
4Noa Gustavsson2006Spårvägens FK9,65Q
5Leon Borgedahl2006Täby IS9,68q
6Fredrik Sunden2006Västerås FK9,90qplac 3
7Oscar Setthammar2006Västerås FK9,90qplac 4
8Theodor Aldén2006Västerås FK9,96q
9Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF10,08
10Marcus Gangstad2006Västerås FK10,22
11Viggo Olsson2006KFUM Örebro10,25

P 10 60 m Final30/7  14:50
    Vind: +0,6  
1Elias Kapell2006Hammarby Friidrott8,68
2Sigge Bergentz2006Thoren Track and Field8,73
3Edvin Sidwall2006Täby IS9,33
4Noa Gustavsson2006Spårvägens FK9,46
5Leon Borgedahl2006Täby IS9,68
6Oscar Setthammar2006Västerås FK9,78
7Fredrik Sunden2006Västerås FK9,84
8Theodor Aldén2006Västerås FK10,01

P 10 600 m Final30/7  17:20
       
1Elias Kapell2006Hammarby Friidrott2,05,59
2Leon Borgedahl2006Täby IS2,06,42
3Buster Runheim2006Thoren Track and Field2,08,65
4Edvin Sidwall2006Täby IS2,09,85
5Nils Hammar2006Västerås FK2,11,07
6Noa Gustavsson2006Spårvägens FK2,13,35
7Marcus Gangstad2006Västerås FK2,14,26
8Adam Liljegren2006Turebergs FK2,24,06
9Melvin Braneby2006Västerås FK2,25,19
 Oscar Setthammar2006Västerås FKej start
 Theodor Aldén2006Västerås FKej start

P 10 Längd Final31/7  10:00
       
1Elias Kapell2006Hammarby Friidrott4,17
2Edvin Sidwall2006Täby IS3,82
3Leon Borgedahl2006Täby IS3,79
4Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF3,59
5Theodor Aldén2006Västerås FK3,52
6Buster Runheim2006Thoren Track and Field3,49
7Fredrik Sunden2006Västerås FK3,48
8Melvin Braneby2006Västerås FK3,23
9Harry Green2006Västerås FK3,20
10Marcus Gangstad2006Västerås FK3,01
 Ville Schöllin2006IF Norrköping FI

P 10 Kula Final30/7  17:10
       
1Elias Kapell2006Hammarby Friidrott8,85
2Fredrik Sunden2006Västerås FK7,96
3Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF7,79
4Theodor Aldén2006Västerås FK7,28
5Leon Borgedahl2006Täby IS6,98
6Melvin Braneby2006Västerås FK6,11
 Oscar Setthammar2006Västerås FK

P 10 Boll Final31/7  12:30
       
1Elias Kapell2006Hammarby Friidrott32,20
2Theodor Aldén2006Västerås FK31,55
3Leon Borgedahl2006Täby IS29,15
4Harry Green2006Västerås FK26,79
5Buster Runheim2006Thoren Track and Field25,59
6Fredrik Sunden2006Västerås FK25,40
7Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF24,90

P 9 60 m Försök30/7  11:15

Heat 1
    Vind: +0.0  
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK9.30Q
2Gustav Dahlberg2007Västerås FK9.95Q
3Philip Persson2007Danderyds SK9.99q
4Olle Liljegren2007Mälarö SOK10.13q
5Oliver Persson2007Danderyds SK10.29
6Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK12.55

Heat 2
    Vind: +0.5  
1Elliot Borgedahl2007Täby IS9.70Q
2Simon Lindström2007Turebergs FK9.83Q
3Tim Dahlberg2007Upsala IF9.85q
4Alexander Sand2007IFK Tumba10.21q
5Gustav Matsson2007Västerås FK10.43
6Hugo Sandstedt2007IK Sisu10.47

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK9.30Q
2Elliot Borgedahl2007Täby IS9.70Q
3Simon Lindström2007Turebergs FK9.83Q
4Tim Dahlberg2007Upsala IF9.85q
5Gustav Dahlberg2007Västerås FK9.95Q
6Philip Persson2007Danderyds SK9.99q
7Olle Liljegren2007Mälarö SOK10.13q
8Alexander Sand2007IFK Tumba10.21q
9Oliver Persson2007Danderyds SK10.29
10Gustav Matsson2007Västerås FK10.43
11Hugo Sandstedt2007IK Sisu10.47
12Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK12.55

P 9 60 m Final30/7  14:25
    Vind: +0,0  
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK9,27
2Elliot Borgedahl2007Täby IS9,60
3Simon Lindström2007Turebergs FK9,70
4Tim Dahlberg2007Upsala IF9,81
5Gustav Dahlberg2007Västerås FK9,99
6Philip Persson2007Danderyds SK10,01
7Olle Liljegren2007Mälarö SOK10,22
8Alexander Sand2007IFK Tumba10,28

P 9 600 m Final30/7  16:55
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK2,00,09
2Elliot Borgedahl2007Täby IS2,00,42
3Philip Persson2007Danderyds SK2,04,22
4Simon Lindström2007Turebergs FK2,08,66
5Gustav Dahlberg2007Västerås FK2,09,19
6Alexander Sand2007IFK Tumba2,09,56
7Oliver Persson2007Danderyds SK2,10,65
8Olle Liljegren2007Mälarö SOK2,10,90

P 9 Längd Final31/7  13:10
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK3,70
2Simon Lindström2007Turebergs FK3,67
3Hugo Sandstedt2007IK Sisu3,49
4Elliot Borgedahl2007Täby IS3,35
4Casper Johansson2007Säters IF FIK3,35
6Gustav Matsson2007Västerås FK3,27
7Olle Liljegren2007Mälarö SOK3,21
8Melvin Edvardsson2007Götlunda IF2,87
9Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK2,39
 Isak Aren2007Eskilstuna FI

P 9 Kula Final30/7  10:00
       
1Tim Dahlberg2007Upsala IF7,37
2Hugo Sandstedt2007IK Sisu6,74
3Simon Lindström2007Turebergs FK6,45
4Theodor Yngström2007Mälarö SOK6,20
5Karl Setthammar2008Västerås FK6,19
6Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK3,75

P 9 Boll Final31/7  11:55
       
1Casper Johansson2007Säters IF FIK35,03
2Melvin Edvardsson2007Götlunda IF34,28
3Hugo Sandstedt2007IK Sisu33,24
4Theodor Yngström2007Mälarö SOK31,06
5Elliot Borgedahl2007Täby IS28,24
6Simon Lindström2007Turebergs FK19,46
7Jonathan Danielsson2007Säters IF FIK16,80

P 8 60 m Försök30/7  11:25

Heat 1
    Vind: +0.5  
1Liam Jonsson2008Västerås FK10.03Q
2Gustav Yngström2009Mälarö SOK10.10Q
3Emil Karlsson2008Västerås FK11.10q
4Valdemar Aldén2008Västerås FK11.36
5Ragnar Spännar2009IFK Nora FI12.12
6Lukas Haraldsson2009Alunda SK13.49

Heat 2
    Vind: +0.0  
1David Wallén2008Västerås FK9.99Q
2Jack Jönsson2008Duvbo IK10.30Q
3Otto Collin2008Heby AIF10.62q
4Sander Magnusson2008Säters IF FIK10.76q
5Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott11.06q
6Hannes Niklasson2009IK Westmannia12.77
 Levi Rogberg2009IFK Nora FIej start

P 8 60 m Final30/7  14:45
    Vind: +0,0  
1David Wallén2008Västerås FK9,90
2Gustav Yngström2009Mälarö SOK9,95
3Liam Jonsson2008Västerås FK10,14
4Jack Jönsson2008Duvbo IK10,30
5Emil Karlsson2008Västerås FK10,71
6Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott10,98
7Sander Magnusson2008Säters IF FIK11,07
 Otto Collin2008Heby AIFej start

P 8 400 m Final30/7  16:20
       
1David Wallén2008Västerås FK1,19,43
2Liam Jonsson2008Västerås FK1,20,85
3Sander Magnusson2008Säters IF FIK1,22,09
4Gustaf Ramqvist2008Kungsängen Friidrott1,23,13
5Gustav Yngström2009Mälarö SOK1,23,94
6Jack Jönsson2008Duvbo IK1,27,64
7Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott1,38,76
8Emil Karlsson2008Västerås FK1,42,57
9Lukas Haraldsson2009Alunda SK1,44,66
10Hannes Niklasson2009IK Westmannia1,47,79
 Otto Collin2008Heby AIFej start
 Ragnar Spännar2009IFK Nora FIej start

