Resultat Westinghouse Inlagda Gurkspel

Arrangör: Västerås FK
Datum: 28-29 jan 2017
Plats: Westinghouse Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2017-01-29 16:50:24


MS 60 m Final29/1  12:30
       
1Ali Shakouf1996Ärla IF7,621:a
2Jonathan Kjellén2000Västerås FK7,622:a
3Mike MalmerRBU RaceRunning Västerås8,82
4Erik Hörberg1998RBU RaceRunning Västerås9,77
5Albin Janderberg1999RBU RaceRunning Västerås10,58
 Daniel Karlsson Lönnö1994Mälarö SOKEj start

MS 200 m Final29/1  14:45

Heat 1
       
1Mohammed Ali1997Eskilstuna FI24,81
2Per Sandell1976Turebergs FK25,28

Heat 2
       
1Ali Shakouf1996Ärla IF24,26
2Jonathan Kjellén2000Västerås FK24,88
3Olle Ohrmér1999Nyköpings BIS Friidrott25,00

MS 200 m Final - Sammanställning
       
1Ali Shakouf1996Ärla IF24,26
2Mohammed Ali1997Eskilstuna FI24,81
3Jonathan Kjellén2000Västerås FK24,88
4Olle Ohrmér1999Nyköpings BIS Friidrott25,00
5Per Sandell1976Turebergs FK25,28

MS 400 m Final29/1  16:20
       
1Mohammed Ali1997Eskilstuna FI55,28
2Per Sandell1976Turebergs FK55,98
3Alfred Sandell1993Thoren Track and Field57,59

MS Höjd Deltagare29/1  10:00
       
1Samuel Lejnefors1999Mälarö SOK1,71

MS Längd Deltagare29/1  11:35
       
1Emil Bergqvist1991KFUM Örebro7.08
2Rickard Willman1994Västerås FK6.89
3Oskar Erixon1999IK Westmannia6.65
4Jesper Frykholm1996Glanshammar IF6.53
5Johan Nordtsröm1999Falu IK6.18
6Noa Fridell1999Eskilstuna FI6.00
7Samuel Lejnefors1999Mälarö SOK5.25
 Daniel Karlsson Lönnö1994Mälarö SOK
 Henning André1997Nyköpings BIS Friidrott
 Johan Taléus1994Eskilstuna FI
 Patrik Hjort1993Västerås FK

MS Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Daniel Karlsson Lönnö
Henning André
Jesper Frykholm x x 6.53 x 6.37 x
Johan Nordtsröm 5.75 5.73 x 5.58 6.03 6.18
Johan Taléus
Noa Fridell 5.57 5.49 5.80 5.81 5.91 6.00
Oskar Erixon 6.51 x x 6.35 6.64 6.65
Patrik Hjort
Rickard Willman 6.89
Samuel Lejnefors 5.25 5.18
Emil Bergqvist 6.65 7.08 5.35 x

MS Tresteg Deltagare29/1  14:10
       
1Simon Karlén1994IF Göta Karlstad14,98
2Elias Högström1997Sundsvalls Friidrott13,13

MS Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Elias Högström 12,88 12,98 x 13,13 13.09 13,03
Simon Karlén 14,67 14,98 x x x 14,97

MS Kula Deltagare29/1  15:05
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros15,43
2Ali Al-Saadi1995Eskilstuna FI14,67
3Håkan Setthammar1972Västerås FK12,66
4Daniel Karlsson Lönnö1994Mälarö SOK8,73

MS Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Ali Al-Saadi 13,19 13,72 14,27 13,56 14,67 x
Andreas Eriksson 14,86 14,50 15,43 15,15 x 14,80
Daniel Karlsson Lönnö 8,53 8,72 x 8,51 x 8,73
Håkan Setthammar x 12,19 12,11 x 12,66 x

MS Vikt Deltagare29/1  11:25
       
1Hans Eriksson1986Västerås FK17,22
2Johannes Nilsson1998Västerås FK13,87
 Håkan Setthammar1972Västerås FK-
 Patrik Lindstedt1999Hässelby SK-

MS Vikt Deltagare  1 2 3 4 5 6
Håkan Setthammar - - - - - -
Johannes Nilsson x 13,75 13,74 x 13,87 13,52
Patrik Lindstedt - - - - - -
Hans Eriksson 16,74 17,22 17,09 x x 16,61

P 19 1 500 m Final29/1  13:15
       
1Berhe Kidane1999Eskilstuna FI4,14,33
2Tewelde Haile1995Eskilstuna FI4,15,55UT
3Elias Rapp1999Västerås FK4,21,52
4Magnus Wallenius1973Västerås FK4,38,93UT

P 19 Kula Deltagare29/1  15:05
       
1Johan Nordström1999Falu IK10,55
2Samuel Lejnefors1999Mälarö SOK9,79
 Patrik Lindstedt1999Hässelby SK-

P 19 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Johan Nordström 10,27 10,07 10,55 10,12 x x
Patrik Lindstedt - - - - - -
Samuel Lejnefors x 9,79 x 9,31 x 9,72

P 17 60 m Final29/1  10:05
       
1Philip Stömne2000Valbo Aif7,591:a
2Jonathan Kjellén2000Västerås FK7,592:a
3Axel Sandberg2000KFUM Örebro7,92
4Jack Tranderyd2000KFUM Örebro8,07
5Viktor Karlsson2000Wedevågs IF8,11

P 17 400 m Final29/1  15:55
       
1Philip Stömne2000Valbo Aif53,18
2Mose Hussein2000Eskilstuna FI53,38
3Axel Sandberg2000KFUM Örebro55,66
4Jack Tranderyd2000KFUM Örebro56,05

P 17 Höjd Deltagare29/1  10:00
       
1Albin Liedholm2000Nyköpings BIS Friidrott1,61

P 17 Stav Deltagare29/1  12:45
       
1Benjamin Tinglöf2001Ärla IF4,03

P 17 Längd Deltagare29/1  11:00
       
1Philip Stömne2000Valbo Aif5,97
2Daniel Zubicky2000KFUM Örebro5,08

P 17 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Daniel Zubicky x 5,08 x 4,82 - x
Philip Stömne 5,84 - 5,97 - 5,97

P 17 Tresteg Deltagare29/1  14:10
       
1Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro11,00
2Viktor Karlsson2000Wedevågs IF10,61
3Oscar Persson2001Frövi IK10,29

P 17 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Oscar Persson 10,29 x x - - -
Philip Wilhelmsson 11,00 10,90 10,69 10,17 - x
Viktor Karlsson 10,61 9,53 10,52 x - -

P 17 Kula Deltagare29/1  14:35
       
1Philip Stömne2000Valbo Aif11,54
2Albin Liedholm2000Nyköpings BIS Friidrott11,12
3Viktor Karlsson2000Wedevågs IF9,76

P 17 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Albin Liedholm 9,49 10,12 10,13 10,16 11,12 10,50
Philip Stömne 11,03 10,87 - 10,50 x 11,54
Viktor Karlsson 7,96 x x 9,76 x 9,10

P 16 60 m Final29/1  12:25
       
1Gabriel Gunnarsson2001IF Göta Karlstad7,40
2Karl Hällgren2001KFUM Örebro7,73
3Viktor Laurent2001Västerås FK7,78
4Sebastian Thorildsson2001Västerås FK8,40
5Oscar Persson2001Frövi IK8,59

P 16 400 m Final29/1  15:50
       
1Benjamin Tinglöf2001Ärla IF54,42
2Gustaf Otterhed2001Thoren Track and Field55,36
3Tim Slutbäck2001Åkersberga SK61,23
 Viktor Laurent2001Västerås FKEj start

P 16 1 500 m Final29/1  13:15
       
1Hassan Abdiqadir2001Västerås FK4,22,11

P 16 Höjd Deltagare29/1  10:00
       
1Marcus Führ2001KFUM Örebro1,71
2Axel Fröberg2001Västerås FK1,56
 Sebastian Thorildsson2001Västerås FKigr

P 16 Längd Deltagare29/1  11:00
       
1Gabriel Gunnarsson2001IF Göta Karlstad5,35
2Alexander Hult2001IK Westmannia5,08
3Oscar Persson2001Frövi IK4,79

P 16 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Gabriel Gunnarsson 5,16 5,13 5,23 4,93 5,18 5,35
Oscar Persson 4,72 4,70 4,74 4,79 3,16 x
Alexander Hult 4,64 5,08 4,75 x x x

P 15 60 m Final29/1  10:35
       
1Zion Eriksson2002Täby IS7,50
2Tim Singmandeewised2002Västerås FK7,59
3Robin Isaksson2002IFK Lidingö Friidrott7,86
4Mattias Waernulf2002Västerås FK8,11
5Elias Åström2002KFUM Örebro8,67

P 15 200 m Final29/1  15:15
       
1Robin Isaksson2002IFK Lidingö Friidrott24,33
2Tim Singmandeewised2002Västerås FK24,94
3Dennis Holmstetdt2002IK Westmannia25,07
4Mattias Waernulf2002Västerås FK26,18

P 15 1 000 m Final29/1  13:45
       
1August Kallin2002Västerås FK2,58,66

P 15 Höjd Deltagare29/1  10:50
       
1Elias Åström2002KFUM Örebro1,56
2Tim Singmandeewised2002Västerås FK1,56
 Zion Eriksson2002Täby IS 

P 15 Tresteg Deltagare29/1  10:00
       
1Elias Åström2002KFUM Örebro10.51
 David Mörck2002Västerås FK 
 Pontus Gustavsson2002Västerås FK 
 Robin Isaksson2002IFK Lidingö Friidrott 

P 15 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Elias Åström 9.99 10.51 9.98 10.14 9.99 10.26

P 15 Kula Deltagare29/1  12:05
       
1Robin Isaksson2002IFK Lidingö Friidrott12,99
2Pontus Gustavsson2002Västerås FK12,03
3Viktor Sahlin2002SLK Oxelösund10.68
4David Mörck2002Västerås FK10,39
5Alfons Haals2002Västerås FK9,91

P 15 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alfons Haals 9,91 x 9,39 9,25 x 9,82
David Mörck x 10,30 9,96 10,23 10,39 x
Pontus Gustavsson 11,42 12,03 10,89 11,08 11,33 x
Robin Isaksson 10,95 12,71 x 12,43 12,70 12,99
Viktor Sahlin 10,55 x 10,50 x 10.68 10,47

P 15 Vikt Deltagare29/1  09:00
       
1Robin Isaksson2002IFK Lidingö Friidrott16,46
2Viktor Sahlin2002SLK Oxelösund15,44
3Alfons Haals2002Västerås FK13,82

P 15 Vikt Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alfons Haals x 13,22 13,43 x 13,80 13,82
Robin Isaksson 15,91 16,46 15,32 14,87 15,73 x
Viktor Sahlin 15,44 14,87 x x x 14,40

P 14 60 m Final29/1  10:15
       
1Oliver Ellström2003IF Göta Karlstad7,91
2Victor Hedman2003Högbo GIF8,12
3David Sjöblom2003Västerås FK9,08
4Erik Granstedt2003Västerås FK9,22
5Gustav Wiberg2003Råby-Rekarne FIF9,97

P 14 200 m Final29/1  15:30
       
1Oliver Ellström2003IF Göta Karlstad25,54
2Lucas Ulegård2003Västerås FK27,75
3Sacharias Lindelöf2003Västerås FK34,34

P 14 1 000 m Final29/1  13:45
       
1Albin Wallenius2003Västerås FK2,56,85
2Victor Hedman2003Högbo GIF3,11,70
3Sacharias Lindelöf2003Västerås FK3,35,47

P 14 Höjd Deltagare29/1  10:45
       
1Gabriel Calota2003Västerås FK1,31

P 14 Stav Deltagare29/1  12:45
       
1Oscar Setthammar2006Västerås FK2,03
2Hugo Sturebrand2004Västerås FK1,83
 Joel Bergquist2003Stocksäters IF

P 14 Längd Deltagare29/1  14:00
       
1Oliver Ellström2003IF Göta Karlstad5,46
2Victor Hedman2003Högbo GIF4,59
3Gabriel Calota2003Västerås FK3,92
4Erik Granstedt2003Västerås FK3,66

P 14 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Gabriel Calota 3,77 3,46 3,92 x x x
Oliver Ellström 5,06 x x 5,16 5,21 5,46
Victor Hedman x x x 4,42 x 4,59
Erik Granstedt 3,66 3,55 x x x 3,59

P 14 Tresteg Deltagare29/1  10:45
       
1Oliver Ellström2003IF Göta Karlstad10.40
2Hugo Sturebrand2004Västerås FK8.61
3Erik Lång2004Västerås FK7.78

P 14 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Erik Lång 7.71 x x 7.78 x x
Hugo Sturebrand x 8.32 8.61 8.29 8.28 x
Oliver Ellström x x x 9.93 9.79 10.40

P 14 Kula Deltagare29/1  16:00
       
1Leo Bystedt2003Västerås FK10,29
2Victor Hedman2003Högbo GIF9,31
3Erik Granstedt2003Västerås FK6,70
4Gabriel Calota2003Västerås FK6,13

P 14 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Gabriel Calota 5,40 5,94 6,13 5,89 5,27 5,68
Leo Bystedt 10,23 x x 9,27 10,29 x
Victor Hedman 8,74 9,31 9,31 8,79 9,00 9,09
Erik Granstedt 6,70 6,00 6,41 6,04 6,24 6,22

P 14 Vikt Deltagare29/1  09:00
       
1Leo Bystedt2003Västerås FK13,96
2Sander Bergqvist2003SK Bore8,97
3Gustav Wiberg2003Råby-Rekarne FIF6,50

P 14 Vikt Deltagare  1 2 3 4 5 6
Gustav Wiberg 5,88 X 6,00 6,50 6,43 6,26
Leo Bystedt 13,95 13,80 13,96 x x x
Sander Bergqvist 7,50 8,57 8,97 8,55 8,02 8,71

