Resultat Inlagda Gurkspelen 2012

Arrangör: Västerås Friidrottsklubb
Datum: 14-15 jan 2012
Plats: QuickNet Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2012-01-17 15:46:29


MS 60 m Försök15/1  10:35

Heat 1
       
1Emil Thessén1994Västerås FK7,20q
2Johan Karlsson1993Västerås FK7,26q
3Edwin Råsberg1994Hässelby SK7,41q
4Simon Söderlund1994Upsala IF7,48
5Jonas Tollefors1990Vallentuna FK7,63
6David Carlsson1990Östhammar FI7,78
7Viktor Ohlsson1989Eskilstuna Friidrott7,82
 Daniel Goldman1979Turebergs FKDiskv. F 4.3.10

Heat 2
       
1Amir Shaker1989Råby Rekarne FIF7,15q
2Lukas Nilsson1986Hässelby SK7,20q
3Daniel Nordmark1993Västerås FK7,25q
4Olle Forslin1993Hässelby SK7,34q
5Patric Hjort1993Västerås FK7,47q5
6Ulrik Sköldqvist1994IFK Lidingö7,476
7Tim Jonsson1994Hässelby SK7,48
8Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,63

MS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Amir Shaker1989Råby Rekarne FIF7,15q
2Emil Thessén1994Västerås FK7,20q
3Lukas Nilsson1986Hässelby SK7,20q
4Daniel Nordmark1993Västerås FK7,25q
5Johan Karlsson1993Västerås FK7,26q
6Olle Forslin1993Hässelby SK7,34q
7Edwin Råsberg1994Hässelby SK7,41q
8Patric Hjort1993Västerås FK7,47q5
9Ulrik Sköldqvist1994IFK Lidingö7,476
10Simon Söderlund1994Upsala IF7,48
11Tim Jonsson1994Hässelby SK7,48
12Jonas Tollefors1990Vallentuna FK7,63
13Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,63
14David Carlsson1990Östhammar FI7,78
15Viktor Ohlsson1989Eskilstuna Friidrott7,82
 Daniel Goldman1979Turebergs FKDiskv. F 4.3.10

MS 60 m Final15/1  12:45
       
1Emil Thessén1994Västerås FK7,09
2Amir Shaker1989Råby Rekarne FIF7,14
3Lukas Nilsson1986Hässelby SK7,16
4Daniel Nordmark1993Västerås FK7,19
5Johan Karlsson1993Västerås FK7,32
6Olle Forslin1993Hässelby SK7,35
7Edwin Råsberg1994Hässelby SK7,40
8Patric Hjort1993Västerås FK7,52

MS 200 m Final15/1  16:00

Heat 1
       
1Ulrik Sköldqvist1994IFK Lidingö24,21
2Per Jonas Trollås1965Danderyds SK27,20
3Micke MalmerVästerås FK27,27
 Jonas Tollefors1990Vallentuna FKDiskv. F 2.4.9

Heat 2
       
1William Levay1996Danderyds FF24,47
2Karl-Johan Elo1991Hammarby IF24,56
3Viktor Ohlsson1989Eskilstuna Friidrott24,88
4Peter Hellgren1964Bålsta IK26,27

Heat 3
       
1Johan Karlsson1993Västerås FK22,92
2Victor Jansson1993IF Åland23,33
3Daniel Nordmark1993Västerås FK23,67
 Martin Wikström1991Hammarby IFDiskv. F 2.4.9

Heat 4
       
1Olle Forslin1993Hässelby SK23,07
2Tim Jonsson1994Hässelby SK23,52
3Patric Hjort1993Västerås FK23,63
 Rafael Askros1981IFK LidingöDiskv. F 2.4.9

MS 200 m Final - Sammanställning
       
1Johan Karlsson1993Västerås FK22,92
2Olle Forslin1993Hässelby SK23,07
3Victor Jansson1993IF Åland23,33
4Tim Jonsson1994Hässelby SK23,52
5Patric Hjort1993Västerås FK23,63
6Daniel Nordmark1993Västerås FK23,67
7Ulrik Sköldqvist1994IFK Lidingö24,21
8William Levay1996Danderyds FF24,47
9Karl-Johan Elo1991Hammarby IF24,56
10Viktor Ohlsson1989Eskilstuna Friidrott24,88
11Peter Hellgren1964Bålsta IK26,27
12Per Jonas Trollås1965Danderyds SK27,20
13Micke MalmerVästerås FK27,27
 Jonas Tollefors1990Vallentuna FKDiskv. F 2.4.9
 Martin Wikström1991Hammarby IFDiskv. F 2.4.9
 Rafael Askros1981IFK LidingöDiskv. F 2.4.9

MS 800 m Final15/1  15:25
       
1Philip Örnborg1994Danderyds SK2,13,86
2Jacob Lundin1992Tyresö FK2,14,15
3Bienevenu Musoie1990Tyresö FK2,17,10
4Mattias Olofsson1989OK Eken2,19,69
5Davond Yesfi1993Västerås FK2,28,14
6Martin Larsson1971Huddinge AIS2,52,71

MS Höjd Final15/1  10:00
       
1Oliver Karlsson1994Västerås FK1,95
2Jonathan Holm1994Strands IF1,92
3Adam Lindhe1994IFK Lidingö1,86
4Martin Ström1994Strands IF1,81

MS Längd Final15/1  11:20
       
1Johan Taléus1994Eskilstuna Friidrott6,93
2Håkan Setthammar1972Västerås FK6,46
3Simon Söderlund1994Upsala IF6,02
4Gustav Nyberg1994Strands IF5,72

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Nyberg 5,68 5,62 5,48 x x 5,72
Johan Taléus 6,93 4,88 6,78 6,76 2,12 6,66
Håkan Setthammar 6,05 6,46 6,40 6,36 - 4,45
Simon Söderlund 6,02 5,89 5,88 5,95 x 5,99

MS Tresteg Final15/1  12:40
       
1Erik Ehrlin1990Ärla IF14,45
2Martin Ström1994Strands IF12,44
3Gustav Nyberg1994Strands IF11,93

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Martin Ström 12,33 12,41 x 12,42 12,44 x
Gustav Nyberg 11,93 11,87 - - - -
Erik Ehrlin x x x 13,80 14,45 14,45

P 19 400 m Final15/1  17:20
       
1Petter Berner Wiik1994Upsala IF54,55
2Khalid Salman1994Råby Rekarne FIF55,98
 Olle Forslin1993Hässelby SKEj start

P 19 Kula Final15/1  14:00
       
1Niklas Lindstedt1993Hässelby SK16.27
2Edwin Råsberg1994Hässelby SK12.25
3Yaser Aliman1994Råby Rekarne FIF9.12

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Edwin Råsberg 12.07 11.43 12.25 x 11.95 11.39
Niklas Lindstedt 14.65 16.07 15.98 15.95 16.27 15.97
Yaser Aliman x 8.49 8.63 7.72 8.79 9.12

P 17 60 m Försök15/1  12:20

Heat 1
       
1Fabian Revilla1995Rånäs 4H7,33q
2Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF7,35q
3Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK7,57q
4Wilhelm Wegendal Rundström1995Täby IS7,74q
5Christian Bolin1995Tyresö FK7,75q

Heat 2
       
1Andreas Almlöf1995Hammarby IF7,55q
2Carl Dath1995Täby IS7,61q
3Jesper Hellström1995Hässelby SK7,69q
4Emil Carlsson1995Tyresö FK7,92
5Andreas Carlsson1995IK Ymer7,98

P 17 60 m Försök - Sammanställning
       
1Fabian Revilla1995Rånäs 4H7,33q
2Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF7,35q
3Andreas Almlöf1995Hammarby IF7,55q
4Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK7,57q
5Carl Dath1995Täby IS7,61q
6Jesper Hellström1995Hässelby SK7,69q
7Wilhelm Wegendal Rundström1995Täby IS7,74q
8Christian Bolin1995Tyresö FK7,75q
9Emil Carlsson1995Tyresö FK7,92
10Andreas Carlsson1995IK Ymer7,98

P 17 60 m Final15/1  13:10
       
1Fabian Revilla1995Rånäs 4H7,301
2Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF7,302
3Carl Dath1995Täby IS7,573
4Andreas Almlöf1995Hammarby IF7,574
5Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK7,59
6Christian Bolin1995Tyresö FK7,76
7Jesper Hellström1995Hässelby SK7,79
8Wilhelm Wegendal Rundström1995Täby IS7,89

P 17 400 m Final15/1  17:25

Heat 1
       
1Carl Dath1995Täby IS55,73
2Jesper Jansson1995Hässelby SK1,00,66

Heat 2
       
1Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF51,38
2Simon Jansson1995IF Åland51,43
3Martin Björnsson1995Sköldinge IF53,05

P 17 400 m Final - Sammanställning
       
1Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF51,38
2Simon Jansson1995IF Åland51,43
3Martin Björnsson1995Sköldinge IF53,05
4Carl Dath1995Täby IS55,73
5Jesper Jansson1995Hässelby SK1,00,66

P 17 1 500 m Final15/1  14:20
       
1Gustav Ekvall1995Tyresö FK5,29,00

P 17 Höjd Final15/1  14:30
       
1Andreas Carlsson1995IK Ymer1,97
2Andreas Almlöf1995Hammarby IF1,66

P 17 Stav Final15/1  15:20
       
1Eric Hacksell1996Hässelby SK3.03
 Fredrik Samuelsson1995Hässelby SKxIGR

P 17 Stav Final  2.83 3.03 3.23 4.03
Fredrik Samuelsson - - - xxx
Eric Hacksell o xo xxx

P 17 Längd Final15/1  10:40
       
1Andreas Carlsson1995IK Ymer6,41
2John Meckbach1995Täby IS6,07
3Jesper Hellström1995Hässelby SK5,91
4Emil Carlsson1995Tyresö FK5,18
5Wilhelm Wegendal Rundström1995Täby IS5,16

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jesper Hellström - 5,91 5,66 - - -
John Meckbach 5,76 - 6,07 5,99 6,07 -
Emil Carlsson 5,13 5,18 5,09 5,06 - 4,63
Andreas Carlsson 6,17 5,33 6,19 - 6,41 6,29
Wilhelm Wegendal Rundström 5,16 5,01 4,86 4,79 4,53 4,75

P 17 Tresteg Final15/1  12:40
       
1Gustav Norén1996Örbyhus IF11,64

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Norén 11,07 11,18 11,64 11,60 11,44 11,52

P 17 Kula Final15/1  14:00
       
1Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK13.94
2Ali Alsaadi1995Råby Rekarne FIF12.57
3Andreas Almlöf1995Hammarby IF12.56

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Samuelsson 13.64 13.93 x 13.94 13.94 13.69
Ali Alsaadi 11.87 x 10.25 10.60 12.57 x
Andreas Almlöf 12.15 12.11 12.56 - - -

P 16 60 m Försök15/1  11:05

Heat 1
       
1Gustav Kjell1996Turebergs FK7,52q
2Akram Adinda1996Upsala IF7,55q
3Erik Hermelin1996IFK Lidingö7,58q
4Filip Wendelin1996IFK Sala7,88
5Chris Leedan1996Råby Rekarne FIF7,93
6Jon Klasér1996Falu IK Friidrott7,99
7Johan Ström1996Strands IF8,00
8Erik Lundmark1996Turebergs FK8,15

Heat 2
       
1Andreas Movin1996IFK Lidingö7,66q
2Joar Husmark1996Falu IK Friidrott7,73q
3Alexander Thunberg1996IK Stål7,77q
4Erik Lidén1996IFK Lidingö7,79q
5Pontus Attåsen1996Upsala IF7,82q
6Eric Hacksell1996Hässelby SK8,04
7Gustav Norén1996Örbyhus IF8,147
8Lukas Hilding Nordin1996Upsala IF8,148

P 16 60 m Försök - Sammanställning
       
1Gustav Kjell1996Turebergs FK7,52q
2Akram Adinda1996Upsala IF7,55q
3Erik Hermelin1996IFK Lidingö7,58q
4Andreas Movin1996IFK Lidingö7,66q
5Joar Husmark1996Falu IK Friidrott7,73q
6Alexander Thunberg1996IK Stål7,77q
7Erik Lidén1996IFK Lidingö7,79q
8Pontus Attåsen1996Upsala IF7,82q
9Filip Wendelin1996IFK Sala7,88
10Chris Leedan1996Råby Rekarne FIF7,93
11Jon Klasér1996Falu IK Friidrott7,99
12Johan Ström1996Strands IF8,00
13Eric Hacksell1996Hässelby SK8,04
14Gustav Norén1996Örbyhus IF8,147
15Lukas Hilding Nordin1996Upsala IF8,148
16Erik Lundmark1996Turebergs FK8,15

P 16 60 m Final15/1  12:40
       
1Gustav Kjell1996Turebergs FK7,51
2Andreas Movin1996IFK Lidingö7,592
3Erik Hermelin1996IFK Lidingö7,593
4Akram Adinda1996Upsala IF7,594
5Joar Husmark1996Falu IK Friidrott7,64
6Alexander Thunberg1996IK Stål7,75
7Erik Lidén1996IFK Lidingö7,79
8Pontus Attåsen1996Upsala IF7,80

P 16 400 m Final15/1  17:40

Heat 1
       
1Axel Ohlsson1996Hässelby SK56,22
2Pontus Attåsen1996Upsala IF58,72
3Lukas Hilding Nordin1996Upsala IF1,01,15

Heat 2
       
1Erik Lundmark1996Turebergs FK1,00,71
 Akram Adinda1996Upsala IFDiskv. F 2.4.9
 Isak Hampel Klang1996Hässelby SKDiskv. F 2.4.9

Heat 3
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö52,29
2Filip Wendelin1996IFK Sala53,35
3Andreas Movin1996IFK Lidingö54,33

P 16 400 m Final - Sammanställning
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö52,29
2Filip Wendelin1996IFK Sala53,35
3Andreas Movin1996IFK Lidingö54,33
4Axel Ohlsson1996Hässelby SK56,22
5Pontus Attåsen1996Upsala IF58,72
6Erik Lundmark1996Turebergs FK1,00,71
7Lukas Hilding Nordin1996Upsala IF1,01,15
 Akram Adinda1996Upsala IFDiskv. F 2.4.9
 Isak Hampel Klang1996Hässelby SKDiskv. F 2.4.9

P 16 1 500 m Final15/1  14:20
       
1Andreas Jansson1996SLK Oxelösund4,17,30
2Anton Persson1996Hässelby SK4,23,78
3Mohammed Loukili1996IFK Lidingö4,31,78
4Filip Artursson1996Hässelby SK4,34,32
5Anton Wijk1996Upsala IF4,40,04

P 16 60 mh Final15/1  13:50

Heat 1
       
1Alexander Thunberg1996IK Stål9,10
2Victor Björklund1996Upsala IF9,15
3Eric Hacksell1996Hässelby SK9,28
4Marcus Rostmark1996IFK Märsta9,38
5Axel Ohlsson1996Hässelby SK9,45
6Isak Hampel Klang1996Hässelby SK9,47
7Joar Husmark1996Falu IK Friidrott9,96

Heat 2
       
1Andreas Gustafsson1997Falu IK Friidrott8,74UT (P15-häckar)
2Oscar Hjerm1997Västerås FK9,15UT (P15-häckar)

P 16 60 mh Extra15/1  13:50
       
1Victor Björklund1996Upsala IF9,16
2Isak Hampel Klang1996Hässelby SK9,22
3Axel Ohlsson1996Hässelby SK9,31
 Oscar Hjerm1997Västerås FK9,15UT (P15-häckar)
 Andreas Gustafsson1997Falu IK Friidrott8,84UT (P15-häckar)

P 16 Höjd Final15/1  14:35
       
1Fabian Delryd1996Täby IS1,91
1Jacob Johansson1996Turebergs FK1,91
3Henrik Thoms1996Hanvikens SK1,88
4Christoffer Ekberg1996IFK Lidingö1,79
5Johan Ström1996Strands IF1,66
6Axel Ohlsson1996Hässelby SK1,66

P 16 Längd Final15/1  16:30
       
1Alexander Thunberg1996IK Stål6.11
2Isak Hampel Klang1996Hässelby SK5.73
3Jon Klasér1996Falu IK Friidrott5.68
4Marcus Rostmark1996IFK Märsta5.43
5Lukas Hilding Nordin1996Upsala IF5.27
6Axel Ohlsson1996Hässelby SK5.26
7Johan Ström1996Strands IF5.23
8Eric Hacksell1996Hässelby SK5.20
9Christoffer Ekberg1996IFK Lidingö5.06
10Victor Björklund1996Upsala IF4.95
11Chris Leedan1996Råby Rekarne FIF4.25

P 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Johan Ström 5.23 5.16 4.99
Marcus Rostmark 5.43 x 5.38 5.39 5.38 x
Alexander Thunberg 5.84 6.00 x 5.45 x 6.11
Eric Hacksell 5.13 5.14 4.96 x 5.20 x
Isak Hampel Klang 5.57 5.73 5.69 5.47 4.32 5.68
Axel Ohlsson 5.08 5.05 5.07 3.75 4.11 5.26
Christoffer Ekberg 5.06 x 2.34
Victor Björklund 4.90 4.95 4.72
Lukas Hilding Nordin 5.20 5.20 5.27 5.17 4.99 5.09
Chris Leedan x 4.25 x
Jon Klasér 5.47 5.50 5.48 3.46 5.32 5.68

P 16 Kula Final15/1  14:00
       
1Axel Ohlsson1996Hässelby SK14.07
2Eric Hacksell1996Hässelby SK12.59
3Victor Björklund1996Upsala IF12.00
4Akram Adinda1996Upsala IF11.59
5Gustav Norén1996Örbyhus IF11.42
6Marcus Rostmark1996IFK Märsta9.89

P 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Akram Adinda 11.47 11.23 10.30 11.59 10.19 x
Marcus Rostmark x x 9.53 8.45 9.89 x
Gustav Norén 11.23 11.42 11.35 x 11.21 10.96
Eric Hacksell 12.51 12.59 x 11.48 11.96 12.45
Axel Ohlsson 13.55 13.53 13.48 14.07 x 13.92
Victor Björklund 12.00 10.80 11.70 11.15 11.31 11.14

P 15 60 m Försök15/1  10:25

Heat 1
       
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK7,56q
2Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö8,18q
3Joakim Karlsson1997Västerås FK8,22q
4Marcus Jaurell1997Hässelby SK8,34q
5Josef Gustafsson1997Ludvika FFI8,53
6Tim Möller1997Hammarby IF8,86
 Hayder Jassim1997Eskilstuna FriidrottDiskv. F 2.4.9

Heat 2
       
1Oscar Jacobsson1997Västerås FK7,98q1
2William Kisekka1997Upsala IF7,98q2
3Victora Flink1997Turebergs FK8,20q
4Christoffer Sandell1997Råby Rekarne FIF8,29q
5Oliver Tered1997Hässelby SK8,53
6Alex Bierhance Söderlberg1997Hammarby IF8,67
7Erik Brorsson1997Västerås FK8,71

P 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK7,56q
2Oscar Jacobsson1997Västerås FK7,98q1
3William Kisekka1997Upsala IF7,98q2
4Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö8,18q
5Victora Flink1997Turebergs FK8,20q
6Joakim Karlsson1997Västerås FK8,22q
7Christoffer Sandell1997Råby Rekarne FIF8,29q
8Marcus Jaurell1997Hässelby SK8,34q
9Josef Gustafsson1997Ludvika FFI8,53
10Oliver Tered1997Hässelby SK8,53
11Alex Bierhance Söderlberg1997Hammarby IF8,67
12Erik Brorsson1997Västerås FK8,71
13Tim Möller1997Hammarby IF8,86
 Hayder Jassim1997Eskilstuna FriidrottDiskv. F 2.4.9

P 15 60 m Final15/1  13:00
       
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK7,47
2William Kisekka1997Upsala IF7,85
3Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö8,02
4Victora Flink1997Turebergs FK8,07
5Oscar Jacobsson1997Västerås FK8,15
6Joakim Karlsson1997Västerås FK8,16
7Christoffer Sandell1997Råby Rekarne FIF8,30
8Marcus Jaurell1997Hässelby SK8,45

P 15 200 m Final 

Heat 1
       
1Andreas Gustafsson1997Falu IK Friidrott24,06
2William Kisekka1997Upsala IF26,53
3Christoffer Sandell1997Råby Rekarne FIF27,38
 Martin Jacobsson1997Tyresö FKEj start

Heat 2
       
1Oscar Jacobsson1997Västerås FK25,75
2Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö25,88
3Hayder Jassim1997Eskilstuna Friidrott26,25
4Hannes Axell1997Danderyds SK27,55

P 15 1 000 m Final15/1  14:55
       
1Anton Roos1997Huddinge AIS2,52,67
2Martin Jacobsson1997Tyresö FK2,58,48
3Pontus Hagman1997Västerås FK3,01,41
4Rasmus Troell1997Tyresö FK3,02,26
5Christoffer Hagman1997Västerås FK3,03,21
 Edwin adersson1997Hässelby SKEj start

P 15 Höjd Final15/1  12:00
       
1Oskar Lundqvist1997Upsala IF1,88
2Andreas Gustafsson1997Falu IK Friidrott1,82
3Otto Brinkman1997Spårvägens FK1,79
4Eric Axtelius1997Enköpings AI1,73
5Sebastian Ruthström1997Danderyds SK1,70
6Oscar Hjerm1997Västerås FK1,64
7Hannes Axell1997Danderyds SK1,46
8Sebastian Larsson1997Råby Rekarne FIF1,41

P 15 Stav Final15/1  15:20
       
1Sebastian Ruthström1997Danderyds SK3.73
 Alex Appelgren1997Tyresö FKigr

P 15 Stav Final  3.48 3.58 3.68 3.73 3.83
Sebastian Ruthström o - xo o xxx

P 15 Längd Final15/1  13:50
       
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK5,92
2Joakim Karlsson1997Västerås FK5,43
3Albin Boestad1997IFK Lidingö5,16
4Marcus Jaurell1997Hässelby SK4,86
5Hannes Axell1997Danderyds SK4,78
6Sebastian Larsson1997Råby Rekarne FIF4,66
7Alex Appelgren1997Tyresö FK4,62
8Christoffer Sandell1997Råby Rekarne FIF4,24
9Josef Gustafsson1997Ludvika FFI4,15

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alex Appelgren 4,17 4,46 x 4,54 4,62 x
Marcus Jaurell 4,86 4,40 4,85 4,80 4,70 x
Hannes Axell 4,78 3,40 2,49 x - x
Albin Boestad 4,65 x 4,63 5,16 4,81 4,99
Josef Gustafsson 3,67 4,15 3,89
Sebastian Larsson 4,38 x 4,36 1,76 4,44 4,66
Christoffer Sandell 4,24 4,09 3,78 x 3,24 4,10
Giovanni Inostroza 5,92 x 5,69 x 5,42 5,79
Joakim Karlsson 5,27 5,43 5,36 5,21 5,33 5,06

P 15 Tresteg Final15/1  10:40
       
1Sebastian Ruthström1997Danderyds SK12.13
2Eric Axtelius1997Enköpings AI11,96
3Albin Boestad1997IFK Lidingö11,16
4Hannes Axell1997Danderyds SK9,89
5Josef Gustafsson1997Ludvika FFI9,01

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Hannes Axell 9,65 9,89 x 8,45 - -
Eric Axtelius 11,76 11,96 11,79 x x x
Albin Boestad 11,16 10,36 x 10,42 10,49 10,67
Josef Gustafsson 9,01 x x 8,49 8,96 8,87
Sebastian Ruthström 11,89 x 11,80 12.13 x -

P 15 Kula Final15/1  13:20
       
1Oliver Tered1997Hässelby SK13,28
2Amos Friedman1997Vallentuna FK10,85
3William Kisekka1997Upsala IF10,04
4Victora Flink1997Turebergs FK10,01
5Alex Appelgren1997Tyresö FK9,68
6Alexander Hallin1997Eskilstuna Friidrott5,80

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alex Appelgren 9,58 x x 9,68 x -
William Kisekka x 9,38 10,04 9,24 9,23 9,80
Alexander Hallin 5,28 5,80 x x x 5,65
Victora Flink 9,06 x 9,46 9,63 9,90 10,01
Amos Friedman 10,28 10,85 10,41 10,04 10,25 10,28
Oliver Tered 12,97 13,28 13,19 12,74 13,05 12,18

P 14 60 m Försök15/1  12:00

Heat 1
       
1Julius Larsson Brolin1998Täby IS8,10q
2Tobias Månsson1998IFK Lidingö8,31q
3Anton Cigéhn1998Täby IS8,35q3
4William Littorin1998Rånäs 4H8,35q4
5Lowe Råsberg1998Hässelby SK8,35q5
6Joel Hartikka1998Högbo GIF8,45q

Heat 2
       
1Lukas Nordén1998Västerås FK8,30q
2Alexander Jallow1998IK Stål8,51q
3Eric Lindfors1998IFK Lidingö8,52
4William Frobe1998Täby IS8,59
5Jakob Åkersten1998Täby IS8,835
6Jesper Rilegård1998Täby IS8,836

P 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Julius Larsson Brolin1998Täby IS8,10q
2Lukas Nordén1998Västerås FK8,30q
3Tobias Månsson1998IFK Lidingö8,31q
4Anton Cigéhn1998Täby IS8,35q3
5William Littorin1998Rånäs 4H8,35q4
6Lowe Råsberg1998Hässelby SK8,35q5
7Joel Hartikka1998Högbo GIF8,45q
8Alexander Jallow1998IK Stål8,51q
9Eric Lindfors1998IFK Lidingö8,52
10William Frobe1998Täby IS8,59
11Jakob Åkersten1998Täby IS8,835
12Jesper Rilegård1998Täby IS8,836

P 14 60 m Final15/1  13:05
       
1Julius Larsson Brolin1998Täby IS8,15
2Lukas Nordén1998Västerås FK8,18
3Tobias Månsson1998IFK Lidingö8,21
4Lowe Råsberg1998Hässelby SK8,304
5William Littorin1998Rånäs 4H8,305
6Anton Cigéhn1998Täby IS8,42
7Joel Hartikka1998Högbo GIF8,46
8Alexander Jallow1998IK Stål8,54

P 14 200 m Final15/1  16:50

Heat 1
       
1Julius Larsson Brolin1998Täby IS26,95
 Jesper Rilegård1998Täby ISDiskv. F 2.4.9
 Filip Björklund1998Upsala IFEj start

Heat 2
       
1Johan Bengtsson1998Täby IS29,01
2Olof Silander1999Danderyds SK30,35
 Adam Gyllsten1999Västerås FKDiskv. F 2.4.9

Heat 3
       
1David Svensson1998IFK Tumba27,07
2William Littorin1998Rånäs 4H27,08
3Lukas Nordén1998Västerås FK27,50
4William Frobe1998Täby IS27,56

P 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Julius Larsson Brolin1998Täby IS26,95
2David Svensson1998IFK Tumba27,07
3William Littorin1998Rånäs 4H27,08
4Lukas Nordén1998Västerås FK27,50
5William Frobe1998Täby IS27,56
6Johan Bengtsson1998Täby IS29,01
7Olof Silander1999Danderyds SK30,35
 Jesper Rilegård1998Täby ISDiskv. F 2.4.9
 Filip Björklund1998Upsala IFEj start
 Adam Gyllsten1999Västerås FKDiskv. F 2.4.9

P 14 1 000 m Final15/1  14:50
       
1Ahmet Demir1998IFK Lidingö3,06,68
2Jakob Åkersten1998Täby IS3,08,19
3Olof Silander1999Danderyds SK3,14,62

P 14 Höjd Final15/1  13:15
       
1Filip Björklund1998Upsala IF1,55
2Julius Larsson Brolin1998Täby IS1,52
3Joel Mattsson1998Tierps IF1,46
4Johan Bengtsson1998Täby IS1,41
5David Svensson1998IFK Tumba1,41
5Jakob Åkersten1998Täby IS1,41
7Anton Cigéhn1998Täby IS1,41
8David Appelgren1998Tyresö FK1,41
9William Frobe1998Täby IS1,41
10Jesper Rilegård1998Täby IS1,31
 Jesper Rilegård1998Täby IS
 Alexander Jallow1998IK Stål
 Gabriel Rosshagen1998Täby IS

P 14 Stav Final15/1  15:20
       
1Jakob Samuelsson1998Hässelby SK2.73
2William Frobe1998Täby IS2.18
3Adam Gyllsten1999Västerås FK1.83
4David Appelgren1998Tyresö FK1.63

P 14 Stav Final  1.63 1.83 2.03 2.18 2.33 2.53 2.73 2.83
David Appelgren xo xxx
Jakob Samuelsson - - - - - o xo xxx
William Frobe - - o o xxx
Adam Gyllsten xo xo xxx

P 14 Längd Final15/1  17:15
       
1Erik Larsson1998Västerås FK5,32
2Anton Cigéhn1998Täby IS4,95
3Alexander Jallow1998IK Stål4,78
4David Svensson1998IFK Tumba4,73
5William Littorin1998Rånäs 4H4,60
6Jesper Rilegård1998Täby IS4,31
7Johan Bengtsson1998Täby IS4,18

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Anton Cigéhn 4,50 4,39 4,59 4,44 4,59 4,95
Jesper Rilegård 3,90 4,01 4,03 4,11 4,17 4,31
Alexander Jallow 4,78 4,76 4,67 - 4,68 4,61
David Svensson 4,41 4,56 - 4,46 4,60 4,73
Erik Larsson 5,32 5,07 4,97 4,49 4,91 4,70
Johan Bengtsson 4,18 2,99 3,09 3,76 - 1,57
William Littorin 4,60 x x x x 4,43