P 8 Längd Final30/7  10:00
       
1David Wallén2008Västerås FK3,60
2Gustav Yngström2009Mälarö SOK3,57
3Otto Collin2008Heby AIF3,56
4Liam Jonsson2008Västerås FK3,50
5Jack Jönsson2008Duvbo IK3,34
6Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott3,16
7Emil Karlsson2008Västerås FK2,78
8Valdemar Aldén2008Västerås FK2,77
9Hannes Niklasson2009IK Westmannia2,01
 Karl Setthammar2008Västerås FK
 Kasper Lögdahl2008Råby-Rekarne FIF
 Levi Rogberg2009IFK Nora FI
 Ragnar Spännar2009IFK Nora FI
 Sander Magnusson2008Säters IF FIK

KS 100 m Försök31/7  11:50

Heat 1
       
1Sara Söderberg1994Tjalve IF Norrköping.12,06Q
2Moa Ullgren1996Tjalve IF Norrköping.12,61Q
3Emelie Bley1993Tjalve IF Norrköping.12,70qmanuell
3Aina Griksaile1994Spårvägens FK12,70qmanuell
5Olivia Axelsson1994Täby IS13,20manuell
6Johanna Elfving1996KFUM Örebro13,50manuell
7Sandra Skogström1997Hässelby SK14,20manuell

Heat 2
    Vind: +2,8  
1Hanna Hoff1997IFK Växjö12,35Q
2Hedda Ringman1998Tjalve IF Norrköping.12,55Q
3Louise Liljeblad1997Mölndals AIK12.62q
4Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF12,89q
5Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott13,26
6Levina Ahlgren1998Upsala IF13,33
7Camilla Söderlund1997Västerås FK13,39

KS 100 m Försök - Sammanställning
       
1Sara Söderberg1994Tjalve IF Norrköping.12,06Q
2Hanna Hoff1997IFK Växjö12,35Q
3Hedda Ringman1998Tjalve IF Norrköping.12,55Q
4Moa Ullgren1996Tjalve IF Norrköping.12,61Q
5Louise Liljeblad1997Mölndals AIK12.62q
6Aina Griksaile1994Spårvägens FK12,70qmanuell
7Emelie Bley1993Tjalve IF Norrköping.12,70qmanuell
8Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF12,89q
9Olivia Axelsson1994Täby IS13,20manuell
10Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott13,26
11Levina Ahlgren1998Upsala IF13,33
12Camilla Söderlund1997Västerås FK13,39
13Johanna Elfving1996KFUM Örebro13,50manuell
14Sandra Skogström1997Hässelby SK14,20manuell

KS 100 m Final31/7  13:40
    Vind: +1,3  
1Sara Söderberg1994Tjalve IF Norrköping.12,08
2Hanna Hoff1997IFK Växjö12,34
3Hedda Ringman1998Tjalve IF Norrköping.12,58
4Emelie Bley1993Tjalve IF Norrköping.12,64
5Aina Griksaile1994Spårvägens FK12,65
6Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF13,04
 Louise Liljeblad1997Mölndals AIKej start
 Moa Ullgren1996Tjalve IF Norrköping. 

KS 200 m Försök30/7  13:40

Heat 1
    Vind: +0,7  
1Sara Söderberg1994Tjalve IF Norrköping.25,16q
2Lovisa Linde1998Täby IS25,76q
3Sofia Hultgren1997Täby IS25,86
4Therese Bjureby1997Linköpings GIF26,38
5Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott27,43

Heat 2
    Vind: +0,6  
1Hanna Hoff1997IFK Växjö25,64q
2Klara Helander1995Upsala IF25,77q
3Josephine Risberg Thoor1995IFK Helsingborg26,42
4Hanna Aabakken1998Västerås FK26,61

Heat 3
    Vind: +0,6  
1Linnea Frobe1998Täby IS25,29q
2Sofia Johnsson1994Hässelby SK25,41q
3Daniela Karlsson1996Atleticum Växjö SK26,44
4Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF27,25

KS 200 m Försök - Sammanställning
       
1Sara Söderberg1994Tjalve IF Norrköping.25,16q
2Linnea Frobe1998Täby IS25,29q
3Sofia Johnsson1994Hässelby SK25,41q
4Hanna Hoff1997IFK Växjö25,64q
5Lovisa Linde1998Täby IS25,76q
6Klara Helander1995Upsala IF25,77q
7Sofia Hultgren1997Täby IS25,86
8Therese Bjureby1997Linköpings GIF26,38
9Josephine Risberg Thoor1995IFK Helsingborg26,42
10Daniela Karlsson1996Atleticum Växjö SK26,44
11Hanna Aabakken1998Västerås FK26,61
12Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF27,25
13Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott27,43

KS 200 m Final30/7  15:35
    Vind: +0,4  
1Sara Söderberg1994Tjalve IF Norrköping.24,95
2Sofia Johnsson1994Hässelby SK25,39
3Hanna Hoff1997IFK Växjö25,57
4Klara Helander1995Upsala IF25,61
 Linnea Frobe1998Täby ISej start
 Lovisa Linde1998Täby ISej start

KS 400 m Final31/7  16:45
       
1Isabelle Eriksson1986IFK Lidingö60,47
2My Sänneskog1996IFK Helsingborg63,29
3Viktoria Voskressenskaia1996Ärla IF63,45

KS 800 m Final30/7  18:10
       
1Emma Jansson1991Hässelby SK2,20,28
2Vera Gerendas1997Hammarby Friidrott2,23,32
3Veronika Nordal1980Upsala Löparklubb2,28,19
4Ofelia Belkacem1995Hammarby Friidrott2,34,16
5Frida Ahlund1999Upsala IF2,36,37

KS 1 500 m Final31/7  14:15

Heat 1
       
1Ida Tryggveson1997Bålsta IK5,00,47
2Filippa Ramberg1997Hammarby Friidrott5,16,96
3Maja Bakken1996Hässelby SK5,20,18
4Frida Ahlund1999Upsala IF5,24,89

Heat 2
       
1Elina Johansson1989Spårvägens FK4,38,66
2Rebecka Öberg1992IFK Lidingö4,44,01

KS 100 mh Final30/7  10:00
    Vind: +1.4  
1Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö13.90
2Linnea Frobe1998Täby IS14.65
3Tove Olsson1998IFK Tumba15.35
4Maria Södergren1998Täby IS15.56
5Therese Bjureby1997Linköpings GIF15.79
6Levina Ahlgren1998Upsala IF17.81

KS 400 mh Final31/7  17:15
       
1Tove Olsson1998IFK Tumba63,72
2Emma Larson1994Västerås FK64,85
3Celina Reichardt1999Spårvägens FK65,66
4Daniela Karlsson1996Atleticum Växjö SK67,19
5Hanna Kapell1998Hammarby Friidrott68,92
 Maia Eppelin1996Spårvägens FKBröt

KS Höjd Final30/7  17:20
       
1Lina Löfqvist1993Ullevi FK1,65
2Grete Lukosatite1998Litauen Berzyno Ziogelis1,65
3Ylva Engdahl1996Spårvägens FK1,62
4Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott1,51
 Emma Ericsson1993Huddinge AIS

KS Längd Final31/7  12:20
       
1Emelie Nilsson1988Spårvägens FK6,12+1,5
2Hanna Johnsson1996IFK Lidingö4,80+2,6(igr)
3Moa Ullgren1996Tjalve IF Norrköping.5,78+1,6
4Emma Stenlöf1996Västerås FK5,64+1,6
5Jenny Lestander1998Linköpings GIF5,43+2,4(5,42+1,6)
6Aina Griksaile1994Spårvägens FK5,40+2,8(igr)
7Moa Nykvist1998Gefle IF5,19+2,1(igr)
8Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott5,18+2,8(4,90-0,3)
9Claudia Spanier1998Upsala IF5,06+2,3(igr)
10Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF4,98+1,0
11Levina Ahlgren1998Upsala IF4,89+1,8
12Emma Ericsson1993Huddinge AIS4,63+2,4(4,45+1,3)
13Sandra Höglund1998Högbo GIF4,61+2,4(4,60+1,6)
 Viktoria Karlsson1997Söderhamns IFut+1,94,52
 Veronika Nordin1997Gefle IFigr
 Primrose Ulegård1976Västerås FK
 Sara Sjögren1998Stenungsunds FI
 Sofia Andersson1994Upsala IF
 Beatrice Lantz1997IFK Växjö 
 Jasmine Andersson1988Tjalve IF Norrköping. 