P 13 60 m Final28/1  12:20
       
1Lukas Söderlund2004Västerås FK8,19
2Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott8,87
3Melker Andersson2004Västerås FK9,09
4Anton Södergren2004Västerås FK9,64
5Vincent Siwek2004Nyköpings BIS Friidrott9,72
6Erik Lång2004Västerås FK9,78
7Markus Karlsson2004Wedevågs IF9,93

P 13 800 m Final28/1  16:45
       
1Ludvig Jaasund2004Västerås FK2,24,29
2Linus Jansson2004SLK Oxelösund2,24,71
3Erik Lång2004Västerås FK2,49,58

P 13 Höjd Deltagare28/1  13:50
       
1Ludvig Jaasund2004Västerås FK1,63
2Hugo Sturebrand2004Västerås FK1,42
3Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott1,39
4Anton Södergren2004Västerås FK1,36
4Vincent Siwek2004Nyköpings BIS Friidrott1,36
6Melker Andersson2004Västerås FK1,11
 Lukas Setthammar2004Västerås FK

P 13 Längd Deltagare28/1  10:00
       
1Ludvig Jaasund2004Västerås FK5,01
2Daniel Ström2004Kungsängen Friidrott4,66
3Vincent Siwek2004Nyköpings BIS Friidrott4,21
4Melker Andersson2004Västerås FK4,19
5Anton Södergren2004Västerås FK4,16
6Hugo Sturebrand2004Västerås FK4,15
7Markus Karlsson2004Wedevågs IF3,56

P 13 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anton Södergren 3.95 3,91 4,08 3,89 4,03 4,16
Daniel Ström 4,66 4,52 4,45 4,41 4,50 4,53
Hugo Sturebrand 4,15 4,07 3,96 3,86 4,12 x
Ludvig Jaasund 4,73 5,01 4,65 4,58 4,32 4,78
Markus Karlsson 3.33 3,46 3,55 3,56 x x
Melker Andersson 3.22 x 3,75 3,86 4,12 4,19
Vincent Siwek 4,21 4,06 x 2,80 3,95 x

P 13 Kula Deltagare28/1  11:25
       
1Ludvig Jaasund2004Västerås FK10,10
2Hugo Sturebrand2004Västerås FK7,09
3Anton Södergren2004Västerås FK6,62
4Markus Karlsson2004Wedevågs IF6,54
5Melker Andersson2004Västerås FK6,19
6Erik Lång2004Västerås FK5,66

P 13 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anton Södergren 5,89 5,79 5,69 5,65 5,99 6,62
Erik Lång 4,78 5,66 5,39 5,33 5,45 5,24
Hugo Sturebrand 6,82 6,21 6,67 6,06 6,07 7,09
Ludvig Jaasund 10,10 9,75 9,41 8,59 9,19 9,14
Markus Karlsson 6,41 5,49 6,54 5,52 5,65 5,33
Melker Andersson 6,14 5,98 6,07 5,31 6,19 6,16

P 12 60 m Försök28/1  11:55

Heat 1
       
1Mikola Ahlgrern2005Västerås FK9,48q
2Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott9,77q
3Viam Assadi2005Västerås FK9,89
4William Åström2005Västerås FK10,10
5Leon Hed2005Eskilstuna FI10,18
6Benjamin Cefo2005Västerås FK10,24
7Viggo Thorsén2005Västerås FK10,49

Heat 2
       
1Adrian Siwek2005Nyköpings BIS Friidrott8,94q
2Viktor Rahm2005Västerås FK9,07q
3William Klacksell2005Råby-Rekarne FIF9,10q
4Gabriel Dag2005Västerås FK9,11q
5Mattias Laurent2005Västerås FK9,61q
6Albin Kopparhed2005Kungsängen Friidrott9,84q

P 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Adrian Siwek2005Nyköpings BIS Friidrott8,94q
2Viktor Rahm2005Västerås FK9,07q
3William Klacksell2005Råby-Rekarne FIF9,10q
4Gabriel Dag2005Västerås FK9,11q
5Mikola Ahlgrern2005Västerås FK9,48q
6Mattias Laurent2005Västerås FK9,61q
7Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott9,77q
8Albin Kopparhed2005Kungsängen Friidrott9,84q
9Viam Assadi2005Västerås FK9,89
10William Åström2005Västerås FK10,10
11Leon Hed2005Eskilstuna FI10,18
12Benjamin Cefo2005Västerås FK10,24
13Viggo Thorsén2005Västerås FK10,49

P 12 60 m Final28/1  13:35
       
1Adrian Siwek2005Nyköpings BIS Friidrott8,93
2Gabriel Dag2005Västerås FK9,13
3William Klacksell2005Råby-Rekarne FIF9,18
4Viktor Rahm2005Västerås FK9,20
5Mikola Ahlgrern2005Västerås FK9,40
6Mattias Laurent2005Västerås FK9,55
7Albin Kopparhed2005Kungsängen Friidrott9,69
8Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott9,78

P 12 800 m Final28/1  16:55
       
1Viktor Rahm2005Västerås FK2,40,69
2Markus Andersson2005Västerås FK2,43,15
3Mikola Ahlgrern2005Västerås FK2,51,36
4Benjamin Cefo2005Västerås FK2,56,06
 Albin Kopparhed2005Kungsängen FriidrottEj Start

P 12 Höjd Deltagare28/1  16:35
       
1Mikola Ahlgrern2005Västerås FK1,34
2Gabriel Dag2005Västerås FK1,31
3Viggo Thorsén2005Västerås FK1,31
4Leon Hed2005Eskilstuna FI1,31
5Viam Assadi2005Västerås FK1,31
6Joel Holst2005Västerås FK1,21
7Benjamin Cefo2005Västerås FK1,16
 Albin Kopparhed2005Kungsängen Friidrott
 Adrian Siwek2005Nyköpings BIS Friidrott 

P 12 Längd Deltagare28/1  12:35
       
1Gabriel Dag2005Västerås FK4,43
2Mikola Ahlgrern2005Västerås FK4,37
3Adrian Siwek2005Nyköpings BIS Friidrott4,24
4William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF4,19
5Viktor LÖGDAHL2005Råby-Rekarne FIF4,13
6Viktor Rahm2005Västerås FK3,95
7Viam Assadi2005Västerås FK3,94
8William Klacksell2005Råby-Rekarne FIF3,85
9Markus Andersson2005Västerås FK3,77
10Viggo Thorsén2005Västerås FK3,72
11Mattias Laurent2005Västerås FK3,70
12Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott3,67
13William Åström2005Västerås FK3,50
14Albin Kopparhed2005Kungsängen Friidrott2,78
 Leon Hed2005Eskilstuna FI

P 12 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Adrian Siwek 4,05 4,14 4,08 4,09 4,22 4,24
Albin Kopparhed x 2,54 2,78
Gabriel Dag 4,12 4,30 4,42 4,43 4,41 4,39
Leon Hed
Markus Andersson 3,66 3,63 3,77
Mattias Laurent 3,68 3,63 3,70
Mattias Leek 3,35 3,67 3,11
Viam Assadi 3,78 3,94 3,61 3,91 3,91 3,71
Viggo Thorsén 3,72 3,63 3,55
Viktor LÖGDAHL 4,07 4,01 4,13 3,92 4,02 4,11
Viktor Rahm 3,95 3,93 3,93 3,55 x 3,69
William Brändeborn 4,12 4,15 4,04 4,14 3,92 4,19
William Klacksell 3,68 3,80 3,72 3,83 3,85 3,78
William Åström 3,50 3,02 3,24
Mikola Ahlgrern 4,03 4,04 4,13 4,36 4,31 4,37

P 12 Kula Deltagare28/1  10:45
       
1Viktor LÖGDAHL2005Råby-Rekarne FIF8,69
2Gustav Jansson2005IK Westmannia8,51
3Teodor Wallén2005Götlunda IF7,86
4Mikola Ahlgrern2005Västerås FK7,64
5Adrian Siwek2005Nyköpings BIS Friidrott7,63
6Mattias Leek2005Kungsängen Friidrott6,45
7Leon Hed2005Eskilstuna FI5,06
8Albin Kopparhed2005Kungsängen Friidrott4,93
 William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF

P 12 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Adrian Siwek 7,16 7,36 7,11 7,63 6,13 6,91
Albin Kopparhed 3,93 4,93 4,48 4,87
Gustav Jansson 8,35 8,50 8,09 7,86 8,51 8,42
Leon Hed 4,56 4,66 4,86 5,06 4,95 4,67
Mattias Leek 6,45 5,38 5,50 4,81 4,79 5,42
Teodor Wallén 7,83 7,86 7,74 7,67 7,18 7,36
Viktor LÖGDAHL 7,96 7,81 8,22 8,34 8,69 7,23
William Brändeborn
Mikola Ahlgrern 7,48 7,40 7,44 7,57 7,64

P 11 60 m Försök28/1  12:05

Heat 1
       
1Edvin Sidwall2006Täby IS9,20q
2Leon Borgedahl2006Täby IS9,54q
3Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott9,56q
4Max Holm2006Råby-Rekarne FIF9,78q
5Leon Helldén2006Bromma IF10,22
6Oskar Dahlén2006Västerås FK10,24
7Melvin Dahlén2006Västerås FK10,25
8Jakob Bergström2006Turebergs FK10,77

Heat 2
       
1Simon Södergren2006Västerås FK9,55q
2Elias Dahlström2006Täby IS9,58q
3Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott9,88q
4Josef Dag2006Västerås FK10,01q
5Kim Wingren2006Bromma IF10,12
6Marcus Gangstad2006Västerås FK10,166
6Gustav Thenander2006Västerås FK10,166
8Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK11,73

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Edvin Sidwall2006Täby IS9,20q
2Leon Borgedahl2006Täby IS9,54q
3Simon Södergren2006Västerås FK9,55q
4Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott9,56q
5Elias Dahlström2006Täby IS9,58q
6Max Holm2006Råby-Rekarne FIF9,78q
7Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott9,88q
8Josef Dag2006Västerås FK10,01q
9Kim Wingren2006Bromma IF10,12
10Marcus Gangstad2006Västerås FK10,166
11Gustav Thenander2006Västerås FK10,166
12Leon Helldén2006Bromma IF10,22
13Oskar Dahlén2006Västerås FK10,24
14Melvin Dahlén2006Västerås FK10,25
15Jakob Bergström2006Turebergs FK10,77
16Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK11,73

P 11 60 m Final28/1  13:25
       
1Edvin Sidwall2006Täby IS9,21
2Elias Dahlström2006Täby IS9,35
3Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott9,36
4Leon Borgedahl2006Täby IS9,43
5Simon Södergren2006Västerås FK9,75
6Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott9,88
7Max Holm2006Råby-Rekarne FIF9,97
8Josef Dag2006Västerås FK10,07

P 11 600 m Final28/1  15:35

Heat 1
       
1Gustav Thenander2006Västerås FK2,09,72
2Jack Forsberg2006Västerås FK2,10,37
3Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott2,11,72
4Leon Helldén2006Bromma IF2,22,93
5Kim Wingren2006Bromma IF2,41,81

Heat 2
       
1Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott1,57,59
2Leon Borgedahl2006Täby IS2,01,78
3Jakob Bergström2006Turebergs FK2,02,61
 Elias Dahlström2006Täby IS 
 Marcus Gangstad2006Västerås FK 

P 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott1,57,59
2Leon Borgedahl2006Täby IS2,01,78
3Jakob Bergström2006Turebergs FK2,02,61
4Gustav Thenander2006Västerås FK2,09,72
5Jack Forsberg2006Västerås FK2,10,37
6Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott2,11,72
7Leon Helldén2006Bromma IF2,22,93
8Kim Wingren2006Bromma IF2,41,81
 Marcus Gangstad2006Västerås FK 
 Elias Dahlström2006Täby IS 

P 11 Höjd Deltagare28/1  14:10
       
1Oscar Setthammar2006Västerås FK1,24
2Max Holm2006Råby-Rekarne FIF1,21
3Kim Wingren2006Bromma IF1,16
4Jack Forsberg2006Västerås FK1,16
5Leon Helldén2006Bromma IF1,06
6Elias Dahlström2006Täby IS1,01
6Marcus Gangstad2006Västerås FK1,01
8Josef Dag2006Västerås FK1,01
9Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK0,96
 Jakob Bergström2006Turebergs FKigr
 Fredrik Sundén2006Västerås FK
 Oliver Hegbart2006IFK Lidingö Friidrott
 Shad Said2006Eskilstuna FI

P 11 Längd Deltagare28/1  10:50
       
1Edvin Sidwall2006Täby IS4,37
2Leon Borgedahl2006Täby IS4,20
3Oscar Setthammar2006Västerås FK4,06
4Elias Dahlström2006Täby IS3,94
5Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF3,91
6Kim Wingren2006Bromma IF3,85
7Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott3,72
8Max Holm2006Råby-Rekarne FIF3,70
9Simon Södergren2006Västerås FK3,51
10Melvin Dahlén2006Västerås FK3,50
11Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott3,45
12Oskar Dahlén2006Västerås FK3,42
13Fredrik Sundén2006Västerås FK3,38
14Leon Helldén2006Bromma IF3,37
15Josef Dag2006Västerås FK3,33
16Gustav Thenander2006Västerås FK3,16
17Jakob Bergström2006Turebergs FK3,14
18Jack Forsberg2006Västerås FK2,93
19Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK2,76
 Nils Hammar2006Västerås FK
 Oliver Hegbart2006IFK Lidingö Friidrott
 Shad Said2006Eskilstuna FI