P 14 Tresteg Final15/1  10:40
       
1Erik Larsson1998Västerås FK10,93
2David Svensson1998IFK Tumba10,43
3Jakob Åkersten1998Täby IS9,72
4Gustav Helander1998Upsala IF9,48
5Jesper Rilegård1998Täby IS9,47

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Jesper Rilegård 9,47 9,36 9,18 9,40 9,22 9,32
David Svensson 10,24 10,26 10,22 10,20 10,43 10,30
Gustav Helander 9,48 9,46 9,26 9,36 9,42 9,00
Jakob Åkersten 9,72 9,21 9,31 9,41 8,46 8,99
Erik Larsson x 10,69 10.30 x 10,70 10,93

P 14 Kula Final15/1  12:15
       
1Edvin Larsson1998Eskilstuna Friidrott11,21
2Jakob Samuelsson1998Hässelby SK10,22
3Anton Cigéhn1998Täby IS9,18
4Johan Bengtsson1998Täby IS8,93
5Joel Mattsson1998Tierps IF8,89
6David Appelgren1998Tyresö FK8,62

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anton Cigéhn 9,10 8,74 8,22 9,18 8,86 9,18
Joel Mattsson 8,34 8,28 8,89 8,53 x x
David Appelgren 8,62 8,47 7,92 8,34 7,69 7,41
Jakob Samuelsson 9,75 x 9,73 x 9,70 10,22
Edvin Larsson 11,10 11,16 11,15 11,21 10,86 x
Johan Bengtsson 8,13 8,27 8,35 8,61 8,76 8,93

P 13 60 m Försök14/1  14:30

Heat 1
       
1Johan Sjölander1999Täby IS8,55q
2Hugo Jacobsson1999Turebergs FK8,99q
3Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott9,14
4Johan Pedersen1999Upsala IF9,44
5AssarMarkström1999Åkersberga SK9,57
6Henry Jacobson1999Tyresö FK9,66

Heat 2
       
1Amadou Jallow1999IK Stål8,70q
2Simon Björnstedt1999Bålsta IK8,75q
3Arvid Gustafsson1999Upsala IF8,78q
4Edvin Hagberg1999Turebergs FK8,99
5Oskar Erikxon1999IK Westmannia9,21
6Filip Östman1999Västerås FK10,38

Heat 3
       
1Viktor Wiberg1999IK Stål8,86q
2Adam Gyllsten1999Västerås FK8,90q
3Axel Kulin1999Täby IS8,95q
4Jonathan Edemalm1999Katrineholms SK9,24
5Wilhelm Ekman1999Turebergs FK9,29
6Elis Sandberg1999Tyresö FK9,74
7Viktor Holmström1999IF Skade9,92

P 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Johan Sjölander1999Täby IS8,55q
2Amadou Jallow1999IK Stål8,70q
3Simon Björnstedt1999Bålsta IK8,75q
4Arvid Gustafsson1999Upsala IF8,78q
5Viktor Wiberg1999IK Stål8,86q
6Adam Gyllsten1999Västerås FK8,90q
7Axel Kulin1999Täby IS8,95q
8Hugo Jacobsson1999Turebergs FK8,99q
9Edvin Hagberg1999Turebergs FK8,99
10Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott9,14
11Oskar Erikxon1999IK Westmannia9,21
12Jonathan Edemalm1999Katrineholms SK9,24
13Wilhelm Ekman1999Turebergs FK9,29
14Johan Pedersen1999Upsala IF9,44
15AssarMarkström1999Åkersberga SK9,57
16Henry Jacobson1999Tyresö FK9,66
17Elis Sandberg1999Tyresö FK9,74
18Viktor Holmström1999IF Skade9,92
19Filip Östman1999Västerås FK10,38

P 13 60 m Final14/1  16:45
       
1Johan Sjölander1999Täby IS8,49
2Simon Björnstedt1999Bålsta IK8,85
3Amadou Jallow1999IK Stål8,86
4Arvid Gustafsson1999Upsala IF8,89
5Adam Gyllsten1999Västerås FK8,90
6Hugo Jacobsson1999Turebergs FK8,93
7Axel Kulin1999Täby IS8,96
8Viktor Wiberg1999IK Stål8,98

P 13 800 m Final14/1  17:20
       
1Aron Berg1999Götlunda IF2,36,71
2Jonathan Edemalm1999Katrineholms SK2,37,54
3AssarMarkström1999Åkersberga SK2,42,67
4Henry Jacobson1999Tyresö FK2,45,93
5Nils Öberg1999IFK Lidingö2,47,05
6Wilhelm Ekman1999Turebergs FK2,51,49
7Adam Gyllsten1999Västerås FK2,55,36
8Elis Sandberg1999Tyresö FK2,59,49
 Gustav Fälldin1999Ludvika FFIEj start
 Victor Hermansson1999Vilsta IKEj start

P 13 Höjd Final14/1  15:45
       
1Filip Skoog1999Västerås FK1,55
2Edvin Hagberg1999Turebergs FK1,48
3Viktor Wiberg1999IK Stål1,42
4Axel Kulin1999Täby IS1,39
5Arvid Gustafsson1999Upsala IF1,39
6Aron Berg1999Götlunda IF1,39
7Oskar Erikxon1999IK Westmannia1,39
8Johan Sjölander1999Täby IS1,36
9Simon Björnstedt1999Bålsta IK1,31
10Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF1,31
11Johan Pedersen1999Upsala IF1,26
12Viktor Holmström1999IF Skade1,26
13Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott1,26
14Amadou Jallow1999IK Stål1,21
15Gustav Fälldin1999Ludvika FFI1,21

P 13 Längd Final14/1  10:00
       
1Johan Sjölander1999Täby IS4,70
2Filip Skoog1999Västerås FK4,68
3Amadou Jallow1999IK Stål4,67
4Arvid Gustafsson1999Upsala IF4,634,60
5Oskar Erikxon1999IK Westmannia4,634,59
6Edvin Hagberg1999Turebergs FK4,57
7Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF4,44
8Jonathan Edemalm1999Katrineholms SK4,29
9Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott4,22
10Axel Kulin1999Täby IS4,21
11Adam Gyllsten1999Västerås FK4,19
12Hugo Jacobsson1999Turebergs FK4,12
13AssarMarkström1999Åkersberga SK4,02
14Johan Pedersen1999Upsala IF3,83
15Henry Jacobson1999Tyresö FK3,69
16Viktor Holmström1999IF Skade3,56
17Elis Sandberg1999Tyresö FK3,49
18Fredrik Stenbeck1999Åkersberga SK3,40

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Edvin Hagberg 4,56 4,24 4,57 4,48 4,43 4,54
Hugo Jacobsson 3,92 4,11 4,12
Henry Jacobson 3,69 3,41 3,18
Johan Pedersen 3,83 3,61 3,79
Elis Sandberg 3,37 3,49 3,37
Amadou Jallow 4,66 4,67 4,67 4,55 4,44 4,59
AssarMarkström 3,86 4,02 3,82
Fredrik Stenbeck 3,35 3,35 3,40
Jonathan Edemalm 4,17 4,13 4,29 4,10 4,19 4,04
Johan Sjölander x 4,70 x x x x
Axel Kulin 4,07 4,21 3,56
Oskar Erikxon 4,59 4,63 4,53 x x 4,59
Adam Gyllsten 4,19 4,03 4,19
Filip Skoog 4,68 4,49 4,51 4,41 4,52 4,57
Noa Fridell 4,16 4,19 4,22
Arvid Gustafsson 4,60 4,52 4,63 3,52 4,52 4,59
Viktor Holmström 3,39 3,40 3,56
Markus Thorsell 4,12 4,33 4,10 4,20 4,23 4,44

P 13 Kula Final14/1  13:30
       
1Patrik Lindstedt1999Hässelby SK12,13
2Filip Skoog1999Västerås FK10,06
3Oskar Erikxon1999IK Westmannia9,28
4Johan Sjölander1999Täby IS8,84
5Axel Kulin1999Täby IS8,50
6Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott7,38
7Filip Östman1999Västerås FK7,24
8AssarMarkström1999Åkersberga SK7,21
9Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF7,15
10Viktor Holmström1999IF Skade5,79

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Patrik Lindstedt 11,88 x x 11,83 11,96 12,13
AssarMarkström 6,44 6,50 7,21 6,92 6,74 6,87
Johan Sjölander 8,00 7,28 8,31 8,74 8,84 8,28
Axel Kulin 8,50 x x 7,93 7,70 8,02
Oskar Erikxon 8,50 8,77 9,07 8,66 8,53 9,28
Filip Skoog 9,97 10,06 x 9,49 9,62 x
Noa Fridell 6,58 6,59 7,38 7,06 6,74 6,37
Viktor Holmström 5.51 5,79 5,02
Filip Östman 7,24 6,67 7,20 6,75 6,43 6,87
Markus Thorsell 7,08 6,62 7,15

P 12 60 m Försök14/1  14:10

Heat 1
       
1Joel Andersson2000Enköpings AI9,26q
2Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS9,46q
3William Åkerström Sjöblad2000Vallentuna FK9,57q
4David Flink2000Turebergs FK9,97
5David Sahi2000Bålsta IK10,19
6Carl Levinsson2000Täby IS10,34

Heat 2
       
1Lukas Björninger2000Turebergs FK9,02q
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS9,08q
3Jonathan Toftebrant2000Västerås FK9,13q
4Lukas Svens2000Täby IS9,48q
5Emil Tagesson2000Täby IS9,58q
 Anton Sjöberg2000Vallentuna FKEj start

Heat 3
       
1Philip Stömme2000Valbo AIF8,77q
2Jan-Emrik Lennartsson2000Täby IS8,81q
3Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott9,12q
4Lukas Jarefjord2000Turebergs FK9,19q
5Samuel Sundell2000Turebergs FK9,59
6Dan Friedman2000Vallentuna FK9,92

Heat 4
       
1Philip Ludwigs2000Danderyds SK9,01q
2Gabriel Rostmark2000IFK Märsta9,36q
3Filip Hamrelius2000Turebergs FK9,45q
4Filip Nyström2000Turebergs FK9,53q
5Nils Odung2000Täby IS9,66
6Max Billgert2000Täby IS9,83
7Niklas Hamrin2000Vallentuna FK9,99

P 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Philip Stömme2000Valbo AIF8,77q
2Jan-Emrik Lennartsson2000Täby IS8,81q
3Philip Ludwigs2000Danderyds SK9,01q
4Lukas Björninger2000Turebergs FK9,02q
5Tim Svantesson2000Nyköpings BIS9,08q
6Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott9,12q
7Jonathan Toftebrant2000Västerås FK9,13q
8Lukas Jarefjord2000Turebergs FK9,19q
9Joel Andersson2000Enköpings AI9,26q
10Gabriel Rostmark2000IFK Märsta9,36q
11Filip Hamrelius2000Turebergs FK9,45q
12Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS9,46q
13Lukas Svens2000Täby IS9,48q
14Filip Nyström2000Turebergs FK9,53q
15William Åkerström Sjöblad2000Vallentuna FK9,57q
16Emil Tagesson2000Täby IS9,58q
17Samuel Sundell2000Turebergs FK9,59
18Nils Odung2000Täby IS9,66
19Max Billgert2000Täby IS9,83
20Dan Friedman2000Vallentuna FK9,92
21David Flink2000Turebergs FK9,97
22Niklas Hamrin2000Vallentuna FK9,99
23David Sahi2000Bålsta IK10,19
24Carl Levinsson2000Täby IS10,34
 Anton Sjöberg2000Vallentuna FKEj start

P 12 60 m Final14/1  15:15

Heat 1
       
1Joel Andersson2000Enköpings AI9,18
2Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS9,23
3Filip Nyström2000Turebergs FK9,52
4William Åkerström Sjöblad2000Vallentuna FK9,53
5Gabriel Rostmark2000IFK Märsta9,60
6Lukas Svens2000Täby IS9,66
7Filip Hamrelius2000Turebergs FK9,68
8Emil Tagesson2000Täby IS9,87

Heat 2
       
1Jan-Emrik Lennartsson2000Täby IS8,72
2Philip Stömme2000Valbo AIF8,75
3Lukas Björninger2000Turebergs FK8,90
4Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott8,96
5Philip Ludwigs2000Danderyds SK9,02
6Tim Svantesson2000Nyköpings BIS9,07
7Lukas Jarefjord2000Turebergs FK9,08
8Jonathan Toftebrant2000Västerås FK9,21

P 12 800 m Final14/1  17:10
       
1Jan-Emrik Lennartsson2000Täby IS2,41,75
2Max Billgert2000Täby IS2,43,35
3Nils Odung2000Täby IS2,44,19
4Filip Nyström2000Turebergs FK2,50,09
5Emil Tagesson2000Täby IS2,54,95
6Erik Krysén2000Ludvika FFI3,02,30
 Dan Friedman2000Vallentuna FKEj start
 William Åkerström Sjöblad2000Vallentuna FKEj start
 Niklas Hamrin2000Vallentuna FKEj start
 Malex Åkerblom2000IFK LidingöEj start
 Carl Levinsson2000Täby ISEj start

P 12 Höjd Final14/1  17:50
       
1Simon Thor2000IFK Märsta1,46
1Philip Stömme2000Valbo AIF1,46
3Joel Andersson2000Enköpings AI1,43
4Tim Svantesson2000Nyköpings BIS1,40
5Anton Sjöberg2000Vallentuna FK1,34
6Lukas Björninger2000Turebergs FK1,26
7Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott1,26
8Max Billgert2000Täby IS1,26
9Filip Hamrelius2000Turebergs FK1,21
10Lukas Svens2000Täby IS1,21
11Jonathan Toftebrant2000Västerås FK1,1611
12Emil Tagesson2000Täby IS1,16
13Filip Nyström2000Turebergs FK1,16
14Carl Levinsson2000Täby IS1,16
15Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS1,16
16Erik Krysén2000Ludvika FFI1,06

P 12 Längd Final14/1  15:35
       
1Philip Stömme2000Valbo AIF4.70
2Joel Andersson2000Enköpings AI4.29
3Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS4.20
4Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott4.17
5Jonathan Toftebrant2000Västerås FK4.16
6Lukas Björninger2000Turebergs FK4.13
7Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott4.05
8Lukas Svens2000Täby IS4.02
9Emil Tagesson2000Täby IS3.89
10Nils Odung2000Täby IS3.77
11Tim Svantesson2000Nyköpings BIS3.73
12Gabriel Rostmark2000IFK Märsta3.63
13Max Billgert2000Täby IS3.61
14William Åkerström Sjöblad2000Vallentuna FK3.603.57 3,50
15Lukas Jarefjord2000Turebergs FK3.603,57 3.42
16Filip Nyström2000Turebergs FK3.56
17Filip Hamrelius2000Turebergs FK3.34
18Niklas Hamrin2000Vallentuna FK3.32
19Dan Friedman2000Vallentuna FK3.31
20Carl Levinsson2000Täby IS3.12
21Samuel Sundell2000Turebergs FK3.03

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Toftebrant X 3.79 4.06 3.72 4.16 X
Lukas Björninger 4.10 3.95 3.92 4.05 3.97 4.13
Filip Hamrelius 3.34 2.56 2.25
Lukas Jarefjord 3.60 3.57 3.42
Filip Nyström 3.56 3.45 3.40
Samuel Sundell 3.02 3.03 X
Gabriel Rostmark 3.47 3.63 3.26
Joel Andersson 4.29 4.19 4.20 4.12 4.04 4.20
Dan Friedman 3.24 3.13 3.31
William Åkerström Sjöblad 3.60 3.50 3.57
Niklas Hamrin 3.32 3.29 2.80
Tim Svantesson X 3.69 3.73
Gustav Magnusson 3.93 4.20 4.01 3.91 4.10 4.14
Ludwig Gustafsson 3.80 3.89 3.85 3.78 3.96 4.05
Samuel Karlsson 4.04 4.06 4.13 4.08 4.15 4.17
Carl Levinsson 3.03 2.54 3.12
Lukas Svens 3.63 3.31 4.02 3.81 3.91 3.89
Emil Tagesson 3.76 3.82 3.89
Max Billgert 3.61 3.53 -
Philip Stömme 4.70 4.59 4.52 - - 4.56
Nils Odung 3.64 3.77 3.43

P 12 Kula Final14/1  12:20
       
1Simon Thor2000IFK Märsta8.87
2Lukas Björninger2000Turebergs FK7.97
3Max Billgert2000Täby IS7.60
4Filip Hamrelius2000Turebergs FK7.46
5Tim Svantesson2000Nyköpings BIS7.28
6William Åkerström Sjöblad2000Vallentuna FK7.26
7David Sahi2000Bålsta IK7.00
8Anton Sjöberg2000Vallentuna FK6.70
9Jonathan Toftebrant2000Västerås FK6.64
10David Flink2000Turebergs FK6.60
11Dan Friedman2000Vallentuna FK6.50
12Lukas Svens2000Täby IS6.44
13Erik Krysén2000Ludvika FFI6.23
14Philip Stömme2000Valbo AIF6.18
15Elliot Cigéhn2000Täby IS6.15
16Niklas Hamrin2000Vallentuna FK6.12
17Emil Tagesson2000Täby IS5.74
18Gabriel Rostmark2000IFK Märsta5.72
19Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott5.63
20Carl Levinsson2000Täby IS5.13
21Samuel Sundell2000Turebergs FK4.30

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Toftebrant x 6.21 6.64
Lukas Björninger 7.45 7.28 7.97 7.66 7.25 x
David Flink 6.59 6.60 5.30
Filip Hamrelius 7.37 6.81 7.22 6.96 5.48 7.46
Samuel Sundell x 4.30 x
David Sahi 6.74 6.40 6.61 6.68 6.90 7.00
Gabriel Rostmark 4.84 5.63 5.72
Anton Sjöberg 6.64 6.58 6.70 6.38 6.10 5.86
Dan Friedman x 6.38 6.50
William Åkerström Sjöblad 6.87 7.26 6.97 6.90 5.18 6.77
Niklas Hamrin 5.79 5.55 6.12
Tim Svantesson 6.65 7.14 7.03 7.28 6.80 6.66
Ludwig Gustafsson 5.63 5.20 5.07
Erik Krysén 6.23 5.66 5.83
Simon Thor 8.09 8.69 8.50 8.17 8.71 8.87
Elliot Cigéhn 6.03 6.15 5.93
Carl Levinsson 5.13 4.95 x
Lukas Svens 5.84 5.50 6.44
Emil Tagesson 5.74 4.83 5.55
Max Billgert 6.62 6.77 7.32 6.70 7.40 7.60
Philip Stömme 6.04 6.15 6.18

P 11 60 m Försök14/1  13:45

Heat 1
       
1Joakim Lönn2001Täby IS9,30q
2Martin Nerell2001Turebergs FK9,74q
3Jonas Eriksson2001Västerås FK9,98
4Gabriel Overmark2001Västerås FK10,17
5Mathias Olsson2001Åkersberga SK10,33
6Emanuel Lundholm2001Ludvika FFI10,72

Heat 2
       
1Max Wahlman2001Täby IS9,30q
2Isac Sandström2001Upsala IF9,44q
3Leonard Palmér2001Rånäs 4H9,56q
4Filip Lindh2001IK Westmannia9,82q
5Max Arkad2001Turebergs FK10,116
5Hampus Holm2001Västerås FK10,115
7Tim Slutbäck2001Åkersberga SK10,59

Heat 3
       
1Viktor Laurent2001Västerås FK9,04q
2Filip Engström2001Turebergs FK9,42q
3Marcus Haraldson2001Upsala IF9,55q
4Oskar Nordlund2001Täby IS9,74q
5Andreas Bocké2001Vallentuna FK9,76q
6Ludwig Lindström2001Bålsta IK10,00
7Johannes Josefsson2001Åkersberga SK10,20

Heat 4
       
1Albert Nygren2001Upsala IF9,46q
2Arvid Engström2001Danderyds SK9,56q
3Victor Emanuelsson2001Turebergs FK9,81q
4Sebastian Thulin2001Rånäs 4H10,00
5Gustav Skaring2001Täby IS10,22
6Vitus Buchert2001Upsala IF10,58
7Tim Ondracek2001Västerås FK11,31

Heat 5
       
1Lucas Olsson2001Upsala IF9,38q
2Axel Glavare Karlsson2001Täby IS9,87q
3William Lindblom2001Götlunda IF9,96
4Gabriel Kallio2001Västerås FK10,24
5Anton Eriksson2001Hanvikens SK12,02
6Markus Lif2001IK Stål12,56

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Viktor Laurent2001Västerås FK9,04q
2Joakim Lönn2001Täby IS9,30q
3Max Wahlman2001Täby IS9,30q
4Lucas Olsson2001Upsala IF9,38q
5Filip Engström2001Turebergs FK9,42q
6Isac Sandström2001Upsala IF9,44q
7Albert Nygren2001Upsala IF9,46q
8Marcus Haraldson2001Upsala IF9,55q
9Leonard Palmér2001Rånäs 4H9,56q
10Arvid Engström2001Danderyds SK9,56q
11Martin Nerell2001Turebergs FK9,74q
12Oskar Nordlund2001Täby IS9,74q
13Andreas Bocké2001Vallentuna FK9,76q
14Victor Emanuelsson2001Turebergs FK9,81q
15Filip Lindh2001IK Westmannia9,82q
16Axel Glavare Karlsson2001Täby IS9,87q
17William Lindblom2001Götlunda IF9,96
18Jonas Eriksson2001Västerås FK9,98
19Ludwig Lindström2001Bålsta IK10,00
20Sebastian Thulin2001Rånäs 4H10,00
21Max Arkad2001Turebergs FK10,116
22Hampus Holm2001Västerås FK10,115
23Gabriel Overmark2001Västerås FK10,17
24Johannes Josefsson2001Åkersberga SK10,20
25Gustav Skaring2001Täby IS10,22
26Gabriel Kallio2001Västerås FK10,24
27Mathias Olsson2001Åkersberga SK10,33
28Vitus Buchert2001Upsala IF10,58
29Tim Slutbäck2001Åkersberga SK10,59
30Emanuel Lundholm2001Ludvika FFI10,72
31Tim Ondracek2001Västerås FK11,31
32Anton Eriksson2001Hanvikens SK12,02
33Markus Lif2001IK Stål12,56

P 11 60 m Final14/1  15:05

Heat 1
       
1Arvid Engström2001Danderyds SK9,46
2Leonard Palmér2001Rånäs 4H9,68
3Martin Nerell2001Turebergs FK9,70
4Andreas Bocké2001Vallentuna FK9,92
5Oskar Nordlund2001Täby IS9,93
6Victor Emanuelsson2001Turebergs FK9,96
7Filip Lindh2001IK Westmannia9,99
8Axel Glavare Karlsson2001Täby IS10,20

Heat 2
       
1Viktor Laurent2001Västerås FK9,02
2Joakim Lönn2001Täby IS9,21
3Max Wahlman2001Täby IS9,26
4Filip Engström2001Turebergs FK9,37
5Albert Nygren2001Upsala IF9,45
6Lucas Olsson2001Upsala IF9,46
7Marcus Haraldson2001Upsala IF9,55
8Isac Sandström2001Upsala IF9,83

P 11 600 m Final14/1  19:30

Heat 1
       
1Martin Nerell2001Turebergs FK1,58,33
2Viktor Laurent2001Västerås FK2,00,00
3Ludwig Lindström2001Bålsta IK2,03,11
4Axel Glavare Karlsson2001Täby IS2,05,87
5Filip Engström2001Turebergs FK2,10,14
6Max Arkad2001Turebergs FK2,14,50
7Jonas Eriksson2001Västerås FK2,21,50

Heat 2
       
1Albert Nygren2001Upsala IF1,49,07
2Arvid Engström2001Danderyds SK1,57,47
3Lucas Olsson2001Upsala IF2,02,54
4Isac Sandström2001Upsala IF2,09,33
5Sebastian Thulin2001Rånäs 4H2,11,46
6Leonard Palmér2001Rånäs 4H2,12,46
7Gabriel Kallio2001Västerås FK2,25,07

P 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Albert Nygren2001Upsala IF1,49,07
2Arvid Engström2001Danderyds SK1,57,47
3Martin Nerell2001Turebergs FK1,58,33
4Viktor Laurent2001Västerås FK2,00,00
5Lucas Olsson2001Upsala IF2,02,54
6Ludwig Lindström2001Bålsta IK2,03,11
7Axel Glavare Karlsson2001Täby IS2,05,87
8Isac Sandström2001Upsala IF2,09,33
9Filip Engström2001Turebergs FK2,10,14
10Sebastian Thulin2001Rånäs 4H2,11,46
11Leonard Palmér2001Rånäs 4H2,12,46
12Max Arkad2001Turebergs FK2,14,50
13Jonas Eriksson2001Västerås FK2,21,50
14Gabriel Kallio2001Västerås FK2,25,07

P 11 Höjd Final14/1  17:50
       
1Max Wahlman2001Täby IS1,31
2Arvid Engström2001Danderyds SK1,28
3Leonard Palmér2001Rånäs 4H1,28
4Ludwig Lindström2001Bålsta IK1,19
5Isac Sandström2001Upsala IF1,16
5Oskar Nordlund2001Täby IS1,16
5Axel Glavare Karlsson2001Täby IS1,16
8Hugo Karlsson2001Götlunda IF1,16
9Max Arkad2001Turebergs FK1,11
10Gabriel Overmark2001Västerås FK1,11
11Victor Emanuelsson2001Turebergs FK1,06
11William Lindblom2001Götlunda IF1,06
13Hampus Holm2001Västerås FK1,06
14Gustav Skaring2001Täby IS1,06
15Sebastian Thulin2001Rånäs 4H1,01
15Johannes Josefsson2001Åkersberga SK1,01
17Mathias Olsson2001Åkersberga SK1,01

P 11 Längd Final14/1  15:25
       
1Viktor Laurent2001Västerås FK4.23
2Joakim Lönn2001Täby IS4.104.08
3Max Wahlman2001Täby IS4.103.90
4Ludwig Lindström2001Bålsta IK4.01
5Filip Engström2001Turebergs FK3.97
6Leonard Palmér2001Rånäs 4H3.96
7Lucas Olsson2001Upsala IF3.89
8Emil Holm2001Gillberga-Lista IF3.82
9Victor Emanuelsson2001Turebergs FK3.72
10Hugo Karlsson2001Götlunda IF3.62
11Andreas Bocké2001Vallentuna FK3.56
12Isac Sandström2001Upsala IF3.523.40
13Oskar Nordlund2001Täby IS3.523.32
14Jonas Eriksson2001Västerås FK3.51
15Hampus Holm2001Västerås FK3.50
16Malte Sjöman2001Katrineholms SK3.49
17Gabriel Overmark2001Västerås FK3.34
18Marcus Haraldson2001Upsala IF3.32
19Max Arkad2001Turebergs FK3.30
20Axel Glavare Karlsson2001Täby IS3.28
21Gustav Skaring2001Täby IS3.25
22Vitus Buchert2001Upsala IF3.20
23Mathias Olsson2001Åkersberga SK3.19
24Gabriel Kallio2001Västerås FK3.17
25Sebastian Thulin2001Rånäs 4H3.03
26Johannes Josefsson2001Åkersberga SK3.01
27Tim Slutbäck2001Åkersberga SK2.972.94
28Filip Lindh2001IK Westmannia2.972.48
29Emanuel Lundholm2001Ludvika FFI2.66
30Anton Eriksson2001Hanvikens SK2.60
31Tim Ondracek2001Västerås FK2.26
32Markus Lif2001IK Stål2.21

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Leonard Palmér 3.40 3.93 3.60 3.96 3.39 3.95
Max Arkad 3.11 3.22 3.30
Filip Engström 3.78 3.41 3.47 3.79 3.97 3.07
Isac Sandström 3.38 3.40 3.52
Sebastian Thulin 2.71 3.03 2.85
Victor Emanuelsson 3.70 3.72 3.70
Marcus Haraldson 2.84 2.84 3.32
Lucas Olsson 3.70 3.66 3.79 3.80 3.82 3.89
Hugo Karlsson 3.57 3.57 3.62
Markus Lif 2.21 2.02 2.09
Andreas Bocké 3.56 3.33 3.43
Johannes Josefsson 3.01 2.98 2.91
Mathias Olsson 3.19 "x" 3.00
Tim Slutbäck 2.97 2.74 2.94
Ludwig Lindström 3.80 3.72 3.78 3.64 3.93 4.01
Emil Holm 3.76 3.69 3.58 3.49 3.82 3.42
Anton Eriksson 2.33 2.44 2.60
Malte Sjöman 3.36 3.49 3.47
Emanuel Lundholm 2.66 2.64 2.62
Vitus Buchert 3.19 3.20 2.79
Max Wahlman 3.70 3.50 3.90 3.80 3.88 4.10
Joakim Lönn 4.06 4.08 3.95 3.86 3.95 4.10
Oskar Nordlund 3.21 3.32 3.52
Gustav Skaring 2.95 3.16 3.25
Axel Glavare Karlsson 3.28 "x" 3.22
Filip Lindh 2.48 2.97 1.77
Viktor Laurent 3.86 3.77 3.93 3.89 4.06 4.23
Gabriel Overmark 3.34 3.19 3.30
Jonas Eriksson 3.46 3.51
Hampus Holm 3.33 3.50 3.46
Gabriel Kallio 3.05 2.92 3.17
Tim Ondracek 2.26 2.03 2.20