KS Tresteg Final30/7  18:25
       
1Ewa Marcinkiewicz1993Västerås FK12,37+0,0
2Jenny Lestander1998Linköpings GIF12,02+1,7
3Angelica Ström1981Spårvägens FK11,90+0,0
4Claudia Spanier1998Upsala IF10,99+1,1
5Johanna Pettersson1994KFUM Örebro10,89+1,9
6Sara Angelmyr1994KFUM Örebro10,58+0,9
7Hannah Orzechowski1998Spårvägens FK10,54+3,0(10,38+1,0)
8Sandra Höglund1998Högbo GIF10,17+0,0
9Veronika Nordin1997Gefle IF9,90+0,0
 Adiam Thedros Rasmussen1982Örgryte IS
 Beatrice Lantz1997IFK Växjö
 Sara Sjögren1998Stenungsunds FI

KS Kula Final31/7  13:55
       
1Frida Åkerström1990Huddinge AIS14,49
2Beatrice Lantz1997IFK Växjö13,54
3Emma Stenlöf1996Västerås FK12,77
4Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF12,50
5Nina Björkman1998Västerås FK12,13
6Malin Skogström1995Hässelby SK11,21
7Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott10,91

KS Diskus Final30/7  17:40
       
1Heidi Schmidt1993Spårvägens FK45,71
2Mathilda Eriksson1998IFK Tumba44,19
3Ellen Pettersson1997Örbyhus IF43,71
4Lena Björk1976IFK Lidingö41,47
5Emma Swärd1989Södertälje IF40,99
6Caisa Marie Lindfors2000Upsala IF40,97
7Vanessa Kamga1998Upsala IF39,94
8Nina Björkman1998Västerås FK38,89
9Jennie Söderholm1993Västerås FK37,09
10Hanna Mårtensson1996Hässelby SK35,84
11Nora Jansson1998Upsala IF28,06
12Emma Hultström1998Hammarby Friidrott27,65
 Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IFigr

KS Slägga Final30/7  13:55
       
1Matilda Åström1995Gefle IF57,39
2Hanna Mårtensson1996Hässelby SK55,51
3Annika Larsson1996Upsala IF54,60
4Michaela Norrbelius1997Gefle IF53,23
5Kristina Andersson1991Råby-Rekarne FIF52,38
6Kajsa Wennberg1996Upsala IF52,19
7Mathilda Björklund1997Bålsta IK51,66
8Madelen Fahlstedt1983IFK Lidingö48,73
9Rebecka Hallerth1996Hellas FK46,98
10Nina Björkman1998Västerås FK43,72
11Vanessa Kamga1998Upsala IF43,34
12Caroline Wallin1994Huddinge AIS42,42
13Josefine Larsson1998Glanshammar IF41,61
14Heidi Schmidt1993Spårvägens FK36,72
 Alessandra Wall1995Ullevi FKigr
 Mathilda Eriksson1998IFK Tumbaigr
 Jessica Mattsson1998Tierps IFigr

KS Spjut Final31/7  15:05
       
1Linn Peura1997Råby-Rekarne FIF45,24
2Beatrice Lantz1997IFK Växjö40,94
3Louise Liljeblad1997Mölndals AIK40,66
4Maria Olsson1996Gefle IF40,47
5Malin Skogström1995Hässelby SK36,86
6Emma Stenlöf1996Västerås FK35,40
7Elin Ånger1998Söderhamns IF34,84
8Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott31,63
 Elisabeth Höglund1990IF Göta Karlstad
 Maja Gustavsson1998Västerås FK
 Olivia Hultman1996SOK Träff Karlsborg 

F 17 100 m Försök31/7  12:25

Heat 1
    Vind: +3,7  
1Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK12,48Q
2Sarah Karlsson2001Huddinge AIS12,90Q
3Marie Ebbestad2000Upsala IF13,17
4Frida Wistfors1999Linköpings GIF13,24
5Annina Stens1999Spårvägens FK13,51
6Agnes Hill2000Kvarnsveden Friidrott13,54

Heat 2
    Vind: +4,6  
1Emmy Smedberg2000KA 2 IF12,43Q
2Virva Rylander2000Västerås FK12,54Q
3Sofia Sundstedt2000Västerås FK12,95q
4Tilde Tofft2000Spårvägens FK1315
5Ebba Gustavsson2000IF Göta Karlstad13,27
6Tilda Tryggveson2000Bålsta IK13,71

Heat 3
    Vind: +2,4  
1Greta Deltin2000Hammarby Friidrott12,41Q
2Moa Eklundh2001KFUM Örebro12,57Q
3Michelle Da Silva1999Ullevi FK12,97q
4Fannie Pousette2001Gefle IF13,05
5Lotta Laurin1999Hammarby Friidrott13,46
6Mea Natvig1999IFK Växjö13,83

F 17 100 m Försök - Sammanställning
       
1Greta Deltin2000Hammarby Friidrott12,41Q
2Emmy Smedberg2000KA 2 IF12,43Q
3Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK12,48Q
4Virva Rylander2000Västerås FK12,54Q
5Moa Eklundh2001KFUM Örebro12,57Q
6Sarah Karlsson2001Huddinge AIS12,90Q
7Sofia Sundstedt2000Västerås FK12,95q
8Michelle Da Silva1999Ullevi FK12,97q
9Fannie Pousette2001Gefle IF13,05
10Tilde Tofft2000Spårvägens FK1315
11Marie Ebbestad2000Upsala IF13,17
12Frida Wistfors1999Linköpings GIF13,24
13Ebba Gustavsson2000IF Göta Karlstad13,27
14Lotta Laurin1999Hammarby Friidrott13,46
15Annina Stens1999Spårvägens FK13,51
16Agnes Hill2000Kvarnsveden Friidrott13,54
17Tilda Tryggveson2000Bålsta IK13,71
18Mea Natvig1999IFK Växjö13,83

F 17 100 m Final31/7  13:50
       
1Greta Deltin2000Hammarby Friidrott12,12
2Emmy Smedberg2000KA 2 IF12,47
3Virva Rylander2000Västerås FK12,56
4Moa Eklundh2001KFUM Örebro12,79
5Michelle Da Silva1999Ullevi FK12,85
7Sofia Sundstedt2000Västerås FK12,99
8Sarah Karlsson2001Huddinge AIS13,07
 Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK12,29Diskad

F 17 200 m Försök30/7  13:55

Heat 1
    Vind: +0,5  
1Virva Rylander2000Västerås FK25,61q
2Gabriella Holmström2000Upsala IF25,63q
3Sofia Sundstedt2000Västerås FK26,84q
4Ebba Gustavsson2000IF Göta Karlstad27,34
5Tilde Tofft2000Spårvägens FK27,58
6Lotta Laurin1999Hammarby Friidrott28,28

Heat 2
    Vind: +0,4  
1Julia Frisk1999IFK Växjö26,27q
2Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK26,68q
3Julia Olander1999KA 2 IF27,15q
4Marie Ebbestad2000Upsala IF28,14
5Maja Matsson2004Västerås FK29,57

F 17 200 m Försök - Sammanställning
       
1Virva Rylander2000Västerås FK25,61q
2Gabriella Holmström2000Upsala IF25,63q
3Julia Frisk1999IFK Växjö26,27q
4Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK26,68q
5Sofia Sundstedt2000Västerås FK26,84q
6Julia Olander1999KA 2 IF27,15q
7Ebba Gustavsson2000IF Göta Karlstad27,34
8Tilde Tofft2000Spårvägens FK27,58
9Marie Ebbestad2000Upsala IF28,14
10Lotta Laurin1999Hammarby Friidrott28,28
11Maja Matsson2004Västerås FK29,57

F 17 200 m Final30/7  15:40
       
1Virva Rylander2000Västerås FK25,62
2Gabriella Holmström2000Upsala IF25,71
3Julia Frisk1999IFK Växjö26,43
4Sofia Sundstedt2000Västerås FK27,18
 Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIKej start
 Julia Olander1999KA 2 IFej start

F 17 400 m Final31/7  16:40
       
1Julia Frisk1999IFK Växjö59,14
2Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF62,14
3Hanna Säfström2000KFUM Örebro62,56
4Marie Ebbestad2000Upsala IF72,79

F 17 800 m Final30/7  18:10
       
1Cornelia Alm2000Täby IS2,21,73
2Vilma Hultström2000Hammarby Friidrott2,26,63
3Lisa Brorson1999KFUM Örebro2,32,33

F 17 1 500 m Final31/7  14:15
       
1Linnea Sennström2000Hässelby SK5,15,82
2Hedvig Leijonhielm2000Spårvägens FK5,22,74

F 17 100 mh Final30/7  10:05
    Vind: +0.0  
1Emmy Smedberg2000KA 2 IF14.55
2Alva von Gerber2000Huddinge AIS14.94
3Celina Reichardt1999Spårvägens FK15.11
4Frida Bergvall1999IFK Växjö15.90
5Agnes Hill2000Kvarnsveden Friidrott17.21
6Mea Natvig1999IFK Växjö17.80

F 17 300 mh Final30/7  19:10
       
1Celina Reichardt1999Spårvägens FK44,90
2Lea Andersen2000Täby IS46,79
3Linnea Ånger2000Söderhamns IF50,87

F 17 Höjd Final30/7  17:20
       
1Lisa Lorenz1999Sifferbo IF1,56
2Mathilda Eklund2000IF Göta Karlstad1,56
3Fanny Jansson1999Hammarby Friidrott1,51
 Jonna Geiryd2000Huddinge AIS