P 11 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Edvin Sidwall 4,20 4,37 4,37 3,35 3,26 x
Elias Dahlström 3,80 x 3,94 2,70 x x
Fredrik Sundén 3,38 3,34 3,20
Gabriel Vaalundi 2,67 2,76 2,68
Jack Forsberg 2,76 2,93 2,65
Jakob Bergström 3,06 3,08 3,14
Josef Dag 3,23 3,33 x
Karl Ottfalk 3,58 3,72 3,59 3,56 3,56 3,69
Kim Wingren 3,77 3,67 3,83 3,01 3,85 3,82
Leon Borgedahl 4,19 4,15 x x 3,91 4,20
Leon Helldén 3,28 3,23 3,37
Max Holm 3,70 3,53 3,49 3,34 3,52 3,64
Melvin Dahlén 3,50 3,26 x
Neo Jansson 3,75 3,56 3,42 3,53 x 3,91
Nils Hammar
Oliver Hegbart
Oscar Pettersson 3,44 3,45 3,29
Oscar Setthammar 3,87 3,98 3,75 3,76 4,06 3,95
Oskar Dahlén 3,42 2,86 2,91
Shad Said
Simon Södergren 3,51 3,34 3,33
Gustav Thenander 3,00 2,95 3,16

P 11 Kula Deltagare28/1  10:00
       
1Elias Dahlström2006Täby IS9,69
2Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF9,20
3Alic Henoc2006Eskilstuna FI8,02
4Fredrik Sundén2006Västerås FK7,50
5Melvin Dahlén2006Västerås FK7,33
6Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott6,94
7Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott6,58
8Oskar Dahlén2006Västerås FK6,33
9Leon Helldén2006Bromma IF6,01
10Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK5,86
11Kim Wingren2006Bromma IF5,81
12Jakob Bergström2006Turebergs FK5,69
 Shad Said2006Eskilstuna FI

P 11 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Elias Dahlström 8,56 8,02 9,16 9,69 9,69 9,55
Fredrik Sundén 7,21 7,32 7,45 7,50 7,45
Gabriel Vaalundi 5,86 5,44 4,35
Jakob Bergström 5,60 5,69 5,63
Karl Ottfalk 6,83 6,70 6,71 6,55 6,94
Kim Wingren 5,61 5,81 5,34
Leon Helldén 5,65 5,77 6,01
Melvin Dahlén 6,08 6,89 7,11 7,33 6,80 6,94
Neo Jansson 8,46 8,97 8,09 7,84 7,85 9,20
Oscar Pettersson 6,50 6,48 6,58 6,05
Oskar Dahlén 5,64 5,77 6,27 6,33 5,90 5,95
Shad Said
Alic Henoc 7,12 7,80 7,90 7,56 8,02 6,90

P 10 60 m Försök28/1  11:15

Heat 1
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK9,02q
2Philip Persson2007Danderyds SK9,73q
3Hanad Afram2007IF Göta Karlstad10,39
4Vidar Gimberg2007Västerås FK10,53
5Fathi Anis2007Eskilstuna FI10,57
6Max Wiman2007Bålsta IK10,62
7Melvin Baunsgaard2007Västerås FK10,66

Heat 2
       
1Simon Lindström2007Turebergs FK9,37q
2Elliot Borgedahl2007Täby IS9,44q
3Kevin Sjöström2007IFK Märsta9,73q
4Olle Liljegren2007Mälarö SOK9,78q
5Tim Henriksson2007Västerås FK9,90q
6Oliver Persson2007Danderyds SK9,94q
7William Hed2007IK Westmannia10,16
8Lucas Ohlsson2007Västerås FK10,40

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK9,02q
2Simon Lindström2007Turebergs FK9,37q
3Elliot Borgedahl2007Täby IS9,44q
4Philip Persson2007Danderyds SK9,73q
5Kevin Sjöström2007IFK Märsta9,73q
6Olle Liljegren2007Mälarö SOK9,78q
7Tim Henriksson2007Västerås FK9,90q
8Oliver Persson2007Danderyds SK9,94q
9William Hed2007IK Westmannia10,16
10Hanad Afram2007IF Göta Karlstad10,39
11Lucas Ohlsson2007Västerås FK10,40
12Vidar Gimberg2007Västerås FK10,53
13Fathi Anis2007Eskilstuna FI10,57
14Max Wiman2007Bålsta IK10,62
15Melvin Baunsgaard2007Västerås FK10,66

P 10 60 m Final28/1  13:20
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK8,88
2Elliot Borgedahl2007Täby IS9,48
3Simon Lindström2007Turebergs FK9,50
4Kevin Sjöström2007IFK Märsta9,62
5Tim Henriksson2007Västerås FK9,68
6Olle Liljegren2007Mälarö SOK9,72
7Philip Persson2007Danderyds SK9,81
8Oliver Persson2007Danderyds SK9,97

P 10 600 m Final28/1  15:55

Heat 1
       
1Tim Henriksson2007Västerås FK2,14,94
2Vidar Gimberg2007Västerås FK2,15,28
3Samuel Wiklund2007Västerås FK2,19,74
4Hanad Afram2007IF Göta Karlstad2,19,94
5Melvin Baunsgaard2007Västerås FK2,24,02
6Max Wiman2007Bålsta IK2,46,56

Heat 2
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK1,58,12
2Elliot Borgedahl2007Täby IS2,02,37
3Philip Persson2007Danderyds SK2,06,56
4Oliver Persson2007Danderyds SK2,07,15
5Gustav Dahlberg2007Västerås FK2,12,61
6Fathi Anis2007Eskilstuna FI2,26,49
 Olle Liljegren2007Mälarö SOK 

P 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK1,58,12
2Elliot Borgedahl2007Täby IS2,02,37
3Philip Persson2007Danderyds SK2,06,56
4Oliver Persson2007Danderyds SK2,07,15
5Gustav Dahlberg2007Västerås FK2,12,61
6Tim Henriksson2007Västerås FK2,14,94
7Vidar Gimberg2007Västerås FK2,15,28
8Samuel Wiklund2007Västerås FK2,19,74
9Hanad Afram2007IF Göta Karlstad2,19,94
10Melvin Baunsgaard2007Västerås FK2,24,02
11Fathi Anis2007Eskilstuna FI2,26,49
12Max Wiman2007Bålsta IK2,46,56
 Olle Liljegren2007Mälarö SOK 

P 10 Höjd Deltagare28/1  16:40
       
1Kevin Sjöström2007IFK Märsta1,25
2Olle Willner2007Mälarhöjdens IK1,22
3Melvin Baunsgaard2007Västerås FK1,16
4Samuel Wiklund2007Västerås FK1,11
5Melvin Edvardsson2007Götlunda IF1,06
5Lucas Ohlsson2007Västerås FK1,06
7Tim Henriksson2007Västerås FK1,06
8Simon Lindström2007Turebergs FK1,01
9Max Wiman2007Bålsta IK1,01
 Theodor Yngström2007Mälarö SOK
 Fathi Anis2007Eskilstuna FI

P 10 Längd Deltagare28/1  14:50
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK4,10
2Simon Lindström2007Turebergs FK3,83
3Kevin Sjöström2007IFK Märsta3,79
4Tim Henriksson2007Västerås FK3,69
5Olle Willner2007Mälarhöjdens IK3,59
6Olle Liljegren2007Mälarö SOK3,49
7Gustav Dahlberg2007Västerås FK3,443,44
8Fathi Anis2007Eskilstuna FI3,443,41
9Felix Hjertström2007Västerås FK3,27
10Samuel Wiklund2007Västerås FK3,24
11Hanad Afram2007IF Göta Karlstad3,02
12Melvin Baunsgaard2007Västerås FK3,01
13Gustav Karlén2007Västerås FK2,98
14Max Wiman2007Bålsta IK2,96
15Lucas Ohlsson2007Västerås FK2,94
16William Hed2007IK Westmannia2,852,76
17Melvin Edvardsson2007Götlunda IF2,852,71
18Rasmus Råbe2007Västerås FK2,75

P 10 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Felix Hjertström 3,27 3,22 2,92
Gustav Dahlberg 3,32 3,34 3,44 3,36 3,44 3,34
Gustav Karlén 2,98 2,66 2,83
Kevin Sjöström 3,60 3,56 3,79 2,02 2,62 2,45
Melvin Baunsgaard 3,01 2,88 2,92
Melvin Edvardsson 2,85 2,71 2,57
Olle Liljegren 3,32 3,27 3,13 3,43 3,49 3,48
Olle Willner 3,59 3,53 3,21 2,76 3,34 3,13
Rasmus Råbe 2,75 2,66 2,44
Samuel Wiklund 3,23 2,38 3,24
Simon Lindström 3,83 3,81 3,83 3,69 3,72 3,82
Theodor Yngström 4,09 3,91 4,01 3,81 4,10 3,87
Tim Henriksson 3,37 3,25 3,52 3,43 3,69 3,62
William Hed 2,85 2,76 2,53
Max Wiman 2,82 2,76 2,96
Lucas Ohlsson 2,76 2,90 2,94
Fathi Anis 3,41 3,40 3,29 3,44 x 3,28
Hanad Afram 2,60 3,02 2,81

P 10 Kula Deltagare28/1  13:45
       
1Kevin Sjöström2007IFK Märsta8,58
2Theodor Yngström2007Mälarö SOK6,93
3Melvin Edvardsson2007Götlunda IF6,85
4Felix Hjertström2007Västerås FK6,69
5Hanad Afram2007IF Göta Karlstad6,57
6Simon Lindström2007Turebergs FK6,08
7Rasmus Råbe2007Västerås FK5,98
8Gustav Karlén2007Västerås FK5,94
9Max Wiman2007Bålsta IK5,52
10Fathi Anis2007Eskilstuna FI5,51
11Melvin Baunsgaard2007Västerås FK5,01

P 10 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Felix Hjertström 5,99 6,09 6,69 6,33 6,35 x
Gustav Karlén 5,55 5,94 5,63 5,32 5,63 5,08
Kevin Sjöström 8,05 8,23 8,58 7,38 8,55 7,74
Melvin Baunsgaard 4,76 4,74 5,01 - - -
Melvin Edvardsson 6,85 6,67 6,35 6,65 6,46 6,55
Rasmus Råbe 5,21 5,98 x 5,67 5,74 5,76
Simon Lindström 6,08 5,11 5,81 5,69 5,29 4,86
Theodor Yngström 6,86 6,93 6,72 6,62 5,56 6,45
Max Wiman 4,70 4,94 5,52 - - -
Fathi Anis x 5,51 5,38 - - -
Hanad Afram 6,31 6,17 x 6,56 5,69 6,57

P 9 60 m Försök28/1  10:30

Heat 1
       
1Ethan Lindström2008Västerås FK9,98q
2Otto Collin2008Heby AIF10,10q
3Karl Setthammar2008Västerås FK10,87
4Kenechukwu KC Akubuilo2008Västerås FK11,03
5Noel Moström Wernryd2008Västerås FK11,06
6David Vaalundi2008Hanvikens SK14,69

Heat 2
       
1Liam Jonsson2008Västerås FK9,59q
2Noah Karlsson Hjortborg2008KFUM Örebro9,78q
3Ruben Norberg2008Örbyhus IF10,05q
4Oliver Björk2008Västerås FK10,13q
5Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott10,26
6Enzo Persson2008Bromma IF10,55

Heat 3
       
1David Wallén2008Västerås FK9,63q
2Ludwig Eriksson2008Heby AIF10,09q
3Hannes Sundholm2008Örbyhus IF10,44
4Martin Bergström2008Turebergs FK10,56
5Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott10,77
6Carl Sjögren2008Västerås FK11,06

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Liam Jonsson2008Västerås FK9,59q
2David Wallén2008Västerås FK9,63q
3Noah Karlsson Hjortborg2008KFUM Örebro9,78q
4Ethan Lindström2008Västerås FK9,98q
5Ruben Norberg2008Örbyhus IF10,05q
6Ludwig Eriksson2008Heby AIF10,09q
7Otto Collin2008Heby AIF10,10q
8Oliver Björk2008Västerås FK10,13q
9Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott10,26
10Hannes Sundholm2008Örbyhus IF10,44
11Enzo Persson2008Bromma IF10,55
12Martin Bergström2008Turebergs FK10,56
13Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott10,77
14Karl Setthammar2008Västerås FK10,87
15Kenechukwu KC Akubuilo2008Västerås FK11,03
16Noel Moström Wernryd2008Västerås FK11,06
17Carl Sjögren2008Västerås FK11,06
18David Vaalundi2008Hanvikens SK14,69

P 9 60 m Final28/1  13:50
       
1David Wallén2008Västerås FK9,69
2Liam Jonsson2008Västerås FK9,72
3Noah Karlsson Hjortborg2008KFUM Örebro9,85
4Ludwig Eriksson2008Heby AIF9,87
5Ethan Lindström2008Västerås FK9,99
6Ruben Norberg2008Örbyhus IF10,156
7Oliver Björk2008Västerås FK10,157
8Otto Collin2008Heby AIF10,35

P 9 600 m Final28/1  15:25
       
1David Wallén2008Västerås FK2,07,88
2Liam Jonsson2008Västerås FK2,07,89
3Martin Bergström2008Turebergs FK2,14,25
4Hannes Sundholm2008Örbyhus IF2,15,78
5Oliver Björk2008Västerås FK2,18,70
6Ludwig Eriksson2008Heby AIF2,28,08
7Otto Collin2008Heby AIF2,33,34
8Ethan Lindström2008Västerås FK2,36,89
 Enzo Persson2008Bromma IF 

P 9 Höjd Deltagare28/1  11:20
       
1David Wallén2008Västerås FK1,22
2Valter Silverhult2008Västerås FK1,15
3Otto Collin2008Heby AIF1,12
4Olle Ekengren2008Bålsta IK1,09
5Hannes Sundholm2008Örbyhus IF1,06
6Liam Jonsson2008Västerås FK1,06
7Ethan Lindström2008Västerås FK1,01
8Emil Karlsson2008Västerås FK1,01
9Karl Setthammar2008Västerås FK0,96
10Ludwig Eriksson2008Heby AIF0,91
11Enzo Persson2008Bromma IF0,91
12Kenechukwu KC Akubuilo2008Västerås FK0,86
13Ruben Norberg2008Örbyhus IF0,81
14David Vaalundi2008Hanvikens SK0,81
 Carl Sjögren2008Västerås FK