P 11 Kula Final14/1  11:05
       
1Hugo Karlsson2001Götlunda IF8.78
2Emil Holm2001Gillberga-Lista IF8.12
3Joakim Lönn2001Täby IS7.86
4Filip Engström2001Turebergs FK7.57
5Albin Lundgren2001Götlunda IF7.40
6Ludwig Lindström2001Bålsta IK7.23
7Johannes Josefsson2001Åkersberga SK7.11
8Leonard Palmér2001Rånäs 4H6.83
9Victor Emanuelsson2001Turebergs FK6.58
10Max Arkad2001Turebergs FK6.55
11Mathias Olsson2001Åkersberga SK6.30
12William Lindblom2001Götlunda IF6.28
13Hampus Holm2001Västerås FK6.22
14Martin Nerell2001Turebergs FK6.18
15Axel Glavare Karlsson2001Täby IS6.14
16Vitus Buchert2001Upsala IF6.08
17Emanuel Lundholm2001Ludvika FFI5.67
18Sebastian Thulin2001Rånäs 4H5.59
19Oskar Nordlund2001Täby IS5.51
20Tor Stolpe2001Götlunda IF5.24
21Gustav Skaring2001Täby IS5.234.86
22Malte Sjöman2001Katrineholms SK5.233.75
23Tim Ondracek2001Västerås FK5.21
24Markus Lif2001IK Stål4.28
25Tim Slutbäck2001Åkersberga SK4.18
26Anton Eriksson2001Hanvikens SK4.05
 Arvid Engström2001Danderyds SKxIgr

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Leonard Palmér 6.80 6.64 6.76 6.83 x 6.65
Max Arkad 5.96 6.55 6.13
Filip Engström x 6.91 7.57 x x 5.65
Martin Nerell x 5.53 6.18
Sebastian Thulin 5.59 5.45 5.44
Victor Emanuelsson 6.30 6.30 6.58
Hugo Karlsson 7.91 8.20 8.48 8.59 8.12 8.78
William Lindblom x 5.55 6.28
Tor Stolpe 5.24 4.51 4.86
Albin Lundgren 6.78 6.90 6.95 6.91 6.90 7.40
Markus Lif 4.21 4.28 4.12
Johannes Josefsson 6.76 7.11 6.58 5.48 5.50 6.31
Mathias Olsson 5.97 6.30 x
Tim Slutbäck 4.03 4.18 x
Ludwig Lindström 6.47 6.64 7.23 5.51 6.15 7.00
Emil Holm 7.91 8.12 8.06 8.02 7.99 7.98
Arvid Engström x x x
Anton Eriksson 3.96 3.97 4.05
Malte Sjöman 3.75 3.49 5.23
Emanuel Lundholm 5.67 5.34 5.11
Vitus Buchert 5.31 6.08 x
Joakim Lönn x 7.86 x 7.66 7.19 7.61
Oskar Nordlund 5.51 4.95 5.08
Gustav Skaring 5.23 4.86 x
Axel Glavare Karlsson 5.71 6.14 5.56
Hampus Holm 6.02 6.22 5.49
Tim Ondracek 5.21 5.17 4.05

P 10 60 m Försök14/1  15:35

Heat 1
       
1Oskar Edlund2002Täby IS9,40q
2Pontus Gustavsson2002Västerås FK9,69q
3Elias Engberg2002Vallentuna FK9,92q
4Sander Anbakk2002Upsala IF10,26
5Filip Daun2002Västerås FK10,42
6Sebastian Christenson2002Turebergs FK10,53
7William Jensson2002Turebergs FK11,26

Heat 2
       
1Ludvig All2002Täby IS9,43q
2Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H9,88q
3Antonio Björnstedt2002Turebergs FK9,99q
4Alfons Haals2002Västerås FK10,00q
5Aron Sjöstrand2002Bergslagens FK10,12q
6Ola Eriksson2002Kungsängens SK10,27
7Tom Englund2002Turebergs FK10,50
8Adam Nordmark2002Västerås FK10,51

Heat 3
       
1August Kallin2002Västerås FK9,83q
2Eric Björfors2002Rånäs 4H9,91q
3Ivar Markström2002Åkersberga SK10,13
4Joel Wallin2002Flens FS10,50
5Linus Tagesson2002Täby IS10,76
6Gabriel Axelsson2002Upsala IF10,77
7Hugo Olsson2002Turebergs FK10,84
8Johan Salomon2002Vallentuna FK11,19

Heat 4
       
1Felix Kahlert2002Rånäs 4H9,76q
2Oskar Byström2002Åkersberga SK9,86q
3Isac Lidström2002Turebergs FK10,27
4Gustav Sjöström2002IK Westmannia10,32
5Oliver Smidskog2002Västerås FK10,52
6Alvin Legerstam2002Åkersberga SK10,57
7Hampus Ström2002Täby IS10,69

Heat 5
       
1Zion Eriksson2002IK Stål9,02q
2Love Olind2002Åkersberga SK9,78q
3Sebastian Isaksson2002Täby IS9,82q
4Albin Florén2002Leksands FIK9,99q
5Ville Wikstedt2002Vallentuna FK10,89
6Christoffer Sundqvist2002Vallentuna FK12,19
7Leo Svanfeldt2002Turebergs FK12,26

P 10 60 m Final14/1  15:35

Heat 1
       
1Oskar Byström2002Åkersberga SK9,82
2Eric Björfors2002Rånäs 4H9,87
3Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H9,94
4Elias Engberg2002Vallentuna FK9,97
5Alfons Haals2002Västerås FK10,10
6Antonio Björnstedt2002Turebergs FK10,11
7Aron Sjöstrand2002Bergslagens FK10,39
 Albin Florén2002Leksands FIKEj start

Heat 2
       
1Zion Eriksson2002IK Stål8,96
2Oskar Edlund2002Täby IS9,29
3Ludvig All2002Täby IS9,35
4Pontus Gustavsson2002Västerås FK9,62
5Felix Kahlert2002Rånäs 4H9,85
6Love Olind2002Åkersberga SK9,86
7August Kallin2002Västerås FK9,90
8Sebastian Isaksson2002Täby IS10,09

P 10 600 m Final14/1  19:15

Heat 1
       
1Adam Nordmark2002Västerås FK2,10,69
2Linus Tagesson2002Täby IS2,11,90
3Alfons Haals2002Västerås FK2,23,89
4Ola Eriksson2002Kungsängens SK2,24,24
5William Jensson2002Turebergs FK2,31,97
6Alvin Legerstam2002Åkersberga SK2,32,20
7Hampus Ström2002Täby IS2,34,76
8Leo Svanfeldt2002Turebergs FK2,52,99
 Johan Salomon2002Vallentuna FKEj start

Heat 2
       
1Sebastian Isaksson2002Täby IS2,10,38
2Elias Engberg2002Vallentuna FK2,11,37
3Oliver Smidskog2002Västerås FK2,12,10
4Sebastian Christenson2002Turebergs FK2,13,44
5Tom Englund2002Turebergs FK2,13,58
6Gustav Sjöström2002IK Westmannia2,14,31
7Felix Kahlert2002Rånäs 4H2,20,18
8Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H2,20,40
9Hugo Olsson2002Turebergs FK2,25,56

Heat 3
       
1Oskar Edlund2002Täby IS1,54,98
2Zion Eriksson2002IK Stål1,59,36
3August Kallin2002Västerås FK2,00,42
4Antonio Björnstedt2002Turebergs FK2,03,48
5Ludvig All2002Täby IS2,03,55
6Isac Lidström2002Turebergs FK2,04,07
7Eric Björfors2002Rånäs 4H2,06,22
8Love Olind2002Åkersberga SK2,06,69
9Joel Wallin2002Flens FS2,19,92

P 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Oskar Edlund2002Täby IS1,54,98
2Zion Eriksson2002IK Stål1,59,36
3August Kallin2002Västerås FK2,00,42
4Antonio Björnstedt2002Turebergs FK2,03,48
5Ludvig All2002Täby IS2,03,55
6Isac Lidström2002Turebergs FK2,04,07
7Eric Björfors2002Rånäs 4H2,06,22
8Love Olind2002Åkersberga SK2,06,69
9Sebastian Isaksson2002Täby IS2,10,38
10Adam Nordmark2002Västerås FK2,10,69
11Elias Engberg2002Vallentuna FK2,11,37
12Linus Tagesson2002Täby IS2,11,90
13Oliver Smidskog2002Västerås FK2,12,10
14Sebastian Christenson2002Turebergs FK2,13,44
15Tom Englund2002Turebergs FK2,13,58
16Gustav Sjöström2002IK Westmannia2,14,31
17Joel Wallin2002Flens FS2,19,92
18Felix Kahlert2002Rånäs 4H2,20,18
19Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H2,20,40
20Alfons Haals2002Västerås FK2,23,89
21Ola Eriksson2002Kungsängens SK2,24,24
22Hugo Olsson2002Turebergs FK2,25,56
23William Jensson2002Turebergs FK2,31,97
24Alvin Legerstam2002Åkersberga SK2,32,20
25Hampus Ström2002Täby IS2,34,76
26Leo Svanfeldt2002Turebergs FK2,52,99
 Johan Salomon2002Vallentuna FKEj start

P 10 Höjd Final14/1  12:15
       
1Love Olind2002Åkersberga SK1,27
2Oskar Edlund2002Täby IS1,22
3Sander Anbakk2002Upsala IF1,22
4Isac Lidström2002Turebergs FK1,11
5Antonio Björnstedt2002Turebergs FK1,11
6Ville Wikstedt2002Vallentuna FK1,11
7Sebastian Isaksson2002Täby IS1,11
8Ludvig All2002Täby IS1,06
9Adam Nordmark2002Västerås FK1,06
10Felix Kahlert2002Rånäs 4H1,06
11Ivar Markström2002Åkersberga SK1,06
12Eric Björfors2002Rånäs 4H1,01
12Arvid Wikander2002Vallentuna FK1,01
14Hampus Ström2002Täby IS0,96
14Oliver Smidskog2002Västerås FK0,96
16Alfons Haals2002Västerås FK0,96
17Linus Tagesson2002Täby IS0,96
18Ola Eriksson2002Kungsängens SK0,91
18Gustav Sjöström2002IK Westmannia0,91
20Hugo Olsson2002Turebergs FK0,91
20Linus Auvinen2002IK Westmannia0,91
 Leo Svanfeldt2002Turebergs FKxIgr

P 10 Längd Final14/1  17:30
       
1Zion Eriksson2002IK Stål4.32
2Oskar Edlund2002Täby IS4.25
3Ludvig All2002Täby IS3.88
4Pontus Gustavsson2002Västerås FK3.85
5Eric Björfors2002Rånäs 4H3.65
6Love Olind2002Åkersberga SK3.61
7Alfons Haals2002Västerås FK3.55
8Felix Kahlert2002Rånäs 4H3.52
9Adam Nordmark2002Västerås FK3.49
10Isac Lidström2002Turebergs FK3.463.41
11Sebastian Isaksson2002Täby IS3.463.33
12Antonio Björnstedt2002Turebergs FK3.45
13Oliver Smidskog2002Västerås FK3.40
14Hugo Olsson2002Turebergs FK3.39
15Aron Sjöstrand2002Bergslagens FK3.303.08
16Hampus Ström2002Täby IS3.303.04
17Ivar Markström2002Åkersberga SK3.26
18Ola Eriksson2002Kungsängens SK3.243.23
19Oskar Byström2002Åkersberga SK3.243.13
20Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H3.22
21Elias Engberg2002Vallentuna FK3.21
22Linus Auvinen2002IK Westmannia3.20
23Gustav Sjöström2002IK Westmannia3.09
24Arvid Wikander2002Vallentuna FK2.90
25Gabriel Axelsson2002Upsala IF2.802.66
26Linus Tagesson2002Täby IS2.802.64
27Ville Wikstedt2002Vallentuna FK2.78
28Sebastian Christenson2002Turebergs FK2.72
29Justus Borman2002Västerås FK2.69
30Alvin Legerstam2002Åkersberga SK2.59
31Christoffer Sundqvist2002Vallentuna FK2.42
32Leo Svanfeldt2002Turebergs FK2.22

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Antonio Björnstedt 3.39 3.45 3.35
Hugo Olsson 3.25 2.94 3.39
Isac Lidström 3.41 3.40 3.46
Leo Svanfeldt 2.22 1.95 2.17
Sebastian Christenson 2.72 2.42 x
Felix Kahlert 3.52 x 3.37 x 3.43 x
Nicklas Sjöblom 3.18 3.06 3.22
Gabriel Axelsson x 2.80 2.66
Ola Eriksson 3.24 3.23 3.23
Eric Björfors 3.53 3.58 3.51 3.58 3.50 3.65
Zion Eriksson 4.21 4.17 3.95 4.23 3.93 4.32
Ville Wikstedt 2.61 2.78 x
Arvid Wikander 2.68 2.89 2.90
Elias Engberg 2.95 3.21 x
Alvin Legerstam 2.59 2.45 2.31
Ivar Markström 3.26 3.10 3.26
Love Olind 3.61 3.54 3.58 3.40 3.12 3.41
Sebastian Isaksson 3.33 3.31 3.46
Ludvig All 3.65 3.88 3.73 3.77 3.80 3.76
Hampus Ström 3.04 3.30 3.01
Oskar Edlund 3.80 3.95 4.01 4.10 4.02 4.25
Linus Tagesson 2.41 2.64 2.80
Gustav Sjöström 2.46 3.06 3.09
Linus Auvinen 2.95 3.14 3.20
Justus Borman 2.64 2.69 2.44
Pontus Gustavsson 3.61 3.51 3.56 x 3.71 3.85
Alfons Haals 3.35 3.37 3.55 3.28 3.33 3.36
Adam Nordmark x 3.49 3.38
Oliver Smidskog 3.18 3.21 3.40
Christoffer Sundqvist 2.42 2.16 -
Oskar Byström 3.10 3.24 3.13
Aron Sjöstrand 3.08 2.99 3.30

P 10 Kula Final14/1  15:50
       
1Pontus Gustavsson2002Västerås FK7,99
2Love Olind2002Åkersberga SK7,42
3Mattias Ring2002Bålsta IK7,26
4Ludvig All2002Täby IS6,80
5Oskar Byström2002Åkersberga SK6,64
6Albin Florén2002Leksands FIK6,36
7Gabriel Axelsson2002Upsala IF6,35
8August Kallin2002Västerås FK6,12
9Arvid Wikander2002Vallentuna FK6,06
10Isac Lidström2002Turebergs FK5,96
11Linus Auvinen2002IK Westmannia5,84
12Ivar Markström2002Åkersberga SK5,66
13Sander Anbakk2002Upsala IF5,64
14Oskar Edlund2002Täby IS5,60
15Alfons Haals2002Västerås FK5,53
16Hampus Ström2002Täby IS5,40
17Linus Tagesson2002Täby IS5,30
18Filip Daun2002Västerås FK5,20
19Christoffer Sundqvist2002Vallentuna FK5,17
20Ola Eriksson2002Kungsängens SK5,16
21Oliver Smidskog2002Västerås FK5,11
22Sebastian Isaksson2002Täby IS5,09
23Ville Wikstedt2002Vallentuna FK4,95
24Antonio Björnstedt2002Turebergs FK4,75
25Hugo Olsson2002Turebergs FK4,74
26Adam Nordmark2002Västerås FK4,65
27Felix Kahlert2002Rånäs 4H4,64
28Sebastian Christenson2002Turebergs FK4,51
29Justus Borman2002Västerås FK4,50
30Leo Svanfeldt2002Turebergs FK4,38
31Otto Balck2003Vallentuna FK4,36
32Teo Söderström2003Vallentuna FK3,52

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Antonio Björnstedt x 4,72 4,75
Hugo Olsson x 4,74 4,56
Isac Lidström 5,52 5,65 5,96
Leo Svanfeldt 3,86 4,03 4,38
Sebastian Christenson 4,38 4,51 4,40
Felix Kahlert 4,64 x 4,52
Gabriel Axelsson 5,83 6,02 6,35 6,34 6,27 6,20
Sander Anbakk 5,49 5,37 5,64
Ola Eriksson x 5,12 5,16
Otto Balck 4,32 4,01 4,36
Teo Söderström x 3,52 x
Ville Wikstedt 4,95 4,80 4,95
Arvid Wikander 4,62 6,06 5,75
Ivar Markström 5,47 5,59 5,66
Love Olind 6,52 7,14 7,00 x 6,55 7,42
Albin Florén 6,36 x 5,99 x 5,74 6,35
Sebastian Isaksson 4,83 5,00 5,09
Ludvig All 6,18 6,59 6,18 5,92 6,00 6,80
Hampus Ström x 5,40 x
Oskar Edlund 5,41 5,60 4,97
Linus Tagesson 4,87 5,30 4,97
Linus Auvinen x 5,30 5,84
Justus Borman x 4,20 4,50
Pontus Gustavsson x 6,87 7,52 7,73 7,99 7,50
Filip Daun 4,96 5,05 5,20
August Kallin 5,72 5,84 6,06 5,66 6,00 6,12
Alfons Haals 5,53 5,41 5,04
Adam Nordmark 3,32 4,65 4,51
Oliver Smidskog 4,84 4,63 5,11
Christoffer Sundqvist 5,17 4,59 x
Oskar Byström x 5,93 6,15 6,45 6,64 6,22
Mattias Ring 7,04 7,06 6,88 7,26 6,93 5,68

P 9 60 m Försök14/1  10:50

Heat 1
       
1Rasmus Rågberger2003Västerås FK9,83q
2Filip Norlander2003Bålsta IK10,91q
3Nathan Metell2003Vallentuna FK10,93q
4Victor Falk2003Åkersberga SK11,12
5Alexander Dyrberg2003Västerås FK11,37
6Otto Balck2003Vallentuna FK11,39
7Johan Sjödén2003Västerås FK12,45

Heat 2
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK9,71q
2Simon Ander2003Åkersberga SK10,09q
3Vidar Engström2003Danderyds SK10,38q
4Eskil Jonsson2003Bålsta IK10,44q
5Viktor Dahlberg2003Västerås FK10,45q
6Teo Söderström2003Vallentuna FK11,41
 Erik Schöldström2003Turebergs FKEj start

Heat 3
       
1Pelle Karlsson2003Götlunda IF10,12q
2Albin Wallenius2003Västerås FK10,23q
3Max Näslund2003Bålsta IK10,68q
4Emil Hagborg2003Österhaninge IF10,72q
5Simon Öberg2003Västerås FK11,14
6Anton Rodmar2003Vallentuna FK11,20
7Love Hörnsten2003Åkersberga SK13,07

Heat 4
       
1Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK10,27q
2Oliwer Danwihl2003Vallentuna FK10,87q
3Johan Åkersten2003Täby IS10,98q
4Albert Henriksson2003Åkersberga SK11,00q
5Felix Rickardsson Erling2003Västerås FK11,10
6Evert Jonsson2003Bålsta IK11,55
7William Peiro2003Åkersberga SK11,66
8Rasmus Brodén2003Västerås FK13,86

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK9,71q
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK9,83q
3Simon Ander2003Åkersberga SK10,09q
4Pelle Karlsson2003Götlunda IF10,12q
5Albin Wallenius2003Västerås FK10,23q
6Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK10,27q
7Vidar Engström2003Danderyds SK10,38q
8Eskil Jonsson2003Bålsta IK10,44q
9Viktor Dahlberg2003Västerås FK10,45q
10Max Näslund2003Bålsta IK10,68q
11Emil Hagborg2003Österhaninge IF10,72q
12Oliwer Danwihl2003Vallentuna FK10,87q
13Filip Norlander2003Bålsta IK10,91q
14Nathan Metell2003Vallentuna FK10,93q
15Johan Åkersten2003Täby IS10,98q
16Albert Henriksson2003Åkersberga SK11,00q
17Felix Rickardsson Erling2003Västerås FK11,10
18Victor Falk2003Åkersberga SK11,12
19Simon Öberg2003Västerås FK11,14
20Anton Rodmar2003Vallentuna FK11,20
21Alexander Dyrberg2003Västerås FK11,37
22Otto Balck2003Vallentuna FK11,39
23Teo Söderström2003Vallentuna FK11,41
24Evert Jonsson2003Bålsta IK11,55
25William Peiro2003Åkersberga SK11,66
26Johan Sjödén2003Västerås FK12,45
27Love Hörnsten2003Åkersberga SK13,07
28Rasmus Brodén2003Västerås FK13,86
 Erik Schöldström2003Turebergs FKEj start

P 9 60 m Final14/1  14:55

Heat 1
       
1Viktor Dahlberg2003Västerås FK10,61
2Albert Henriksson2003Åkersberga SK10,70
3Oliwer Danwihl2003Vallentuna FK10,82
4Max Näslund2003Bålsta IK10,934
5Emil Hagborg2003Österhaninge IF10,935
6Nathan Metell2003Vallentuna FK10,94
7Johan Åkersten2003Täby IS11,14
8Filip Norlander2003Bålsta IK11,16

Heat 2
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK9,70
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK9,88
3Pelle Karlsson2003Götlunda IF9,96
4Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK10,14
5Simon Ander2003Åkersberga SK10,15
6Albin Wallenius2003Västerås FK10,28
7Vidar Engström2003Danderyds SK10,44
8Eskil Jonsson2003Bålsta IK10,74

P 9 600 m Final14/1  18:15

Heat 1
       
1Vidar Engström2003Danderyds SK2,14,13
2Oliwer Danwihl2003Vallentuna FK2,15,73
3Evert Jonsson2003Bålsta IK2,17,88
4Eskil Jonsson2003Bålsta IK2,20,54
5Anton Rodmar2003Vallentuna FK2,26,25
6Felix Rickardsson Erling2003Västerås FK2,26,90
 Rasmus Rågberger2003Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Albin Wallenius2003Västerås FK2,03,14
2Julius Geiryd2003Huddinge AIS2,09,81
3Emrik Fröding2003Götlunda IF2,10,81
4Emil Hagborg2003Österhaninge IF2,11,32
5Albert Henriksson2003Åkersberga SK2,15,95
6Johan Åkersten2003Täby IS2,20,31
 Lucas Ulegård2003Västerås FKEj start

P 9 600 m Final - Sammanställning
       
1Albin Wallenius2003Västerås FK2,03,14
2Julius Geiryd2003Huddinge AIS2,09,81
3Emrik Fröding2003Götlunda IF2,10,81
4Emil Hagborg2003Österhaninge IF2,11,32
5Vidar Engström2003Danderyds SK2,14,13
6Oliwer Danwihl2003Vallentuna FK2,15,73
7Albert Henriksson2003Åkersberga SK2,15,95
8Evert Jonsson2003Bålsta IK2,17,88
9Johan Åkersten2003Täby IS2,20,31
10Eskil Jonsson2003Bålsta IK2,20,54
11Anton Rodmar2003Vallentuna FK2,26,25
12Felix Rickardsson Erling2003Västerås FK2,26,90
 Rasmus Rågberger2003Västerås FKEj start
 Lucas Ulegård2003Västerås FKEj start

P 9 Höjd Final14/1  12:25
       
1Vidar Engström2003Danderyds SK1,16
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK1,11
3Julius Geiryd2003Huddinge AIS1,06
4Lucas Ulegård2003Västerås FK1,01
5Teo Söderström2003Vallentuna FK1,01
5Alexander Dyrberg2003Västerås FK1,01
7Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK1,01
7Oliwer Danwihl2003Vallentuna FK1,01
9Eskil Jonsson2003Bålsta IK1,01
9Johan Åkersten2003Täby IS1,01
11Filip Norlander2003Bålsta IK1,01
12Victor Falk2003Åkersberga SK0,96
13Max Näslund2003Bålsta IK0,96
13Johan Sjödén2003Västerås FK0,96
15Albert Henriksson2003Åkersberga SK0,96
15Simon Ander2003Åkersberga SK0,96
17Felix Rickardsson Erling2003Västerås FK0,91
18Evert Jonsson2003Bålsta IK0,91
19Simon Öberg2003Västerås FK0,86
20Viktor Dahlberg2003Västerås FK0,86
20William Peiro2003Åkersberga SK0,86
22Emil Hagborg2003Österhaninge IF0,86
23Nathan Metell2003Vallentuna FK0,81
24Rasmus Brodén2003Västerås FK0,81
 Anton Rodmar2003Vallentuna FKIgr

P 9 Längd Final14/1  15:20
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK3,57
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK3,37
3Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK3,36
4Pelle Karlsson2003Götlunda IF3,33
5Julius Geiryd2003Huddinge AIS3,20
6Oliwer Danwihl2003Vallentuna FK3,08
7Eskil Jonsson2003Bålsta IK3,05
8Emrik Fröding2003Götlunda IF2,99
9Nathan Metell2003Vallentuna FK2,97
10Albin Wallenius2003Västerås FK2,96
11Victor Falk2003Åkersberga SK2,93
12Viktor Dahlberg2003Västerås FK2,91
13Albert Henriksson2003Åkersberga SK2,85
14Teo Söderström2003Vallentuna FK2,76
15Johan Åkersten2003Täby IS2,73
16Simon Ander2003Åkersberga SK2,72
17Johan Sjödén2003Västerås FK2,69
18Filip Norlander2003Bålsta IK2,68
19Max Näslund2003Bålsta IK2,65
20Felix Rickardsson Erling2003Västerås FK2,612,51
21Simon Öberg2003Västerås FK2,612,46
22Rasmus Brodén2003Västerås FK2,48
23Erik Schöldström2003Turebergs FK2,41
24Evert Jonsson2003Bålsta IK2,22
25Anton Rodmar2003Vallentuna FK2,11
26Otto Balck2003Vallentuna FK1,91
27Love Hörnsten2003Åkersberga SK1,63

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Erik Schöldström 2,41 x -
Emrik Fröding 2,89 2,98 2,82 2,91 2,92 2,99
Pelle Karlsson x 3,26 3,16 3,25 3,33 3,22
Otto Balck 1,91 1,79 1,84
Teo Söderström 2,64 2,55 2,76
Anton Rodmar 2,09 x 2,11
Nathan Metell 2,05 2,74 2,97
Hugo Tobiasson 2,90 3,10 2,78 3,17 2,97 3,36
Albert Henriksson 2,34 2,64 2,85
Love Hörnsten 1,63 x 1,57
Simon Ander 2,54 2,37 2,72
Victor Falk 2,85 2,67 2,93
Max Näslund x 2,63 2,65
Filip Norlander 2,52 2,19 2,68
Eskil Jonsson 2,94 3,05 2,87 3,05 3,01 2,73
Evert Jonsson 2,21 2,22 2,14
Julius Geiryd 3,07 3,09 3,20 3,11 3,09 3,18
Johan Åkersten 2,53 2,40 2,73
Lucas Ulegård 3,26 3,26 3,34 3,25 x 3,57
Rasmus Rågberger 2,93 3,36 3,36 3,23 3,30 3,37
Viktor Dahlberg 2,85 2,74 2,91
Johan Sjödén 2,51 2,39 2,69
Albin Wallenius x 2,96 2,96
Felix Rickardsson Erling 2,61 2,51 2,40
Simon Öberg x 2,46 2,61
Oliwer Danwihl 2,92 2,82 3,08 2,76 2,34 x
Rasmus Brodén 2,48 2,34 2,34

P 8 60 m Försök14/1  10:00

Heat 1
       
1Jonathan Wolf2004Hanvikens SK10,73q
2Samuel Palmér2004Rånäs 4H11,01q
3Nils Stenmark2004Vallentuna FK11,34q
4Linus Nygren-Bonnier2004Åkersberga SK11,63q
5Simon Dahlberg2005Vallentuna FK12,72
6Rasmus Pettersson2006Vallentuna FK13,24
7David Ågren2004Vallentuna FK13,34

Heat 2
       
1Adam Hellbom2004Falu IK Friidrott10,74q
2Alexander Ludwigs2004Danderyds SK10,94q
3Viktor Pettersson2005Gillberga-Lista IF11,25q
4Linus Nilsson2005Åkersberga SK11,34q
5David Axelsson2004Upsala IF11,61q
6Frans Ranhagen2005Vallentuna FK12,20q
7Malte Ågren2004Vallentuna FK13,36

Heat 3
       
1Ivan Kolsmyr2004Upsala IF10,70q
2Alte Sund2004Katrineholms SK11,44q
3Edvin Sjöström2004IK Westmannia12,28q
4Sebastian Björkman2004Bålsta IK12,73
5Samuel Lantz2005Västerås FK12,77
6Victor Dahlbom2004Västerås FK12,83
7Noah Juhlin Fredriksson2005Vallentuna FK13,57

Heat 4
       
1Elias Rigö2004Eskilstuna Friidrott10,29q
2Albin Ruuska2004IK Westmannia11,14q
3Adam Eriksson2004Hanvikens SK11,71q
4Emil Öhman2004Vallentuna FK12,42
5Lucas Nordmark2004Västerås FK12,45
6Theo Hörnsten Stalås2005Åkersberga SK12,66
7Oliver Dahlin Persson2005IK Westmannia13,07
8Elis Wiklund2005Västerås FK14,90