F 17 Stav Final30/7  15:10
       
1Frida Bergvall1999IFK Växjö3,43
2Sophie Ohlsson1999Luleå Friidrottsförening3,38
 Louise Kvarfoth1998Västerås FK 

F 17 Längd Final31/7  10:00
       
1Izabella Ripsweden2000IFK Tumba5,28+2,1(igr)
2Emelie Svensson2000IFK Tumba5,27+3,0(igr)
3Frida Bergvall1999IFK Växjö5,01+1,0
4Ebba Gustavsson2000IF Göta Karlstad4,99+3,6(4,83+1,6)
5Annina Stens1999Spårvägens FK4,98+1,9
6Julia Olander1999KA 2 IF4,90+1,9
7Sofie Sundqvist2000Bollnäs FIK4,83+2,1(4,79+1,7)
8Isabella Engström1999Hammarby Friidrott4,72+2,3(igr)
9Frida Wistfors1999Linköpings GIF4,68+2,4(4,62+1,6)
10Emmy Smedberg2000KA 2 IF4,62+3,0(igr)
11Tilda Tryggveson2000Bålsta IK4,61+3,3(4,51+0,7)
12Hilma Hofström2000KA 2 IF4,38+3,0(4.06+1,6)
 Klara Ekelund1999KA 2 IF

F 17 Tresteg Final30/7  17:10
       
1Julia Olander1999KA 2 IF11.70+0,7
2Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF11,02+1,3
3Sofie Sundqvist2000Bollnäs FIK10,66+0,1
4Linnea Ånger2000Söderhamns IF10,46+0,8
5Hilma Hofström2000KA 2 IF9.72+1,3
 Klara Ekelund1999KA 2 IF 

F 17 Kula Final31/7  14:55
       
1Frida Bergvall1999IFK Växjö14,25
2Julia Axtelius2000Enköpings AIF13,37
3Amanda Nilsson1999Laholms IF12,74
4Caisa Marie Lindfors2000Upsala IF12,11
5Isabella Engström1999Hammarby Friidrott11,23
6Lina Larsson2000Säters IF FIK10,43
7Annina Stens1999Spårvägens FK10,33
8Frida Wistfors1999Linköpings GIF10,29
9Agnes Hill2000Kvarnsveden Friidrott9,58
 Gabriella Fataki2000Kungsängen Friidrott

F 17 Diskus Final30/7  13:55
       
1Ida Olsson1999IF Hagen41,62
2Caisa Marie Lindfors2000Upsala IF38,85
3Julia Axtelius2000Enköpings AIF35,41
4Malin Eriksson2000IFK Tumba29,49
5Jonna Geiryd2000Huddinge AIS28,64
6Isabella Engström1999Hammarby Friidrott26,78
7Lina Larsson2000Säters IF FIK26,08
8Agnes Hill2000Kvarnsveden Friidrott24,51
 Louise Olsson2000Huddinge AIS

F 17 Slägga Final30/7  10:05
       
1Cecilia Larsson1999IFK Växjö57,95
2Ida Olsson1999IF Hagen53,36
3Jennifer Quick2000IFK Lund52,04
4Isabella Engström1999Hammarby Friidrott49,06
5Caisa Marie Lindfors2000Upsala IF48,41
6Jonna Geiryd2000Huddinge AIS46,02
7Karin Schöldström2000Turebergs FK42,38
8Louise Olsson2000Huddinge AIS38,96
9Erica Wik1999Ullevi FK38,43
10Lina Larsson2000Säters IF FIK29,88
 Anna Götberg2001Västerås FKut53,22
 Jennifer Andersson2001Västerås FK

F 17 Spjut Final31/7  13:15
       
1Amanda Nilsson1999Laholms IF39,33
2Daniella Ekström1999Örbyhus IF36,61
3Lina Larsson2000Säters IF FIK31,24
4Gabriella Fataki2000Kungsängen Friidrott25,74
5Annina Stens1999Spårvägens FK23,67
6Frida Wistfors1999Linköpings GIF20,71

F 15 80 m Final31/7  10:45
    Vind: +3.3  
1Stina Gustavsson2001Hammarby Friidrott9,98
2Moa Eklundh2001KFUM Örebro10,24
3Sira Gassama2001Hammarby Friidrott10,31
4Emily Capobianco2001KFUM Örebro10,47
5Fannie Pousette2001Gefle IF10,53
6Hanna Lindé2001Hammarby Friidrott10,63
7Sarah Karlsson2001Huddinge AIS10,65
8Astrid Eggesjö2001Västerås FK10,70

F 15 300 m Final31/7  16:00
       
1Hanna Lindé2001Hammarby Friidrott41,83
2Hilda Lindberg2001Västerås FK42,05
3Melina Mancuso2001Västerås FK44,16
4Angelina Rydensjö2001Ärla IF44,82
5Elsa Wallenius2001Västerås FK44,91
6Emma Danarp2001Västerås FK46,85

F 15 800 m Final30/7  18:05
       
1Emilia Rydensjö2002Ärla IF2,25,44
2Liva Gustavsson2001Spårvägens FK2,32,50
3Kajsa Sten2001Hässelby SK2,33,57
4Melina Gustafson2001Spårvägens FK2,37,08
5Moa Sandstedt2002IK Sisu2,38,61

F 15 2 000 m Final31/7  15:20
       
1Ellinor Aurell2001Ängelholms IF6,50,66
2Kajsa Sten2001Hässelby SK7,30,50

F 15 80 mh Final30/7  09:40
    Vind: +1.1  
1Stina Gustavsson2001Hammarby Friidrott11.62
2Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott12.14
3Emily Capobianco2001KFUM Örebro12.37
4My Lindberg2001Hammarby Friidrott12.47
5Anna Back-Nilsson2002Leksands FIK12.49
6Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK13.06

F 15 300 mh Final30/7  18:50

Heat 2
       
1Ellinor Aurell2001Ängelholms IF46,60
2Maja Sund2001Turebergs FK48,66
3Anna Back-Nilsson2002Leksands FIK48,93
4Angelina Rydensjö2001Ärla IF49,49
5Melina Gustafson2001Spårvägens FK50,95
 Lovisa Lindholm2001Linköpings GIFej start

F 15 300 mh Final - Sammanställning
       
1Ellinor Aurell2001Ängelholms IF46,60
2Maja Sund2001Turebergs FK48,66
3Anna Back-Nilsson2002Leksands FIK48,93
4Angelina Rydensjö2001Ärla IF49,49
5Melina Gustafson2001Spårvägens FK50,95
 Lovisa Lindholm2001Linköpings GIFej start

F 15 Höjd Final30/7  15:10
       
1Kajsa Engblom2001Huddinge AIS1,54
2My Lindberg2001Hammarby Friidrott1,41
 Klara Frykholm2003Glanshammar IFut1,51
 Louise Ekman1997Gefle IFut1,66
 Filippa Backman2000Gefle IFut1,60
 Isa Hausmann2001Hammarby Friidrott
 Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott
 Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF

F 15 Stav Final30/7  10:30
       
1Alva Sundin2001Täby IS3,50
2Maria Lindholm2001Linköpings GIF3,23
3Freja Andersdotter2001KA 2 IF3,13
4Katrin Carlsson2001Upsala IF2,33
 Isa Hausmann2001Hammarby Friidrott 

F 15 Längd Final31/7  11:05
       
1Emily Capobianco2001KFUM Örebro5,33+2,2(igr)
2Lovisa Ulegård2001Västerås FK5,32+2,3(4,76+1,9)
3Sira Gassama2001Hammarby Friidrott5,30+2,9(5,15+1,9)
4Freja Andersdotter2001KA 2 IF5,23+1,9
5Mikaela Ekman2001Täby IS4,90+0,5
6Emmy Pettersson2001Katrineholms SK4,55+0,4
7Moa Sandstedt2002IK Sisu4,25+2,1(4,08+1,3)
8Ella Schöllin2001IF Norrköping FI4,23+2,3(igr)
 Hanna Falck2001KA 2 IF
 Hannah Stenbeck2001Täby IS
 Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott
 My Lindberg2001Hammarby Friidrott
 Siri Lindvall2001Hammarby Friidrott

F 15 Tresteg Final30/7  17:10
       
1Hannah Stenbeck2001Täby IS10,52+0,8
2Fanny Östman2001Säters IF FIK9,60+0,3

F 15 Kula Final31/7  12:15
       
1Stina Gustavsson2001Hammarby Friidrott12,06
2Jennifer Andersson2001Västerås FK11,38
3Fanny Östman2001Säters IF FIK11,20
4Mikaela Ekman2001Täby IS10,91
5Linnea Westerberg2001Bålsta IK8,71
6Elin Bäckström2001IF Skade7,48
 Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott
 My Lindberg2001Hammarby Friidrott