P 9 Längd Deltagare28/1  12:40
       
1David Wallén2008Västerås FK3,85
2Oliver Björk2008Västerås FK3,41
3Noah Karlsson Hjortborg2008KFUM Örebro3,38
4Ruben Norberg2008Örbyhus IF3,36
5Hannes Sundholm2008Örbyhus IF3,35
6Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott3,29
7Valter Silverhult2008Västerås FK3,27
8Liam Jonsson2008Västerås FK3,26
9Otto Collin2008Heby AIF3,18
10Ethan Lindström2008Västerås FK3,12
11KASPER Lögdahl2008Råby-Rekarne FIF3,08
12Martin Bergström2008Turebergs FK2,98
13Carl Sjögren2008Västerås FK2,95
14Enzo Persson2008Bromma IF2,80
15Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott2,77
16Ludwig Eriksson2008Heby AIF2,73
17Noel Moström Wernryd2008Västerås FK2,572,33
18Emil Karlsson2008Västerås FK2,572,19
19Kenechukwu KC Akubuilo2008Västerås FK2,30
20David Vaalundi2008Hanvikens SK1,89
 Dante Meijer2008IFK Mora Friidrottsklubb

P 9 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Carl Sjögren 2,90 2,79 2,95
Dante Meijer
David Vaalundi 1,78 1,82 1,89
David Wallén 3,85 2,86 3,75 3,78 3,73 3,80
Emil Karlsson 2,19 2,50 2,57
Enzo Persson 2,45 2,80 2,78
Ethan Lindström 3,12 2,80 3,07
Hannes Sundholm 3,35 3,05 2,95 3,02 3,26 3,16
Joakim Leek 2,77 2,75 x
KASPER Lögdahl 3,08 2,68 1,90
Kenechukwu KC Akubuilo 2,30 2,21 1,94
Liam Jonsson 3,24 3,09 2,89 2,97 2,87 3,26
Martin Bergström 2,54 2,49 2,98
Noah Karlsson Hjortborg 3,38 3,17 3,28 3,09 3,26 3,38
Noel Moström Wernryd 2,57 2,33 2,50
Oliver Björk 3,28 3,38 3,38 3,26 3,41 3,39
Ruben Norberg 3,18 3,36 3,18 3,35 3,31 3,25
Valter Silverhult 3,21 2,97 3,01 3,11 3,27 3,08
Otto Collin 3,13 3,18 x
Ludwig Eriksson 2,63 2,73 2,71
Benjamin Wilkinson 3,24 3,17 3,09 2,96 3,29 2,98

P 9 Kula Deltagare28/1  14:30
       
1Noah Karlsson Hjortborg2008KFUM Örebro7,50
2Karl Setthammar2008Västerås FK6,93
3KASPER Lögdahl2008Råby-Rekarne FIF6,62
4Ruben Norberg2008Örbyhus IF6,50
5Emil Karlsson2008Västerås FK6,35
6Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott5,91
7Enzo Persson2008Bromma IF5,46
8Olle Ekengren2008Bålsta IK5,42
9Martin Bergström2008Turebergs FK5,22
10Liam Jonsson2008Västerås FK5,10
11Joakim Leek2008Kungsängen Friidrott4,68
12Noel Moström Wernryd2008Västerås FK4,62
13Ethan Lindström2008Västerås FK4,57
14David Vaalundi2008Hanvikens SK3,06
 Carl Sjögren2008Västerås FK-
 David Wallén2008Västerås FK-

P 9 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Carl Sjögren - - - - - -
David Vaalundi 3,06 x 2,77 - - -
David Wallén - - - - - -
Emil Karlsson 5,24 6,30 6,03 6,35 6,30 6,10
Enzo Persson 5,08 5,42 5,28 x 5,46 5,34
Ethan Lindström 4,35 4,57 4,34 - - -
Joakim Leek 4,60 4,33 4,68 - - -
Karl Setthammar 6,91 6,80 6,93 6,14 6,13 6,38
KASPER Lögdahl 5,63 5,91 5,51 6,22 6,39 6,62
Liam Jonsson 5,10 4,06 x - - -
Martin Bergström 5,17 5,20 5,22 - - -
Noah Karlsson Hjortborg 6,83 7,50 6,43 6,78 6,30 6,85
Noel Moström Wernryd 4,48 4,62 3,50 - - -
Olle Ekengren 5,41 5,08 x 4,91 5,42 5,28
Ruben Norberg 5,70 6,30 6,17 6,05 6,50 6,07
Benjamin Wilkinson 5,50 5,64 5,56 5,37 5,91 5,62

P 8 60 m Försök28/1  10:15

Heat 1
       
1Jonatan Borg2009Österhaninge IF10,06q
2Karl Ytfeldt2009Leksands FIK10,49q
3Lukas Rörbom2009Västerås FK10,50q
4Erik Jansson2009Västerås FK10,82q
5Edwin Nyqvist Carlsson2009Upsala IF11,13
6Noah Swedin2009IFK Lidingö Friidrott12,04
7Anton Bosson2009Bålsta IK12,62
8Anton Sundlöf2009IK Westmannia14,02

Heat 2
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK9,64q
2William Daun2009Katrineholms SK9,85q
3Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK10,80q
4Wilmer Åkerlund2009Västerås FK11,09q
5Tage Vinkler2009Västerås FK11,49
6Viggo Hanikat2009Hanvikens SK11,65
7Jason Jonasson2010Södra Vi IF 11,67

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK9,64q
2William Daun2009Katrineholms SK9,85q
3Jonatan Borg2009Österhaninge IF10,06q
4Karl Ytfeldt2009Leksands FIK10,49q
5Lukas Rörbom2009Västerås FK10,50q
6Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK10,80q
7Erik Jansson2009Västerås FK10,82q
8Wilmer Åkerlund2009Västerås FK11,09q
9Edwin Nyqvist Carlsson2009Upsala IF11,13
10Tage Vinkler2009Västerås FK11,49
11Viggo Hanikat2009Hanvikens SK11,65
12Jason Jonasson2010Södra Vi IF 11,67
13Noah Swedin2009IFK Lidingö Friidrott12,04
14Anton Bosson2009Bålsta IK12,62
15Anton Sundlöf2009IK Westmannia14,02

P 8 60 m Final28/1  12:40
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK9,63
2Jonatan Borg2009Österhaninge IF9,89
3William Daun2009Katrineholms SK10,06
4Karl Ytfeldt2009Leksands FIK10,58
5Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK10,60
6Wilmer Åkerlund2009Västerås FK10,80
7Erik Jansson2009Västerås FK10,85
8Lukas Rörbom2009Västerås FK10,91

P 8 400 m Final28/1  14:30

Heat 1
       
1Viggo Hanikat2009Hanvikens SK1,32,31
2Tage Vinkler2009Västerås FK1,38,08
3Anton Bosson2009Bålsta IK1,43,20
4Noah Swedin2009IFK Lidingö Friidrott1,43,56
5Jason Jonasson2010Södra Vi IF 1,53,26
6Anton Sundlöf2009IK Westmannia2,12,34

Heat 2
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK1,19,15
2William Daun2009Katrineholms SK1,19,64
3Jonatan Borg2009Österhaninge IF1,25,45
4Erik Jansson2009Västerås FK1,27,32
5Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK1,29,28
6Karl Ytfeldt2009Leksands FIK1,44,53
 Lukas Rörbom2009Västerås FK 

P 8 400 m Final - Sammanställning
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK1,19,15
2William Daun2009Katrineholms SK1,19,64
3Jonatan Borg2009Österhaninge IF1,25,45
4Erik Jansson2009Västerås FK1,27,32
5Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK1,29,28
6Viggo Hanikat2009Hanvikens SK1,32,31
7Tage Vinkler2009Västerås FK1,38,08
8Anton Bosson2009Bålsta IK1,43,20
9Noah Swedin2009IFK Lidingö Friidrott1,43,56
10Karl Ytfeldt2009Leksands FIK1,44,53
11Jason Jonasson2010Södra Vi IF 1,53,26
12Anton Sundlöf2009IK Westmannia2,12,34
 Lukas Rörbom2009Västerås FK 

P 8 Längd Deltagare28/1  11:35
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK3,56
2Jonatan Borg2009Österhaninge IF3,33
3William Daun2009Katrineholms SK3,25
4Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK3,14
5Wilmer Åkerlund2009Västerås FK3,012,99
6Karl Ytfeldt2009Leksands FIK3,012,77
7Lukas Rörbom2009Västerås FK2,94
8Erik Jansson2009Västerås FK2,74
9Tage Vinkler2009Västerås FK2,65
10Viggo Hanikat2009Hanvikens SK2,61
11Edwin Nyqvist Carlsson2009Upsala IF2,53
12Jason Jonasson2010Södra Vi IF 2,46
13Ebbe Ervasti2009Västerås FK2,42
14Noah Swedin2009IFK Lidingö Friidrott2,25
15Anton Bosson2009Bålsta IK2,20
16Anton Sundlöf2009IK Westmannia1,70

P 8 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anton Bosson 2,15 2,20 1,98
Ebbe Ervasti 2,36 2,29 2,42
Edwin Nyqvist Carlsson 2,49 2,45 2,53
Erik Jansson 2,73 2,74 2,68 2,56 2,63 2,71
Gustav Yngström 3,54 3,28 3,53 3,51 3,56 3,52
Jason Jonasson 2,46 2,27 2,32
Jonatan Borg 3,30 3,20 3,25 3,20 3,08 3,33
Karl Ytfeldt 3,01 2,57 2,62 2,73 2,77
Noah Swedin 2,25 1,67 1,92
Pelle Ytfeldt 3,09 3,14 2,23 3,07 3,04
Tage Vinkler 2,65 2,33 2,62
Viggo Hanikat 2,61 2,41 2,50
William Daun 3,15 3,10 2,91 3,25 3,20 3,21
Wilmer Åkerlund 2,99 2,94 2,56 2,85 3,01 2,61
Lukas Rörbom 2,81 2,84 2,81 2,24 2,94
Anton Sundlöf 1,70 1,64 1,43

KS 60 m Försök29/1  10:25

Heat 1
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI7,86q
2Hanna Aabakken1998Västerås FK8,32q
3Camilla Söderlund1997Västerås FK8,54q
4Veronika Nordin1997Gefle IF8,96q
5Emelie Åbrink Andersson1999Västerås FK9,22q

Heat 2
       
1Hanna Wiss1991KFUM Örebro7,99q
2Sofia Sundstedt2000Västerås FK8,12q
3Ella Frödin1997Västerås FK8,26q
4Linda Magnusson1999Västerås FK9,37

KS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI7,86q
2Hanna Wiss1991KFUM Örebro7,99q
3Sofia Sundstedt2000Västerås FK8,12q
4Ella Frödin1997Västerås FK8,26q
5Hanna Aabakken1998Västerås FK8,32q
6Camilla Söderlund1997Västerås FK8,54q
7Veronika Nordin1997Gefle IF8,96q
8Emelie Åbrink Andersson1999Västerås FK9,22q
9Linda Magnusson1999Västerås FK9,37

KS 60 m Final29/1  12:35
       
1Hanna Wiss1991KFUM Örebro7,73
2Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI7,74
3Sofia Sundstedt2000Västerås FK8,10
4Hanna Aabakken1998Västerås FK8,20
5Ella Frödin1997Västerås FK8,23
6Camilla Söderlund1997Västerås FK8,51
7Emelie Åbrink Andersson1999Västerås FK9,40
 Veronika Nordin1997Gefle IFEj start

KS 200 m Final29/1  14:55

Heat 1
       
1Hanna Aabakken1998Västerås FK26,17
2Sofia Sundstedt2000Västerås FK27,25
3Camilla Söderlund1997Västerås FK29,38

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Hanna Aabakken1998Västerås FK26,17
2Sofia Sundstedt2000Västerås FK27,25
3Camilla Söderlund1997Västerås FK29,38
 Hilda Lindberg2001Västerås FKEj start

KS 400 m Final29/1  16:10
       
1Emma Larson1994Västerås FK58,20
2Virva Rylander2000Västerås FK58,79

KS 800 m Final29/1  14:20
       
1Emma Jansson1998IK Westmannia2,38,09
2Agnes Jansson1998IK Westmannia2,39,16

KS Höjd Deltagare29/1  11:45
       
1Ylva Engdahl1996Spårvägens FK1,56
2Sabina Hedhag1992IF Göta Karlstad1,51

KS Stav Deltagare29/1  11:05
       
1Louise Kvarforth1998Västerås FK2,53

KS Längd Deltagare29/1  11:55
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI5,81
2Vanja Hedman1999Högbo GIF4,27
 Kajza Karlen1998KFUM Arvika FIF-

KS Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Emilia Kjellberg 3,67 x 5,62 x 5,81 x
Vanja Hedman 4,15 4,12 4,27 4,10 4,21 4,03
Kajza Karlen - - - - - -

KS Tresteg Deltagare29/1  12:50
       
1Sabina Hedhag1992IF Göta Karlstad10,85
2Johanna Pettersson1994KFUM Örebro10,75
3Denise Sandell1994KFUM Örebro10,50
4Veronika Nordin1997Gefle IF10,46
5Sara Angelmyr1994KFUM Örebro10,19

KS Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Denise Sandell 10,42 10,29 10,39 10,38 10,50
Johanna Pettersson 10,55 10,65 10,58 10,68 10,30 10,75
Sabina Hedhag 10,59 10,44 10,79 10,79 10,78 10,85
Sara Angelmyr 9,95 10,11 10,19 10,00
Veronika Nordin 10,13 10,19 10,02 10,46 10,39 10,11

KS Vikt Deltagare29/1  11:25
       
1Anna Götberg2001Västerås FK15,76
2Nina Björkman1998Västerås FK15,41
3Ida Stenbäck1999SK Bore14,89

KS Vikt Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anna Götberg 14,51 x x 14,90 x 15,76
Ida Stenbäck 14,46 14,81 14,89 14,36 13,82 x
Nina Björkman x 13,70 15,41 14,48 x x