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Elias Rigö2004Eskilstuna Friidrott10,29q
2Ivan Kolsmyr2004Upsala IF10,70q
3Jonathan Wolf2004Hanvikens SK10,73q
4Adam Hellbom2004Falu IK Friidrott10,74q
5Alexander Ludwigs2004Danderyds SK10,94q
6Samuel Palmér2004Rånäs 4H11,01q
7Albin Ruuska2004IK Westmannia11,14q
8Viktor Pettersson2005Gillberga-Lista IF11,25q
9Nils Stenmark2004Vallentuna FK11,34q
10Linus Nilsson2005Åkersberga SK11,34q
11Alte Sund2004Katrineholms SK11,44q
12David Axelsson2004Upsala IF11,61q
13Linus Nygren-Bonnier2004Åkersberga SK11,63q
14Adam Eriksson2004Hanvikens SK11,71q
15Frans Ranhagen2005Vallentuna FK12,20q
16Edvin Sjöström2004IK Westmannia12,28q
17Emil Öhman2004Vallentuna FK12,42
18Lucas Nordmark2004Västerås FK12,45
19Theo Hörnsten Stalås2005Åkersberga SK12,66
20Simon Dahlberg2005Vallentuna FK12,72
21Sebastian Björkman2004Bålsta IK12,73
22Samuel Lantz2005Västerås FK12,77
23Victor Dahlbom2004Västerås FK12,83
24Oliver Dahlin Persson2005IK Westmannia13,07
25Rasmus Pettersson2006Vallentuna FK13,24
26David Ågren2004Vallentuna FK13,34
27Malte Ågren2004Vallentuna FK13,36
28Noah Juhlin Fredriksson2005Vallentuna FK13,57
29Elis Wiklund2005Västerås FK14,90

P 8 60 m Final14/1  15:55

Heat 1
       
1Linus Nilsson2005Åkersberga SK11,37
2Alte Sund2004Katrineholms SK11,52
3Nils Stenmark2004Vallentuna FK11,55
4Adam Eriksson2004Hanvikens SK11,67
5Linus Nygren-Bonnier2004Åkersberga SK11,78
6David Axelsson2004Upsala IF12,03
7Frans Ranhagen2005Vallentuna FK12,29
8Edvin Sjöström2004IK Westmannia12,30

Heat 2
       
1Elias Rigö2004Eskilstuna Friidrott10,25
2Jonathan Wolf2004Hanvikens SK10,30
3Ivan Kolsmyr2004Upsala IF10,44
4Adam Hellbom2004Falu IK Friidrott10,48
5Samuel Palmér2004Rånäs 4H10,97
6Alexander Ludwigs2004Danderyds SK11,236
7Viktor Pettersson2005Gillberga-Lista IF11,237
8Albin Ruuska2004IK Westmannia11,24

P 8 400 m Final14/1  17:45

Heat 1
       
1Love Larsén2004Eskilstuna Friidrott1,31,27
2Adam Eriksson2004Hanvikens SK1,33,17
3Linus Nygren-Bonnier2004Åkersberga SK1,36,34
4Linus Axelsson2004Upsala IF1,41,25
5Theo Hörnsten Stalås2005Åkersberga SK1,42,28
6Nils Stenmark2004Vallentuna FK1,42,39
7Malte Ågren2004Vallentuna FK1,50,01
 Alexander Ludwigs2004Danderyds SKEj start

Heat 2
       
1Elias Rigö2004Eskilstuna Friidrott1,25,63
2Jonathan Wolf2004Hanvikens SK1,25,71
3Linus Nilsson2005Åkersberga SK1,35,13
4Jakob Lindh2004IK Westmannia1,38,59
5Frans Ranhagen2005Vallentuna FK1,43,29
6David Axelsson2004Upsala IF1,43,65
7Simon Dahlberg2005Vallentuna FK1,55,09
8Rasmus Pettersson2006Vallentuna FK2,02,60

Heat 3
       
1Samuel Palmér2004Rånäs 4H1,27,34
2Albin Ruuska2004IK Westmannia1,27,41
3Adam Hellbom2004Falu IK Friidrott1,32,70
4Lucas Nordmark2004Västerås FK1,39,34
5Alte Sund2004Katrineholms SK1,41,52
6Edvin Sjöström2004IK Westmannia1,44,50
7Gustav Jansson2004IK Westmannia1,53,99
8Elis Wiklund2005Västerås FK1,59,66

P 8 400 m Final - Sammanställning
       
1Elias Rigö2004Eskilstuna Friidrott1,25,63
2Jonathan Wolf2004Hanvikens SK1,25,71
3Samuel Palmér2004Rånäs 4H1,27,34
4Albin Ruuska2004IK Westmannia1,27,41
5Love Larsén2004Eskilstuna Friidrott1,31,27
6Adam Hellbom2004Falu IK Friidrott1,32,70
7Adam Eriksson2004Hanvikens SK1,33,17
8Linus Nilsson2005Åkersberga SK1,35,13
9Linus Nygren-Bonnier2004Åkersberga SK1,36,34
10Jakob Lindh2004IK Westmannia1,38,59
11Lucas Nordmark2004Västerås FK1,39,34
12Linus Axelsson2004Upsala IF1,41,25
13Alte Sund2004Katrineholms SK1,41,52
14Theo Hörnsten Stalås2005Åkersberga SK1,42,28
15Nils Stenmark2004Vallentuna FK1,42,39
16Frans Ranhagen2005Vallentuna FK1,43,29
17David Axelsson2004Upsala IF1,43,65
18Edvin Sjöström2004IK Westmannia1,44,50
19Malte Ågren2004Vallentuna FK1,50,01
20Gustav Jansson2004IK Westmannia1,53,99
21Simon Dahlberg2005Vallentuna FK1,55,09
22Elis Wiklund2005Västerås FK1,59,66
23Rasmus Pettersson2006Vallentuna FK2,02,60
 Alexander Ludwigs2004Danderyds SKEj start

P 8 Längd Final14/1  11:30
       
1Elias Rigö2004Eskilstuna Friidrott3,24
2Ivan Kolsmyr2004Upsala IF3,17
3Jonathan Wolf2004Hanvikens SK3,03
4Adam Hellbom2004Falu IK Friidrott3,01
5Love Larsén2004Eskilstuna Friidrott2,94
6Linus Nygren-Bonnier2004Åkersberga SK2,732,64
7Alexander Ludwigs2004Danderyds SK2,732,47
8Samuel Palmér2004Rånäs 4H2,67
9Nils Stenmark2004Vallentuna FK2,58
10Albin Ruuska2004IK Westmannia2,55
11Adam Eriksson2004Hanvikens SK2,52
12Viktor Pettersson2005Gillberga-Lista IF2,47
13Lucas Nordmark2004Västerås FK2,37
14Samuel Lantz2005Västerås FK2,362,27 2,23
15Linus Nilsson2005Åkersberga SK2,362,27 2,08
16Frans Ranhagen2005Vallentuna FK2,34
17Jakob Lindh2004IK Westmannia2,32
18David Axelsson2004Upsala IF2,272,20
19Theo Hörnsten Stalås2005Åkersberga SK2,272,06
20Edvin Sjöström2004IK Westmannia2,21
21Emil Öhman2004Vallentuna FK2,16
22Simon Dahlberg2005Vallentuna FK2,13
23Sebastian Björkman2004Bålsta IK2,11
24David Ågren2004Vallentuna FK2,05
25Malte Ågren2004Vallentuna FK1,99
26Elis Wiklund2005Västerås FK1,91
27Oliver Dahlin Persson2005IK Westmannia1,89
28Rasmus Pettersson2006Vallentuna FK1,83
29Noah Juhlin Fredriksson2005Vallentuna FK1,71

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Samuel Palmér 2,67 2,42 2,55 2,42 2,34 2,56
David Axelsson 2,20 2,04 2,27
Jonathan Wolf 2,95 2,99 2,85 3,03 2,79 2,86
Adam Eriksson 2,36 2,52 2,45
Ivan Kolsmyr 2,80 x 2,85 3,05 2,91 3,17
David Ågren x 2,05 1,90
Malte Ågren x 1,99 1,58
Nils Stenmark 2,58 2,52 2,50
Emil Öhman 2,14 2,07 2,16
Rasmus Pettersson 1,83 x -
Frans Ranhagen 2,34 2,22 2,27
Simon Dahlberg 2,13 1,98 1,70
Noah Juhlin Fredriksson 1,71 1,26 1,66
Linus Nygren-Bonnier 2,60 2,50 2,28 2,64 2,73 2,55
Linus Nilsson 2,27 2,08 2,36
Viktor Pettersson 1,99 2,41 2,47
Sebastian Björkman 2,11 1,67 2,01
Alexander Ludwigs 2,47 2,46 2,73 - - -
Elias Rigö 3,06 3,24 3,08 3,21 3,14 2,94
Love Larsén 2,94 2,81 2,78 2,82 2,63 2,64
Adam Hellbom 2,87 2,74 2,92 2,93 2,90 3,01
Albin Ruuska x 2,55 2,54
Jakob Lindh 1,93 2,32 1,99
Edvin Sjöström 2,21 1,86 x
Oliver Dahlin Persson 1,76 1,84 1,89
Lucas Nordmark 2,29 2,37 2,30
Samuel Lantz 2,36 2,23 2,27
Elis Wiklund 1,89 1,91 1,83

KS 60 m Försök15/1  10:50

Heat 1
       
1Jenny Melin1993Strands IF7,82q
2Josefin Palm1994Gefle IF7,88q
3Angelica Engberg1989Hässelby SK8,20q
4Alice Andreasson1994Upsala IF8,35
5Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF8,46
6Matilda Nilsson1993Turebergs FK8,90

Heat 2
       
1Jessica Östlund1993Hässelby SK8,09q
2Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott8,22
3Julia Wigren1993Gefle IF8,28
4Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott8,30
5Frida Nordenberg1992IFK Mora8,38
6Caroline Jansson1994Örbyhus IF8,52
7Lisa Grennberg1993Turebergs FK8,88

Heat 3
       
1Farydah Inoussa1994Hässelby SK8,03q
2Sofia Andersson1994Örbyhus IF8,05q
3Rebecca Larsson1994Hässelby SK8,11q
4Caroline Taxén1994Eskilstuna Friidrott8,18q
5Anna-Karin Sörling1989Eskilstuna Friidrott8,67
6Johanna Gunne1994IFK Mora8,70

KS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Jenny Melin1993Strands IF7,82q
2Josefin Palm1994Gefle IF7,88q
3Farydah Inoussa1994Hässelby SK8,03q
4Sofia Andersson1994Örbyhus IF8,05q
5Jessica Östlund1993Hässelby SK8,09q
6Rebecca Larsson1994Hässelby SK8,11q
7Caroline Taxén1994Eskilstuna Friidrott8,18q
8Angelica Engberg1989Hässelby SK8,20q
9Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott8,22
10Julia Wigren1993Gefle IF8,28
11Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott8,30
12Alice Andreasson1994Upsala IF8,35
13Frida Nordenberg1992IFK Mora8,38
14Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF8,46
15Caroline Jansson1994Örbyhus IF8,52
16Anna-Karin Sörling1989Eskilstuna Friidrott8,67
17Johanna Gunne1994IFK Mora8,70
18Lisa Grennberg1993Turebergs FK8,88
19Matilda Nilsson1993Turebergs FK8,90

KS 60 m Final15/1  12:50
       
1Jenny Melin1993Strands IF7,83
2Jessica Östlund1993Hässelby SK7,992
3Sofia Andersson1994Örbyhus IF7,993
4Farydah Inoussa1994Hässelby SK8,00
5Rebecca Larsson1994Hässelby SK8,07
6Caroline Taxén1994Eskilstuna Friidrott8,17
 Angelica Engberg1989Hässelby SKEj start
 Josefin Palm1994Gefle IFDiskv. F 4.3.10

KS 200 m Final15/1  15:15

Heat 1
       
1Anna-Karin Sörling1989Eskilstuna Friidrott28,12
2Linda Skantze1995IFK Lidingö28,35
3Jenni Ehn Gårdhage1978Västerås FK28,37
4Lovisa Pettersson1991Turebergs FK28,98

Heat 2
       
1Therese Aspsäter1983FK Studenterna27,37
2Emma Kullin1995Huddinge AIS28,61
3Cecilia Danell1996Huddinge AIS28,93
4Rebecca Andersson1994Enköpings AI29,89

Heat 3
       
1Louise Graff1996Råby Rekarne FIF27,02
2Viktoria Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIF27,62
3Suzanna Romilson1990FK Studenterna28,57
4Caroline Jansson1994Örbyhus IF29,10

Heat 4
       
1Josefin Palm1994Gefle IF26,32
2Emmy Olsson1994Gefle IF26,46
3Sofia Johnsson1994Hässelby SK26,73
4Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF27,60

Heat 5
       
1Rebecca Larsson1994Hässelby SK26,29
2Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott26,68
3Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott27,08
4Åsa Söderlund1993Västerås FK27,62

Heat 6
       
1Ewa Marcinhiewicz1993Västerås FK25,74
2Tove Ågren1996Falu IK Friidrott25,93
3Malin Trollsås1993Danderyds SK26,53
4Farydah Inoussa1994Hässelby SK26,60

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Ewa Marcinhiewicz1993Västerås FK25,74
2Tove Ågren1996Falu IK Friidrott25,93
3Rebecca Larsson1994Hässelby SK26,29
4Josefin Palm1994Gefle IF26,32
5Emmy Olsson1994Gefle IF26,46
6Malin Trollsås1993Danderyds SK26,53
7Farydah Inoussa1994Hässelby SK26,60
8Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott26,68
9Sofia Johnsson1994Hässelby SK26,73
10Louise Graff1996Råby Rekarne FIF27,02
11Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott27,08
12Therese Aspsäter1983FK Studenterna27,37
13Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF27,60
14Viktoria Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIF27,62
15Åsa Söderlund1993Västerås FK27,62
16Anna-Karin Sörling1989Eskilstuna Friidrott28,12
17Linda Skantze1995IFK Lidingö28,35
18Jenni Ehn Gårdhage1978Västerås FK28,37
19Suzanna Romilson1990FK Studenterna28,57
20Emma Kullin1995Huddinge AIS28,61
21Cecilia Danell1996Huddinge AIS28,93
22Lovisa Pettersson1991Turebergs FK28,98
23Caroline Jansson1994Örbyhus IF29,10
24Rebecca Andersson1994Enköpings AI29,89

KS 800 m Final15/1  15:15
       
1Sofie Wilhelmsson1993Västerås FK2,23,27
 Suzanna Romilson1990FK StudenternaBröt
 Ewa Wahlberg1955Upsala LKBröt

KS Höjd Final15/1  13:25
       
1Caroline Gyllenbern1993Turebergs FK1,78
2Emmy Olsson1994Gefle IF1,66
3Caroline Andersson1993Gefle IF1,66
4Alexandra Hjorth1993Upsala IF1,61
4Amanda Bills1994Hässelby SK1,61
6Ellinor Snickars1993Hässelby SK1,61
 Sofia Johnsson1994Hässelby SKigr

KS Stav Final15/1  10:00
       
1Jenny Jansson1993Östhammar FI3.03
2Sofie Nyman1994Upsala IF2.33
 Alexandra Hjorth1993Upsala IFx
 Moa Bylund1994Huddinge AISx

KS Stav Final  2.13 2.33 2.53 2.68 2.83 2.93 3.03 3.13
Sofie Nyman o o xxx
Alexandra Hjorth - xxx
Moa Bylund - - - - xxx
Jenny Jansson - - - o o o o xxx

KS Längd Final15/1  11:20
       
1Caroline Taxén1994Eskilstuna Friidrott5,46
2Emma Ehrlin1993Ärla IF5,42
3Isabella Mrak1991Eskilstuna Friidrott4,92
4Alexandra Hjorth1993Upsala IF4,85
5Johanna Gunne1994IFK Mora4,77
6Julia Wigren1993Gefle IF2,34
 Frida Nordenberg1992IFK MoraxIgr

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Hjorth 4,82 4,74 4,85 4,74 x 4,78
Frida Nordenberg x x -
Johanna Gunne 4,67 4,75 4,63 2,36 x 4,77
Julia Wigren x x 2,34 x x x
Caroline Taxén 5,22 5,44 5,40 5,46 5,40 x
Isabella Mrak x x 4,92 4,86 3,44 x
Emma Ehrlin x 5,42 5,14 3,45 5,37 x

F 19 400 m Final15/1  17:35
       
1Malin Trollsås1993Danderyds SK1,00,24
2Rebecca Andersson1994Enköpings AI1,10,27
 Görel Manners1963Huddinge AIS1,03,01UT

F 19 1 500 m Final15/1  14:30
       
1Michaela Hallqvist1993Falu IK Friidrott5,13,63

F 19 Kula Final15/1  10:00
       
1Heidi Schmidt1993Täby IS12,78
2Jennie Söderlund1993Västerås FK12,60
3Farydah Inoussa1994Hässelby SK10,29
4Sofia Johnsson1994Hässelby SK8,90

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sofia Johnsson x 8,62 8,47 x 8,90 8,77
Farydah Inoussa 9,96 10,02 10,29 9,60 9,80 10,28
Heidi Schmidt x 12,78 x x 11,97 12,46
Jennie Söderlund 11,97 12,08 12,21 12,53 x 12,60

F 17 60 m Försök15/1  12:10

Heat 1
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF8,24q
2Isabelle Pauksens1995Rånäs 4H8,37q
3Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK8,39q
4Moa Wikner1995Strands IF8,73q

Heat 2
       
1Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS8,24q
2Felicia Engman1995Upsala IF8,50q
3Jennifer Hemström1995IFK Märsta8,62q
4Caroline Ljungström1995Täby IS8,68q
5Sofi Flinck1995Västerås FK8,80

F 17 60 m Försök - Sammanställning
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF8,24q
2Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS8,24q
3Isabelle Pauksens1995Rånäs 4H8,37q
4Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK8,39q
5Felicia Engman1995Upsala IF8,50q
6Jennifer Hemström1995IFK Märsta8,62q
7Caroline Ljungström1995Täby IS8,68q
8Moa Wikner1995Strands IF8,73q
9Sofi Flinck1995Västerås FK8,80

F 17 60 m Final15/1  13:15
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF8,09
2Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS8,20
3Isabelle Pauksens1995Rånäs 4H8,33
4Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK8,40
5Felicia Engman1995Upsala IF8,57
6Jennifer Hemström1995IFK Märsta8,59
7Moa Wikner1995Strands IF8,73
8Caroline Ljungström1995Täby IS8,75

F 17 400 m Final15/1  17:55
       
1Josefin Havdelin1995IFK Lidingö1,08,55
 Caroline Ljungström1995Täby ISDiskv. F 2.4.9

F 17 1 500 m Final15/1  14:30
       
1Sohia Persson1995Huddinge AIS5,15,26
2Emelie Svensson1995IFK Mora5,17,03

F 17 Höjd Final15/1  12:30
       
1Linda Skantze1995IFK Lidingö1,59
2Isabelle Pauksens1995Rånäs 4H1,56
3Klara Helander1995Upsala IF1,51
4Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK1,51
5Felicia Engman1995Upsala IF1,41

F 17 Stav Final15/1  10:00
       
1Agnes Moberg1996Tyresö FK3.13
2Alida Sterner1996Turebergs FK2.33
 Louise Gabrielsson1995Huddinge AISxIgr

F 17 Stav Final  2.33 2.53 3.03 3.13 3.23
Agnes Moberg - - o xxo xxx
Louise Gabrielsson - - xxx
Alida Sterner o xxx

F 17 Längd Final15/1  15:15
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF5.26
2Klara Helander1995Upsala IF5.12
3Sofi Flinck1995Västerås FK4.77
4Michelle Inostroza1995Turebergs FK4.18
5Jennifer Hemström1995IFK Märsta4.16

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Felicia Olsson 5.16 x x 5.17 5.26 5.06
Klara Helander 5.12 5.02 5.01 - 5.12 4.85
Jennifer Hemström 4.16 4.10 3.89 x 2.50 x
Michelle Inostroza 4.07 x 4.12 3.96 4.18 3.72
Sofi Flinck 4.74 4.76 4.77 4.52 4.54 x

F 17 Tresteg Final15/1  16:40
       
1Klara Helander1995Upsala IF10,37

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Klara Helander 10,15 10,15 10,37 10,15 10,03 9,83

F 17 Kula Final15/1  16:10
       
1Sofi Flinck1995Västerås FK12,80
2Jennifer Hemström1995IFK Märsta11,95
3Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK11,74
4Emma Kullin1995Huddinge AIS11,03

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Nathalie Erlingcarl 11,68 11,63 11,31 11,74 11,49 x
Jennifer Hemström 11,49 11,95 x 11,44 x 11,51
Sofi Flinck 11,78 12,66 12,80 11,96 12,26 12,71
Emma Kullin 11,03 x x x x x

F 17 Vikt Final15/1  10:45
       
1Amanda Karlsson1996Huddinge AIS13,01
2Julia Marklund1996SK Bore12,61

F 17 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Julia Marklund 11,58 11,73 x 12,19 x 12,61
Amanda Karlsson 13,01 x 12,96 x x x

F 16 60 m Försök15/1  11:35

Heat 1
       
1Louise Graff1996Råby Rekarne FIF8,26q
2Linn?a Hård1996Karlskoga Friidrott8,31q
3Klara Zetterberg1996Upsala IF8,33q
4Anna Stickler1996Sundsvalls FI8,35q
5Ellinor Englundh1996Säters IF8,39q
6Olivia Jurcola1996Hässelby SK8,47
7Matilda From1996Västerås FK8,52
 Emma Stenlöf1996Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Tove Ågren1996Falu IK Friidrott8,04q
2Viktoria Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIF8,39q
3Daniela Karlsson1996Västerås FK8,41q
4Matilde Andersson1996Östhammar FI8,49
5Sara Pernbrink1996Hammarby IF8,54
6Cecilia Danell1996Huddinge AIS8,62
7Alida Sterner1996Turebergs FK8,74
8Rebecka Reittu1996Råby Rekarne FIF8,99

F 16 60 m Försök - Sammanställning
       
1Tove Ågren1996Falu IK Friidrott8,04q
2Louise Graff1996Råby Rekarne FIF8,26q
3Linn?a Hård1996Karlskoga Friidrott8,31q
4Klara Zetterberg1996Upsala IF8,33q
5Anna Stickler1996Sundsvalls FI8,35q
6Ellinor Englundh1996Säters IF8,39q
7Viktoria Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIF8,39q
8Daniela Karlsson1996Västerås FK8,41q
9Olivia Jurcola1996Hässelby SK8,47
10Matilde Andersson1996Östhammar FI8,49
11Matilda From1996Västerås FK8,52
12Sara Pernbrink1996Hammarby IF8,54
13Cecilia Danell1996Huddinge AIS8,62
14Alida Sterner1996Turebergs FK8,74
15Rebecka Reittu1996Råby Rekarne FIF8,99
 Emma Stenlöf1996Västerås FKEj start

F 16 60 m Final15/1  12:35
       
1Tove Ågren1996Falu IK Friidrott8,01
2Louise Graff1996Råby Rekarne FIF8,24
3Viktoria Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIF8,30
4Ellinor Englundh1996Säters IF8,35
5Linn?a Hård1996Karlskoga Friidrott8,36
6Klara Zetterberg1996Upsala IF8,37
7Daniela Karlsson1996Västerås FK8,40
8Anna Stickler1996Sundsvalls FI8,47

F 16 400 m Final15/1  17:50
       
1Hedda Hedenskog1996Hässelby SK1,03,49
 Amanda Gabrielson1996Wärnamo SKDiskv. F 2.4.9

F 16 1 500 m Final15/1  14:30
       
1Isabelle Brauer1996Hässelby SK4,58,05
2Moa Rothman1996Västerås FK5,02,47
3Alma Pihlblad1996Högbo GIF5,09,64
 Katarina Jevall Liljegard1996Tyresö FKEj start

F 16 60 mh Final15/1  10:10
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK8,98
2Ellinor Englundh1996Säters IF9,37
3Daniela Karlsson1996Västerås FK9,40
4Linn?a Hård1996Karlskoga Friidrott9,48
5Malin Ekblad1996Upsala IF10,21
6Clara Pethö1996Gefle IF10,68
 Hanna Aabakken1998Västerås FK10,11UT (F14-häckar)
 Klara Zetterberg1996Upsala IFBröt

F 16 Höjd Final15/1  11:00
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK1,66
2Anna Stickler1996Sundsvalls FI1,56
3Olivia Jurcola1996Hässelby SK1,51
4Alice Hindersson1996Spårvägens FK1,46

F 16 Längd Final15/1  15:05
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK5,57
2Amanda Gabrielson1996Wärnamo SK5,03
3Olivia Jurcola1996Hässelby SK4,93
4Matilde Andersson1996Östhammar FI4,924,86
5Joline Jansson1996Östhammar FI4,924,71
6Anna Stickler1996Sundsvalls FI4,89
7Klara Zetterberg1996Upsala IF4,74
8Matilda Gunnarsson1996Huddinge AIS4,59
9Sara Pernbrink1996Hammarby IF4,53
10Linn?a Hård1996Karlskoga Friidrott4,36
11Hedda Hedenskog1996Hässelby SK4,32
 Ebba Karlsson1997Huddinge AIS4,11UT

F 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Klara Zetterberg 4,69 x x x 3,19 4,74
Linn?a Hård 4,36 x 1,99
Olivia Jurcola 4,67 4,93 4,68 4,74 x 4,68
Anna Stickler 4,06 4,78 4,89 x x x
Sara Pernbrink 4,35 4,53 4,52
Matilda Gunnarsson 3,98 3,60 4,59 4,52 4,45 3,87
Ebba Karlsson 3,70 3,57 4,11 UtomTävlan UT UT
Hedda Hedenskog x 4,32 x
Amanda Gabrielson 5,03 4,98 4,86 4,83 4,76 4,07
Emma Stenlöf 5,57 5,50 5,32 5,33 5,38 5,42
Matilde Andersson x 4,92 4,86 4,72 x 4,79
Joline Jansson x 4,92 4,71 4,61 x x

F 16 Kula Final15/1  16:45
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK11,21
2Julia Marklund1996SK Bore10,84
3Ellinor Englundh1996Säters IF10,51
4Elin Erixon1996IK Westmannia9,52
5Olivia Jurcola1996Hässelby SK9,48

F 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Julia Marklund 10,52 10,54 10,71 10,44 10,84 10,67
Olivia Jurcola 8,83 8,99 9,48 9,09 8,87 8,77
Ellinor Englundh 9,58 10,51 9,84 9,91 10,11 10,15
Elin Erixon 9,52 9,12 x x x x
Emma Stenlöf 10,19 10,86 10,49 9,69 10,65 11,21

F 15 60 m Försök15/1  11:45

Heat 1
       
1Mikaela Waernulf1997Västerås FK8,40q
2Matilda Grundström1997Huddinge AIS8,42q
3Joline Samuelsson1997Strands IF8,58q
4Klara Pettersson1997Västerås FK8,61q
5Tilda Forslin1997Hässelby SK8,74
6Emilia Lif1997IK Stål10,63

Heat 2
       
1Ellen Oweling1997IFK Lidingö8,37q
2Emma Forsén1997Västerås FK8,66q
3Amanda Sundstedt1997Västerås FK8,76
4Liv Larsson1997Spårvägens FK8,98
5Demi Bylon1997IFK Mora9,13
6Ida Tryggveson1997Bålsta IK9,51

Heat 3
       
1Sandra Östby1997IFK Tumba8,55q
2Paulina Toresäter1997Enköpings AI8,56q
3Camilla Söderlund1997Västerås FK8,86
4Sara Messerer1997Hässelby SK8,98
5Ebba Karlsson1997Huddinge AIS9,08
6Emma Skanvik1997Huddinge AIS9,14

F 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ellen Oweling1997IFK Lidingö8,37q
2Mikaela Waernulf1997Västerås FK8,40q
3Matilda Grundström1997Huddinge AIS8,42q
4Sandra Östby1997IFK Tumba8,55q
5Paulina Toresäter1997Enköpings AI8,56q
6Joline Samuelsson1997Strands IF8,58q
7Klara Pettersson1997Västerås FK8,61q
8Emma Forsén1997Västerås FK8,66q
9Tilda Forslin1997Hässelby SK8,74
10Amanda Sundstedt1997Västerås FK8,76
11Camilla Söderlund1997Västerås FK8,86
12Liv Larsson1997Spårvägens FK8,98
13Sara Messerer1997Hässelby SK8,98
14Ebba Karlsson1997Huddinge AIS9,08
15Demi Bylon1997IFK Mora9,13
16Emma Skanvik1997Huddinge AIS9,14
17Ida Tryggveson1997Bålsta IK9,51
18Emilia Lif1997IK Stål10,63

F 15 60 m Final15/1  12:55
       
1Mikaela Waernulf1997Västerås FK8,28
2Ellen Oweling1997IFK Lidingö8,29
3Sandra Östby1997IFK Tumba8,50
4Matilda Grundström1997Huddinge AIS8,55
5Paulina Toresäter1997Enköpings AI8,58
6Klara Pettersson1997Västerås FK8,62
7Emma Forsén1997Västerås FK8,66
8Joline Samuelsson1997Strands IF8,72

F 15 200 m Final15/1  16:15

Heat 1
       
1Ida Tryggveson1997Bålsta IK31,44
2Erica Bäckström1997Turebergs FK32,66
3Anna Wilhelmsson1997Västerås FK33,55

Heat 2
       
1Jenny Wingqvist1997Hässelby SK27,74
2Emilia Stenström1997Huddinge AIS29,62
 Amanda Sundstedt1997Västerås FKEj start

Heat 3
       
1Johanna Dyremark1997IFK Tumba26,43
2Emma Forsén1997Västerås FK28,99
 Lovisa Östervall1997IFK TumbaDiskv. F 2.4.9