F 15 Diskus Final30/7  12:55
       
1Anna Götberg2001Västerås FK33,91
2Jennifer Andersson2001Västerås FK31,55
3Stina Gustavsson2001Hammarby Friidrott30,77
4Fanny Östman2001Säters IF FIK30,72
5Lina Hagberg2001Turebergs FK30,05
6Linnea Westerberg2001Bålsta IK28,46
7Lina Arousell2002Iggesunds SK26,15
8Isa Hausmann2001Hammarby Friidrott25,00
9Tilde Jönsson2002Linköpings GIF21,45
10Ebba Melin2002Katrineholms SK19,93

F 15 Slägga Final30/7  09:00
       
1Anna Götberg2001Västerås FK54,69
2Jennifer Andersson2001Västerås FK49,04
3Lina Hagberg2001Turebergs FK48,85
4Lina Arousell2002Iggesunds SK39,43
5Alexandra Nilsson2002Götlunda IF32,30
6Linnea Westerberg2001Bålsta IK30,97
 Tilde Jönsson2002Linköpings GIFigr

F 15 Spjut Final31/7  14:05
       
1Mikaela Ekman2001Täby IS33,89
2Emilia Sjöstrand2002Tyresö FK30,79
3Fanny Östman2001Säters IF FIK30,29
4Linnea Westerberg2001Bålsta IK27,14
5Ebba Melin2002Katrineholms SK24,38
6Matilda Eklind2002KFUM Örebro20,32
7Ella Schöllin2001IF Norrköping FI20,22
8Elin Bäckström2001IF Skade12,68
 Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott
 My Lindberg2001Hammarby Friidrott

F 14 80 m Försök31/7  10:35

Heat 1
    Vind: +2.2  
1Ida Pettersson2002KFUM Örebro10,84Q
2Lova Sund2002Katrineholms SK11,09Q
3Emma Johansson2002Stocksäters IF11,15q
4Victoria Davidsson2002Boo IF11,34q
5Ebba Melin2002Katrineholms SK11,76
6Wilja Wickert2002Hässelby SK11,82

Heat 2
    Vind: +3.7  
1Emilia Sjöstrand2002Tyresö FK10,75Q
2Ebba Lindblom2002Alunda SK10,80Q
3Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK10,92q
4Tyra Tjulander2004Västerås FK11,27q
5Matilda Eklind2002KFUM Örebro11,56

F 14 80 m Försök - Sammanställning
       
1Emilia Sjöstrand2002Tyresö FK10,75Q
2Ida Pettersson2002KFUM Örebro10,84Q
3Ebba Lindblom2002Alunda SK10,80Q
4Lova Sund2002Katrineholms SK11,09Q
5Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK10,92q
6Emma Johansson2002Stocksäters IF11,15q
7Tyra Tjulander2004Västerås FK11,27q
8Victoria Davidsson2002Boo IF11,34q
9Matilda Eklind2002KFUM Örebro11,56
10Ebba Melin2002Katrineholms SK11,76
11Wilja Wickert2002Hässelby SK11,82

F 14 80 m Final31/7  12:55
    Vind: +3,5  
1Ebba Lindblom2002Alunda SK10,70
2Emilia Sjöstrand2002Tyresö FK10,71
3Ida Pettersson2002KFUM Örebro10,76
4Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK10,85
5Victoria Davidsson2002Boo IF11,15
6Emma Johansson2002Stocksäters IF11,17
7Lova Sund2002Katrineholms SK11,25
8Tyra Tjulander2004Västerås FK11,36

F 14 300 m Final31/7  16:15
       
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö44,31
2Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping.44,88
3Elwira Ripsweden2002IFK Tumba46,05
4Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK46,29
5Moa Sandstedt2002IK Sisu48,68
6Matilda Eklind2002KFUM Örebro50,81

F 14 2 000 m Final31/7  15:20
       
1Emilia Rydensjö2002Ärla IF6,54,30
2Klara Ygeby2002Upsala IF7,08,15
3Alice Magnell-Millan2005Tjalve IF Norrköping.7,35,21
4Nora Axelsson2002Upsala IF7,47,99

F 14 Höjd Final31/7  11:00
       
1Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping.1,51
2Ebba Melin2002Katrineholms SK1,45
3Vendela Öst2002Bollnäs FIK1,42
4Ebba Lindblom2002Alunda SK1,42
5Ida Pettersson2002KFUM Örebro1,39
6Julia Jansson2002Hammarby Friidrott1,31
7Lova Sund2002Katrineholms SK1,31
 Wilja Wickert2002Hässelby SKigr

F 14 Stav Final30/7  10:30
       
1Emma Johansson2002Stocksäters IF3,03
2Linn Jansson2002Falu IK2,43
 Eila Jansson2002Gefle IFigr
 Lina Nordenmark2003Västerås FK 

F 14 Längd Final30/7  14:00
       
1Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping.5,06+0,9
2Ida Pettersson2002KFUM Örebro4,82+0,5
3Victoria Davidsson2002Boo IF4,72+1,0
4Ellen Nordback2002Upsala IF4,50-0,9
5Ebba Melin2002Katrineholms SK4,42+0,1
6Wilja Wickert2002Hässelby SK4,37+2,4(4,06+0,3)
7Linn Jansson2002Falu IK4,28+0,8
8Julia Jansson2002Hammarby Friidrott3,91+1,0
9Eila Jansson2002Gefle IF3,47+0,0
 Emma Johansson2002Stocksäters IF

F 14 Tresteg Final31/7  17:10
       
1Emilia Sjöstrand2002Tyresö FK10,83+1,8
2Vendela Öst2002Bollnäs FIK9,62+3,9(igr)
3Ebba Lindblom2002Alunda SK9,06+4,4(igr)
4Anna Fagerström2003Finspångs AIK8,94+2,7(8,73+1,8)
 Lisa Brann Viden2002Ullevi FK

F 14 Kula Final30/7  14:50
       
1Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping.9,81
2Lina Arousell2002Iggesunds SK9,62
3Alexandra Nilsson2002Götlunda IF9,30
4Julia Jansson2002Hammarby Friidrott8,23
5Amanda Holmström2002Bålsta IK8,11
6Victoria Davidsson2002Boo IF7,87
7Ebba Melin2002Katrineholms SK7,73
8Ellen Nordback2002Upsala IF7,60
9Tilda Krüsell Berg2002Hammarby Friidrott6,50
10Eila Jansson2002Gefle IF6,48

F 13 60 m Final30/7  11:40
    Vind: +1,4  
1Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI8,48
2Anna Fagerström2003Finspångs AIK9,01
3Linn Andersson2003IK Norrköping FI9,09
4Emelie Malmborg2003Hässelby SK9,51
5Victoria Wickman2003Alunda SK9,68
6Rebecka Essman2003Råby-Rekarne FIF10,36
 Tilda Kihlström2003Varbergs GIFej start

F 13 600 m Final30/7  17:45
       
1Filippa Zäll2003Ängelholms IF1,46,86
2Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI1.49,98
3Linnea Svensson2003IK Norrköping FI1,50,61
4Tuva Tranderyd2003KFUM Örebro1,57,57
5Victoria Wickman2003Alunda SK2,10,37

F 13 60 mh Final30/7  09:10
    Vind: +0,4  
1Julia Håkansson2003Spårvägens FK10.05
2Tindra Frykholm2003Glanshammar IF10.84
3Tilda Kihlström2003Varbergs GIF11.10
4Tuva Tranderyd2003KFUM Örebro11.57
5Emelie Malmborg2003Hässelby SK11.66
6Victoria Wickman2003Alunda SK12.34
7Lina Nordenmark2003Västerås FK12.41
8Rebecka Essman2003Råby-Rekarne FIF13.79

F 13 200 mh Final31/7  10:05
       
1Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI31,42
2Tilda Ganbrant2003Kisa SK32,10
3Filippa Zäll2003Ängelholms IF32,27
4Filippa Rydensjö2004Ärla IF32,42
5Tuva Tranderyd2003KFUM Örebro34,76

F 13 Höjd Final31/7  11:00
       
1Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI1,48
2Linn Andersson2003IK Norrköping FI1,45
3Anna Fagerström2003Finspångs AIK1,39
4Tilda Ganbrant2003Kisa SK1,39
5Moa Sellman2003Mölndals AIK1,31
 Victoria Wickman2003Alunda SK

F 13 Längd Final30/7  12:05
       
1Moa Sellman2003Mölndals AIK5,14+2,45,11 +0,8
2Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI4,89-0,6
3Klara Frykholm2003Glanshammar IF4,80-0,8
4Linn Andersson2003IK Norrköping FI4,64+2,24,53 +1,1
5Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK4,56+1,0
6Anna Fagerström2003Finspångs AIK4,54+1,2
7Tindra Frykholm2003Glanshammar IF4,43+1,0
8Emelie Malmborg2003Hässelby SK3,98-0,5
9Victoria Wickman2003Alunda SK3,88+0,0
10Rebecka Essman2003Råby-Rekarne FIF3,26+0,0