F 19 400 m Final29/1  16:10
       
1Ida Callenvik1999Karlskoga FIF59,61

F 19 Kula Deltagare29/1  12:40
       
1Vanja Hedman1999Högbo GIF7,85

F 19 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Vanja Hedman 7,24 7,57 7,58 7,60 7,49 7,85

F 17 60 m Final29/1  12:55
       
1Sofia Sundstedt2000Västerås FK8,16
2Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro8,54
3Parfaite Mokoko2000Västerås FK8,89
4Ebba Löfholm2000KFUM Örebro9,02
5Linnéa Bodin2000KFUM Örebro9,17
6Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,29

F 17 400 m Final29/1  16:05
       
1Hanna Säfström2000Thoren Track and Field62,37
2Lovisa Ellström2000IF Göta Karlstad62,95
3Kajsa Jansson2000IK Westmannia70,11

F 17 Höjd Deltagare29/1  11:45
       
1Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro1,59
2Linnéa Bodin2000KFUM Örebro1,56
3Ebba Löfholm2000KFUM Örebro1,41

F 17 Stav Deltagare29/1  11:05
       
1Ellen Haavisto2000Eskilstuna FI3,13
2Emmy Haavisto2000Eskilstuna FI2,83

F 17 Längd Deltagare29/1  15:00
       
1Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro5.21
2Linnéa Bodin2000KFUM Örebro4.42
3Kajsa Jansson2000IK Westmannia4.28
4Ebba Löfholm2000KFUM Örebro3.74

F 17 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Ebba Löfholm 3.45 3.61 3.60 3.74 3.62 3.41
Ingrid Holmquist 5.06 5.02 5.21 3.75 x x
Kajsa Jansson 2.69 4.28 x x 3.12 x
Linnéa Bodin x 4.42 x 4.28 4.30 4.15

F 17 Kula Deltagare29/1  13:10
       
1Linnéa Bodin2000KFUM Örebro11,22
2Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,63

F 17 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Kajsa Jansson 9,45 9,63 x x x x
Linnéa Bodin 11,22 x x x x 11,20

F 16 60 m Final29/1  10:00
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF8,45
2Angelica Larsson2001Västerås FK8,59
3Olivia Österling Strömstedt2001IF Göta Karlstad8,70
4Alice Frödin2001Västerås FK8,82
5Maja Karlsson2001IF Göta Karlstad9,22

F 16 400 m Final29/1  16:00
       
1Elsa Wallenius2001Västerås FK62,37
2Emma Danarp2001Västerås FK64,03

F 16 1 500 m Final29/1  13:15
       
1Elsa Wallenius2001Västerås FK4,39,08

F 16 Höjd Deltagare29/1  13:00
       
1Maja Karlsson2001IF Göta Karlstad1,36

F 16 Längd Deltagare29/1  15:00
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF4.86
2Olivia Österling Strömstedt2001IF Göta Karlstad4.80
3Maja Karlsson2001IF Göta Karlstad4.14

F 16 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Maja Karlsson 4.07 4.14 4.01 3.93 4.10 3.90
Nicolina Eriksson 4.68 4.70 4.58 4.75 4.70 4.86
Olivia Österling Strömstedt x 4.80 2.85 4.68 2.49 -

F 16 Kula Deltagare29/1  13:10
       
1Julia Jonsson2001Bollnäs FIK10,24
2Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF9,83
3Linnea Hammargren2001Bollnäs FIK8,92

F 16 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Julia Jonsson 10,24 9,81 9,73 10,09 10,05 x
Linnea Hammargren 8,71 8,92 x 8,66 8,33 8,65
Nicolina Eriksson 8,83 9,63 9,83 x x x

F 16 Vikt Deltagare29/1  10:00
       
1Anna Götberg2001Västerås FK18,51
2Amanda Fridberg2002IF Göta Karlstad16,30
3Maja Persson2001SK Bore13,73
4Linnea Hammargren2001Bollnäs FIK12,23
5Jessica Billa2001SK Bore12,17
6Tilde Jönsson2002Linköpings GIF11,86
7Julia Jonsson2001Bollnäs FIK11,70
8Maja Åkerblom2002Västerås FK10,00
9Julia Pettersson2002Råby-Rekarne FIF9,99
10Ida Eriksson2002SLK Oxelösund7,89
 Johanna Carlsson2000Ärla IF15,80

F 16 Vikt Deltagare  1 2 3 4 5 6
Amanda Fridberg 14,23 16,12 15,91 x 14,73 16,30
Anna Götberg 17,63 18,27 x 17,77 18,19 18,51
Ida Eriksson x x 7,89 - - -
Johanna Carlsson x 15,47 15,80 - - -
Julia Jonsson x x 11,70 x 11,68 x
Julia Pettersson 9,99 8,64 9,34 - - -
Linnea Hammargren 10,88 10,65 11,08 x 12,08 12,23
Maja Persson 13,73 13,06 x 13,43 12,29 x
Maja Åkerblom x 9,29 10,00 8,97 x x
Tilde Jönsson x 10,93 11,57 11,86 x x
Jessica Billa x 12,17 11,65 11,16 11,90 11,56

F 15 60 m Final29/1  10:45
       
1Cornelia Fernsten2002KFUM Örebro8,36
2Tyra Landin2002Västerås FK8,54
3Sofia Bertilsson2002Eskilstuna FI8,60
4Alma Håkansson2002Nyköpings BIS Friidrott8,82
5Inga Willner2002Mälarhöjdens IK8,95
6Elsa Concas2002Spårvägens FK9,06
7Lova Thunholm2002Spårvägens FK10,11

F 15 200 m Final29/1  14:35

Heat 1
       
1Johanna Mickels2002Eskilstuna FI29,04
2Hannah Eriksson2002Thoren Track and Field30,77

Heat 2
       
1Cornelia Fernsten2002KFUM Örebro27,50
2Evelina Lundborg2002Spårvägens FK30,91
 Elsa Concas2002Spårvägens FKDisk

F 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Cornelia Fernsten2002KFUM Örebro27,50
2Johanna Mickels2002Eskilstuna FI29,04
3Hannah Eriksson2002Thoren Track and Field30,77
4Evelina Lundborg2002Spårvägens FK30,91
 Elsa Concas2002Spårvägens FKDisk

F 15 1 000 m Final29/1  13:35
       
1Emilia Rydensjö2002Eskilstuna FI3,03,56
2Johanna Mickels2002Eskilstuna FI3,06,28
3Carolina Larson2002IFK Lidingö Friidrott3,14,71
 Lova Thunholm2002Spårvägens FK 

F 15 Höjd Deltagare29/1  11:45
       
1Ida Pettersson2002KFUM Örebro1,46
2Ida Eriksson2002SLK Oxelösund1,36
 Inga Willner2002Mälarhöjdens IK

F 15 Längd Deltagare29/1  12:50
       
1Tyra Landin2002Västerås FK4,93
2Ida Pettersson2002KFUM Örebro4,87
3Sofia Bertilsson2002Eskilstuna FI4,69
4Hannah Eriksson2002Thoren Track and Field4,14
5Evelina Lundborg2002Spårvägens FK3,99
6Alma Håkansson2002Nyköpings BIS Friidrott3,75
7Lova Thunholm2002Spårvägens FK3,39
 Ingrid Nordborg2002Spårvägens FK-

F 15 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alma Håkansson x x 3,75 x x x
Evelina Lundborg 3,76 3,60 2,95 3,11 3,99 3,64
Ida Pettersson 4,14 4,64 4,62 4,68 x 4,87
Ingrid Nordborg - - - - - -
Lova Thunholm 3,39 3,12 3,19 3,07 3,23 3,03
Tyra Landin 4,93 4,88 4,86 - 4,76 x
Hannah Eriksson 4,14 3,57 3,67 x 3,76 3,32
Sofia Bertilsson 4,00 x 4,67 4,69 4,67 4,34

F 15 Tresteg Deltagare29/1  14:55
       
1Clara Bernhult2002Thoren Track and Field10,38
2Ida Pettersson2002KFUM Örebro9,93
3Tyra Landin2002Västerås FK9,88
4Evelina Lundborg2002Spårvägens FK9,19
5Maja Åkerblom2002Västerås FK9,00

F 15 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Clara Bernhult x x x 10,19 x 10,38
Evelina Lundborg 8,84 9,01 x 8,86 9,12 9,19
Ida Pettersson 9,10 9,31 9,93 9,82 9,91 9,51
Maja Åkerblom x 8,85 9,00 x x 8,81
Tyra Landin 9,70 9,81 9,88 9,75 9,50 x

F 15 Kula Deltagare29/1  16:30
       
1Amanda Fridberg2002IF Göta Karlstad11,65
2Maj Yngvesson2002Västerås FK9,50
3Elin Jansson2002Västerås FK6,44
 Ida Eriksson2002SLK Oxelösund-
 Maja Åkerblom2002Västerås FK-

F 15 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Amanda Fridberg 8,96 10,83 11,35 x x 11,65
Ida Eriksson - - - - - -
Maj Yngvesson 7,96 8,83 9,36 9,26 8,65 9,50
Maja Åkerblom - - - - - -
Elin Jansson 6,28 6,35 6,28 6,44 6,07 6,23

F 14 60 m Försök29/1  10:55

Heat 1
       
1Hanna Karlsson2003IF Göta Karlstad8,28q
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö Friidrott8,61q
3Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF8,83q3:a
4Amanda Eklund2003Nyköpings BIS Friidrott8,83q4:a
5Moa Holm2003Västerås FK8,87q
6Alma Lannefors2003Västerås FK8,94q
7Hanna Löfgren2003Nyköpings BIS Friidrott9,28
8Isabella Wiklund2003Västerås FK9,62

Heat 2
       
1Emma Helander2003Eskilstuna FI8,75q
2Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,09q
3Linn Thorsén2003Västerås FK9,13
4Elvira Jonsson2003Västerås FK9,33
5Selma Bektasevic2003Nyköpings BIS Friidrott9,57
6Thea Larsson2003Västerås FK9,98
7Linn Gellar2003Nyköpings BIS Friidrott10,22

F 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Hanna Karlsson2003IF Göta Karlstad8,28q
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö Friidrott8,61q
3Emma Helander2003Eskilstuna FI8,75q
4Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF8,83q3:a
5Amanda Eklund2003Nyköpings BIS Friidrott8,83q4:a
6Moa Holm2003Västerås FK8,87q
7Alma Lannefors2003Västerås FK8,94q
8Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,09q
9Linn Thorsén2003Västerås FK9,13
10Hanna Löfgren2003Nyköpings BIS Friidrott9,28
11Elvira Jonsson2003Västerås FK9,33
12Selma Bektasevic2003Nyköpings BIS Friidrott9,57
13Isabella Wiklund2003Västerås FK9,62
14Thea Larsson2003Västerås FK9,98
15Linn Gellar2003Nyköpings BIS Friidrott10,22

F 14 60 m Final29/1  12:20
       
1Hanna Karlsson2003IF Göta Karlstad8,29
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö Friidrott8,57
3Emma Helander2003Eskilstuna FI8.643:a
4Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF8,644:a
5Moa Holm2003Västerås FK8,81
6Alma Lannefors2003Västerås FK8,90
7Amanda Eklund2003Nyköpings BIS Friidrott8,92
8Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,15

F 14 200 m Final29/1  15:00

Heat 1
       
1Alva Malmsten Nilsson2003IF Skade30,22
2Lina Nordenmark2003Västerås FK31,52
3Linn Gellar2003Nyköpings BIS Friidrott34,66

Heat 2
       
1Moa Holm2003Västerås FK29,46
2Selma Bektasevic2003Nyköpings BIS Friidrott31,53
 Felicia Karlsson2003Eskilstuna FIEj start

Heat 3
       
1Hanna Karlsson2003IF Göta Karlstad27,44
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö Friidrott27,70
3Tyra Tjulander2004Västerås FK28,49

F 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Hanna Karlsson2003IF Göta Karlstad27,44
2Nike Isaksson2004IFK Lidingö Friidrott27,70
3Tyra Tjulander2004Västerås FK28,49
4Moa Holm2003Västerås FK29,46
5Alva Malmsten Nilsson2003IF Skade30,22
6Lina Nordenmark2003Västerås FK31,52
7Selma Bektasevic2003Nyköpings BIS Friidrott31,53
8Linn Gellar2003Nyköpings BIS Friidrott34,66
 Felicia Karlsson2003Eskilstuna FIEj start

F 14 1 000 m Final29/1  13:35
       
1Alva Malmsten Nilsson2003IF Skade3,07,17
2Julia Meijer2004IFK Mora Friidrottsklubb3,20,47

F 14 Höjd Deltagare29/1  11:45
       
1Klara Frykholm2003Glanshammar IF1,51
2Hanna Löfgren2003Nyköpings BIS Friidrott1,48
3Elvira Jonsson2003Västerås FK1,45
4Tindra Frykholm2003Glanshammar IF1,45
5Amanda Eklund2003Nyköpings BIS Friidrott1,36
6Alma Lannefors2003Västerås FK1,31
7Moa Holm2003Västerås FK1,31
8Thea Larsson2003Västerås FK1,26
 Isabella Wiklund2003Västerås FK

F 14 Stav Deltagare29/1  11:05
       
1Hanna Löfgren2003Nyköpings BIS Friidrott2,03
2Tyra Tjulander2004Västerås FK2,03
3Lina Nordenmark2003Västerås FK1,83
4Linn Thorsén2003Västerås FK1,63
 Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI

F 14 Längd Deltagare29/1  10:00
       
1Hanna Karlsson2003IF Göta Karlstad4,86
2Emma Helander2003Eskilstuna FI4,54
3Amanda Eklund2003Nyköpings BIS Friidrott4,52
4Klara Frykholm2003Glanshammar IF4,47
5Tindra Frykholm2003Glanshammar IF4,38
6Hanna Löfgren2003Nyköpings BIS Friidrott4,224,20
7Linn Thorsén2003Västerås FK4,224,13
8Selma Bektasevic2003Nyköpings BIS Friidrott3,85
9Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI3,80
10Ida Gibson2003Nyköpings BIS Friidrott3,71
11Alma Lannefors2003Västerås FK3,67
12Thea Larsson2003Västerås FK3,27
 Alva Malmsten Nilsson2003IF Skade-