F 15 1 000 m Final15/1  15:00
       
1Astrid Rosvall1997Hässelby SK2,58,85
2Isabella Andersson1997Turebergs FK3,01,74
3Klara Henriksson1997Hässelby SK3,07,73
4Hilda Hardell1997Hässelby SK3,07,78
5Maja Sjöblom1997Upsala IF3,18,41
6Salina Kifleyesus1997Hässelby SK3,23,48
7Linn Bergman1997Turebergs FK3,28,83
8Jessica Hallqvist1997Malung FI3,29,20

F 15 Höjd Final15/1  10:00
       
1Lovisa Östervall1997IFK Tumba1,71
2Emilia Stenström1997Huddinge AIS1,51
3Jenny Wingqvist1997Hässelby SK1,51
4Mimmi Gustafsson1997Ununge IF1,51
5Amanda Engman1997Upsala IF1,46
6Johanna Dyremark1997IFK Tumba1,46
6Klara Pettersson1997Västerås FK1,46
6Sharon Lopéz1997Västerås FK1,46
9Sandra Östby1997IFK Tumba1,41
 Felicia Auvinen1997IK Westmanniaigr

F 15 Stav Final15/1  11:45
       
1Sharon Lopéz1997Västerås FK2.33

F 15 Stav Final  1.83 2.03 2.18 2.33 2.43
Sharon Lopéz o o o o xxx

F 15 Längd Final15/1  13:45
       
1Paulina Toresäter1997Enköpings AI4.92
2Matilda Grundström1997Huddinge AIS4.86
3Amanda Björkholm1997Upsala IF4.75
4Emilia Stenström1997Huddinge AIS4.61
5Demi Bylon1997IFK Mora4.41
6Michaela Norrbelius1997Gefle IF4.40
7Ellen Oweling1997IFK Lidingö4.26
8Emma Skanvik1997Huddinge AIS4.15
9Felicia Auvinen1997IK Westmannia4.123.85
10Josefin Sjöström1997Tyresö FK4.123.34
11Hedvig Engström Kindmark1997Upsala IF4.10
12Emma Forsén1997Västerås FK4.05
13Ebba Karlsson1997Huddinge AIS3.88
14Emilia Lif1997IK Stål3.12
15Camilla Söderlund1997Västerås FK3.05
 Mikaela Waernulf1997Västerås FKxIgr

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Josefin Sjöström 4.12 3.34 2.97
Emilia Lif 3.12 2.86 3.00
Hedvig Engström Kindmark 4.10 3.90 3.93
Demi Bylon 4.39 4.40 4.41 3.58 x x
Michaela Norrbelius 4.26 4.28 4.15 4.35 x 4.40
Matilda Grundström 4.72 4.76 - 4.63 4.86 4.64
Ebba Karlsson x 2.03 3.88
Emma Skanvik 3.95 4.15 3.42 3.65 4.03 4.11
Emilia Stenström 4.29 x 4.42 4.44 4.52 4.61
Paulina Toresäter x 4.92 4.79 4.75 x 4.89
Ellen Oweling x 4.08 4.26 x 4.16 x
Amanda Björkholm 4.55 4.75 4.70 4.72 4.72 4.75
Felicia Auvinen 3.85 4.12 3.81
Mikaela Waernulf x x x
Emma Forsén 3.94 3.99 4.05
Camilla Söderlund x 3.05 2.72

F 15 Tresteg Final15/1  16:40
       
1Mikaela Waernulf1997Västerås FK11,08
2Johanna Dyremark1997IFK Tumba10,87
3Lovisa Östervall1997IFK Tumba10,81
4Sandra Östby1997IFK Tumba10,03
5Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF9,78
6Matilda Grundström1997Huddinge AIS9,77
7Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9,72
8Jenny Wingqvist1997Hässelby SK9,55
9Michaela Norrbelius1997Gefle IF9,19
10Hedvig Engström Kindmark1997Upsala IF8,98
11Alice Carlsson1997Västerås FK8,78

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Jenny Wingqvist 8,97 8,88 9,55 9,41 8,85 9,24
Sandra Östby 9,85 x x 9,74 9,77 10,03
Johanna Dyremark 10,87 10,49 10,41 10,36 - 10,49
Lovisa Östervall 10,61 10,66 10,59 10,81 - 10,74
Hedvig Engström Kindmark 8,65 8,98 8,68
Victoria Engström Kindmark 9,40 9,61 9,72 x 9,78 9,63
Michaela Norrbelius 9,11 9,19 9,14
Matilda Grundström 9,77 9,57 x - - -
Mikaela Waernulf x 11,08 10,81 10,65 10,47 x
Ellen Pettersson 9,36 x 9,42 x x 9,72
Alice Carlsson 8,78 8,76 8,73

F 15 Kula Final15/1  15:15
       
1Sandra Kemdal1997Västerås FK10,50
2Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF10,29
3Klara Pettersson1997Västerås FK10,09
4Mathilda Björklund1997Bålsta IK9,77
5Emilia Stenström1997Huddinge AIS9,53
6Jessica Willman1997Västerås FK8,15
7Anna Wilhelmsson1997Västerås FK6,63
8Emilia Lif1997IK Stål5,30

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Mathilda Björklund 9,77 9,01 x 8,89 9,56 8,88
Emilia Lif 4,54 5,15 4,88 5,11 5,30 5,13
Victoria Engström Kindmark 9,78 10,15 10,29 9,99 9,65 9,99
Emilia Stenström 9,50 9,53 8,80 8,85 8,80 x
Sandra Kemdal 10,01 x x 10,50 x 9,55
Jessica Willman 8,15 7,43 7,28 7,45 6,62 7,43
Klara Pettersson 9,55 10,09 9,90 9,31 8,93 8,96
Anna Wilhelmsson 6,10 6,15 5,48 6,04 6,63 6,45

F 15 Vikt Final15/1  10:45
       
1Mathilda Björklund1997Bålsta IK13,39
2Grete Ahlberg1998Hammarby IF12,82
3Michaela Norrbelius1997Gefle IF11,36
4Julia Gannedahl1997Turebergs FK11,04
5Ebba Karlsson1997Huddinge AIS10,78
 Mathilda Eriksson1998IFK TumbaxIgr

F 15 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Mathilda Björklund 11,74 12,26 13,06 12,62 13,39 x
Mathilda Eriksson x x x x x x
Michaela Norrbelius x x x x 11,36 x
Grete Ahlberg 12,55 12,48 12,82 12,62 12,76 x
Ebba Karlsson 10,78 x x x 9,02 10,42
Julia Gannedahl 9,84 9,77 x 9,27 11,04 x

F 14 60 m Försök15/1  11:15

Heat 1
       
1Jessica Mattsson1998Tierps IF8,70q
2Maja Hård1998Karlskoga Friidrott8,73q
3Sofia Lindh1998Upsala IF8,79q
4Maja Gustavsson1998Västerås FK9,16q
5Wendela Thiman1998IFK Lidingö10,77
 Josefiné Dahlbäck1998Täby ISEj start
 Grete Ahlberg1998Hammarby IFEj start

Heat 2
       
1Amanda Bjersér1998IFK Lidingö8,58q
2Bianca Salming1998Täby IS8,84q
3Lidiya Ararso1998Västerås FK8,90q
4Maria Södergren1998Täby IS9,21
5Astrid Ottoson1998Tyresö FK9,30
6Rebecca Edberg1998IK Westmannia9,64
7Fanny von Mat?rn1998Täby IS9,88

Heat 3
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS8,38q
2Linnea Wallin1998Kungsängens SK8,77q
3Helena Kolte1998Täby IS8,84q
4Tove Olsson1998IFK Tumba8,89q
5Isabella Tapper1998IFK Lidingö9,36
6Johanna Sundström1998Täby IS9,38
7Emilia Mancuo1998Västerås FK9,50

Heat 4
       
1Levina Ahlgren1998Upsala IF8,66q
2Johanna Norberg1998Täby IS8,75q
3Hanna Aabakken1998Västerås FK8,86q
4My Samuelsson1998Värmdo IF8,91q
5Therese Hermelin1998IFK Lidingö8,98q
6Lova Tralla1998Tyresö FK9,23
7Mathilda Sjöberg1998Täby IS9,73

F 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS8,38q
2Amanda Bjersér1998IFK Lidingö8,58q
3Levina Ahlgren1998Upsala IF8,66q
4Jessica Mattsson1998Tierps IF8,70q
5Maja Hård1998Karlskoga Friidrott8,73q
6Johanna Norberg1998Täby IS8,75q
7Linnea Wallin1998Kungsängens SK8,77q
8Sofia Lindh1998Upsala IF8,79q
9Bianca Salming1998Täby IS8,84q
10Helena Kolte1998Täby IS8,84q
11Hanna Aabakken1998Västerås FK8,86q
12Tove Olsson1998IFK Tumba8,89q
13Lidiya Ararso1998Västerås FK8,90q
14My Samuelsson1998Värmdo IF8,91q
15Therese Hermelin1998IFK Lidingö8,98q
16Maja Gustavsson1998Västerås FK9,16q
17Maria Södergren1998Täby IS9,21
18Lova Tralla1998Tyresö FK9,23
19Astrid Ottoson1998Tyresö FK9,30
20Isabella Tapper1998IFK Lidingö9,36
21Johanna Sundström1998Täby IS9,38
22Emilia Mancuo1998Västerås FK9,50
23Rebecca Edberg1998IK Westmannia9,64
24Mathilda Sjöberg1998Täby IS9,73
25Fanny von Mat?rn1998Täby IS9,88
26Wendela Thiman1998IFK Lidingö10,77
 Grete Ahlberg1998Hammarby IFEj start
 Josefiné Dahlbäck1998Täby ISEj start

F 14 60 m Final15/1  13:20

Heat 1
       
1Helena Kolte1998Täby IS8,78
2Bianca Salming1998Täby IS8,85
3Tove Olsson1998IFK Tumba8,86
4Hanna Aabakken1998Västerås FK8,92
5Therese Hermelin1998IFK Lidingö8,95
6My Samuelsson1998Värmdo IF8,96
7Lidiya Ararso1998Västerås FK9,04
8Maja Gustavsson1998Västerås FK9,23

Heat 2
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS8,23
2Amanda Bjersér1998IFK Lidingö8,45
3Maja Hård1998Karlskoga Friidrott8,53
4Levina Ahlgren1998Upsala IF8,60
5Sofia Lindh1998Upsala IF8,74
6Johanna Norberg1998Täby IS8,756
7Jessica Mattsson1998Tierps IF8,757
8Linnea Wallin1998Kungsängens SK8,86

F 14 200 m Final15/1  16:30

Heat 1
       
1Isabella Tapper1998IFK Lidingö30,34
2Johanna Sundström1998Täby IS30,82
3Mathilda Sjöberg1998Täby IS35,00
 Lova Tralla1998Tyresö FKEj start

Heat 2
       
1Therese Hermelin1998IFK Lidingö28,96
2Nora Jansson1998Upsala IF29,16
3Sofia Bigert1998Tyresö FK29,84
4Johanna Norberg1998Täby IS29,96

Heat 3
       
1My Samuelsson1998Värmdo IF30,13
2Emilia Mancuo1998Västerås FK32,23
 Fanny von Mat?rn1998Täby ISEj start

Heat 4
       
1Vilma Jonsson1999Danderyds SK29,70
2Linnéa Wolwan1998Upsala IF30,82
3Emilia Berglund1998Kungsängens SK31,14

Heat 5
       
1Tove Olsson1998IFK Tumba28,45
2Hanna Aabakken1998Västerås FK28,57
 Helena Kolte1998Täby ISDiskv. F 2.4.9
 Bianca Salming1998Täby ISEj start

Heat 6
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS27,36
2Maja Hård1998Karlskoga Friidrott28,38
3Frida Persson1998Huddinge AIS28,52
4Jessica Mattsson1998Tierps IF29,30

F 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS27,36
2Maja Hård1998Karlskoga Friidrott28,38
3Tove Olsson1998IFK Tumba28,45
4Frida Persson1998Huddinge AIS28,52
5Hanna Aabakken1998Västerås FK28,57
6Therese Hermelin1998IFK Lidingö28,96
7Nora Jansson1998Upsala IF29,16
8Jessica Mattsson1998Tierps IF29,30
9Vilma Jonsson1999Danderyds SK29,70
10Sofia Bigert1998Tyresö FK29,84
11Johanna Norberg1998Täby IS29,96
12My Samuelsson1998Värmdo IF30,13
13Isabella Tapper1998IFK Lidingö30,34
14Johanna Sundström1998Täby IS30,82
15Linnéa Wolwan1998Upsala IF30,82
16Emilia Berglund1998Kungsängens SK31,14
17Emilia Mancuo1998Västerås FK32,23
18Mathilda Sjöberg1998Täby IS35,00
 Lova Tralla1998Tyresö FKEj start
 Fanny von Mat?rn1998Täby ISEj start
 Bianca Salming1998Täby ISEj start
 Helena Kolte1998Täby ISDiskv. F 2.4.9

F 14 1 000 m Final15/1  14:40
       
1Vilma Jonsson1999Danderyds SK3,05,75
2Lidiya Ararso1998Västerås FK3,09,67
3Isabella Tapper1998IFK Lidingö3,24,11
4Johanna Andersson1998Turebergs FK3,26,10
5Emma Jansson1998IK Westmannia3,28,00
6Therese Hermelin1998IFK Lidingö3,36,69
7Agnes Jansson1998IK Westmannia3,38,48
8Linnéa Wolwan1998Upsala IF3,38,66
9Johanna Sundström1998Täby IS3,40,69
10Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,56,93
11Fanny von Mat?rn1998Täby IS4,00,80

F 14 Höjd Final15/1  15:00
       
1Bianca Salming1998Täby IS1,51
2Linnéa Frobe1998Täby IS1,45
3Sofia Bigert1998Tyresö FK1,42
4Helena Kolte1998Täby IS1,42
5My Samuelsson1998Värmdo IF1,36
6Maria Södergren1998Täby IS1,36
7Josefiné Dahlbäck1998Täby IS1,31
7Astrid Ottoson1998Tyresö FK1,31
7Tove Olsson1998IFK Tumba1,31
7Grete Ahlberg1998Hammarby IF1,31
7Agnes Jansson1998IK Westmannia1,31
7Emma Jansson1998IK Westmannia1,31
13Lina Östeby1998Strands IF1,26
13Ella Jonsson1998Bergslagens FK1,26
 Hanna Rynler1999Västerås FK1,54UT

F 14 Stav Final15/1  11:55
       
1Ellienor Werner1998Hässelby SK3.03
2Nora Jansson1998Upsala IF2.18
3Agnes Jansson1998IK Westmannia1.63
3Emma Jansson1998IK Westmannia1.63
 Helena Kolte1998Täby ISxIgr

F 14 Stav Final  1.43 1.63 1.83 2.03 2.18 2.33 3.03 3.23
Nora Jansson - - o o o xxx
Ellienor Werner - - - - - - xo xxx
Helena Kolte - xxx
Agnes Jansson o o xxx
Emma Jansson o o xxx

F 14 Längd Final15/1  10:00
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS4,97
2Jessica Mattsson1998Tierps IF4,73
3My Samuelsson1998Värmdo IF4,58
4Levina Ahlgren1998Upsala IF4,57
5Helena Kolte1998Täby IS4,54
6Sofia Lindh1998Upsala IF4,53
7Maria Lindeberg1998Upsala IF4,37
8Josefiné Dahlbäck1998Täby IS4,35
9Sofia Bigert1998Tyresö FK4,16
10Maria Södergren1998Täby IS4,07
11Lova Tralla1998Tyresö FK4,00
12Tove Olsson1998IFK Tumba3,953,82
13Linnea Wallin1998Kungsängens SK3,953,20
14Maja Gustavsson1998Västerås FK3,92
15Maja Hård1998Karlskoga Friidrott3,82
16Johanna Sundström1998Täby IS3,81
17Wendela Thiman1998IFK Lidingö3,79
18Johanna Norberg1998Täby IS3,73
19Astrid Ottoson1998Tyresö FK3,63
20Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,59
21Lina Östeby1998Strands IF3,48
22Fanny von Mat?rn1998Täby IS3,31
23Emilia Berglund1998Kungsängens SK3,25

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Lina Östeby x 3,48 3,33
Josefiné Dahlbäck 4,08 4,35 4,04 4,02 x 4,29
Sofia Lindh 4,46 4,45 4,51 x 4,47 4,53
Maja Hård 3,79 3,81 3,82
Jessica Mattsson 4,52 4,35 4,57 4,60 4,40 4,73
Astrid Ottoson 3,63 3,51 3,57
Sofia Bigert 4,16 4,10 4,02
Lova Tralla 4,00 3,87 3,51
Johanna Norberg 3,73 x 3,73
Levina Ahlgren 4,57 4,55 4,24 4,39 4,38 4,39
Fanny von Mat?rn 2,99 2,75 3,31
Johanna Sundström 3,81 3,61 3,67
Mathilda Sjöberg 3,37 3,48 3,59
Tove Olsson 3,82 x 3,95
Maria Lindeberg 4,37 4,09 4,12 x 4,15 4,12
Linnea Wallin 3,10 3,20 3,95
Emilia Berglund 2,60 2,80 3,25
Wendela Thiman 3,44 3,79 3,60
Helena Kolte 4,25 4,54 4,31 4,43 4,46 4,39
Linnéa Frobe 4,97 4,71 4,64 x - -
Maria Södergren x 4,07 3,88
My Samuelsson 4,31 x 4,42 4,58 4,51 4,48
Maja Gustavsson 3,73 3,92 3,37

F 14 Tresteg Final15/1  13:40
       
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba10,45
2Ellienor Werner1998Hässelby SK10,01
3Ella Moberg1999Västerås FK9,36
4My Samuelsson1998Värmdo IF9,07
 Maria Lindeberg1998Upsala IFxIgr

F 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Ellienor Werner 10,01 - - - - -
Mathilda Eriksson 9,85 x 10,45 - 10,36 9,61
Maria Lindeberg x x x - - -
My Samuelsson 9,07 8,72 x 8,96 8,73 x
Ella Moberg 9,36 9,31 9,28 9,14 9,14 9,26

F 14 Kula Final15/1  17:15
       
1Grete Ahlberg1998Hammarby IF10,3110,14
2Bianca Salming1998Täby IS10,319,86
3Nina Björkman1998Västerås FK10,30
4Rebecca Edberg1998IK Westmannia9,33
5Maja Gustavsson1998Västerås FK9,32
6Jessica Mattsson1998Tierps IF9,05
7Nora Jansson1998Upsala IF8,64
8Lova Tralla1998Tyresö FK8,35
9Astrid Ottoson1998Tyresö FK7,94
10Maria Södergren1998Täby IS7,51
11Johanna Sundström1998Täby IS5,45
12Fanny von Mat?rn1998Täby IS5,39
13Mathilda Sjöberg1998Täby IS4,87

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jessica Mattsson 8,75 8,59 8,40 8,40 9,05 8,71
Astrid Ottoson 7,29 7,94 6,67 - - -
Lova Tralla 8,35 6,90 7,86 7,15 x 7,93
Nora Jansson x x 8,21 x 7,86 8,64
Fanny von Mat?rn 5,39 4,96 5,01 - - -
Johanna Sundström 5,45 4,14 4,86 - - -
Mathilda Sjöberg 4,67 4,41 4,87 - - -
Grete Ahlberg 9,74 10,14 9,62 9,97 10,08 10,31
Maria Södergren 7,51 7,00 7,43 - - -
Bianca Salming 9,86 x 9,41 9,25 9,38 10,31
Rebecca Edberg 8,19 8,31 9,33 8,88 x x
Maja Gustavsson x x 8,38 9,26 9,17 9,32
Nina Björkman 10,30 9,98 10,01 9,81 9,81 9,81

F 13 60 m Försök14/1  13:25

Heat 1
       
1Clara Festin1999Upsala IF8,95q
2Alva Cederholm1999IK Stål9,20q
3Mika Söderström1999Vallentuna FK9,24q
4Leah McCarthy1999Turebergs FK9,51
5Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS9,52
6Josefin Ekvall1999Tyresö FK9,70
7Emma Strömbom1999Västerås FK9,84

Heat 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål8,72q
2Daniela Ekström1999Örbyhus IF8,95q
3Ella Moberg1999Västerås FK8,99q
4Judith Sjöman1999Katrineholms SK9,15q
5Evelina Jonsson1999Turebergs FK9,61
6Tilde All1999Täby IS9,70
7Mathilda Jerpedal1999Vallentuna FK10,27

Heat 3
       
1Louise Svensson1999Flens FS8,78q
2Saga Berneryd1999Danderyds SK8,79q
3Josefine Lundvall1999Täby IS8,84q
4Filippa Carlsson1999Råby Rekarne FIF9,05q
5Sara Brommund1999Tyresö FK9,34q
6Betty Lundmark1999Turebergs FK9,55
7Emelie Åbrink1999Västerås FK9,83

Heat 4
       
1Hanna Axelsson1999Upsala IF8,83q
2Ebba Gällhagen1999Turebergs FK8,98q
3Liloo Rygaard1999Rånäs 4H9,26q
4Hanna Bielke1999Täby IS9,34q
5Linn Ringqvist1999Tyresö FK9,40
6Amisha Estrugo1999Vallentuna FK9,56
7Sara Pilipovic1999Västerås FK10,60

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999IK Stål8,72q
2Louise Svensson1999Flens FS8,78q
3Saga Berneryd1999Danderyds SK8,79q
4Hanna Axelsson1999Upsala IF8,83q
5Josefine Lundvall1999Täby IS8,84q
6Clara Festin1999Upsala IF8,95q
7Daniela Ekström1999Örbyhus IF8,95q
8Ebba Gällhagen1999Turebergs FK8,98q
9Ella Moberg1999Västerås FK8,99q
10Filippa Carlsson1999Råby Rekarne FIF9,05q
11Judith Sjöman1999Katrineholms SK9,15q
12Alva Cederholm1999IK Stål9,20q
13Mika Söderström1999Vallentuna FK9,24q
14Liloo Rygaard1999Rånäs 4H9,26q
15Sara Brommund1999Tyresö FK9,34q
16Hanna Bielke1999Täby IS9,34q
17Linn Ringqvist1999Tyresö FK9,40
18Leah McCarthy1999Turebergs FK9,51
19Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS9,52
20Betty Lundmark1999Turebergs FK9,55
21Amisha Estrugo1999Vallentuna FK9,56
22Evelina Jonsson1999Turebergs FK9,61
23Josefin Ekvall1999Tyresö FK9,70
24Tilde All1999Täby IS9,70
25Emelie Åbrink1999Västerås FK9,83
26Emma Strömbom1999Västerås FK9,84
27Mathilda Jerpedal1999Vallentuna FK10,27
28Sara Pilipovic1999Västerås FK10,60

F 13 60 m Final14/1  16:35

Heat 1
       
1Ella Moberg1999Västerås FK8,99
2Filippa Carlsson1999Råby Rekarne FIF9,03
3Liloo Rygaard1999Rånäs 4H9,21
4Alva Cederholm1999IK Stål9,22
5Judith Sjöman1999Katrineholms SK9,24
6Sara Brommund1999Tyresö FK9,38
7Hanna Bielke1999Täby IS9,48
 Mika Söderström1999Vallentuna FKEj start

Heat 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål8,61
2Saga Berneryd1999Danderyds SK8,67
3Louise Svensson1999Flens FS8,78
4Hanna Axelsson1999Upsala IF8,88
5Ebba Gällhagen1999Turebergs FK8,92
6Clara Festin1999Upsala IF9,04
7Josefine Lundvall1999Täby IS9,06
8Daniela Ekström1999Örbyhus IF9,19

F 13 800 m Final14/1  17:40
       
1Mika Söderström1999Vallentuna FK2,40,31
2Tilda Lundström1999Eskilstuna Friidrott2,41,58
3Frida Ahlund1999Upsala IF2,44,19
4Tove Lundmark1999Högbo GIF2,47,94
5Sara Brommund1999Tyresö FK2,55,76
 Amisha Estrugo1999Vallentuna FKEj start

F 13 Höjd Final14/1  14:05
       
1Hanna Rynler1999Västerås FK1,61
2Tove Lundmark1999Högbo GIF1,46
3Hanna Bielke1999Täby IS1,46
4Ella Moberg1999Västerås FK1,40
5Judith Sjöman1999Katrineholms SK1,40
6Saga Berneryd1999Danderyds SK1,37
7Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK1,37
8Linn Kalderen1999Turebergs FK1,37
9Daniela Ekström1999Örbyhus IF1,31
10Emelie Åbrink1999Västerås FK1,31
11Mika Söderström1999Vallentuna FK1,26
12Betty Lundmark1999Turebergs FK1,26
13Sara Brommund1999Tyresö FK1,26
14Erika Granström1999Gillberga-Lista IF1,21
15Malin Wijk1999Upsala IF1,06

F 13 Längd Pool14/1  11:15

Pool 1
       
1Judith Sjöman1999Katrineholms SK4.64
2Ella Moberg1999Västerås FK4.40
3Josefine Lundvall1999Täby IS4.35
4Ebba Gällhagen1999Turebergs FK4.34
5Alva Cederholm1999IK Stål4.19
6Emma Holm1999Gillberga-Lista IF4.17
7Alma lindberg1999Västerås FK4.14
8Tilde All1999Täby IS4.10
9Emma Strömbom1999Västerås FK3.88
10Leah McCarthy1999Turebergs FK3.86
11Emelie Åbrink1999Västerås FK3.78
12Sarah Westerberg1999Bålsta IK3.723.70
13Liloo Rygaard1999Rånäs 4H3.723.66
14Malin Wijk1999Upsala IF3.703,55
15Josefin Ekvall1999Tyresö FK3.53
16Linnea Lundgren1999Vallentuna FK3.41
17Filippa Borg1999Bålsta IK3.22

F 13 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Emelie Åbrink 3.60 3.78 3.68
Ebba Gällhagen 4.29 4.33 4.34
Leah McCarthy 3.73 3.67 3.86
Liloo Rygaard 3.61 3.66 3.72
Sarah Westerberg 3.70 3.72 3.65
Josefin Ekvall 3.53 3.37 3.44
Alva Cederholm 4.06 4.19 4.09
Malin Wijk 3.70 3.51 3.55
Linnea Lundgren 3.41 3.17 3.00
Emma Holm 3.14 3.99 4.17
Filippa Borg 2.89 X 3.22
Judith Sjöman 4.61 4.47 4.64 4.53 4.57 4.61
Josefine Lundvall 4.29 4.28 4.35
Tilde All 4.10 3.88 3.73
Ella Moberg 4.40 4.36 4.28 4.13 4.27 4.15
Emma Strömbom 3.79 3.88 3.86
Alma lindberg 4.14 4.03 3.95

Pool 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål4.80
2Mika Söderström1999Vallentuna FK4.60
3Hanna Rynler1999Västerås FK4.59
4Saga Berneryd1999Danderyds SK4.58
5Louise Svensson1999Flens FS4.51
6Betty Lundmark1999Turebergs FK4.47
7Linn Kalderen1999Turebergs FK4.32
8Hanna Bielke1999Täby IS4.23
9Erika Granström1999Gillberga-Lista IF4.21
10Hanna Axelsson1999Upsala IF4.13
11Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK4.08
12Sara Brommund1999Tyresö FK3.74
13Amisha Estrugo1999Vallentuna FK3.703.64
14Linn Ringqvist1999Tyresö FK3.68
15Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS3.33
16Mathilda Jerpedal1999Vallentuna FK3.19
17Sara Pilipovic1999Västerås FK3.08

F 13 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Hanna Axelsson 4.13 3.86 4.12
Betty Lundmark 4.40 4.47 4.11 4.15 4.42 4.24
Linn Kalderen 4.32 4.07 3.94
Sara Brommund 3.64 3.40 3.74
Linn Ringqvist "x" 3.61 3.68
Louise Svensson 4.50 4.46 4.51 3.08 4.46 "x"
Ida Thunberg 4.78 4.70 4.62 4.63 4.60 4.80
Mathilda Jerpedal 3.05 3.15 3.19
Amisha Estrugo 3.64 3.64 3.70
Mika Söderström 4.51 4.41 4.39 4.50 "x" 4.60
Erika Granström 4.21 4.04 4.06
Saga Berneryd 4.58 4.48 4.52 4.48 4.54 4.54
Kajsa Götbo 4.08 4.02 "x"
Hanna Bielke 4.23 4.10 4.06
Lovisa Glavare Karlsson 3.25 3.21 3.33
Sara Pilipovic "x" 3.02 3.08
Hanna Rynler 4.59 4.55 4.37 4.49 4.49 4.45