F 13 Kula Final30/7  17:10
       
1Victoria Wickman2003Alunda SK10,25
2Linn Gustafsson-Gabrielli2003Råby-Rekarne FIF9,86
3Emelie Malmborg2003Hässelby SK7,15
4Rebecka Essman2003Råby-Rekarne FIF6,71
5Carolina Nilsson2003Götlunda IF6,35

F 13 Spjut Final31/7  10:15
       
1Bella Lindgren De Flon2003Vif Gute FI23,90
2Norah Lind2005Hammarby Friidrott23,52
3Matilda Eriksson2004Västerås FK23,44
4Alvah Lind2005Hammarby Friidrott23,11
5Linn Gustafsson-Gabrielli2003Råby-Rekarne FIF22,81
6Moa Landström2005Västerås FK22,10
7Tyra Tjulander2004Västerås FK21,58
8Tilda Ganbrant2003Kisa SK18,45
9Astrid Nyquist2005Västerås FK17,85
10Carolina Nilsson2003Götlunda IF13,52
 Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF 

F 12 60 m Försök30/7  12:25

Heat 1
    Vind: +1,0  
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö8,60Q
2Maja Matsson2004Västerås FK8,77Q
3Tyra Tjulander2004Västerås FK9,00q
4Tilde Söderlund2004Alunda SK9,08q
5Desirée Mwepu2004Västerås FK9,11q
6Moa Gustafsson2004Råby-Rekarne FIF9,11qplac 6
7Matilda Eriksson2004Västerås FK9,15
8Elsa Berneliind2004Alunda SK10,78

Heat 2
    Vind: -0,7  
1Ida Backlund2004Gefle IF9,00Q
2Molly Haraldsson2004Alunda SK9,30Q
3Isabelle Gustafson2004Spårvägens FK9,32
4Alva Nordvarg2004Hagunda IF9,38
5Lina Selin2004IK Westmannia9,44
6Alva Olsson2004IK Westmannia9,44pac nr 6
7Filippa Malmport2004Västerås FK9,70
8Nora Brolén2004Alunda SK10,06

F 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö8,60Q
2Ida Backlund2004Gefle IF9,00Q
3Maja Matsson2004Västerås FK8,77Q
4Molly Haraldsson2004Alunda SK9,30Q
5Tyra Tjulander2004Västerås FK9,00q
6Tilde Söderlund2004Alunda SK9,08q
7Desirée Mwepu2004Västerås FK9,11q
8Moa Gustafsson2004Råby-Rekarne FIF9,11qplac 6
9Matilda Eriksson2004Västerås FK9,15
10Isabelle Gustafson2004Spårvägens FK9,32
11Alva Nordvarg2004Hagunda IF9,38
12Lina Selin2004IK Westmannia9,44
13Alva Olsson2004IK Westmannia9,44pac nr 6
14Filippa Malmport2004Västerås FK9,70
15Nora Brolén2004Alunda SK10,06
16Elsa Berneliind2004Alunda SK10,78

F 12 60 m Final30/7  15:05
    Vind: +0,5  
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö8,51
2Maja Matsson2004Västerås FK8,78
3Desirée Mwepu2004Västerås FK8,95
4Tilde Söderlund2004Alunda SK9,00
5Ida Backlund2004Gefle IF9,04
6Tyra Tjulander2004Västerås FK9,06
7Moa Gustafsson2004Råby-Rekarne FIF9,16
8Molly Haraldsson2004Alunda SK9,22

F 12 600 m Final30/7  17:45
       
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö1,46,88
2Ida Backlund2004Gefle IF1,50,48
3Alicia Larsten2004IFK Lidingö1,54,08
4Molly Haraldsson2004Alunda SK1,59,82

F 12 60 mh Försök30/7  09:00

Heat 1
    Vind: -0.4  
1Moa Granat2004Vallentuna FK10.20Q
2Tyra Tjulander2004Västerås FK10.41Q
3Vilma Djurfeldt2005Upsala IF11.32q
4Isabelle Gustafson2004Spårvägens FK11.46q
5Alice Åsell2004Västerås FK11.79q
6Alva Olsson2004IK Westmannia12.82
7Elsa Berneliind2004Alunda SK13.63

Heat 2
    Vind: +0,8  
1Tilde Söderlund2004Alunda SK10.25Q
2Meja Wolwan2005Upsala IF10.27Q
3Desirée Mwepu2004Västerås FK11.30q
4Nora Brolén2004Alunda SK12.44
5Lina Selin2004IK Westmannia13.00
6Isabelle Malmborg2005Hässelby SK13.16

F 12 60 mh Försök - Sammanställning
       
1Moa Granat2004Vallentuna FK10.20Q
2Tilde Söderlund2004Alunda SK10.25Q
3Meja Wolwan2005Upsala IF10.27Q
4Tyra Tjulander2004Västerås FK10.41Q
5Desirée Mwepu2004Västerås FK11.30q
6Vilma Djurfeldt2005Upsala IF11.32q
7Isabelle Gustafson2004Spårvägens FK11.46q
8Alice Åsell2004Västerås FK11.79q
9Nora Brolén2004Alunda SK12.44
10Alva Olsson2004IK Westmannia12.82
11Lina Selin2004IK Westmannia13.00
12Isabelle Malmborg2005Hässelby SK13.16
13Elsa Berneliind2004Alunda SK13.63

F 12 60 mh Final30/7  09:30
    Vind: -0.0  
1Moa Granat2004Vallentuna FK10.14
2Meja Wolwan2005Upsala IF10.30
3Tilde Söderlund2004Alunda SK10.43
4Tyra Tjulander2004Västerås FK10.50
5Desirée Mwepu2004Västerås FK11.10
6Isabelle Gustafson2004Spårvägens FK11.27
7Vilma Djurfeldt2005Upsala IF11.55
8Alice Åsell2004Västerås FK12.12

F 12 Höjd Final31/7  10:00
       
1Tilde Söderlund2004Alunda SK1,45
2Alice Åsell2004Västerås FK1,37
3Vilma Djurfeldt2005Upsala IF1,31
4Alva Lindblom2004Alunda SK1,26
4Irma Eriksson2005Enköpings AIF1,26
4Desirée Mwepu2004Västerås FK1,26
7Molly Haraldsson2004Alunda SK1,26
8Meja Wolwan2005Upsala IF1,26
9Nora Brolén2004Alunda SK1,21
10Alva Nordvarg2004Hagunda IF1,21

F 12 Längd Final31/7  10:55
       
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö4,60-2,6
2Ebba Asp2004KFUM Örebro4,53-1,7
3Filippa Rydensjö2004Ärla IF4,36-1,1
4Desirée Mwepu2004Västerås FK4,25-3,7(4,17-2,8)
5Tilde Söderlund2004Alunda SK4,25-2,7(4,11-2,3)
6Ida Backlund2004Gefle IF4,24+0,9
7Moa Gustafsson2004Råby-Rekarne FIF4,09-1,5
8Matilda Eriksson2004Västerås FK4,01-2,7
9Molly Haraldsson2004Alunda SK3,98-2,2
10Alva Olsson2004IK Westmannia3,89-2,0
11Alice Åsell2004Västerås FK3,82-2,4
12Alva Nordvarg2004Hagunda IF3,73-3,6
13Filippa Malmport2004Västerås FK3,53-2,5
14Nora Brolén2004Alunda SK3,51-2,2
15Alva Lindblom2004Alunda SK3,42-1,9
16Elsa Berneliind2004Alunda SK3,15-3,0
 Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF
 Maja Matsson2004Västerås FK

F 12 Kula Final30/7  11:30
       
1Ida Backlund2004Gefle IF10,74
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö9,17
2Tilde Söderlund2004Alunda SK9,17
4Matilda Eriksson2004Västerås FK8,32
5Molly Haraldsson2004Alunda SK8,03
6Alva Nordvarg2004Hagunda IF7,66
7Lina Selin2004IK Westmannia7,44
8Maja Matsson2004Västerås FK7,33
9Nora Brolén2004Alunda SK5,74
10Elsa Berneliind2004Alunda SK5,42
 Ellen Lundberg2004Djurmo/Sifferbo IF

F 11 60 m Försök30/7  11:05

Heat 1
    Vind: +1.2  
1Meja Wolwan2005Upsala IF8.65Q
2Moa Landström2005Västerås FK9.24Q
3Emilie Caldenius2005Österhaninge IF9.34q
4Isabelle Malmborg2005Hässelby SK9.49q
5Ida Malmborg2005Hässelby SK9.96
6Tindra Dahlberg2005Upsala IF10.01
7Andrea Davidsson2005Boo IF10.43

Heat 2
    Vind: +0.8  
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8.96Q
2Sofia Hasler2005Västerås FK9.03Q
3Vilma Djurfeldt2005Upsala IF9.35q
4Agnes Dannewitz2005Hagunda IF9.43q
5Emmy Jonsson2005Gefle IF9.63
6Wilma Jansson2005Västerås FK9.99
7Wilma Jönsson2004Duvbo IK10.08