F 14 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alma Lannefors 3,67 3,66 3,51 - - -
Alva Malmsten Nilsson - - - - - -
Amanda Eklund 4,52 4,22 4,24 4,51 4,20 4,40
Emma Helander 4,20 4,46 4,54 x 4,49 x
Felicia Karlsson 3,80 3,65 3,79 - - -
Hanna Karlsson 4,53 4,67 4,86 4,79 4,68 4,81
Hanna Löfgren x 3,88 4,20 4,22 - 3,85
Ida Gibson 3,38 3,40 3,71 - - -
Klara Frykholm x 3,92 x 4,41 3,57 4,47
Linn Thorsén 4,10 4,13 3,78 3,91 4,22 4,07
Selma Bektasevic 3,85 3,69 3,62 3,55 3,57 x
Thea Larsson x 3,27 x - - -
Tindra Frykholm 4,06 4,02 4,11 4.09 4,18 4,38

F 14 Tresteg Deltagare29/1  15:45
       
1Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF10,23
2Alva Malmsten Nilsson2003IF Skade9,49
3Linn Thorsén2003Västerås FK9,41
4Ida Gibson2003Nyköpings BIS Friidrott9,32
5Hanna Löfgren2003Nyköpings BIS Friidrott9,27
 Rebecka Essman2003Råby-Rekarne FIF-

F 14 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alva Malmsten Nilsson 9,46 9,49 9,49 9,38 9,17 8,98
Hanna Löfgren 9,08 9,27 9,02 8,97 8,68 x
Ida Gibson 9,32 9,15 8,63 8,85 - 9,03
Jennifer Axelsson 9,95 9,92 10,23 10,15 9,74 9,95
Linn Thorsén 8,92 8.94 9,12 9,19 9,11 9,41
Rebecka Essman - - - - - -

F 14 Kula Deltagare29/1  13:50
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,36
2Amanda Eklund2003Nyköpings BIS Friidrott8,79
3Isabella Wiklund2003Västerås FK8,17
4Elvira Jonsson2003Västerås FK8,00
5Linn Gellar2003Nyköpings BIS Friidrott7,54
6Selma Bektasevic2003Nyköpings BIS Friidrott6,71
 Rebecka Essman2003Råby-Rekarne FIF-

F 14 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Amanda Eklund 7,51 7,64 8,79 8,75 7,65 6,92
Elvira Jonsson 8,00 7,67 6,44 7,83 7,87 6,83
Felicia Karlsson 9,04 x 8,60 8,62 9,36 9,17
Isabella Wiklund x 7,95 7,88 8,15 8,17 7,93
Linn Gellar 7,54 7,02 6,85 6,70 7,12 7,08
Rebecka Essman - - - - - -
Selma Bektasevic 6,46 6,71 6,48 6,23 6,16 6,61

F 13 60 m Försök28/1  11:25

Heat 1
       
1Ebba Asp2004KFUM Örebro8,53q
2Tyra Tjulander2004Västerås FK8,81q
3Filippa Rydensjö2004Eskilstuna FI8,87q
4Minna Silvell2004Huddinge AIS8,92q
5Stella Andersson2004Nyköpings BIS Friidrott9,12
6Moa Gustafsson2004Råby-Rekarne FIF9,35
7Ebba Hedin2004Västerås FK9,49
8Stina Windås2004Götlunda IF10,04

Heat 2
       
1Mattey Colley2004Eskilstuna FI8,80q
2Elina Hayton2004Västerås FK8,92q
3Matilda Eriksson2004Västerås FK8,95q
4Desirée Mwepu2004Västerås FK8,97q
5Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF9,06
6Filippa Malmport2004Västerås FK9,65
7Ida Sjöholm2004Västerås FK9,74
8Lea Dag2004Västerås FK10,28

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ebba Asp2004KFUM Örebro8,53q
2Mattey Colley2004Eskilstuna FI8,80q
3Tyra Tjulander2004Västerås FK8,81q
4Filippa Rydensjö2004Eskilstuna FI8,87q
5Minna Silvell2004Huddinge AIS8,92q
6Elina Hayton2004Västerås FK8,92q
7Matilda Eriksson2004Västerås FK8,95q
8Desirée Mwepu2004Västerås FK8,97q
9Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF9,06
10Stella Andersson2004Nyköpings BIS Friidrott9,12
11Moa Gustafsson2004Råby-Rekarne FIF9,35
12Ebba Hedin2004Västerås FK9,49
13Filippa Malmport2004Västerås FK9,65
14Ida Sjöholm2004Västerås FK9,74
15Stina Windås2004Götlunda IF10,04
16Lea Dag2004Västerås FK10,28

F 13 60 m Final28/1  13:40
       
1Ebba Asp2004KFUM Örebro8,60
2Mattey Colley2004Eskilstuna FI8,63
3Tyra Tjulander2004Västerås FK8,70
4Minna Silvell2004Huddinge AIS8,84
5Filippa Rydensjö2004Eskilstuna FI8,905
6Elina Hayton2004Västerås FK8,906
7Matilda Eriksson2004Västerås FK8,99
8Desirée Mwepu2004Västerås FK9,09

F 13 800 m Final28/1  17:05
       
1Filippa Rydensjö2004Eskilstuna FI2,33,26
2Julia Meijer2004IFK Mora Friidrottsklubb2,33,45
3Lia Cederberg2004Täby IS2,37,87
4Minna Silvell2004Huddinge AIS2,45,03
5Stina Windås2004Götlunda IF3,12,35

F 13 Höjd Deltagare28/1  12:50
       
1Elin Rörborn2004Västerås FK1,38
2Matilda Eriholm2004Västerås FK1,34
3Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF1,31
3Desirée Mwepu2004Västerås FK1,31
5Linn Strömberg2004Västerås FK1,21
5Minna Silvell2004Huddinge AIS1,21
 Elin Björklind2004Västerås FK
 Julia Meijer2004IFK Mora Friidrottsklubb
 Alva Ekström2004Västerås FK 

F 13 Längd Deltagare28/1  10:00
       
1Ebba Asp2004KFUM Örebro4,82
2Filippa Rydensjö2004Eskilstuna FI4,74
3Mattey Colley2004Eskilstuna FI4,72
4Matilda Eriholm2004Västerås FK4,58
5Desirée Mwepu2004Västerås FK4,37
6Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF4,30
7Stella Andersson2004Nyköpings BIS Friidrott4,28
8Moa Gustafsson2004Råby-Rekarne FIF4,25
9Minna Silvell2004Huddinge AIS4,15
10Matilda Eriksson2004Västerås FK4,08
11Nora Granström2004Råby-Rekarne FIF3,85
12Filippa Malmport2004Västerås FK3,75
13Ebba Hedin2004Västerås FK3,68
14Lea Dag2004Västerås FK3,64
15Linn Strömberg2004Västerås FK3,30
16Alva Ekström2004Västerås FK3,20
17Ida Sjöholm2004Västerås FK3,05
 Elin Björklind2004Västerås FK
 Ida Jouppi2004IK Westmannia
 Julia Meijer2004IFK Mora Friidrottsklubb
 Lina Selin2004IK Westmannia
 Maja Matsson2004Västerås FK
 Tyra Tjulander2004Västerås FK

F 13 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alva Ekström 3,20 2,93 3,06
Ebba Asp 4,82 4,48 4,59 4,53 4,46 4,59
Ebba Hedin 3,68 x 3,61
Elin Björklind
Emma Karlsson-Svedestam 4,07 4,30 4,11 4,10 3,88 4,12
Filippa Malmport 3,60 3,51 3,75
Filippa Rydensjö 4,61 4,74 4,51 4,64 4,66 4,73
Ida Jouppi
Ida Sjöholm 3,05 2,93 3,02
Julia Meijer
Lea Dag 3,64 3,24 x
Lina Selin
Linn Strömberg 3,30 3,20 3,23
Maja Matsson
Matilda Eriholm 4,57 4,31 4,23 4,29 4,47 4,58
Matilda Eriksson 4,08 4,01 3,95
Minna Silvell 4,08 4,04 4,15
Moa Gustafsson 4,25 4,14 4,11 4,03 4,15 4,15
Stella Andersson 4,27 x 4,28 4,08 4,28 4,22
Tyra Tjulander
Desirée Mwepu 4,37 x 4,24 4,15 4,28 4,32
Nora Granström 3,85 3,64 3,78
Mattey Colley 4,72 4,69 4,55 4,65 4,55 4,50

F 13 Kula Deltagare28/1  17:10
       
1Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF10,21
2Matilda Eriholm2004Västerås FK9,83
3Hanna Bertilsson2004Eskilstuna FI9,07
4Matilda Eriksson2004Västerås FK8,98
5Minna Silvell2004Huddinge AIS8,26
6Ebba Hedin2004Västerås FK7,16
7Ida Sjöholm2004Västerås FK5,85
8Alva Ekström2004Västerås FK5,47
9Linn Strömberg2004Västerås FK5,05
 Elin Björklind2004Västerås FK
 Elin Rörborn2004Västerås FK
 Lina Selin2004IK Westmannia
 Maja Matsson2004Västerås FK
 Desirée Mwepu2004Västerås FK

F 13 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alva Ekström 5,26 5,47 5,41 5,45 5,06 5,14
Ebba Hedin 6,89 7,09 7,16 6,70 6,27 6,99
Elin Björklind
Elin Rörborn
Emma Karlsson-Svedestam 9,57 10,21 9,58 9,94 10,03 7,92
Ida Sjöholm 5,78 5,72 5,56 5,85 5,67 4,93
Lina Selin
Linn Strömberg 5,05 4,96 4,95
Maja Matsson
Matilda Eriholm 9,83 9,17 9,60 9,81
Matilda Eriksson 8,26 8,82 8,98 8,48 8,64 8,64
Minna Silvell 7,64 8,01 8,01 6,96 8,26
Hanna Bertilsson 9,07 8,42 8,33 7,43 8,46
Desirée Mwepu

F 12 60 m Försök28/1  12:30

Heat 1
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK9,08q
2Emma Hjelm2005Västerås FK9,46q
3Ebba Wessman2005Frövi IK9,57q
4Sara Lannefors2005Västerås FK9,71
5Tilda Karlsson2005Åkersberga SK9,90
6Linnéa Backlund2005Ösmo Nynäs FK10,31
7Ellen Ehlin2005Valbo Aif10,58

Heat 2
       
1Ronja Magnusson2005Valbo Aif8,75q
2Lathifa Affrah2005IF Göta Karlstad9,20q
3Agnes Strandman2005Västerås FK9,23q
4Amanda Hägg2005Västerås FK9,28q
5Amanda Lindén2005Kungsängen Friidrott9,43q
6Jeanna Ulfvin2005IF Skade9,73

F 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ronja Magnusson2005Valbo Aif8,75q
2Sofia Hasler2005Västerås FK9,08q
3Lathifa Affrah2005IF Göta Karlstad9,20q
4Agnes Strandman2005Västerås FK9,23q
5Amanda Hägg2005Västerås FK9,28q
6Amanda Lindén2005Kungsängen Friidrott9,43q
7Emma Hjelm2005Västerås FK9,46q
8Ebba Wessman2005Frövi IK9,57q
9Sara Lannefors2005Västerås FK9,71
10Jeanna Ulfvin2005IF Skade9,73
11Tilda Karlsson2005Åkersberga SK9,90
12Linnéa Backlund2005Ösmo Nynäs FK10,31
13Ellen Ehlin2005Valbo Aif10,58

F 12 60 m Final28/1  13:45
       
1Ronja Magnusson2005Valbo Aif8,92
2Sofia Hasler2005Västerås FK9,15
3Lathifa Affrah2005IF Göta Karlstad9,17
4Agnes Strandman2005Västerås FK9,29
5Amanda Hägg2005Västerås FK9,39
6Emma Hjelm2005Västerås FK9,49
7Amanda Lindén2005Kungsängen Friidrott9,52
8Ebba Wessman2005Frövi IK10,19

F 12 800 m Final28/1  16:45
       
1Astrid Nyquist2005Västerås FK2,45,14
2Agnes Strandman2005Västerås FK2,50,73
3Jeanna Ulfvin2005IF Skade2,52,07
4Lathifa Affrah2005IF Göta Karlstad3,02,32
5Tilda Karlsson2005Åkersberga SK3,03,33

F 12 Höjd Deltagare28/1  10:00
       
1Hanna Andersson2005IK Stål1,35
2Sofia Hasler2005Västerås FK1,35
3Celina Andersson2005Västerås FK1,29
4Emma Hjelm2005Västerås FK1,29
5Astrid Nyquist2005Västerås FK1,26
6Amanda Hägg2005Västerås FK1,26
7Jeanna Ulfvin2005IF Skade1,21
8Lathifa Affrah2005IF Göta Karlstad1,21
9Tova Wålander2005IK Westmannia1,16
10Sara Lannefors2005Västerås FK1,16
11Ellen Ehlin2005Valbo Aif1,16
11Linnéa Backlund2005Ösmo Nynäs FK1,16

F 12 Längd Deltagare28/1  12:50
       
1Ronja Magnusson2005Valbo Aif4,47
2Sofia Hasler2005Västerås FK4,09
3Emma Hjelm2005Västerås FK3,97
4Hanna Andersson2005IK Stål3,86
5Agnes Strandman2005Västerås FK3,83
6Jeanna Ulfvin2005IF Skade3,803,80
7Amanda Hägg2005Västerås FK3,803,57
8Lathifa Affrah2005IF Göta Karlstad3,73
9Amanda Lindén2005Kungsängen Friidrott3,68
10Linnéa Backlund2005Ösmo Nynäs FK3,63
11Sara Lannefors2005Västerås FK3,46
12Ebba Wessman2005Frövi IK3,33
13Ellen Ehlin2005Valbo Aif3,31
14Tilda Karlsson2005Åkersberga SK3,28
 Sofia Blank Ramström2005Nyköpings BIS Friidrott