F 13 Längd Pool - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999IK Stål4.80
2Judith Sjöman1999Katrineholms SK4.64
3Mika Söderström1999Vallentuna FK4.60
4Hanna Rynler1999Västerås FK4.59
5Saga Berneryd1999Danderyds SK4.58
6Louise Svensson1999Flens FS4.51
7Betty Lundmark1999Turebergs FK4.47
8Ella Moberg1999Västerås FK4.40
9Josefine Lundvall1999Täby IS4.35
10Ebba Gällhagen1999Turebergs FK4.34
11Linn Kalderen1999Turebergs FK4.32
12Hanna Bielke1999Täby IS4.23
13Erika Granström1999Gillberga-Lista IF4.21
14Alva Cederholm1999IK Stål4.19
15Emma Holm1999Gillberga-Lista IF4.17
16Alma lindberg1999Västerås FK4.14
17Hanna Axelsson1999Upsala IF4.13
18Tilde All1999Täby IS4.10
19Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK4.08
20Emma Strömbom1999Västerås FK3.88
21Leah McCarthy1999Turebergs FK3.86
22Emelie Åbrink1999Västerås FK3.78
23Sara Brommund1999Tyresö FK3.74
24Sarah Westerberg1999Bålsta IK3.723.70
25Liloo Rygaard1999Rånäs 4H3.723.66
26Amisha Estrugo1999Vallentuna FK3.703.64
27Malin Wijk1999Upsala IF3.703,55
28Linn Ringqvist1999Tyresö FK3.68
29Josefin Ekvall1999Tyresö FK3.53
30Linnea Lundgren1999Vallentuna FK3.41
31Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS3.33
32Filippa Borg1999Bålsta IK3.22
33Mathilda Jerpedal1999Vallentuna FK3.19
34Sara Pilipovic1999Västerås FK3.08

F 13 Kula Final14/1  10:00
       
1Hanna Bielke1999Täby IS12.99
2Louise Svensson1999Flens FS11,34
3Tilde All1999Täby IS10.27
4Linn Kalderen1999Turebergs FK9.35
5Clara Festin1999Upsala IF9.28
6Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK8.68
7Daniela Ekström1999Örbyhus IF8,42
8Sara Brommund1999Tyresö FK8.08
9Alva Cederholm1999IK Stål7,71
10Sarah Westerberg1999Bålsta IK7.48
11Emma Holm1999Gillberga-Lista IF7,31
12Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS7,13
13Filippa Borg1999Bålsta IK6,53
14Malin Wijk1999Upsala IF6,40
15Josefin Ekvall1999Tyresö FK5.85
16Linnea Lundgren1999Vallentuna FK5,61

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Linn Kalderen 8,48 8,22 8,50 9.35 9.18 9.23
Sara Brommund 7,89 7,13 7.41 8.08 7.44 7.72
Clara Festin 9,12 8,46 8,47 9.28 8.63 8.49
Daniela Ekström 8,42 8,31 7,87 8.19 8.13 8.33
Sarah Westerberg 7,13 6,95 7.48
Josefin Ekvall 4,59 5,37 5.85
Louise Svensson 10,79 10,66 11,34 10.85 10.08 11.05
Alva Cederholm 6,91 7,71 6.99
Malin Wijk 6,40 5,95 5.87
Linnea Lundgren 5,61 5,48 5,28
Emma Holm 7,31 6.70 7,20
Filippa Borg 6,53 5,78 x
Kajsa Götbo 8,48 8,46 8.68 8.09 8.51 8.16
Hanna Bielke 12.11 12,28 12.99 11,47 11.38 12.33
Tilde All 9.60 9,56 9,71 9,78 9.79 10.27
Lovisa Glavare Karlsson 7,13 6,87 6.61

F 12 60 m Försök14/1  12:55

Heat 1
       
1Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF8,86q
2Felicia Kölvall2000Flens FS9,20q
3Alma Björkman2000Västerås FK9,45q
4Anna Ardbo2000Täby IS9,57
5Rebecca Christenson2000Turebergs FK9,80
6Klara Karlsson2000Rånäs 4H10,03
7Elin Falck2000Åkersberga SK10,24

Heat 2
       
1Malin Eirefors2000Västerås FK9,36q
2Ebba Johansson2000Nyköpings BIS9,37q
3Emilia Engström2000IK Stål9,40q
4Ella Nordh2000Åkersberga SK9,50q
5Cornelia Alm2000Täby IS9,83
6Anna Njie2000Turebergs FK10,06
7Ester Skånfors Forsling2000IF Skade10,24

Heat 3
       
1Klara Groop2000Djurmo/Sifferbo IF9,13q
2Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK9,49q
3Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK9,51q
4Linn Björklund2000Turebergs FK9,54
5Alice Fahlström2000Västerås FK9,75
6Emma Hultén2000Täby IS9,94
7Linnea Wiklund2000Västerås FK10,74

Heat 4
       
1Emelie Svensson2000IFK Tumba9,30q
2Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,42q
3Matilda Pousette2000Täby IS9,56
4Linnéa Höqvist2000Västerås FK10,01
5Ella Jons?us2000Vallentuna FK10,14
6Linn Hallenberg2000Turebergs FK10,19
7Lina Niland2000Täby IS10,38

Heat 5
       
1Saga Axelsson2000IF Skade9,41q
2Alexandra Poljarevius2000Täby IS9,67
3Linn Stenberg2000Bergslagens FK9,75
4Wilma Andersson Holtsby2000Västerås FK9,91
5Greta Henriksson2000Åkersberga SK10,14
6Felicia Liljehäll2000Turebergs FK10,34
7Julia Nordfeldt2000Täby IS11,57

Heat 6
       
1Linda Nyblom2000Turebergs FK9,07q
2Agnes Andersson2000Täby IS9,29q
3Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott9,36q
4Tindra Einerot2000Rånäs 4H9,61
5Johanna Edvall2000IF Skade9,85
6Moa Floridan2000Stora Skedvi IK9,88
7Jonna Geiryd2000Huddinge AIS10,82

F 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF8,86q
2Linda Nyblom2000Turebergs FK9,07q
3Klara Groop2000Djurmo/Sifferbo IF9,13q
4Felicia Kölvall2000Flens FS9,20q
5Agnes Andersson2000Täby IS9,29q
6Emelie Svensson2000IFK Tumba9,30q
7Malin Eirefors2000Västerås FK9,36q
8Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott9,36q
9Ebba Johansson2000Nyköpings BIS9,37q
10Emilia Engström2000IK Stål9,40q
11Saga Axelsson2000IF Skade9,41q
12Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,42q
13Alma Björkman2000Västerås FK9,45q
14Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK9,49q
15Ella Nordh2000Åkersberga SK9,50q
16Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK9,51q
17Linn Björklund2000Turebergs FK9,54
18Matilda Pousette2000Täby IS9,56
19Anna Ardbo2000Täby IS9,57
20Tindra Einerot2000Rånäs 4H9,61
21Alexandra Poljarevius2000Täby IS9,67
22Alice Fahlström2000Västerås FK9,75
23Linn Stenberg2000Bergslagens FK9,75
24Rebecca Christenson2000Turebergs FK9,80
25Cornelia Alm2000Täby IS9,83
26Johanna Edvall2000IF Skade9,85
27Moa Floridan2000Stora Skedvi IK9,88
28Wilma Andersson Holtsby2000Västerås FK9,91
29Emma Hultén2000Täby IS9,94
30Linnéa Höqvist2000Västerås FK10,01
31Klara Karlsson2000Rånäs 4H10,03
32Anna Njie2000Turebergs FK10,06
33Ella Jons?us2000Vallentuna FK10,14
34Greta Henriksson2000Åkersberga SK10,14
35Linn Hallenberg2000Turebergs FK10,19
36Elin Falck2000Åkersberga SK10,24
37Ester Skånfors Forsling2000IF Skade10,24
38Felicia Liljehäll2000Turebergs FK10,34
39Lina Niland2000Täby IS10,38
40Linnea Wiklund2000Västerås FK10,74
41Jonna Geiryd2000Huddinge AIS10,82
42Julia Nordfeldt2000Täby IS11,57

F 12 60 m Final14/1  16:15

Heat 1
       
1Ebba Johansson2000Nyköpings BIS9,34
2Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,36
3Emilia Engström2000IK Stål9,41
4Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK9,56
5Saga Axelsson2000IF Skade9,57
6Ella Nordh2000Åkersberga SK9,59
7Alma Björkman2000Västerås FK9,61
8Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK9,72

Heat 2
       
1Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF8,93
2Felicia Kölvall2000Flens FS9,04
3Linda Nyblom2000Turebergs FK9,12
4Agnes Andersson2000Täby IS9,24
5Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott9,27
6Klara Groop2000Djurmo/Sifferbo IF9,28
7Emelie Svensson2000IFK Tumba9,34
8Malin Eirefors2000Västerås FK9,49

F 12 800 m Final14/1  17:30

Heat 1
       
1Saga Axelsson2000IF Skade2,56,34
2Alexandra Poljarevius2000Täby IS2,58,14
3Ella Nordh2000Åkersberga SK2,59,87
4Tindra Einerot2000Rånäs 4H3,08,74
5Linn Stenberg2000Bergslagens FK3,08,76
6Felicia Kölvall2000Flens FS3,18,04

Heat 2
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott2,38,34
2Emilia Engström2000IK Stål2,39,53
3Mathilda Eklund2000IK Westmannia2,41,18
4Cornelia Alm2000Täby IS2,58,55
5Matilda Pousette2000Täby IS3,03,27
6Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK3,16,45
7Ella Jons?us2000Vallentuna FK3,21,36

F 12 800 m Final - Sammanställning
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott2,38,34
2Emilia Engström2000IK Stål2,39,53
3Mathilda Eklund2000IK Westmannia2,41,18
4Saga Axelsson2000IF Skade2,56,34
5Alexandra Poljarevius2000Täby IS2,58,14
6Cornelia Alm2000Täby IS2,58,55
7Ella Nordh2000Åkersberga SK2,59,87
8Matilda Pousette2000Täby IS3,03,27
9Tindra Einerot2000Rånäs 4H3,08,74
10Linn Stenberg2000Bergslagens FK3,08,76
11Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK3,16,45
12Felicia Kölvall2000Flens FS3,18,04
13Ella Jons?us2000Vallentuna FK3,21,36

F 12 Höjd Final14/1  10:00
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AI1,35
2Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott1,35
3Moa Floridan2000Stora Skedvi IK1,35
4Malin Eirefors2000Västerås FK1,32
5Mathilda Eklund2000IK Westmannia1,32
6Johanna Edvall2000IF Skade1,32
7Malin Eriksson2000IFK Tumba1,29
8Linn Björklund2000Turebergs FK1,29
8Ebba Johansson2000Nyköpings BIS1,29
10Linnea Wiklund2000Västerås FK1,26
11Alice Fahlström2000Västerås FK1,26
12Linn Hallenberg2000Turebergs FK1,21
13Emma Hultén2000Täby IS1,21
14Klara Karlsson2000Rånäs 4H1,21
15Emelie Svensson2000IFK Tumba1,16
15Elin Falck2000Åkersberga SK1,16
17Emilia Björklund2000Bålsta IK1,16
17Saga Axelsson2000IF Skade1,16
19Anna Ardbo2000Täby IS1,16
20Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK1,11
20Greta Henriksson2000Åkersberga SK1,11
20Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK1,11
20Cornelia Alm2000Täby IS1,11
24Alexandra Poljarevius2000Täby IS1,11
24Agnes Andersson2000Täby IS1,11
24Wilma Andersson Holtsby2000Västerås FK1,11
27Felicia Liljehäll2000Turebergs FK1,06

F 12 Längd Pool14/1  13:55

Pool 1
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott4.59Q
2Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF4.43Q
3Linda Nyblom2000Turebergs FK4.39Q
4Mathilda Eklund2000IK Westmannia4.08Q
5Malin Eriksson2000IFK Tumba3.93Q
6Ebba Johansson2000Nyköpings BIS3.893.71
7Linn Björklund2000Turebergs FK3.81
8Saga Axelsson2000IF Skade3.69
9Alice Fahlström2000Västerås FK3.64
10Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK3.62
11Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK3.57
12Linnea Wiklund2000Västerås FK3.483.47
13Alexandra Poljarevius2000Täby IS3.39
14Klara Karlsson2000Rånäs 4H3.35
15Emma Hultén2000Täby IS3.33
16Lina Niland2000Täby IS3.26
17Linn Hallenberg2000Turebergs FK3.24
18Elin Falck2000Åkersberga SK3.153.12
19Jonna Geiryd2000Huddinge AIS3.08
20Julia Nordfeldt2000Täby IS2.69

F 12 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Lisa Weyhenmeyer 4.26 4.17 4.21 4.19 4.43 4.32
Linnea Wiklund 3.47 3.48 X
Linn Björklund 3.78 3.81 3.81
Linn Hallenberg 3.08 3.24 3.20
Linda Nyblom 4.29 4.04 4.23 4.20 4.20 4.39
Tilda Tryggvesson 3.57 3.46 3.56
Malin Eriksson 3.63 3.77 3.93 3.89 3.71 3.77
Elin Falck 2.96 3.12 3.15
Ebba Johansson 3.73 3.89 3.71
Hannah Hellbom 4.05 4.22 4.10 4.16 4.59 4.34
Jonna Geiryd 3.08 2.92 2.98
Saga Axelsson 3.69 3.66 3.66
Jonna Claesson 3.34 3.45 3.62
Alexandra Poljarevius 3.37 3.39 3.35
Emma Hultén 3.30 3.32 3.33
Lina Niland 3.26 2.99 3.05
Julia Nordfeldt 2.59 2.69 2.57
Mathilda Eklund 3.82 3.80 3.99 4.02 4.08 4.03
Alice Fahlström 3.43 3.55 3.64
Klara Karlsson 3.32 3.22 3.35

Pool 2
       
1Felicia Kölvall2000Flens FS4.27Q
2Emelie Svensson2000IFK Tumba4.07Q
3Julia Axtelius2000Enköpings AI3.98Q
4Klara Groop2000Djurmo/Sifferbo IF3.893.72
5Alma Björkman2000Västerås FK3.88
6Sofia Sundstedt2000Västerås FK3.87
7Moa Floridan2000Stora Skedvi IK3.82
8Ella Nordh2000Åkersberga SK3.80
9Rebecca Christenson2000Turebergs FK3.73
10Linnéa Höqvist2000Västerås FK3.72
11Matilda Pousette2000Täby IS3.71
12Agnes Andersson2000Täby IS3.70
13Wilma Andersson Holtsby2000Västerås FK3.61
14Cornelia Alm2000Täby IS3.483.38
15Emilia Björklund2000Bålsta IK3.47
16Anna Ardbo2000Täby IS3.46
17Tindra Einerot2000Rånäs 4H3.44
18Anna Njie2000Turebergs FK3.36
19Ella Jons?us2000Vallentuna FK3.28
20Ester Skånfors Forsling2000IF Skade3.153.09

F 12 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Alma Björkman 3.75 3.88 3.84
Sofia Sundstedt 3.87 3.01 3.36
Rebecca Christenson 3.71 3.59 3.73
Anna Njie 3.28 3.36 3.13
Emilia Björklund 3.47 3.21 2.51
Emelie Svensson 3.90 4.00 3.81 3.88 3.83 4.07
Ella Jons?us 3.12 3.23 3.28
Ella Nordh 3.67 3.58 3.80
Tindra Einerot 3.31 3.32 3.44
Felicia Kölvall 4.27 4.07 4.09 4.11 3.99 4.19
Julia Axtelius 3.74 3.89 3.98 3.92 3.96 3.91
Ester Skånfors Forsling 3.09 3.15 3.06
Moa Floridan 3.61 3.82 3.66
Anna Ardbo "x" 3.46 3.32
Matilda Pousette 2.69 3.42 3.71
Agnes Andersson "x" 3.45 3.70
Cornelia Alm 3.48 3.38 3.21
Linnéa Höqvist 3.72 3.59 3.66
Klara Groop 3.73 3.72 3.89
Wilma Andersson Holtsby 3.61 3.36 3.50

F 12 Längd Pool - Sammanställning
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK Friidrott4.59Q
2Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF4.43Q
3Linda Nyblom2000Turebergs FK4.39Q
4Felicia Kölvall2000Flens FS4.27Q
5Mathilda Eklund2000IK Westmannia4.08Q
6Emelie Svensson2000IFK Tumba4.07Q
7Julia Axtelius2000Enköpings AI3.98Q
8Malin Eriksson2000IFK Tumba3.93Q
9Klara Groop2000Djurmo/Sifferbo IF3.893.72
10Ebba Johansson2000Nyköpings BIS3.893.71
11Alma Björkman2000Västerås FK3.88
12Sofia Sundstedt2000Västerås FK3.87
13Moa Floridan2000Stora Skedvi IK3.82
14Linn Björklund2000Turebergs FK3.81
15Ella Nordh2000Åkersberga SK3.80
16Rebecca Christenson2000Turebergs FK3.73
17Linnéa Höqvist2000Västerås FK3.72
18Matilda Pousette2000Täby IS3.71
19Agnes Andersson2000Täby IS3.70
20Saga Axelsson2000IF Skade3.69
21Alice Fahlström2000Västerås FK3.64
22Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK3.62
23Wilma Andersson Holtsby2000Västerås FK3.61
24Tilda Tryggvesson2000Bålsta IK3.57
25Linnea Wiklund2000Västerås FK3.483.47
26Cornelia Alm2000Täby IS3.483.38
27Emilia Björklund2000Bålsta IK3.47
28Anna Ardbo2000Täby IS3.46
29Tindra Einerot2000Rånäs 4H3.44
30Alexandra Poljarevius2000Täby IS3.39
31Anna Njie2000Turebergs FK3.36
32Klara Karlsson2000Rånäs 4H3.35
33Emma Hultén2000Täby IS3.33
34Ella Jons?us2000Vallentuna FK3.28
35Lina Niland2000Täby IS3.26
36Linn Hallenberg2000Turebergs FK3.24
37Elin Falck2000Åkersberga SK3.153.12
38Ester Skånfors Forsling2000IF Skade3.153.09
39Jonna Geiryd2000Huddinge AIS3.08
40Julia Nordfeldt2000Täby IS2.69

F 12 Kula Final14/1  18:40
       
1Johanna Edvall2000IF Skade12,04
2Julia Axtelius2000Enköpings AI11,23
3Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,74
4Malin Eriksson2000IFK Tumba9,70
5Emma Hultén2000Täby IS9,24
6Mathilda Eklund2000IK Westmannia7,52
7Emelie Svensson2000IFK Tumba7,47
8Malin Eirefors2000Västerås FK7,04
9Klara Karlsson2000Rånäs 4H6,94
10Agnes Andersson2000Täby IS6,91
11Linnea Wiklund2000Västerås FK6,71
12Felicia Liljehäll2000Turebergs FK6,445,86
13Felicia Kölvall2000Flens FS6,445,83
14Jonna Geiryd2000Huddinge AIS6,39
15Alma Björkman2000Västerås FK6,32
16Anna Njie2000Turebergs FK6,27
17Rebecca Christenson2000Turebergs FK6,11
18Julia Nordfeldt2000Täby IS6,07
19Matilda Pousette2000Täby IS6,01
20Lina Niland2000Täby IS5,76
21Linn Hallenberg2000Turebergs FK5,25

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alma Björkman 6,32 5,97 5,91
Linnea Wiklund 5,08 6,71 x
Rebecca Christenson 6,11 5,90 5,86
Linn Hallenberg x 5,20 5,25
Felicia Liljehäll 5,84 5,86 6,44
Anna Njie 6,27 6,08 6,18
Emelie Svensson x 6,72 7,31 6,98 7,38 7,47
Malin Eriksson 8,15 9,46 8,54 9,69 9,45 9,70
Felicia Kölvall 4,95 5,83 6,44
Jonna Geiryd 6,37 6,07 6,39
Julia Axtelius 10,37 9,55 11,23 10,63 10,08 10,87
Johanna Edvall 10,32 10,49 x x 12,04 x
Emma Hultén 7,85 8,41 8,95 8,59 9,24 9,12
Matilda Pousette 5,71 5,43 6,01
Agnes Andersson 5,99 6,29 6,91
Lina Niland 5,06 5,76 4,59
Julia Nordfeldt 5,79 6,07 5,46
Kajsa Jansson 9,18 8,55 9,16 8,90 9,74 9,69
Mathilda Eklund 6,78 6,79 7,14 7,52 6,92 7,22
Malin Eirefors 6,11 7,04 6,38 6,68 6,29 6,53
Klara Karlsson x 6,94 6,51

F 11 60 m Försök14/1  11:55

Heat 1
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK9,17q
2Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS9,26q
3Sara Bredberg2001Vallentuna FK9,37q
4Melina Mancuso2001Västerås FK9,63q
5Olivia Jernhall2001Täby IS9,91
6Vendela Ström2001IF Skade10,15
7Beatrice Holmer2001Västerås FK10,98
8Liva Gustavsson2001IFK Stocksund11,18

Heat 2
       
1Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,36q
2Ida Winther2001Turebergs FK9,37q
3Hilda Lindberg2001Västerås FK9,48q
4Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,63q
5Sanna Karvele2001Eskilstuna Friidrott9,70q
6Elin Edberg2001Huddinge AIS10,07
7Karla Ulfvin2001IF Skade10,58
8Julia Rehlin2001Vallentuna FK10,98

Heat 3
       
1Lovisa Ulegård2001Västerås FK9,66q
2Lotta Weyhenmeyer2001Sunnersta AIF9,77q
3Felicia Lundberg2001Vallentuna FK9,85q
4Klara Fredriksson2001Västerås FK10,05
5Louise Fröding2001Götlunda IF10,17
6Linn Flodin2001IK Westmannia10,42
7Lovisa Hällefors2001Turebergs FK10,62

Heat 4
       
1Emma Aldén2001Västerås FK9,48q
2Smilla Örling2001IFK Stocksund9,69q
3Hanna Stenbeck2001Åkersberga SK10,07
4Maja Sund2001Turebergs FK10,21
5Alva Wolwan2001Upsala IF10,26
6Astrid Grönberg2001Västerås FK11,21
7Elin Bäckström2001IF Skade12,17

Heat 5
       
1Emillia Larsson2001Danderyds SK9,78q
2Linnea Westerberg2001Bålsta IK9,89q
3Walda Jonsson2001Bålsta IK9,93
4Isabella Andersson2001Vallentuna FK10,28
5Julia Granlund2001Västerås FK10,31
6Julia Stenberg2001Turebergs FK10,61
 Anna Götberg2001Västerås FKEj start

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK9,17q
2Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS9,26q
3Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,36q
4Sara Bredberg2001Vallentuna FK9,37q
5Ida Winther2001Turebergs FK9,37q
6Hilda Lindberg2001Västerås FK9,48q
7Emma Aldén2001Västerås FK9,48q
8Melina Mancuso2001Västerås FK9,63q
9Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,63q
10Lovisa Ulegård2001Västerås FK9,66q
11Smilla Örling2001IFK Stocksund9,69q
12Sanna Karvele2001Eskilstuna Friidrott9,70q
13Lotta Weyhenmeyer2001Sunnersta AIF9,77q
14Emillia Larsson2001Danderyds SK9,78q
15Felicia Lundberg2001Vallentuna FK9,85q
16Linnea Westerberg2001Bålsta IK9,89q
17Olivia Jernhall2001Täby IS9,91
18Walda Jonsson2001Bålsta IK9,93
19Klara Fredriksson2001Västerås FK10,05
20Elin Edberg2001Huddinge AIS10,07
21Hanna Stenbeck2001Åkersberga SK10,07
22Vendela Ström2001IF Skade10,15
23Louise Fröding2001Götlunda IF10,17
24Maja Sund2001Turebergs FK10,21
25Alva Wolwan2001Upsala IF10,26
26Isabella Andersson2001Vallentuna FK10,28
27Julia Granlund2001Västerås FK10,31
28Linn Flodin2001IK Westmannia10,42
29Karla Ulfvin2001IF Skade10,58
30Julia Stenberg2001Turebergs FK10,61
31Lovisa Hällefors2001Turebergs FK10,62
32Beatrice Holmer2001Västerås FK10,98
33Julia Rehlin2001Vallentuna FK10,98
34Liva Gustavsson2001IFK Stocksund11,18
35Astrid Grönberg2001Västerås FK11,21
36Elin Bäckström2001IF Skade12,17
 Anna Götberg2001Västerås FKEj start

F 11 60 m Final14/1  16:25

Heat 1
       
1Lotta Weyhenmeyer2001Sunnersta AIF9,57
2Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,63
3Lovisa Ulegård2001Västerås FK9,72
4Smilla Örling2001IFK Stocksund9,79
5Emillia Larsson2001Danderyds SK9,88
6Felicia Lundberg2001Vallentuna FK9,93
7Sanna Karvele2001Eskilstuna Friidrott9,95
8Linnea Westerberg2001Bålsta IK10,15

Heat 2
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK9,27
2Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,33
3Ida Winther2001Turebergs FK9,34
4Sara Bredberg2001Vallentuna FK9,37
5Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS9,38
6Hilda Lindberg2001Västerås FK9,52
7Melina Mancuso2001Västerås FK9,63
8Emma Aldén2001Västerås FK9,70

F 11 600 m Final14/1  19:00

Heat 1
       
1Vendela Ström2001IF Skade2,13,21
2Amanda Finney Nilsson2001Täby IS2,16,00
3Karla Ulfvin2001IF Skade2,16,49
4Olivia Jernhall2001Täby IS2,22,18
5Linn Flodin2001IK Westmannia2,24,19
6Linnea Westerberg2001Bålsta IK2,31,38
 Alva Wolwan2001Upsala IFEj start

Heat 2
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK2,02,63
2Wilma Larsson2001Vilsta IK2,02,65
3Melina Mancuso2001Västerås FK2,02,91
4Hilda Lindberg2001Västerås FK2,02,98
5Elsa Wallenius2001Västerås FK2,09,13
6Emillia Larsson2001Danderyds SK2,10,60
7Walda Jonsson2001Bålsta IK2,19,10

F 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK2,02,63
2Wilma Larsson2001Vilsta IK2,02,65
3Melina Mancuso2001Västerås FK2,02,91
4Hilda Lindberg2001Västerås FK2,02,98
5Elsa Wallenius2001Västerås FK2,09,13
6Emillia Larsson2001Danderyds SK2,10,60
7Vendela Ström2001IF Skade2,13,21
8Amanda Finney Nilsson2001Täby IS2,16,00
9Karla Ulfvin2001IF Skade2,16,49
10Walda Jonsson2001Bålsta IK2,19,10
11Olivia Jernhall2001Täby IS2,22,18
12Linn Flodin2001IK Westmannia2,24,19
13Linnea Westerberg2001Bålsta IK2,31,38
 Alva Wolwan2001Upsala IFEj start

F 11 Höjd Final14/1  14:05
       
1Anna Götberg2001Västerås FK1,39
2Sara Bredberg2001Vallentuna FK1,27
3Astrid Eggesjö2001Västerås FK1,24
4Amanda Finney Nilsson2001Täby IS1,21
5Felicia Lundberg2001Vallentuna FK1,16
6Walda Jonsson2001Bålsta IK1,16
7Maja Sund2001Turebergs FK1,11
8Smilla Örling2001IFK Stocksund1,11
9Klara Fredriksson2001Västerås FK1,11
10Liva Gustavsson2001IFK Stocksund1,06
11Vendela Ström2001IF Skade1,06
11Astrid Grönberg2001Västerås FK1,06
13Linnea Westerberg2001Bålsta IK1,06
13Linn Flodin2001IK Westmannia1,06
15Hanna Stenbeck2001Åkersberga SK1,06
16Melina Mancuso2001Västerås FK1,01
16Sanna Karvele2001Eskilstuna Friidrott1,01
16Emma Aldén2001Västerås FK1,01
19Melinda Envall2001Åkersberga SK1,01
20Karla Ulfvin2001IF Skade0,91
21Elin Bäckström2001IF Skade0,91
21Elsa Wallenius2001Västerås FK0,91
 Beatrice Holmer2001Västerås FKxIgr

F 11 Längd Pool14/1  10:00

Pool 1
       
1Hilda Lindberg2001Västerås FK3.983.95
2Anna Götberg2001Västerås FK3.96
3Amanda Finney Nilsson2001Täby IS3.86
4Emma Aldén2001Västerås FK3.71
5Ida Winther2001Turebergs FK3.563.41
6Melina Mancuso2001Västerås FK3.453.09
7Klara Fredriksson2001Västerås FK3.44
8Julia Granlund2001Västerås FK3.413.40
9Walda Jonsson2001Bålsta IK3.38
10Hanna Stenbeck2001Åkersberga SK3.36
11Linnea Westerberg2001Bålsta IK3.31
12Astrid Grönberg2001Västerås FK3.17
13Karla Ulfvin2001IF Skade3.12
14Julia Rehlin2001Vallentuna FK3.05
15Alva Wid?n2001Götlunda IF2.90
16Maria Kalderén2001Turebergs FK2.40

F 11 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Maria Kalderén X X 2.40
Ida Winther 3.41 3.56 3.41
Melina Mancuso 3.45 3.09 2.97
Linnea Westerberg 3.18 3.07 3.31
Alva Wid?n 2.88 2.90 2.77
Julia Rehlin 3.05 2.44 2.52
Hanna Stenbeck 3.36 3.27 3.28
Walda Jonsson X 3.38 3.38
Karla Ulfvin 3.12 3.00 2.99
Amanda Finney Nilsson 3.74 3.72 3.75 3.65 3.84 3.86
Astrid Grönberg 3.17 2.96 2.99
Emma Aldén 3.60 3.71 X
Anna Götberg 3.96 3.60 - 3.61 3.58 -
Klara Fredriksson 3.33 3.35 3.44
Hilda Lindberg 3.81 3.80 3.90 3.83 3.98 3.95
Julia Granlund 3.41 3.40 3.15