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF8.65Q
2Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8.96Q
3Sofia Hasler2005Västerås FK9.03Q
4Moa Landström2005Västerås FK9.24Q
5Emilie Caldenius2005Österhaninge IF9.34q
6Vilma Djurfeldt2005Upsala IF9.35q
7Agnes Dannewitz2005Hagunda IF9.43q
8Isabelle Malmborg2005Hässelby SK9.49q
9Emmy Jonsson2005Gefle IF9.63
10Ida Malmborg2005Hässelby SK9.96
11Wilma Jansson2005Västerås FK9.99
12Tindra Dahlberg2005Upsala IF10.01
13Wilma Jönsson2004Duvbo IK10.08
14Andrea Davidsson2005Boo IF10.43

F 11 60 m Final30/7  14:55
    Vind: +0,6  
1Meja Wolwan2005Upsala IF8,64
2Sofia Hasler2005Västerås FK8,89
3Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8,99
4Emilie Caldenius2005Österhaninge IF9,23
5Vilma Djurfeldt2005Upsala IF9,26
6Moa Landström2005Västerås FK9,29
7Agnes Dannewitz2005Hagunda IF9,33
8Isabelle Malmborg2005Hässelby SK9,44

F 11 600 m Final30/7  17:05
       
1Alice Magnell-Millan2005Tjalve IF Norrköping.1,53,91
2Moa Landström2005Västerås FK1,54,78
3Meja Wolwan2005Upsala IF1,57,94
4Cornelia Larsten2005IFK Lidingö1,59,73
5Ida Malmborg2005Hässelby SK2,08,47
6Vilma Djurfeldt2005Upsala IF2,12,17
7Tindra Dahlberg2005Upsala IF2,16,45
8Wilma Jönsson2004Duvbo IK2,17,62

F 11 Längd Final31/7  12:10
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF4,41-2,0
2Sofia Hasler2005Västerås FK4,24-0,8
3Vilma Djurfeldt2005Upsala IF4,09-0,4
4Moa Landström2005Västerås FK4,01-1,1
5Emilie Caldenius2005Österhaninge IF3,89-1,9
6Irma Eriksson2005Enköpings AIF3,57-0,8
7Emmy Jonsson2005Gefle IF3,55-1,8
8Wilma Jansson2005Västerås FK3,37-2,9
9Andrea Davidsson2005Boo IF3,16-2,3
10Emma Sjöblom2005Rånäs 4H3,14-1,8
 Astrid Nyquist2005Västerås FK
 Wilma Jönsson2004Duvbo IK 

F 11 Kula Final30/7  17:45
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK8,54
2Moa Landström2005Västerås FK8,32
3Tindra Dahlberg2005Upsala IF7,70
4Astrid Nyquist2005Västerås FK7,35
5Wilma Jansson2005Västerås FK7,04
6Vilma Djurfeldt2005Upsala IF6,23
7Andrea Davidsson2005Boo IF5,28
 Agnes Dannewitz2005Hagunda IF 
 Meja Wolwan2005Upsala IF 

F 11 Boll Final31/7  10:00
       
1Moa Landström2005Västerås FK33,18
2Norah Lind2005Hammarby Friidrott31,03
3Astrid Nyquist2005Västerås FK25,26
4Alvah Lind2005Hammarby Friidrott22,99
5Wilma Jansson2005Västerås FK18,66
6Emma Sjöblom2005Rånäs 4H18,13

F 10 60 m Försök30/7  10:50

Heat 1
    Vind: +0.7  
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8.94Q
2Johanna Fernberg2006IK Westmannia9.41Q
3Ella Grimheden2006Västerås FK9.74q
4Naimi Winge2006IFK Nora FI9.79q
5Lova Jonsson2006Västerås FK9.97
6Amanda Faramazi2006Västerås FK11.28
7Desiree Essman2006Råby-Rekarne FIF12.01

Heat 2
    Vind: +0.6  
1Eleonora Wahlin2006Täby IS9.77Q
2Agnes Kullborg2006Västerås FK10.28Q
3Wilda Lundqvist2006Mälarö SOK10.50
4Filippa Nilsson2006Götlunda IF10.69
5Carolina Nyblom2006Västerås FK10.79
6Tyra Niklasson2006IK Westmannia11.85

Heat 3
    Vind: +0.9  
1Ebba Lindblad2006Västerås FK9.95Q
2Thyra Lundström2006Kils AIK9.96Q
3Agnes Andersson2006Säters IF FIK10.15
4Emma Eriksson2006IK Westmannia10.23
5Ida Ström2006Kungsängen Friidrott10.45
6Ronja Mortimer2006Västerås FK10.97
7Emelie Persson2006Danderyds SK11.41

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8.94Q
2Eleonora Wahlin2006Täby IS9.77Q
3Ebba Lindblad2006Västerås FK9.95Q
4Johanna Fernberg2006IK Westmannia9.41Q
5Thyra Lundström2006Kils AIK9.96Q
6Agnes Kullborg2006Västerås FK10.28Q
7Ella Grimheden2006Västerås FK9.74q
8Naimi Winge2006IFK Nora FI9.79q
9Lova Jonsson2006Västerås FK9.97
10Agnes Andersson2006Säters IF FIK10.15
11Emma Eriksson2006IK Westmannia10.23
12Ida Ström2006Kungsängen Friidrott10.45
13Wilda Lundqvist2006Mälarö SOK10.50
14Filippa Nilsson2006Götlunda IF10.69
15Carolina Nyblom2006Västerås FK10.79
16Ronja Mortimer2006Västerås FK10.97
17Amanda Faramazi2006Västerås FK11.28
18Emelie Persson2006Danderyds SK11.41
19Tyra Niklasson2006IK Westmannia11.85
20Desiree Essman2006Råby-Rekarne FIF12.01

F 10 60 m Final30/7  14:35
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8,98
2Johanna Fernberg2006IK Westmannia9,35
3Ella Grimheden2006Västerås FK9,72
4Eleonora Wahlin2006Täby IS9,82
5Ebba Lindblad2006Västerås FK9,90
6Naimi Winge2006IFK Nora FI9,92
7Thyra Lundström2006Kils AIK10,00
8Agnes Kullborg2006Västerås FK10,57

F 10 600 m Final30/7  16:45
       
1Agnes Andersson2006Säters IF FIK2,08,79
2Wilda Lundqvist2006Mälarö SOK2,14,79
3Eleonora Wahlin2006Täby IS2,18,84
4Carolina Nyblom2006Västerås FK2,20,48
5Lova Jonsson2006Västerås FK2,28,47
6Agnes Kullborg2006Västerås FK2,31,79
7Tyra Niklasson2006IK Westmannia2,39,23
 Emma Eriksson2006IK Westmanniadiskad

F 10 Längd Final31/7  14:40
       
1Johanna Fernberg2006IK Westmannia4,09
2Klara Collin2006Heby AIF3,84
3Thyra Lundström2006Kils AIK3,61
4Eleonora Wahlin2006Täby IS3,55
5Agnes Andersson2006Säters IF FIK3,49
6Emma Eriksson2006IK Westmannia3,47
7Ella Grimheden2006Västerås FK3,36
8Tindra Olsson2006Bollnäs FIK3,28
9Ida Ström2006Kungsängen Friidrott3,26
10Carolina Nyblom2006Västerås FK3,19
10Wilda Lundqvist2006Mälarö SOK3,19
12Isa Sweström2006Råby-Rekarne FIF3,17
13Filippa Nilsson2006Götlunda IF3,09
14Lova Jonsson2006Västerås FK3,07
15Ronja Mortimer2006Västerås FK2,93
16Tyra Niklasson2006IK Westmannia2,67

F 10 Kula Final30/7  15:40
       
1Thyra Lundström2006Kils AIK7,07
2Hanna Gustafsson-Gabrielli2006Råby-Rekarne FIF6,95
3Elise Angsten2006Örbyhus IF6,64
4Johanna Fernberg2006IK Westmannia6,125,98
5Carolina Nyblom2006Västerås FK6,125,76
6Tindra Olsson2006Bollnäs FIK5,61
7Agnes Kullborg2006Västerås FK5,19
8Ida Ström2006Kungsängen Friidrott5,16
9Lova Jonsson2006Västerås FK4,72
10Ronja Mortimer2006Västerås FK4,66
11Desiree Essman2006Råby-Rekarne FIF4,60
12Emma Eriksson2006IK Westmannia4,43
13Amanda Faramazi2006Västerås FK4,09
14Tyra Niklasson2006IK Westmannia3,07