F 12 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Agnes Strandman 3,83 3,49 3,70 3,63 3,69 3,74
Amanda Hägg 3,80 3,57 3,52 3,56 3,35 3,36
Amanda Lindén 3,68 3,48 3,37
Ebba Wessman 3,26 x 3,33
Ellen Ehlin 3,16 3,23 3,31
Jeanna Ulfvin 3,58 3,73 3,80 3,68 3,75 3,80
Lathifa Affrah 3,53 x 3,73 3,54 3,58 3,64
Linnéa Backlund 3,63 3,48 3,55
Ronja Magnusson 4,36 4,47 4,46 4,41 4,35 x
Sara Lannefors 3,46 3,17 3,23
Sofia Blank Ramström
Sofia Hasler 4,09 4,07 3,92 - 3,76 -
Tilda Karlsson 3,28 3,20 3,16
Hanna Andersson 3,67 3,73 3,86 3,82 3,82 3,78
Emma Hjelm 3,82 3,84 3,74 3,83 3,68 3,97

F 12 Kula Deltagare28/1  17:10
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK8,81
2Ronja Magnusson2005Valbo Aif8,50
3Astrid Nyquist2005Västerås FK8,24
4Linnéa Backlund2005Ösmo Nynäs FK7,05
5Amanda Lindén2005Kungsängen Friidrott6,91
6Jeanna Ulfvin2005IF Skade6,28
7Lathifa Affrah2005IF Göta Karlstad5,95
 Ellen Ehlin2005Valbo Aif-
 Tilda Karlsson2005Åkersberga SK-

F 12 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Amanda Lindén 6,91 6,81 6,23 x 6,64 6,67
Astrid Nyquist 7,78 7,19 x 7,52 8,24 7,68
Ellen Ehlin - - - - - -
Jeanna Ulfvin 5,79 6,28 6,01 6,13 5,69 6,25
Lathifa Affrah x 5,95 5,70 5,64 x 5,39
Linnéa Backlund 6,70 6,,09 7,05 6,77 6,67 6,27
Ronja Magnusson 8,25 8,33 8,46 8,21 8,50 7,35
Sofia Hasler 8,74 8,81 8,42 8,47 x 8,72
Tilda Karlsson - - - - -

F 11 60 m Försök28/1  10:45

Heat 1
       
1Maya Swedin2006IFK Lidingö Friidrott9,16q
2Johanna Fernberg2006IK Westmannia9,45q
3Ella Grimheden2006Västerås FK9,57q
4Clara Jansson2006Västerås FK9,87
5Lova Jansson2006Västerås FK9,92
6Lily Brusling2006Västerås FK10,00
7Ida Ström2006Kungsängen Friidrott10,17

Heat 2
       
1Ella Fallope2006AIK Friidrott9,25q
2Linnéa Skoglund2006Karlskoga FIF9,38q
3Ebba Lindblad2006Västerås FK10,02
4Emma Duvakovic2006Västerås FK10,69
5Amanda Faramarzi2006Västerås FK11,36
 Agnes Kullborg2006Västerås FK 
 Klara Collin2006Heby AIF 

Heat 3
       
1Isa Sweström2006Råby-Rekarne FIF9,72q
2Lovisa Söderlund2006Västerås FK9,73q
3Eleonora Wahlin2006Täby IS9,79q
4Tyra Skoog2006Katrineholms SK10,00
5Carolina Nyblom2006Västerås FK10,32
6Ronja Mortimer2006Västerås FK10,78

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Maya Swedin2006IFK Lidingö Friidrott9,16q
2Ella Fallope2006AIK Friidrott9,25q
3Linnéa Skoglund2006Karlskoga FIF9,38q
4Johanna Fernberg2006IK Westmannia9,45q
5Ella Grimheden2006Västerås FK9,57q
6Isa Sweström2006Råby-Rekarne FIF9,72q
7Lovisa Söderlund2006Västerås FK9,73q
8Eleonora Wahlin2006Täby IS9,79q
9Clara Jansson2006Västerås FK9,87
10Lova Jansson2006Västerås FK9,92
11Lily Brusling2006Västerås FK10,00
12Tyra Skoog2006Katrineholms SK10,00
13Ebba Lindblad2006Västerås FK10,02
14Ida Ström2006Kungsängen Friidrott10,17
15Carolina Nyblom2006Västerås FK10,32
16Emma Duvakovic2006Västerås FK10,69
17Ronja Mortimer2006Västerås FK10,78
18Amanda Faramarzi2006Västerås FK11,36
 Klara Collin2006Heby AIF 
 Agnes Kullborg2006Västerås FK 

F 11 60 m Final28/1  14:00
       
1Maya Swedin2006IFK Lidingö Friidrott9,16
2Ella Fallope2006AIK Friidrott9,32
3Linnéa Skoglund2006Karlskoga FIF9,40
4Lovisa Söderlund2006Västerås FK9,52
5Johanna Fernberg2006IK Westmannia9,57
6Ella Grimheden2006Västerås FK9,62
7Isa Sweström2006Råby-Rekarne FIF9,92
8Eleonora Wahlin2006Täby IS9,98

F 11 600 m Final28/1  16:15
       
1Ella Fallope2006AIK Friidrott2,07,05
2Clara Jansson2006Västerås FK2,10,53
3Maya Swedin2006IFK Lidingö Friidrott2,13,97
4Tyra Skoog2006Katrineholms SK2,15,99
5Carolina Nyblom2006Västerås FK2,21,13
6Eleonora Wahlin2006Täby IS2,26,37
7Savannah Nielsen2006Västerås FK2,49,55

F 11 Höjd Deltagare28/1  12:55
       
1Klara Collin2006Heby AIF1,30
2Johanna Fernberg2006IK Westmannia1,27
3Savannah Nielsen2006Västerås FK1,27
4Linnéa Skoglund2006Karlskoga FIF1,21
5Agnes Kullborg2006Västerås FK1,16
5Carolina Nyblom2006Västerås FK1,16
7Maya Swedin2006IFK Lidingö Friidrott1,16
8Clara Jansson2006Västerås FK1,16
9Ella Fallope2006AIK Friidrott1,06
9Tove Holmberg Nerman2006IK Westmannia1,06
11Eleonora Wahlin2006Täby IS1,06
12Lily Brusling2006Västerås FK0,96
 Emma Duvakovic2006Västerås FKigr
 Ella Grimheden2006Västerås FK
 Lova Jansson2006Västerås FK

F 11 Längd Deltagare28/1  11:20
       
1Klara Collin2006Heby AIF4,23
2Johanna Fernberg2006IK Westmannia4,03
3Ella Fallope2006AIK Friidrott3,99
4Ella Axelson2006Danderyds SK3,94
5Ella Grimheden2006Västerås FK3,89
6Maya Swedin2006IFK Lidingö Friidrott3,84
7Linnéa Skoglund2006Karlskoga FIF3,73
8Eleonora Wahlin2006Täby IS3,65
9Isa Sweström2006Råby-Rekarne FIF3,45
10Carolina Nyblom2006Västerås FK3,423,33
11Agnes Kullborg2006Västerås FK3,423,01
12Lily Brusling2006Västerås FK3,33
13Clara Jansson2006Västerås FK3,283,24
14Ida Ström2006Kungsängen Friidrott3,283,13
15Lova Jansson2006Västerås FK3,263,22
16Ebba Lindblad2006Västerås FK3,263,19
17Tyra Skoog2006Katrineholms SK3,24
18Savannah Nielsen2006Västerås FK3,09
19Klara Eriksson2006IK Westmannia3,00
20Ronja Mortimer2006Västerås FK2,89
21Emma Duvakovic2006Västerås FK2,80
22Emily Allden2006Västerås FK2,44
 Alva Levin2006Bromma IF
 Ella Von Walden2006IK Westmannia
 Tove Holmberg Nerman2006IK Westmannia
 Ella von Walden2006IK Westmannia

F 11 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Agnes Kullborg 3,36 3,01 3,42
Alva Levin
Carolina Nyblom 3,33 3,36 3,42
Ebba Lindblad 3,26 3,19 3,12
Eleonora Wahlin 3,52 3,35 3,27 3,65 3,51 3,40
Ella Axelson 3,73 3,86 3,79 3,81 3,69 3,94
Ella Fallope 3,87 3,99 3,89 3,78 3,94 3,98
Ella Grimheden 3,67 3,62 3,60 3,60 3,66 3,89
Ella Von Walden
Emily Allden 2,01 2,44 1,89
Ida Ström 2,97 3,13 3,28
Johanna Fernberg 3,89 3,95 4,03 3,90 3,97 4,02
Klara Eriksson 2,68 3,00 2,92
Lily Brusling 3,33 3,27 3,19
Linnéa Skoglund 3,67 3,73 3,68 3,67 3,65 2,82
Maya Swedin 3,53 3,55 3,82 3,52 3,84 3,77
Ronja Mortimer 2,88 2,87 2,89
Savannah Nielsen 3,09 2,80 2,83
Tove Holmberg Nerman
Klara Collin 4,23 4,03 3,72 3,88 4,05 3,95
Ella von Walden
Clara Jansson 3,24 3,10 3,28
Emma Duvakovic 2,80 2,72 2,63
Tyra Skoog 3,09 3,24 3,14
Isa Sweström 3,26 3,41 3,45
Lova Jansson 3,22 3,20 3,26

F 11 Kula Deltagare28/1  15:25
       
1Hanna Gabriellli Gustafsson2006Råby-Rekarne FIF7,47
2Tove Holmberg Nerman2006IK Westmannia7,21
3Isa Sweström2006Råby-Rekarne FIF7,11
4Klara Eriksson2006IK Westmannia6,38
5Desiree Essman2006Råby-Rekarne FIF6,37
6Carolina Nyblom2006Västerås FK6,09
7Maya Swedin2006IFK Lidingö Friidrott6,08
8Ebba Lindblad2006Västerås FK5,91
9Ida Ström2006Kungsängen Friidrott5,46
10Ella Grimheden2006Västerås FK5,18
11Ella Fallope2006AIK Friidrott4,79
12Linnéa Skoglund2006Karlskoga FIF4,63
13Emily Allden2006Västerås FK4,31
14Ronja Mortimer2006Västerås FK4,17
15Amanda Faramarzi2006Västerås FK3,89
 Alva Levin2006Bromma IF-
 Ella Von Walden2006IK Westmannia-
 Ella von Walden2006IK Westmannia-

F 11 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alva Levin - - - - - -
Amanda Faramarzi 3,25 2,83 3,89 - - -
Carolina Nyblom 5,54 5,37 6,09 5,42 5,57 5,08
Desiree Essman 6,37 5,63 5,59 5,96 4,86 5,97
Ebba Lindblad 5,52 5,38 5,53 5,91 5,22 5,39
Ella Fallope 4,79 x 4,50 - - -
Ella Grimheden 5,18 4,62 4,20 - - -
Ella Von Walden - - - - - -
Emily Allden 4,31 4,30 3,95 - - -
Hanna Gabriellli Gustafsson 7,47 7,01 x x 7,34 6,72
Ida Ström 5,46 5,03 5,31 - - -
Klara Eriksson 5,68 5,80 5,98 6,01 6,20 6,38
Linnéa Skoglund x 4,17 4,63 - - -
Maya Swedin 6,08 5,13 5,62 6,03 - -
Ronja Mortimer 4,01 3,63 4,17 - - -
Tove Holmberg Nerman 6,72 7,21 7,12 6,95 6,85 6,67
Ella von Walden - - - - - -
Isa Sweström 6,00 6,24 6,92 6,70 6,83 7,11

F 10 60 m Försök28/1  11:40

Heat 1
       
1Freja Lannefors2007Västerås FK10,20q
2Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott10,29q
3Julia Laurent2007Västerås FK10,41
4Kiara Sandell2007Kungsängen Friidrott10,67
5Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott10,83
6Emily Bosson2007Bålsta IK10,89
7Vanessa Ivan2007Eskilstuna FI11,007
8Ida Ehlin2007Valbo Aif11,008

Heat 2
       
1Matilda Borg2007Österhaninge IF9,19q
2Carmen Cernjul2007Hanvikens SK9,76q
3Linnea Behrnetz2007Trosa Vagnhärad SK9,99q
4Filippa Kopparhed2007Kungsängen Friidrott10,64
5Hannah Malcher2007Västerås FK10,85
6INGRID STEINBERGA2007KFUM Örebro11,16
7Ebba Lindholm2007Bålsta IK11,68
8Chajwan Haidarhamma2007Eskilstuna FI12,40

Heat 3
       
1Beate Pott2007Turebergs FK9,25q
2Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF9,40q
3Filippa Hanikat2007Hanvikens SK9,90q
4Foos Anis2007Eskilstuna FI10,30
5Saga Holm2007Västerås FK10,81
6Evelina Lång2007Bålsta IK10,82
7Ebba Holmström2007Valbo Aif11,22
8Chloe Haas2007Kungsängen Friidrott11,45

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Matilda Borg2007Österhaninge IF9,19q
2Beate Pott2007Turebergs FK9,25q
3Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF9,40q
4Carmen Cernjul2007Hanvikens SK9,76q
5Filippa Hanikat2007Hanvikens SK9,90q
6Linnea Behrnetz2007Trosa Vagnhärad SK9,99q
7Freja Lannefors2007Västerås FK10,20q
8Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott10,29q
9Foos Anis2007Eskilstuna FI10,30
10Julia Laurent2007Västerås FK10,41
11Filippa Kopparhed2007Kungsängen Friidrott10,64
12Kiara Sandell2007Kungsängen Friidrott10,67
13Saga Holm2007Västerås FK10,81
14Evelina Lång2007Bålsta IK10,82
15Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott10,83
16Hannah Malcher2007Västerås FK10,85
17Emily Bosson2007Bålsta IK10,89
18Vanessa Ivan2007Eskilstuna FI11,007
19Ida Ehlin2007Valbo Aif11,008
20INGRID STEINBERGA2007KFUM Örebro11,16
21Ebba Holmström2007Valbo Aif11,22
22Chloe Haas2007Kungsängen Friidrott11,45
23Ebba Lindholm2007Bålsta IK11,68
24Chajwan Haidarhamma2007Eskilstuna FI12,40