Pool 2
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK4.41
2Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS4.04
3Astrid Eggesjö2001Västerås FK3,983.92
4Sara Bredberg2001Vallentuna FK3.91
5Sanna Karvele2001Eskilstuna Friidrott3.78
6Lotta Weyhenmeyer2001Sunnersta AIF3.72
7Smilla Örling2001IFK Stocksund3.64
8Felicia Lundberg2001Vallentuna FK3.62
9Lovisa Ulegård2001Västerås FK3.48
10Maja Sund2001Turebergs FK3.453.37
11Olivia Jernhall2001Täby IS3.413.34
12Linn Flodin2001IK Westmannia3.413.27
13Louise Fröding2001Götlunda IF3.34
14Alva Wolwan2001Upsala IF3.29
15Emillia Larsson2001Danderyds SK3.27
16Julia Stenberg2001Turebergs FK3.25
17Vendela Ström2001IF Skade3.18
18Virgina Rodrigues2001Västerås FK3.02
19Liva Gustavsson2001IFK Stocksund2,96
20Sara Eirefors2001Västerås FK2.852.80
21Beatrice Holmer2001Västerås FK2.852.68

F 11 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Maja Sund 3.37 3.45 3.32
Julia Stenberg 3.25 2.96 2.94
Lotta Weyhenmeyer 3.56 3.72 3.59
Astrid Eggesjö 3.73 3.67 3.70 3.57 3.92 3,98
Alva Wolwan 3.29 3.27 3.27
Louise Fröding 3.24 3.34 3.07
Sara Bredberg 3.56 3.41 3.73 3.89 3.90 3.91
Felicia Lundberg 3.58 3.57 3.62
Sarah Karlsson 4.04 3.99 3.93 3.85 3.71 3.97
Emillia Larsson 3.04 3.27 3.26
Sanna Karvele 3.78 3.72 3.62 3.62 3.58 3.67
Vendela Ström 3.14 3.05 3.18
Olivia Jernhall 3.41 3.34 3.13
Linn Flodin 3.16 3.41 3.27
Sara Eirefors 2.85 2.80 2.59
Virgina Rodrigues 2.91 3.02 2.71
Lovisa Ulegård 3.48 3.01 2.53
Beatrice Holmer 2.85 2.60 2.68
Elin Antonsson 4.35 4.41 4.25 4.32 4.30 4.36
Liva Gustavsson 2,96 2,86 2,69
Smilla Örling 3.64 3.38 3.53

F 11 Längd Pool - Sammanställning
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK4.41
2Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS4.04
3Hilda Lindberg2001Västerås FK3.983.95
4Astrid Eggesjö2001Västerås FK3,983.92
5Anna Götberg2001Västerås FK3.96
6Sara Bredberg2001Vallentuna FK3.91
7Amanda Finney Nilsson2001Täby IS3.86
8Sanna Karvele2001Eskilstuna Friidrott3.78
9Lotta Weyhenmeyer2001Sunnersta AIF3.72
10Emma Aldén2001Västerås FK3.71
11Smilla Örling2001IFK Stocksund3.64
12Felicia Lundberg2001Vallentuna FK3.62
13Ida Winther2001Turebergs FK3.563.41
14Lovisa Ulegård2001Västerås FK3.48
15Maja Sund2001Turebergs FK3.453.37
16Melina Mancuso2001Västerås FK3.453.09
17Klara Fredriksson2001Västerås FK3.44
18Julia Granlund2001Västerås FK3.413.40
19Olivia Jernhall2001Täby IS3.413.34
20Linn Flodin2001IK Westmannia3.413.27
21Walda Jonsson2001Bålsta IK3.38
22Hanna Stenbeck2001Åkersberga SK3.36
23Louise Fröding2001Götlunda IF3.34
24Linnea Westerberg2001Bålsta IK3.31
25Alva Wolwan2001Upsala IF3.29
26Emillia Larsson2001Danderyds SK3.27
27Julia Stenberg2001Turebergs FK3.25
28Vendela Ström2001IF Skade3.18
29Astrid Grönberg2001Västerås FK3.17
30Karla Ulfvin2001IF Skade3.12
31Julia Rehlin2001Vallentuna FK3.05
32Virgina Rodrigues2001Västerås FK3.02
33Liva Gustavsson2001IFK Stocksund2,96
34Alva Wid?n2001Götlunda IF2.90
35Sara Eirefors2001Västerås FK2.852.80
36Beatrice Holmer2001Västerås FK2.852.68
37Maria Kalderén2001Turebergs FK2.40

F 11 Kula Final14/1  17:15
       
1Ida Winther2001Turebergs FK8,19
2Anna Götberg2001Västerås FK7,84
3Julia Stenberg2001Turebergs FK7,80
4Amanda Finney Nilsson2001Täby IS7,42
5Elin Antonsson2001Västerås FK7,37
6Isabella Andersson2001Vallentuna FK7,26
7Sara Bredberg2001Vallentuna FK6,76
8Walda Jonsson2001Bålsta IK6,40
9Emma Aldén2001Västerås FK6,30
10Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS6,08
11Astrid Eggesjö2001Västerås FK6,03
12Sara Eirefors2001Västerås FK5,94
13Linn Flodin2001IK Westmannia5,90
14Lovisa Ulegård2001Västerås FK5,88
15Sanna Karvele2001Eskilstuna Friidrott5,86
16Alva Wolwan2001Upsala IF5,84
17Lovisa Hällefors2001Turebergs FK5,57
18Melina Mancuso2001Västerås FK5,54
19Louise Fröding2001Götlunda IF5,28
20Alva Wid?n2001Götlunda IF5,26
21Elin Bäckström2001IF Skade5,20
22Virgina Rodrigues2001Västerås FK5,16
23Beatrice Holmer2001Västerås FK4,97
24Astrid Grönberg2001Västerås FK4,83
25Olivia Jernhall2001Täby IS4,82
26Vendela Ström2001IF Skade4,59
27Karla Ulfvin2001IF Skade4,57
28Linnea Westerberg2001Bålsta IK3,79

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Lovisa Hällefors 5,57 5,18 x
Julia Stenberg 5,98 6,52 6,68 7,62 7,35 7,80
Ida Winther 7,55 7,33 x 6,99 8,19 7,10
Astrid Eggesjö 6,03 5,71 5,13
Melina Mancuso 5,54 3,99 4,99
Alva Wolwan 5,78 5,84 5,64
Linnea Westerberg 3,34 3,79 -
Louise Fröding 4,96 5,28 x
Alva Wid?n 4,92 5,20 5,26
Isabella Andersson 6,82 7,20 6,28 7,26 5,95 7,23
Sara Bredberg 6,76 6,52 6,75 x 6,55 6,21
Sarah Karlsson 5,60 6,08 5,96
Walda Jonsson 6,27 6,40 6,10 6,05 6,17 5,55
Sanna Karvele 5,08 5,71 5,86
Karla Ulfvin 3,81 4,57 4,25
Vendela Ström 4,18 4,59 4,23
Elin Bäckström 5,17 5,20 5,14
Olivia Jernhall 4,51 4,65 4,82
Amanda Finney Nilsson 6,53 7,02 6,55 6,20 5,77 7,42
Linn Flodin 5,90 4,71 4,45
Astrid Grönberg 4,67 4,31 4,83
Sara Eirefors 5,94 4,71 5,25
Virgina Rodrigues 5,16 x x
Emma Aldén 5,62 5,81 6,30
Lovisa Ulegård 5,08 5,59 5,88
Anna Götberg x 6,66 7,34 7,13 7,59 7,84
Beatrice Holmer 4,97 4,88 4,61
Elin Antonsson 6,78 5,81 6,72 6,66 7,14 7,37

F 10 60 m Försök14/1  12:20

Heat 1
       
1Olivia Roberts2002Västerås FK9,94q
2Tyra Landin2002Västerås FK9,98q
3Elvira Omberg2002Bålsta IK10,53
4Linda Norman2002Täby IS10,56
5Nora Lundmark2002Turebergs FK10,69
6Klara Ranhagen2002Vallentuna FK11,16
7Alva Loving2002Vallentuna FK11,18
8Emilia Hellström2002Rånäs 4H11,70

Heat 2
       
1Ella Gunnarsson2002Västerås FK9,91q
2Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK10,32
3Maja Åkerblom2002Västerås FK10,47
4Hanna Gunnarsson2002Västerås FK10,63
5Sigrid Ekman2002Turebergs FK10,74
6Amanda Holmström2002Bålsta IK11,55
7Ida Dahlin Persson2002IK Westmannia11,87
8Jessica von Matérn2002Täby IS12,32

Heat 3
       
1Cassandra Svens2002Täby IS10,10q
2Alice Berg2002Turebergs FK10,37
3Fia Karlsson2002Rånäs 4H10,58
4Ella Naess2002IK Stål10,91
5Linnea Holm2002Bergslagens FK11,38
6Emma Lilje2002IF Skade11,39
7Jonna Dahlblom2002Västerås FK11,41
8Ellen Loving2002Vallentuna FK11,53

Heat 4
       
1Caroline Cedergren2002Kungsängens SK10,22q
2Tyra Johansson2002Bålsta IK10,28q
3Oliva Wildsjö2002Vallentuna FK10,30
4Asta Kolsmyr2002Upsala IF10,56
5Elin Ekstrand2002Rånäs 4H10,60
6Julia Cedergren2002Västerås FK11,09
7Astrid Nurmi2002Turebergs FK11,34
8Ella Wallin2002Västerås FK12,09

Heat 5
       
1Nora Bertheau2002Täby IS9,74q
2Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF10,23q
3Frida Thornander2002Upsala IF10,42
4Tilde Ehrengren2002Västerås FK10,64
5Sanna Manske2002Västerås FK11,97
6Lina Isaksson2002Turebergs FK12,08
7Julia Öhman2002Vallentuna FK13,39

Heat 6
       
1Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK9,81q
2Alva Florén2002Leksands FIK10,15q
3Wilma Thorberg2002Kungsängens SK10,19q
4Elsa Lindberg2002Turebergs FK10,85
5Filippa Granåsen2002Täby IS10,86
6Nora Billgert2002Täby IS10,96
7Linnea Cedergren2002Västerås FK11,53

Heat 7
       
1Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK9,48q
2Ella Enander2002Täby IS9,68q
3Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF9,78q
4Siri Bredberg2002Vallentuna FK10,08q
5Liv Andersson2002Rånäs 4H10,49
6Carolina Larsson2002Danderyds SK10,56
7Alina Köngäs2002Västerås FK11,13

Heat 8
       
1Lova Sund2002Katrineholms SK10,14q
2Linnea Åström2002Västerås FK10,30
3Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI10,50
4Julia Pettersson2002Gillberga-Lista IF10,59
5Caroline Sjögrund2002Åkersberga SK11,18
6Johanna Auvinen2002IK Westmannia11,26
7Frida Nyrén2002Vallentuna FK12,55

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK9,48q
2Ella Enander2002Täby IS9,68q
3Nora Bertheau2002Täby IS9,74q
4Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF9,78q
5Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK9,81q
6Ella Gunnarsson2002Västerås FK9,91q
7Olivia Roberts2002Västerås FK9,94q
8Tyra Landin2002Västerås FK9,98q
9Siri Bredberg2002Vallentuna FK10,08q
10Cassandra Svens2002Täby IS10,10q
11Lova Sund2002Katrineholms SK10,14q
12Alva Florén2002Leksands FIK10,15q
13Wilma Thorberg2002Kungsängens SK10,19q
14Caroline Cedergren2002Kungsängens SK10,22q
15Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF10,23q
16Tyra Johansson2002Bålsta IK10,28q
17Oliva Wildsjö2002Vallentuna FK10,30
18Linnea Åström2002Västerås FK10,30
19Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK10,32
20Alice Berg2002Turebergs FK10,37
21Frida Thornander2002Upsala IF10,42
22Maja Åkerblom2002Västerås FK10,47
23Liv Andersson2002Rånäs 4H10,49
24Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI10,50
25Elvira Omberg2002Bålsta IK10,53
26Linda Norman2002Täby IS10,56
27Asta Kolsmyr2002Upsala IF10,56
28Carolina Larsson2002Danderyds SK10,56
29Fia Karlsson2002Rånäs 4H10,58
30Julia Pettersson2002Gillberga-Lista IF10,59
31Elin Ekstrand2002Rånäs 4H10,60
32Hanna Gunnarsson2002Västerås FK10,63
33Tilde Ehrengren2002Västerås FK10,64
34Nora Lundmark2002Turebergs FK10,69
35Sigrid Ekman2002Turebergs FK10,74
36Elsa Lindberg2002Turebergs FK10,85
37Filippa Granåsen2002Täby IS10,86
38Ella Naess2002IK Stål10,91
39Nora Billgert2002Täby IS10,96
40Julia Cedergren2002Västerås FK11,09
41Alina Köngäs2002Västerås FK11,13
42Klara Ranhagen2002Vallentuna FK11,16
43Alva Loving2002Vallentuna FK11,18
44Caroline Sjögrund2002Åkersberga SK11,18
45Johanna Auvinen2002IK Westmannia11,26
46Astrid Nurmi2002Turebergs FK11,34
47Linnea Holm2002Bergslagens FK11,38
48Emma Lilje2002IF Skade11,39
49Jonna Dahlblom2002Västerås FK11,41
50Ellen Loving2002Vallentuna FK11,53
51Linnea Cedergren2002Västerås FK11,53
52Amanda Holmström2002Bålsta IK11,55
53Emilia Hellström2002Rånäs 4H11,70
54Ida Dahlin Persson2002IK Westmannia11,87
55Sanna Manske2002Västerås FK11,97
56Lina Isaksson2002Turebergs FK12,08
57Ella Wallin2002Västerås FK12,09
58Jessica von Matérn2002Täby IS12,32
59Frida Nyrén2002Vallentuna FK12,55
60Julia Öhman2002Vallentuna FK13,39

F 10 60 m Final14/1  16:05

Heat 1
       
1Siri Bredberg2002Vallentuna FK9,91
2Cassandra Svens2002Täby IS9,95
3Alva Florén2002Leksands FIK9,99
4Wilma Thorberg2002Kungsängens SK10,13
5Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF10,33
6Caroline Cedergren2002Kungsängens SK10,38
7Tyra Johansson2002Bålsta IK10,487
7Lova Sund2002Katrineholms SK10,488

Heat 2
       
1Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK9,651
2Nora Bertheau2002Täby IS9,652
3Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK9,71
4Ella Gunnarsson2002Västerås FK9,72
5Ella Enander2002Täby IS9,80
6Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF9,81
7Olivia Roberts2002Västerås FK10,32
 Tyra Landin2002Västerås FKEj start

F 10 600 m Final14/1  18:40

Heat 1
       
1Siri Bredberg2002Vallentuna FK2,08,66
2Tyra Landin2002Västerås FK2,09,94
3Olivia Roberts2002Västerås FK2,20,36
4Linda Norman2002Täby IS2,23,75
5Nora Billgert2002Täby IS2,27,09
6Filippa Granåsen2002Täby IS2,39,21
7Ella Wallin2002Västerås FK2,39,54
8Caroline Sjögrund2002Åkersberga SK2,42,60
9Emma Lilje2002IF Skade2,44,09

Heat 2
       
1Hanna Gunnarsson2002Västerås FK2,20,35
2Tyra Johansson2002Bålsta IK2,25,35
3Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK2,26,97
4Frida Thornander2002Upsala IF2,27,97
5Caroline Cedergren2002Kungsängens SK2,29,36
6Ella Naess2002IK Stål2,34,30
7Astrid Nurmi2002Turebergs FK2,43,53
8Amanda Holmström2002Bålsta IK3,16,68
 Elsa Lindberg2002Turebergs FKBröt

Heat 3
       
1Fia Karlsson2002Rånäs 4H2,15,87
2Linnea Åström2002Västerås FK2,16,90
3Cassandra Svens2002Täby IS2,20,34
4Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI2,21,72
5Sigrid Ekman2002Turebergs FK2,26,29
6Alva Loving2002Vallentuna FK2,36,43
 Ellen Loving2002Vallentuna FKEj start
 Tilde Ehrengren2002Västerås FKEj start

Heat 4
       
1Ella Gunnarsson2002Västerås FK2,08,35
2Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK2,09,26
3Jennifer Ohrzen2002Mälarhöjdens IK2,11,39
4Wilma Thorberg2002Kungsängens SK2,12,22
5Nora Lundmark2002Turebergs FK2,14,38
6Carolina Larsson2002Danderyds SK2,14,75
7Alice Berg2002Turebergs FK2,16,45
8Alva Florén2002Leksands FIK2,17,01
9Fanny Måhl2002Vallentuna FK2,18,60
10Nora Axelsson2002Upsala IF2,22,41
11Nora Bertheau2002Täby IS2,27,80

F 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Ella Gunnarsson2002Västerås FK2,08,35
2Siri Bredberg2002Vallentuna FK2,08,66
3Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK2,09,26
4Tyra Landin2002Västerås FK2,09,94
5Jennifer Ohrzen2002Mälarhöjdens IK2,11,39
6Wilma Thorberg2002Kungsängens SK2,12,22
7Nora Lundmark2002Turebergs FK2,14,38
8Carolina Larsson2002Danderyds SK2,14,75
9Fia Karlsson2002Rånäs 4H2,15,87
10Alice Berg2002Turebergs FK2,16,45
11Linnea Åström2002Västerås FK2,16,90
12Alva Florén2002Leksands FIK2,17,01
13Fanny Måhl2002Vallentuna FK2,18,60
14Cassandra Svens2002Täby IS2,20,34
15Hanna Gunnarsson2002Västerås FK2,20,35
16Olivia Roberts2002Västerås FK2,20,36
17Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI2,21,72
18Nora Axelsson2002Upsala IF2,22,41
19Linda Norman2002Täby IS2,23,75
20Tyra Johansson2002Bålsta IK2,25,35
21Sigrid Ekman2002Turebergs FK2,26,29
22Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK2,26,97
23Nora Billgert2002Täby IS2,27,09
24Nora Bertheau2002Täby IS2,27,80
25Frida Thornander2002Upsala IF2,27,97
26Caroline Cedergren2002Kungsängens SK2,29,36
27Ella Naess2002IK Stål2,34,30
28Alva Loving2002Vallentuna FK2,36,43
29Filippa Granåsen2002Täby IS2,39,21
30Ella Wallin2002Västerås FK2,39,54
31Caroline Sjögrund2002Åkersberga SK2,42,60
32Astrid Nurmi2002Turebergs FK2,43,53
33Emma Lilje2002IF Skade2,44,09
34Amanda Holmström2002Bålsta IK3,16,68
 Elsa Lindberg2002Turebergs FKBröt
 Ellen Loving2002Vallentuna FKEj start
 Tilde Ehrengren2002Västerås FKEj start

F 10 Höjd Final14/1  10:00
       
1Nora Bertheau2002Täby IS1,11
2Elvira Omberg2002Bålsta IK1,11
3Ella Enander2002Täby IS1,11
4Fia Karlsson2002Rånäs 4H1,11
5Frida Thornander2002Upsala IF1,11
6Oliva Wildsjö2002Vallentuna FK1,06
6Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF1,06
8Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK1,06
8Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK1,06
8Alva Florén2002Leksands FIK1,06
8Ella Gunnarsson2002Västerås FK1,06
8Tilde Ehrengren2002Västerås FK1,06
8Tyra Landin2002Västerås FK1,06
14Cassandra Svens2002Täby IS1,01
15Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF1,01
16Linda Norman2002Täby IS1,01
16Linnea Holm2002Bergslagens FK1,01
16Alina Köngäs2002Västerås FK1,01
19Sanna Manske2002Västerås FK1,01
20Alice Berg2002Turebergs FK0,96
20Elin Ekstrand2002Rånäs 4H0,96
20Wilma Thorberg2002Kungsängens SK0,96
20Olivia Roberts2002Västerås FK0,96
24Ellen Loving2002Vallentuna FK0,96
25Julia Cedergren2002Västerås FK0,96
26Alva Loving2002Vallentuna FK0,96
27Therese Nilsson2002Åkersberga SK0,96
28Nora Lundmark2002Turebergs FK0,91
28Hanna Gunnarsson2002Västerås FK0,91
30Emilia Hellström2002Rånäs 4H0,91
31Siri Bredberg2002Vallentuna FK0,91
31Jonna Dahlblom2002Västerås FK0,91
33Elsa Lindberg2002Turebergs FK0,86
33Amanda Holmström2002Bålsta IK0,86
33Julia Pettersson2002Gillberga-Lista IF0,86
33Ella Wallin2002Västerås FK0,86
37Lova Jonsson2002Vallentuna FK0,86
38Lina Isaksson2002Turebergs FK0,86
40Linnea Cedergren2002Västerås FK0,81
 Klara Ranhagen2002Vallentuna FKxIgr
 Julia Öhman2002Vallentuna FKxIgr

F 10 Längd Pool14/1  17:15

Pool 1
       
1Ella Enander2002Täby IS3.68
2Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF3.623.47
3Cassandra Svens2002Täby IS3.58
4Frida Thornander2002Upsala IF3.29
5Wilma Thorberg2002Kungsängens SK3.25
6Alice Berg2002Turebergs FK3.243.07
7Olivia Roberts2002Västerås FK3.243.00
8Tyra Johansson2002Bålsta IK3.22
9Maja Åkerblom2002Västerås FK3.20
10Elin Ekstrand2002Rånäs 4H3.16
11Carolina Larsson2002Danderyds SK3.113.01
12Tilde Ehrengren2002Västerås FK2.96
13Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK2.93
14Julia Cedergren2002Västerås FK2.892.88
15Astrid Nurmi2002Turebergs FK2.872.62
16Johanna Auvinen2002IK Westmannia2.82
17Ellen Loving2002Vallentuna FK2.76
18Lina Isaksson2002Turebergs FK2.73
19Siri Bredberg2002Vallentuna FK2.65
20Ella Naess2002IK Stål2.632.63
21Sanna Manske2002Västerås FK2.632.45
22Filippa Granåsen2002Täby IS2.54
23Emilia Hellström2002Rånäs 4H2,46
24Frida Nyrén2002Vallentuna FK2.37
25Jessica von Matérn2002Täby IS2.15

F 10 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alice Berg 3.24 2.86 3.07
Lina Isaksson 2.67 2.67 2.73
Astrid Nurmi 2.87 2.55 2.62
Tyra Johansson 3.12 3.00 3.22
Frida Thornander 3.10 3.29 3.22
Sofia Bertilsson 3.22 3.42 3.47 3.37 3.45 3.62
Elin Ekstrand 2.90 3.16 3.06
Wilma Thorberg 3.19 3.21 3.25
Ella Naess 2.63 2.63 2.63
Frida Nyrén 2.37 1.94 X
Hanna Jagestrand 2.93 2.90 2.84
Ellen Loving 2.63 2.73 2.76
Siri Bredberg X 2.65 2.51
Carolina Larsson 3.01 2.99 3.11
Ella Enander 3.68 3.64 3.65 3.52 3.66 3.65
Jessica von Matérn 2.15 2.04 2.06
Cassandra Svens 3.28 3.44 3.50 3.49 3.55 3.58
Johanna Auvinen 2.64 2.82 2.72
Maja Åkerblom 3.20 2.98 3.17
Julia Cedergren 2.62 2.88 2.89
Olivia Roberts 2.79 3.24 3.00
Tilde Ehrengren 2.96 2.53 2.82
Emilia Hellström 2,43 2,46 2,45
Filippa Granåsen 2.54 2.49 2.50
Sanna Manske 2.33 2.45 2.63

Pool 2
       
1Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF3.66
2Elvira Omberg2002Bålsta IK3.64
3Nora Bertheau2002Täby IS3.623.49
4Tilda Eriksson2002Västerås FK3.54
5Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK3.493.34
6Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK3.47
7Linnea Åström2002Västerås FK3.313.30
8Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI3.313.16
9Ella Gunnarsson2002Västerås FK3.243.21
10Fia Karlsson2002Rånäs 4H3.13
11Alva Loving2002Vallentuna FK3.113.00
12Caroline Cedergren2002Kungsängens SK3.08
13Liv Andersson2002Rånäs 4H3.07
14Linda Norman2002Täby IS3.02
15Hanna Gunnarsson2002Västerås FK3.012.86
16Elsa Lindberg2002Turebergs FK2.99
17Caroline Sjögrund2002Åkersberga SK2.94
18Amanda Holmström2002Bålsta IK2.892.65
19Asta Kolsmyr2002Upsala IF2.872.69
20Nora Lundmark2002Turebergs FK2.86
21Nora Billgert2002Täby IS2,83
22Emma Lilje2002IF Skade2.72
23Sigrid Ekman2002Turebergs FK2.612.59
24Klara Ranhagen2002Vallentuna FK2.612.57
25Therese Nilsson2002Åkersberga SK2.602.56
26Linnea Cedergren2002Västerås FK2.602.54
27Julia Öhman2002Vallentuna FK1.71

F 10 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Elsa Lindberg 2.93 2.99 2.86
Nora Lundmark 2.86 2.52 2.54
Sigrid Ekman 2.59 2.48 2.61
Hanna Gunnarsson 3.01 2.86 2.82
Amanda Holmström 2.89 2.61 2.65
Asta Kolsmyr 2.69 2.87 2.62
Liv Andersson 3.07 2.89 3.03
Elvira Omberg 3.49 3.39 3.56 3.64 3.64 3.43
Caroline Cedergren 3.08 2.87 2.98
Klara Ranhagen 2.57 2.61 2.51
Julia Öhman "x" 1.63 1.71
Alva Loving 2.96 3.00 3.11
Rebecka Sjöberg 3.47 3.37 3.35
Caroline Sjögrund 2.85 2.94 "x"
Therese Nilsson 2.36 2.56 2.60
Agnes Hjelte 3.50 3.44 3.59 3.35 3.65 3.66
Hanna Zakrisson 3.30 3.30 3.48 3.49 3.34 "x"
Cecilia Fälldin 3.31 3.16 3.16
Linda Norman 2.94 3.02 2.91
Nora Bertheau 3.03 3.28 3.48 "x" 3.49 3.62
Nora Billgert 2,83 "x" 2.61
Linnea Åström 3.31 2.99 3.30
Ella Gunnarsson 3.21 3.18 3.24
Linnea Cedergren 2.60 2.54 2.42
Tilda Eriksson 3.53 3.48 3.46 3.41 3.50 3.54
Fia Karlsson 2.89 3.13 3.12
Emma Lilje 2.64 2.72 2.64

F 10 Längd Pool - Sammanställning
       
1Ella Enander2002Täby IS3.68
2Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF3.66
3Elvira Omberg2002Bålsta IK3.64
4Nora Bertheau2002Täby IS3.623.49
5Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF3.623.47
6Cassandra Svens2002Täby IS3.58
7Tilda Eriksson2002Västerås FK3.54
8Hanna Zakrisson2002Finspångs AIK3.493.34
9Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK3.47
10Linnea Åström2002Västerås FK3.313.30
11Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI3.313.16
12Frida Thornander2002Upsala IF3.29
13Wilma Thorberg2002Kungsängens SK3.25
14Ella Gunnarsson2002Västerås FK3.243.21
15Alice Berg2002Turebergs FK3.243.07
16Olivia Roberts2002Västerås FK3.243.00
17Tyra Johansson2002Bålsta IK3.22
18Maja Åkerblom2002Västerås FK3.20
19Elin Ekstrand2002Rånäs 4H3.16
20Fia Karlsson2002Rånäs 4H3.13
21Carolina Larsson2002Danderyds SK3.113.01
22Alva Loving2002Vallentuna FK3.113.00
23Caroline Cedergren2002Kungsängens SK3.08
24Liv Andersson2002Rånäs 4H3.07
25Linda Norman2002Täby IS3.02
26Hanna Gunnarsson2002Västerås FK3.012.86
27Elsa Lindberg2002Turebergs FK2.99
28Tilde Ehrengren2002Västerås FK2.96
29Caroline Sjögrund2002Åkersberga SK2.94
30Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK2.93
31Julia Cedergren2002Västerås FK2.892.88
32Amanda Holmström2002Bålsta IK2.892.65
33Asta Kolsmyr2002Upsala IF2.872.69
34Astrid Nurmi2002Turebergs FK2.872.62
35Nora Lundmark2002Turebergs FK2.86
36Nora Billgert2002Täby IS2,83
37Johanna Auvinen2002IK Westmannia2.82
38Ellen Loving2002Vallentuna FK2.76
39Lina Isaksson2002Turebergs FK2.73
40Emma Lilje2002IF Skade2.72
41Siri Bredberg2002Vallentuna FK2.65
42Ella Naess2002IK Stål2.632.63
43Sanna Manske2002Västerås FK2.632.45
44Sigrid Ekman2002Turebergs FK2.612.59
45Klara Ranhagen2002Vallentuna FK2.612.57
46Therese Nilsson2002Åkersberga SK2.602.56
47Linnea Cedergren2002Västerås FK2.602.54
48Filippa Granåsen2002Täby IS2.54
49Emilia Hellström2002Rånäs 4H2,46
50Frida Nyrén2002Vallentuna FK2.37
51Jessica von Matérn2002Täby IS2.15
52Julia Öhman2002Vallentuna FK1.71