F 10 Boll Final31/7  10:00
       
1Thyra Lundström2006Kils AIK29,24
2Elise Angsten2006Örbyhus IF21,47
3Hanna Gustafsson-Gabrielli2006Råby-Rekarne FIF20,41
4Agnes Andersson2006Säters IF FIK19,36
5Ebba Lindblad2006Västerås FK19,21
6Wilda Lundqvist2006Mälarö SOK18,58
7Filippa Nilsson2006Götlunda IF18,45
8Tindra Olsson2006Bollnäs FIK15,86
9Lova Jonsson2006Västerås FK15,64
10Eleonora Wahlin2006Täby IS14,53
11Isa Sweström2006Råby-Rekarne FIF13,78
12Amanda Faramazi2006Västerås FK10,86
13Tyra Niklasson2006IK Westmannia9,26
 Emma Eriksson2006IK Westmannia
 Johanna Fernberg2006IK Westmannia

F 9 60 m Försök30/7  11:35

Heat 1
    Vind: +0.0  
1Lia Hagström2007Säters IF FIK9.72Q
2Nelly Bergstrand2007IK Stål9.92Q
3Thilde Green2007Säters IF FIK10.62q
4Filippa Engström2007Västerås FK10.73q
5Elin Westergren2007Mälarö SOK11.27

Heat 2
    Vind: -0.6  
1Beate Pott2007Turebergs FK9.56Q
2Hilda Jonsson2007Säters IF FIK10.12Q
3Alva Widegren2007Mälarö SOK10.28q
4Maja Eriksson2007IFK Tumba10.36q
5Signe Spännar2007IFK Nora FI11.39

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Beate Pott2007Turebergs FK9.56Q
2Lia Hagström2007Säters IF FIK9.72Q
3Nelly Bergstrand2007IK Stål9.92Q
4Hilda Jonsson2007Säters IF FIK10.12Q
5Alva Widegren2007Mälarö SOK10.28q
6Maja Eriksson2007IFK Tumba10.36q
7Thilde Green2007Säters IF FIK10.62q
8Filippa Engström2007Västerås FK10.73q
9Elin Westergren2007Mälarö SOK11.27
10Signe Spännar2007IFK Nora FI11.39

F 9 60 m Final30/7  14:40
    Vind: +0,0  
1Beate Pott2007Turebergs FK9,48
2Lia Hagström2007Säters IF FIK9,57
3Hilda Jonsson2007Säters IF FIK9,90
4Nelly Bergstrand2007IK Stål10,14
5Filippa Engström2007Västerås FK10,38
6Alva Widegren2007Mälarö SOK10,41
7Maja Eriksson2007IFK Tumba10,50
8Thilde Green2007Säters IF FIK10,59

F 9 600 m Final30/7  16:35
       
1Hilda Jonsson2007Säters IF FIK2,09,67
2Lia Hagström2007Säters IF FIK2,12,94
3Alva Widegren2007Mälarö SOK2,13,93
4Maja Eriksson2007IFK Tumba2,16,81
5Kim Semstrand2007IFK Nora FI2,22,11
6Elin Westergren2007Mälarö SOK2,30,07
7Thilde Green2007Säters IF FIK2,34,67

F 9 Längd Final31/7  14:00
       
1Lia Hagström2007Säters IF FIK4,06
2Beate Pott2007Turebergs FK3,85
3Hilda Jonsson2007Säters IF FIK3,74
4Alva Widegren2007Mälarö SOK3,24
5Filippa Engström2007Västerås FK3,12
6Thilde Green2007Säters IF FIK3,11
7Elin Westergren2007Mälarö SOK2,91
 Levina Åkerberg2007Storådalens SK

F 9 Kula Final30/7  12:25
       
1Hilda Jonsson2007Säters IF FIK6,80
2Lia Hagström2007Säters IF FIK6,62
3Maja Eriksson2007IFK Tumba6,11
4Midea Allard2008Eskilstuna FI5,32
5Beate Pott2007Turebergs FK5,30
6Nelly Bergstrand2007IK Stål5,29
7Thilde Green2007Säters IF FIK5,04
8Isabella Isacsson2007Linköpings GIF4,70
9Elin Westergren2007Mälarö SOK4,61
10Maja Andersson2008Alunda SK4,53
11Emma Jönsson2007Linköpings GIF3,93

F 9 Boll Final31/7  11:15
       
1Lia Hagström2007Säters IF FIK33,69
2Hilda Jonsson2007Säters IF FIK22,80
3Midea Allard2008Eskilstuna FI22,24
4Thilde Green2007Säters IF FIK20,83
5Beate Pott2007Turebergs FK18,58
6Elin Westergren2007Mälarö SOK18,31
7Molly Eriksson2009Västerås FK17,80
8Elin Runemar2007Åkersberga SK14,33
9Alva Widegren2007Mälarö SOK11,51

F 8 60 m Försök30/7  10:40

Heat 1
    Vind: +0.6  
1Emilia Håårdh2008Södra Vi IF 9.86Q
2Johanna Sundén2008Västerås FK10.35Q
3Malva Lönn2009Hellas FK10.60q
4Lova Nordvarg2008Hagunda IF10.87q
5Moa Eiving2008Åkersberga SK11.30
6Märta Nyquist2008Västerås FK11.64
7Evelina Wallén2008Götlunda IF11.80
8Kiira Rogberg2008IFK Nora FI12.69

Heat 2
    Vind: +0.0  
1Maja Andersson2008Alunda SK10.63Q
2Elvira Andersson2008Säters IF FIK10.65Q
3Mira Winge2008IFK Nora FI10.82q
4Molly Eriksson2009Västerås FK11.15q
5Klara Johansson2009Stocksäters IF11.17
6Alexandra Fernberg2008IK Westmannia11.36
7Sofie Caldenius2008Österhaninge IF11.68
8Moa Braneby2009Västerås FK13.08

F 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emilia Håårdh2008Södra Vi IF 9.86Q
2Maja Andersson2008Alunda SK10.63Q
3Johanna Sundén2008Västerås FK10.35Q
4Elvira Andersson2008Säters IF FIK10.65Q
5Malva Lönn2009Hellas FK10.60q
6Mira Winge2008IFK Nora FI10.82q
7Lova Nordvarg2008Hagunda IF10.87q
8Molly Eriksson2009Västerås FK11.15q
9Klara Johansson2009Stocksäters IF11.17
10Moa Eiving2008Åkersberga SK11.30
11Alexandra Fernberg2008IK Westmannia11.36
12Märta Nyquist2008Västerås FK11.64
13Sofie Caldenius2008Österhaninge IF11.68
14Evelina Wallén2008Götlunda IF11.80
15Kiira Rogberg2008IFK Nora FI12.69
16Moa Braneby2009Västerås FK13.08

F 8 60 m Final30/7  14:30
    Vind: +0,6  
1Emilia Håårdh2008Södra Vi IF 10,02
2Malva Lönn2009Hellas FK10,33
3Elvira Andersson2008Säters IF FIK10,39
4Johanna Sundén2008Västerås FK10,55
5Maja Andersson2008Alunda SK10,61
6Mira Winge2008IFK Nora FI10,88
7Molly Eriksson2009Västerås FK10,94
8Lova Nordvarg2008Hagunda IF10,95

F 8 400 m Final30/7  15:10
       
1Astrid Wallenius2008Västerås FK1,20,74
2Malva Lönn2009Hellas FK1,26,96
3Johanna Sundén2008Västerås FK1,29,63
4Moa Eiving2008Åkersberga SK1,31,38
5Emilia Håårdh2008Södra Vi IF 1,33,67
6Märta Nyquist2008Västerås FK1,39,80
7Alexandra Fernberg2008IK Westmannia1,41,00
8Molly Eriksson2009Västerås FK1,42,51
9Moa Braneby2009Västerås FK1,46,63

F 8 Längd Final30/7  11:00
       
1Malva Lönn2009Hellas FK3,243,21
2Emilia Håårdh2008Södra Vi IF 3,243,10
3Maja Andersson2008Alunda SK3,22
4Johanna Sundén2008Västerås FK3,14
5Alexandra Fernberg2008IK Westmannia3,09
6Elvira Andersson2008Säters IF FIK3,03
7Moa Eiving2008Åkersberga SK3,02
8Klara Johansson2009Stocksäters IF2,92
9Evelina Wallén2008Götlunda IF2,82
10Mira Winge2008IFK Nora FI2,75
11Lova Nordvarg2008Hagunda IF2,72
12Molly Eriksson2009Västerås FK2,712,66
13Sofie Caldenius2008Österhaninge IF2,712,37
14Märta Nyquist2008Västerås FK2,62
15Moa Braneby2009Västerås FK2,35
16Kiira Rogberg2008IFK Nora FI2,03
17Tess Liljegren2009Turebergs FK1,91
 Alba Magnell-Millan2008Tjalve IF Norrköping.
 Fanny Åkerberg2009Storådalens SK
 Midea Allard2008Eskilstuna FI


© Arena 2.0, RunPro Systems