F 10 Kula Final14/1  14:15
       
1Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK6,86
2Alva Florén2002Leksands FIK6,06
3Amanda Holmström2002Bålsta IK5,84
4Ella Enander2002Täby IS5,73
5Tilda Eriksson2002Västerås FK5,66
6Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF5,56
7Frida Thornander2002Upsala IF5,49
8Elvira Omberg2002Bålsta IK5,35
9Cassandra Svens2002Täby IS5,16
10Nora Lundmark2002Turebergs FK5,10
11Tyra Landin2002Västerås FK5,09
12Nora Bertheau2002Täby IS5,024,94
13Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF5,024,77
14Johanna Auvinen2002IK Westmannia5,00
15Elin Ekstrand2002Rånäs 4H4,99
16Alice Berg2002Turebergs FK4,82
17Oliva Wildsjö2002Vallentuna FK4,76
18Therese Nilsson2002Åkersberga SK4,75
19Emma Lilje2002IF Skade4,74
20Hanna Gunnarsson2002Västerås FK4,684,63
21Julia Pettersson2002Gillberga-Lista IF4,684,41
22Siri Bredberg2002Vallentuna FK4,58
23Maja Åkerblom2002Västerås FK4,50
24Linda Norman2002Täby IS4,48
25Jonna Dahlblom2002Västerås FK4,42
26Elsa Lindberg2002Turebergs FK4,283,89
27Fia Karlsson2002Rånäs 4H4,28
28Julia Cedergren2002Västerås FK4,21
29Ella Gunnarsson2002Västerås FK4,05
30Emilia Hellström2002Rånäs 4H4,01
31Tilde Ehrengren2002Västerås FK3,90
32Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI3,85
33Sanna Manske2002Västerås FK3,78
34Olivia Roberts2002Västerås FK3,65
35Klara Ranhagen2002Vallentuna FK3,56
36Filippa Granåsen2002Täby IS3,50
37Linnea Cedergren2002Västerås FK3,32
38Jessica von Matérn2002Täby IS3,24
39Julia Öhman2002Vallentuna FK3,08
40Frida Nyrén2002Vallentuna FK2,98

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alice Berg 4,59 x 4,82
Elsa Lindberg 3,89 4,28 3,50
Nora Lundmark 4,83 4,79 5,10
Hanna Gunnarsson 4,63 4,68 4,13
Amanda Holmström 5,46 4,89 5,31 5,84 5,63 5,00
Frida Thornander 4,50 5,25 4,71 5,49 5,37 x
Sofia Bertilsson 4,86 4,91 5,34 5,35 4,12 5,56
Elin Ekstrand 4,99 4,90 4,99
Elvira Omberg 4,28 4,94 5,25 5,09 4,86 5,35
Klara Ranhagen 3,56 3,52 3,39
Frida Nyrén x 2,30 2,98
Julia Öhman 2,86 2,97 3,08
Oliva Wildsjö x 4,55 4,76
Siri Bredberg x 4,56 4,58
Rebecka Sjöberg 6,32 5,88 5,65 5,86 6,24 6,86
Therese Nilsson x 3,23 4,75
Julia Pettersson 3,69 4,41 4,68
Agnes Hjelte 4,60 5,02 4,77
Alva Florén 5,35 5,94 3,97 x 6,06 5,77
Cecilia Fälldin 3,82 3,85 3,79
Ella Enander 5,19 5,73 5,59 5,53 x 5,47
Jessica von Matérn x 3,24 x
Linda Norman 4,10 4,48 3,61
Cassandra Svens 4,99 4,83 5,16 x
Nora Bertheau 5,02 4,60 4,94
Johanna Auvinen 4,22 5,00 x
Maja Åkerblom 4,50 3,93 3,73
Ella Gunnarsson 3,73 3,67 4,05
Jonna Dahlblom 4,18 4,42 4,19
Julia Cedergren 3,49 4,21 3,90
Linnea Cedergren 3,14 3,29 3,32
Olivia Roberts 3,10 3,37 3,65
Tilda Eriksson 5,21 4,98 5,18 5,54 5,66 x
Tilde Ehrengren 3,90 3,72 3,46
Tyra Landin 5,09 4,41 4,92
Emilia Hellström x 3,19 4,01
Filippa Granåsen 3,41 3,28 3,50
Fia Karlsson x 4,28 x
Sanna Manske 3,78 3,24 3,24
Emma Lilje 4,52 4,74 4,59

F 9 60 m Försök14/1  11:10

Heat 1
       
1Daniella Iglesias2003Västerås FK10,19q
2Filippa Nordh2003Åkersberga SK10,23q
3Amelie Russberg2003Västerås FK10,78q
4Alma Norén2003Västerås FK11,64
5Hedda Petersson2003Vallentuna FK11,65
6Tuva Jons?us2003Vallentuna FK11,74
7Emma Kårefjärd2003Råby Rekarne FIF11,77
8Elna Lundholm2003Ludvika FFI11,93

Heat 2
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott10,00q
2Elsa Jansson2003Upsala IF10,23q
3Elsa Björkman2003Västerås FK10,37q
4Johanna Eirefors2003Västerås FK11,00q
5Olivia Borg2003Bålsta IK11,20q
6Ida Flack2003Åkersberga SK11,29q
7Mathilda Forsbeck2003Vallentuna FK11,73
8Emelie Gerdin2003Vallentuna FK12,04

Heat 3
       
1Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF10,27q
2Anna Krysén2003Ludvika FFI10,47q
3Beatrice Östlund2003Vallentuna FK10,79q
4Therese Aldén2003Västerås FK10,82q
5Lima Rygaard2003Rånäs 4H11,20q
6Tilde Lundholm2003Västerås FK11,37
7Alina Carlsson2003Västerås FK11,76
8Alva Eriksson2003Vallentuna FK11,79

Heat 4
       
1Celine Jallow2003IK Stål10,35q
2Smila Malm2003Täby IS10,88q
3Alva Söderlind2003Vallentuna FK11,39
4Emma Josefsson2003Åkersberga SK11,50
5Frida Christoffersson2003Västerås FK11,68
6Elsa Grönberg2003Västerås FK11,91
7Alva Ranhagen2003Vallentuna FK12,17
8Louise Jacobson2003Tyresö FK12,40

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott10,00q
2Daniella Iglesias2003Västerås FK10,19q
3Filippa Nordh2003Åkersberga SK10,23q
4Elsa Jansson2003Upsala IF10,23q
5Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF10,27q
6Celine Jallow2003IK Stål10,35q
7Elsa Björkman2003Västerås FK10,37q
8Anna Krysén2003Ludvika FFI10,47q
9Amelie Russberg2003Västerås FK10,78q
10Beatrice Östlund2003Vallentuna FK10,79q
11Therese Aldén2003Västerås FK10,82q
12Smila Malm2003Täby IS10,88q
13Johanna Eirefors2003Västerås FK11,00q
14Olivia Borg2003Bålsta IK11,20q
15Lima Rygaard2003Rånäs 4H11,20q
16Ida Flack2003Åkersberga SK11,29q
17Tilde Lundholm2003Västerås FK11,37
18Alva Söderlind2003Vallentuna FK11,39
19Emma Josefsson2003Åkersberga SK11,50
20Alma Norén2003Västerås FK11,64
21Hedda Petersson2003Vallentuna FK11,65
22Frida Christoffersson2003Västerås FK11,68
23Mathilda Forsbeck2003Vallentuna FK11,73
24Tuva Jons?us2003Vallentuna FK11,74
25Alina Carlsson2003Västerås FK11,76
26Emma Kårefjärd2003Råby Rekarne FIF11,77
27Alva Eriksson2003Vallentuna FK11,79
28Elsa Grönberg2003Västerås FK11,91
29Elna Lundholm2003Ludvika FFI11,93
30Emelie Gerdin2003Vallentuna FK12,04
31Alva Ranhagen2003Vallentuna FK12,17
32Louise Jacobson2003Tyresö FK12,40

F 9 60 m Final14/1  15:25

Heat 1
       
1Beatrice Östlund2003Vallentuna FK10,70
2Amelie Russberg2003Västerås FK10,82
3Therese Aldén2003Västerås FK11,01
4Smila Malm2003Täby IS11,08
5Ida Flack2003Åkersberga SK11,19
6Lima Rygaard2003Rånäs 4H11,24
7Johanna Eirefors2003Västerås FK11,42
8Olivia Borg2003Bålsta IK11,45

Heat 2
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott9,85
2Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF10,08
3Daniella Iglesias2003Västerås FK10,17
4Filippa Nordh2003Åkersberga SK10,224
5Elsa Jansson2003Upsala IF10,225
6Celine Jallow2003IK Stål10,35
7Anna Krysén2003Ludvika FFI11,41
 Elsa Björkman2003Västerås FKEj start

F 9 600 m Final14/1  18:30
       
1Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF2,20,84
2Anna Krysén2003Ludvika FFI2,22,25
3Elsa Jansson2003Upsala IF2,25,20
4Filippa Nordh2003Åkersberga SK2,25,81
5Beatrice Östlund2003Vallentuna FK2,26,62
6Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott2,36,00
7Alina Carlsson2003Västerås FK2,36,07
8Tuva Jons?us2003Vallentuna FK2,48,98
9Louise Jacobson2003Tyresö FK2,49,16
 Elsa Grönberg2003Västerås FKEj start

F 9 Höjd Final14/1  15:50
       
1Alva Eriksson2003Vallentuna FK0,99
2Amelie Russberg2003Västerås FK0,99
3Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF0,96
4Beatrice Östlund2003Vallentuna FK0,96
5Filippa Nordh2003Åkersberga SK0,96
6Olivia Borg2003Bålsta IK0,96
7Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott0,91
8Hedda Petersson2003Vallentuna FK0,91
9Tilde Lundholm2003Västerås FK0,91
10Emma Josefsson2003Åkersberga SK0,91
11Alva Söderlind2003Vallentuna FK0,86
12Alma Norén2003Västerås FK0,86
13Mathilda Forsbeck2003Vallentuna FK0,86
14Anna Krysén2003Ludvika FFI0,86
15Smila Malm2003Täby IS0,81
16Johanna Eirefors2003Västerås FK0,81
17Alina Carlsson2003Västerås FK0,81
18Emelie Gerdin2003Vallentuna FK0,81
19Jacqueline Sköldelöv2004Vallentuna FK0,76
19Elina Hellgren2004Vallentuna FK0,76
19Alva Ranhagen2003Vallentuna FK0,76
21Elsa Grönberg2003Västerås FK0,76
22Maya Thompson2004Vallentuna FK0,76

F 9 Längd Final14/1  13:35
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott3,58
2Elsa Jansson2003Upsala IF3,48
3Daniella Iglesias2003Västerås FK3,44
4Elsa Björkman2003Västerås FK3,32
5Beatrice Östlund2003Vallentuna FK3,14
6Therese Aldén2003Västerås FK3,06
7Johanna Eirefors2003Västerås FK3,04
8Amelie Russberg2003Västerås FK3,00
9Elsa Grönberg2003Västerås FK2,75
10Alma Norén2003Västerås FK2,742,71
11Celine Jallow2003IK Stål2,742,59
12Olivia Borg2003Bålsta IK2,73
13Anna Krysén2003Ludvika FFI2,69
14Filippa Nordh2003Åkersberga SK2,62
15Hedda Petersson2003Vallentuna FK2,57
16Alina Carlsson2003Västerås FK2,55
17Smila Malm2003Täby IS2,542,39
18Ida Flack2003Åkersberga SK2,542,37
19Mathilda Forsbeck2003Vallentuna FK2,502,44
20Tilde Lundholm2003Västerås FK2,502,23
21Emma Josefsson2003Åkersberga SK2,49
22Alva Eriksson2003Vallentuna FK2,482,46
23Emma Kårefjärd2003Råby Rekarne FIF2,482,44
24Tuva Jons?us2003Vallentuna FK2,44
25Alva Söderlind2003Vallentuna FK2,43
26Emelie Gerdin2003Vallentuna FK2,30
27Elna Lundholm2003Ludvika FFI2,242,19
28Alva Ranhagen2003Vallentuna FK2,242,08
29Lima Rygaard2003Rånäs 4H2,00
30Louise Jacobson2003Tyresö FK1,81
 Anna Kaup2003Eskilstuna Friidrott-

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Louise Jacobson 1,81 1,79 1,80
Lima Rygaard x 2,00 1,86
Emma Kårefjärd 2,48 2,44 2,28
Celine Jallow 2,55 2,59 2,74
Mathilda Forsbeck 2,50 2,44 2,10
Tuva Jons?us 2,29 2,44 2,38
Alva Eriksson 2,48 2,34 2,46
Emelie Gerdin 2,26 2,01 2,30
Hedda Petersson 2,35 2,29 2,57
Beatrice Östlund 2,96 2,99 x 2,94 3,07 3,14
Alva Ranhagen 2,24 2,04 2,08
Alva Söderlind 2,14 2,23 2,43
Emma Josefsson 2,14 2,26 2,49
Filippa Nordh 2,53 2,44 2,62
Ida Flack 2,29 2,54 2,37
Olivia Borg 2,73 x x
Felicia Karlsson 3,08 2,96 3,58 3,42 3,44 3,43
Anna Kaup - - -
Elna Lundholm 2,24 x 2,19
Anna Krysén 2,69 2,51 2,50
Smila Malm 2,39 2,29 2,54
Johanna Eirefors 2,76 2,69 x 2,84 3,04 2,88
Alma Norén 2,29 2,71 2,74
Elsa Björkman 3,16 3,20 3,31 3,19 3,04 3,32
Tilde Lundholm 2,50 2,23 x
Daniella Iglesias 3,32 3,36 3,44 3,28 3,40 3,44
Amelie Russberg 3,00 2,76 2,96 2,84 2,80 2,66
Therese Aldén 2,69 2,82 2,23 2,78 2,79 3,06
Alina Carlsson 2,55 2,34 2,48
Elsa Grönberg 2,75 2,55 2,55
Elsa Jansson 3,33 3,39 3,30 3,48 3,44 3,34

F 8 60 m Försök14/1  10:14

Heat 1
       
1Signe Svensson2004Västerås FK10,89q
2Selma Roosgårgh2004Ludvika FFI11,37q
3Emelie Sellman2004Åkersberga SK11,66q
4Ebba Sjöström2005Vallentuna FK11,81
5Alvah Lind2005Hanvikens SK12,33
6Ellen Sjödén2004Västerås FK12,396
7Alva Leppänen2004Vallentuna FK12,397
8Karolina Hjelm2004Bålsta IK12,86

Heat 2
       
1Bianca Iglesias2004Västerås FK10,85q
2Enya Borgstedt2004Västerås FK11,17q
3Lovisa Anbakk2004Upsala IF11,30q
4Nea Broström2004Åkersberga SK11,41q
5Maya Thompson2004Vallentuna FK11,54q
6Felicia Öhrqvist2004Bålsta IK11,79
7Norah Lind2005Hanvikens SK12,07
8Jacqueline Sköldelöv2004Vallentuna FK12,81

Heat 3
       
1Nicolina Wiberg2004IK Stål11,09q
2Emmalisa Eriksson2004Västerås FK11,21q
3Matilda Thulin2004Rånäs 4H11,64q
4Emilia Altin2004Hanvikens SK11,68q
5Moa Häggmark2004Bålsta IK12,11
6Engla Klingenstierna2004Vallentuna FK12,43
7Tea Jons?us2005Vallentuna FK13,01

Heat 4
       
1Alice Wiberg2004Vallentuna FK10,43q
2Sofia Clifford2004Västerås FK11,69q
3Elina Hellgren2004Vallentuna FK11,88
4Agnes Hasselgren2004Åkersberga SK12,33
5Tuva Andersson2005Västerås FK12,49
6Saga Böthun2004Vallentuna FK12,93
 Lovisa Altin2004Hanvikens SKEj start

Heat 5
       
1Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK10,95q
2Meja Wolwan2005Upsala IF11,47q
3Julia Nyberg2004Hanvikens SK12,34
4Altea Mellberg2996Västerås FK12,55
5Linea Frejd2004Vallentuna FK12,81
6Daisy Thompson2005Vallentuna FK13,66
7Elicia Klingenstierna2006Vallentuna FK14,01
8Tilda Hasselberg2004Vallentuna FK14,09

F 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Alice Wiberg2004Vallentuna FK10,43q
2Bianca Iglesias2004Västerås FK10,85q
3Signe Svensson2004Västerås FK10,89q
4Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK10,95q
5Nicolina Wiberg2004IK Stål11,09q
6Enya Borgstedt2004Västerås FK11,17q
7Emmalisa Eriksson2004Västerås FK11,21q
8Lovisa Anbakk2004Upsala IF11,30q
9Selma Roosgårgh2004Ludvika FFI11,37q
10Nea Broström2004Åkersberga SK11,41q
11Meja Wolwan2005Upsala IF11,47q
12Maya Thompson2004Vallentuna FK11,54q
13Matilda Thulin2004Rånäs 4H11,64q
14Emelie Sellman2004Åkersberga SK11,66q
15Emilia Altin2004Hanvikens SK11,68q
16Sofia Clifford2004Västerås FK11,69q
17Felicia Öhrqvist2004Bålsta IK11,79
18Ebba Sjöström2005Vallentuna FK11,81
19Elina Hellgren2004Vallentuna FK11,88
20Norah Lind2005Hanvikens SK12,07
21Moa Häggmark2004Bålsta IK12,11
22Alvah Lind2005Hanvikens SK12,33
23Agnes Hasselgren2004Åkersberga SK12,33
24Julia Nyberg2004Hanvikens SK12,34
25Ellen Sjödén2004Västerås FK12,396
26Alva Leppänen2004Vallentuna FK12,397
27Engla Klingenstierna2004Vallentuna FK12,43
28Tuva Andersson2005Västerås FK12,49
29Altea Mellberg2996Västerås FK12,55
30Jacqueline Sköldelöv2004Vallentuna FK12,81
31Linea Frejd2004Vallentuna FK12,81
32Karolina Hjelm2004Bålsta IK12,86
33Saga Böthun2004Vallentuna FK12,93
34Tea Jons?us2005Vallentuna FK13,01
35Daisy Thompson2005Vallentuna FK13,66
36Elicia Klingenstierna2006Vallentuna FK14,01
37Tilda Hasselberg2004Vallentuna FK14,09
 Lovisa Altin2004Hanvikens SKEj start

F 8 60 m Final14/1  15:45

Heat 1
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF11,18
2Nea Broström2004Åkersberga SK11,24
3Emilia Altin2004Hanvikens SK11,46
4Sofia Clifford2004Västerås FK11,48
5Emelie Sellman2004Åkersberga SK11,51
6Maya Thompson2004Vallentuna FK11,59
7Matilda Thulin2004Rånäs 4H11,64
8Selma Roosgårgh2004Ludvika FFI11,67

Heat 2
       
1Alice Wiberg2004Vallentuna FK10,47
2Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK10,72
3Bianca Iglesias2004Västerås FK10,87
4Nicolina Wiberg2004IK Stål10,93
5Enya Borgstedt2004Västerås FK10,96
6Signe Svensson2004Västerås FK11,11
7Lovisa Anbakk2004Upsala IF11,47
8Emmalisa Eriksson2004Västerås FK11,48

F 8 400 m Final14/1  18:00

Heat 1
       
1Signe Svensson2004Västerås FK1,31,71
2Emmalisa Eriksson2004Västerås FK1,34,14
3Maya Thompson2004Vallentuna FK1,37,23
4Emilia Altin2004Hanvikens SK1,39,93
5Ebba Sjöström2005Vallentuna FK1,41,22
6Tuva Andersson2005Västerås FK1,49,96
 Lovisa Altin2004Hanvikens SKEj start
 Julia Nyberg2004Hanvikens SKBröt
 Daisy Thompson2005Vallentuna FKBröt

Heat 2
       
1Norah Lind2005Hanvikens SK1,40,08
2Matilda Thulin2004Rånäs 4H1,41,06
3Selma Roosgårgh2004Ludvika FFI1,41,87
4Tea Jons?us2005Vallentuna FK1,42,60
5Emelie Sellman2004Åkersberga SK1,43,77
6Elina Hellgren2004Vallentuna FK1,44,07
7Nea Broström2004Åkersberga SK1,45,08
8Karolina Hjelm2004Bålsta IK1,48,16
9Alvah Lind2005Hanvikens SK1,48,49

F 8 400 m Final - Sammanställning
       
1Signe Svensson2004Västerås FK1,31,71
2Emmalisa Eriksson2004Västerås FK1,34,14
3Maya Thompson2004Vallentuna FK1,37,23
4Emilia Altin2004Hanvikens SK1,39,93
5Norah Lind2005Hanvikens SK1,40,08
6Matilda Thulin2004Rånäs 4H1,41,06
7Ebba Sjöström2005Vallentuna FK1,41,22
8Selma Roosgårgh2004Ludvika FFI1,41,87
9Tea Jons?us2005Vallentuna FK1,42,60
10Emelie Sellman2004Åkersberga SK1,43,77
11Elina Hellgren2004Vallentuna FK1,44,07
12Nea Broström2004Åkersberga SK1,45,08
13Karolina Hjelm2004Bålsta IK1,48,16
14Alvah Lind2005Hanvikens SK1,48,49
15Tuva Andersson2005Västerås FK1,49,96
 Lovisa Altin2004Hanvikens SKEj start
 Julia Nyberg2004Hanvikens SKBröt
 Daisy Thompson2005Vallentuna FKBröt

F 8 Längd Pool14/1  12:25

Pool 1
       
1Alice Wiberg2004Vallentuna FK2.89
2Bianca Iglesias2004Västerås FK2.86
3Maya Thompson2004Vallentuna FK2.81
4Emelie Sellman2004Åkersberga SK2.80
5Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK2.66
6Lovisa Anbakk2004Upsala IF2.52
7Norah Lind2005Hanvikens SK2.48
8Matilda Thulin2004Rånäs 4H2.46
9Selma Roosgårgh2004Ludvika FFI2.432.37
10Emmalisa Eriksson2004Västerås FK2.40
11Moa Häggmark2004Bålsta IK2.38
12Engla Klingenstierna2004Vallentuna FK2.30
13Alvah Lind2005Hanvikens SK2.08
14Alva Leppänen2004Vallentuna FK1.95
15Tuva Andersson2005Västerås FK1.93
16Elicia Klingenstierna2006Vallentuna FK1.40

F 8 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alvah Lind 2.08 1.93 X
Norah Lind 2.48 2.15 2.29
Matilda Thulin 2.26 2.35 2.46
Lovisa Anbakk 2.52 X 2.48
Alva Leppänen 1.95 1.80 1.76
Maya Thompson 2.65 2.66 2.65 2.69 2.79 2.81
Engla Klingenstierna 2.26 2.03 2.30
Elicia Klingenstierna X X 1.40
Emelie Sellman 2.62 2.60 2.80 2.57 2.74 2.62
Moa Häggmark 2.38 2.36 2.30
Tekla Thorgerzon 2.66 2.58 2.56 2.58 2.59 2.60
Selma Roosgårgh 2.30 2.43 2.37
Emmalisa Eriksson 2.37 2.40 X
Tuva Andersson X 1.93 X
Bianca Iglesias 2.86 2.67 2.65 2.76 2.79 2.74
Alice Wiberg 2.68 2.77 2.89 2.85 2.80 2.64

Pool 2
       
1Enya Borgstedt2004Västerås FK2.94
2Signe Svensson2004Västerås FK2.83
3Sofia Clifford2004Västerås FK2.68
4Nea Broström2004Åkersberga SK2.64
5Ida Eklund2004IK Westmannia2.62
6Emilia Altin2004Hanvikens SK2.49
7Meja Wolwan2005Upsala IF2.44
8Elina Hellgren2004Vallentuna FK2.432.36
9Nicolina Wiberg2004IK Stål2.41
10Felicia Öhrqvist2004Bålsta IK2.36
11Julia Nyberg2004Hanvikens SK2.141,90
12Ebba Sjöström2005Vallentuna FK2.14
13Jacqueline Sköldelöv2004Vallentuna FK2.13
14Linea Frejd2004Vallentuna FK2.11
15Altea Mellberg2996Västerås FK2.09
16Agnes Hasselgren2004Åkersberga SK1.89
17Saga Böthun2004Vallentuna FK1.87
18Tilda Hasselberg2004Vallentuna FK1.41

F 8 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Ida Eklund 2.62 2.45 2.49
Emilia Altin 2.36 2.09 2.49
Julia Nyberg 2.04 1.90 2.14
Meja Wolwan 2.44 2.38 1.65
Nicolina Wiberg "x" 2.18 2.41
Saga Böthun "x" 1.87 "x"
Ebba Sjöström "x" 2.04 2.14
Jacqueline Sköldelöv 2.06 2.13 2.08
Linea Frejd 2.11 1.96 1.98
Elina Hellgren 2.36 2.27 2.43
Agnes Hasselgren "x" 1.89 1.84
Nea Broström 2.64 2.06 2.59
Felicia Öhrqvist 2.36 2.33 2.33
Tilda Hasselberg "x" "x" 1.41
Enya Borgstedt 2.94 2.88 2.60 "x" 2.60 2.91
Signe Svensson 2.83 2.70 2.59 2.66 2.20 2.50
Sofia Clifford 2.49 2.39 2.67 2.58 2.64 2.68
Altea Mellberg 2.09 2.00 2.03

F 8 Längd Pool - Sammanställning
       
1Enya Borgstedt2004Västerås FK2.94
2Alice Wiberg2004Vallentuna FK2.89
3Bianca Iglesias2004Västerås FK2.86
4Signe Svensson2004Västerås FK2.83
5Maya Thompson2004Vallentuna FK2.81
6Emelie Sellman2004Åkersberga SK2.80
7Sofia Clifford2004Västerås FK2.68
8Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK2.66
9Nea Broström2004Åkersberga SK2.64
10Ida Eklund2004IK Westmannia2.62
11Lovisa Anbakk2004Upsala IF2.52
12Emilia Altin2004Hanvikens SK2.49
13Norah Lind2005Hanvikens SK2.48
14Matilda Thulin2004Rånäs 4H2.46
15Meja Wolwan2005Upsala IF2.44
16Selma Roosgårgh2004Ludvika FFI2.432.37
17Elina Hellgren2004Vallentuna FK2.432.36
18Nicolina Wiberg2004IK Stål2.41
19Emmalisa Eriksson2004Västerås FK2.40
20Moa Häggmark2004Bålsta IK2.38
21Felicia Öhrqvist2004Bålsta IK2.36
22Engla Klingenstierna2004Vallentuna FK2.30
23Julia Nyberg2004Hanvikens SK2.141,90
24Ebba Sjöström2005Vallentuna FK2.14
25Jacqueline Sköldelöv2004Vallentuna FK2.13
26Linea Frejd2004Vallentuna FK2.11
27Altea Mellberg2996Västerås FK2.09
28Alvah Lind2005Hanvikens SK2.08
29Alva Leppänen2004Vallentuna FK1.95
30Tuva Andersson2005Västerås FK1.93
31Agnes Hasselgren2004Åkersberga SK1.89
32Saga Böthun2004Vallentuna FK1.87
33Tilda Hasselberg2004Vallentuna FK1.41
34Elicia Klingenstierna2006Vallentuna FK1.40

PF 15 4x200m Final 
       
1IFK Lidingö Lag 21998IFK Lidingö1,49,32
   Amanda Bjersér1998
   Tobias Månsson1998
   Sara Hermansson1998
   Erik Lindfors1998
2Västerås FK1997Västerås FK1,51,21
   Emma Forsén1997
   Oscar Hjerm1997
   Mikaela Waernulf1997
   Joakim Karlsson1997
3IFK Lidingö Lag 11997IFK Lidingö1,51,77
   Ellen Oweling1997
   Hjalmar Åhman1997
   Therese Hermelin1998
   Albin Boestad1997
 IFK Tumba Lag 11997IFK Tumba1,48,79UT
   Mathilda Eriksson1998
   Lovisa Östervall1997
   Johanna Dyremark1997
   Sandra Östby1997

PF 13 4x200m Final 

Heat 1
       
 Rånäs 4H1999Rånäs 4H2,24,77
   Klara Karlsson2000
   Nicklas Sjöblom2001
   Fia Karlsson2002
   Sebastian Thulin2001
 Täby lag 32000Täby IS2,14,01
   Mathilda Pousette2000
   Lukas Svens2000
   Cornelia Alm2000
   Carl Levinsson2000
 Västerås FK Lag 22000Västerås FK2,12,32
   Emelie Åbrink1999
   Alma Björkman2000
   Hilda Lindberg2001
   Linnea Wiklund2000
 Tureberg lag 31999Turebergs FK2,10,31
   Leah McCarthy1999
   Samuel Sundell2000
   Evelina Jonsson1999
   Lukas Jarefjord2000

Heat 2
       
 Eskilstuna Friidrott1999Eskilstuna Friidrott2,09,58
   Thilda Lundström1999
   Samuel Karlsson2000
   Sanna Karvele2001
   Noa Fridell1999
 Täby IS lag 21999Täby IS2,08,68
   Tilde All1999
   Ludvig All2002
   Anna Ardbo2000
   Oskar Edlund2002
 Tureberg lag 21999Turebergs FK2,06,28
   Linn Kalderén1999
   Filip Nyström2000
   Betty Lundmark1999
   Wilhelm Ekman1999
 Täby IS lag 11999Täby IS2,02,12
   Hanna Bielke1999
   Axel Kellin1999
   Josefin Lundvall1999
   Lovisa Glavare-Karlsson1999

Heat 3
       
 Tyresö FK1999Tyresö FK2,10,42
   Elis Sandberg1999
   Josefin Ekvall1999
   Linn Ringquist1999
   Henry Jacobsson1999
 Nyköpings BIS2000Nyköpings BIS2,06,56
   Sarah Karlsson2001
   Tim Magnusson2000
   Ebba Johansson2000
   Gustav Magnusson2000
 Västerås FK1999Västerås FK2,00,26
   Malin Eirefors2000
   Jonathan Toftebrandt2000
   Ella Moberg1999
   Adam Gyllsten1999
 Tureberg lag 11999Turebergs FK1,59,86
   Ebba Gällhagen1999
   Lukas Björninger2000
   Linda Nyblom2000
   Hugo Jacobsson1999


© Arena 2.0, RunPro Systems