F 10 60 m Final28/1  14:05
       
1Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF9,15
2Matilda Borg2007Österhaninge IF9,19
3Beate Pott2007Turebergs FK9,34
4Carmen Cernjul2007Hanvikens SK9,87
5Filippa Hanikat2007Hanvikens SK9,96
6Freja Lannefors2007Västerås FK10,05
7Linnea Behrnetz2007Trosa Vagnhärad SK10,20
8Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott10,32

F 10 600 m Final28/1  16:05

Heat 1
       
1Julia Silverhult2007Västerås FK2,24,12
2Ebba Lindholm2007Bålsta IK2,24,19
3Evelina Lång2007Bålsta IK2,33,54
4Emily Bosson2007Bålsta IK2,39,81
 Vanessa Ivan2007Eskilstuna FI 

Heat 2
       
1Carmen Cernjul2007Hanvikens SK1,59,10
2Matilda Borg2007Österhaninge IF2,00,37
3Foos Anis2007Eskilstuna FI2,14,29
 Filippa Hanikat2007Hanvikens SK 
 Filippa Kopparhed2007Kungsängen Friidrott 

F 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Carmen Cernjul2007Hanvikens SK1,59,10
2Matilda Borg2007Österhaninge IF2,00,37
3Foos Anis2007Eskilstuna FI2,14,29
4Julia Silverhult2007Västerås FK2,24,12
5Ebba Lindholm2007Bålsta IK2,24,19
6Evelina Lång2007Bålsta IK2,33,54
7Emily Bosson2007Bålsta IK2,39,81
 Vanessa Ivan2007Eskilstuna FI 
 Filippa Hanikat2007Hanvikens SK 
 Filippa Kopparhed2007Kungsängen Friidrott 

F 10 Höjd Deltagare28/1  10:00
       
1Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF1,25
2Carmen Cernjul2007Hanvikens SK1,16
3Linnea Behrnetz2007Trosa Vagnhärad SK1,16
4Vera Skymgård2007Västerås FK1,11
5Filippa Kopparhed2007Kungsängen Friidrott1,11
6Beate Pott2007Turebergs FK1,11
6Freja Lannefors2007Västerås FK1,11
8Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott1,06
9Matilda Borg2007Österhaninge IF1,06
10Evelina Lång2007Bålsta IK1,01
11Julia Silverhult2007Västerås FK1,01
12Ebba Holmström2007Valbo Aif1,01
13Kiara Sandell2007Kungsängen Friidrott0,96
14Ebba Lindholm2007Bålsta IK0,96
14Emily Bosson2007Bålsta IK0,96
14Hannah Malcher2007Västerås FK0,96
17Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott0,96
18Ida Ehlin2007Valbo Aif0,91
 Hilma Sevelin2007Katrineholms SKigr
 Filippa Hanikat2007Hanvikens SK
 Isolde Nilsson2007IK Westmannia

F 10 Längd Deltagare28/1  14:45
       
1Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF4,20
2Matilda Borg2007Österhaninge IF4,12
3Carmen Cernjul2007Hanvikens SK3,76
4Beate Pott2007Turebergs FK3,59
5Foos Anis2007Eskilstuna FI3,57
6Linnea Behrnetz2007Trosa Vagnhärad SK3,56
7Filippa Hanikat2007Hanvikens SK3,51
8Vera Skymgård2007Västerås FK3,49
9Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott3,18
10Freja Lannefors2007Västerås FK3,16
11Molly Åkerblom2007Västerås FK3,01
12Hilma Sevelin2007Katrineholms SK2,97
13Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott2,89
14Emily Bosson2007Bålsta IK2,84
15INGRID STEINBERGA2007KFUM Örebro2,83
16Saga Holm2007Västerås FK2,79
17Julia Laurent2007Västerås FK2,78
18Ida Ehlin2007Valbo Aif2,71
19Ebba Lindholm2007Bålsta IK2,702,67
20Evelina Lång2007Bålsta IK2,702,61
21Kiara Sandell2007Kungsängen Friidrott2,702,53
22Filippa Kopparhed2007Kungsängen Friidrott2,68
23Ebba Holmström2007Valbo Aif2,66
24Chloe Haas2007Kungsängen Friidrott2,23
 Chajwan Haidarhamma2007Eskilstuna FIx
 Hannah Malcher2007Västerås FK
 Julia Becker2007Västerås FK

F 10 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Beate Pott 3,59 3,53 - - - -
Carmen Cernjul 3,68 3,73 3,69 3,60 3,72 3,76
Chloe Haas 2,23 2,15 x
Ebba Holmström 2,56 2,50 2,66
Ebba Lindholm 2,70 2,67 2,61
Emily Bosson 2,78 2,78 2,84
Evelina Lång 2,58 2,70 2,61
Filippa Hanikat 3,43 3,41 3,51 3,36 x 3,43
Filippa Kopparhed 2,50 2,62 2,68
Foos Anis 3,42 3,53 3,46 3,57 x x
Freja Lannefors 3,16 3,13 2,85
Hannah Malcher
Hilma Sevelin 2,97 2,85 2,86
Ida Bonow 2,82 2,89 2,82
Ida Ehlin 2,71 2,61 2,50
INGRID STEINBERGA 2,83 2,61 2,63
Julia Laurent x x 2,78
Linnea Behrnetz 3,34 x 3,56 3,36 3,41 3,43
Matilda Borg 3,68 3,67 3,76 3,82 4,12 4,00
Molly Åkerblom 2,76 2,65 3,01
Saga Holm 2,75 2,75 2,79
Tilde Norrbrand 2,96 3,18 3,01
Vera Skymgård 3,25 3,04 3,25 3,29 2,81 3,49
Wilda Runeborg 3,79 3,82 3,83 3,73 3,96 4,20
Julia Becker
Chajwan Haidarhamma x x x
Kiara Sandell 2,70 2,53 2,48

F 10 Kula Deltagare28/1  12:50
       
1Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF7,09
2Foos Anis2007Eskilstuna FI6,52
3Matilda Borg2007Österhaninge IF5,76
4Carmen Cernjul2007Hanvikens SK5,68
5Filippa Hanikat2007Hanvikens SK5,44
6Linnea Behrnetz2007Trosa Vagnhärad SK5,39
7Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott5,04
8Hilma Sevelin2007Katrineholms SK5,01
9Julia Silverhult2007Västerås FK4,82
10Ida Ehlin2007Valbo Aif4,74
11Evelina Lång2007Bålsta IK4,634,18
12Filippa Kopparhed2007Kungsängen Friidrott4,63
13Molly Åkerblom2007Västerås FK4,53
14Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott4,39
15Ebba Holmström2007Valbo Aif3,91
16Kiara Sandell2007Kungsängen Friidrott3,89
17Chajwan Haidarhamma2007Eskilstuna FI3,83
18INGRID STEINBERGA2007KFUM Örebro3,54
 Wilma Pettersson2007Västerås FK

F 10 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Carmen Cernjul 5,55 5,68 5,40 4,97 5,08 5,10
Ebba Holmström 3,81 3,91 3,84
Evelina Lång 3,90 4,63 4,18
Filippa Hanikat 5,44 4,70 5,28 4,39 5,17 5,01
Filippa Kopparhed 4,63
Foos Anis 6,52 5,56 5,50 5,47 5,45 5,77
Hilma Sevelin 4,98 5,01 4,97 4,18 4,87 4,54
Ida Bonow 4,13 4,39
Ida Ehlin 3,65 4,74 4,66
INGRID STEINBERGA 3,54 3,46
Julia Silverhult 4,82 4,54 4,17
Linnea Behrnetz 4,91 5,39 4,86 5,17
Matilda Borg 5,55 5,51 5,72 5,62 5,35 5,76
Molly Åkerblom 4,53 4,38 3,92
Tilde Norrbrand 4,80 5,04 4,39 4,56 4,74
Wilda Runeborg 6,80 6,99 7,05 6,74 6,92 7,09
Wilma Pettersson
Chajwan Haidarhamma 3,83 3,44
Kiara Sandell 2,75 3,78 3,89

F 9 60 m Försök28/1  11:00

Heat 1
       
1Wilma Wessman2008Frövi IK10,01q
2Emmie Murray2008Västerås FK10,29q
3Edith Evertson Thuvander2008KFUM Örebro10,38q
4Johanna Sundén2008Västerås FK10,52q
5Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK10,57q
6Jenna Jonasson2008Södra Vi IF 10,58q
7Alva Edin2008Götlunda IF10,61
8Midea Allard2008Eskilstuna FI11,00

Heat 2
       
1Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK9,75q
2Ebba Dahlström2008Täby IS9,99q
3Wilma Tagesson2008KFUM Örebro10,63
4Amanda Ohlsson2008Västerås FK10,66
5Bea Brusling2008Västerås FK10,94
6Rut Victorin2008Västerås FK11,00
7Molly Mikaelsson2008Götlunda IF11,31

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK9,75q
2Ebba Dahlström2008Täby IS9,99q
3Wilma Wessman2008Frövi IK10,01q
4Emmie Murray2008Västerås FK10,29q
5Edith Evertson Thuvander2008KFUM Örebro10,38q
6Johanna Sundén2008Västerås FK10,52q
7Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK10,57q
8Jenna Jonasson2008Södra Vi IF 10,58q
9Alva Edin2008Götlunda IF10,61
10Wilma Tagesson2008KFUM Örebro10,63
11Amanda Ohlsson2008Västerås FK10,66
12Bea Brusling2008Västerås FK10,94
13Midea Allard2008Eskilstuna FI11,00
14Rut Victorin2008Västerås FK11,00
15Molly Mikaelsson2008Götlunda IF11,31

F 9 60 m Final28/1  13:50
       
1Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK9,93
2Wilma Wessman2008Frövi IK10,02
3Ebba Dahlström2008Täby IS10,19
4Johanna Sundén2008Västerås FK10,31
5Emmie Murray2008Västerås FK10,36
6Edith Evertson Thuvander2008KFUM Örebro10,41
7Jenna Jonasson2008Södra Vi IF 10,65
8Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK10,70

F 9 600 m Final28/1  15:45
       
1Astrid Wallenius2008Västerås FK2,11,65
2Ebba Dahlström2008Täby IS2,13,29
3Jenna Jonasson2008Södra Vi IF 2,16,04
4Tilde Strandman2008Västerås FK2,16,69
5Frida Arenvang2008Wedevågs IF2,18,75
6Bea Brusling2008Västerås FK2,37,59
7Rut Victorin2008Västerås FK2,49,85
 Wilma Wessman2008Frövi IK 

F 9 Höjd Deltagare28/1  11:25
       
1Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK1,21
2Midea Allard2008Eskilstuna FI1,18
3Ebba Dahlström2008Täby IS1,12
4Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK1,09
5Wilma Tagesson2008KFUM Örebro1,01
6Wilma Wessman2008Frövi IK0,96
7Jenna Jonasson2008Södra Vi IF 0,96
8Johanna Sundén2008Västerås FK0,96
9Emmie Murray2008Västerås FK0,96
10Rut Victorin2008Västerås FK0,91
11Molly Eriksson2009Västerås FK0,86
12Bea Brusling2008Västerås FK0,86
 Alexandra Fernberg2008IK Westmannia

F 9 Längd Deltagare28/1  14:20
       
1Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK3,82
2Edith Evertson Thuvander2008KFUM Örebro3,29
3Wilma Wessman2008Frövi IK3,23
4Alva Edin2008Götlunda IF3,21
5Midea Allard2008Eskilstuna FI3,17
6Ebba Dahlström2008Täby IS3,14
7Jenna Jonasson2008Södra Vi IF 2,96
8Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK2,93
9Emmie Murray2008Västerås FK2,90
10Tilde Strandman2008Västerås FK2,892,81
11Bea Brusling2008Västerås FK2,892,79
12Johanna Sundén2008Västerås FK2,86
13Molly Mikaelsson2008Götlunda IF2,85
14Amanda Ohlsson2008Västerås FK2,81
15Wilma Tagesson2008KFUM Örebro2,78
16Astrid Wallenius2008Västerås FK2,73
17Rut Victorin2008Västerås FK2,39
 Alexandra Fernberg2008IK Westmannia
 Matilda Israelsson2008Eskilstuna FI

F 9 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alexandra Fernberg
Alva Edin 2,89 2,97 2,98 3,17 3,15 3,21
Amanda Ohlsson 2,81 2,39 2,49
Astrid Wallenius 2,54 2,65 2,73
Bea Brusling 2,89 2,79 2,71
Ebba Dahlström 3,14 3,10 3,09 3,09 2,88 2,99
Edith Evertson Thuvander 3,09 2,93 3,08 2,91 3,09 3,29
Emmie Murray x 2,68 2,90
Jenna Jonasson 2,94 2,86 2,90 2,96 2,84 2,88
Johanna Sundén 2,86 2,71 2,74
Matilda Israelsson
Midea Allard 3,17 3,15 3,10 3,12 3,16 3,16
Molly Mikaelsson 2,76 2,85 2,69
Olivia Backlund 2,71 2,77 2,91 2,93 2,78 2,87
Rut Victorin 2,28 2,30 2,39
Tilde Strandman 2,89 2,81 2,71
Tillie Ytfeldt 3,69 3,58 3,41 3,51 3,82 3,55
Wilma Tagesson 2,49 2,71 2,78
Wilma Wessman 3,05 3,02 2,94 3,17 3,23 3,18

F 9 Kula Deltagare28/1  16:25
       
1Midea Allard2008Eskilstuna FI6,21
2Wilma Tagesson2008KFUM Örebro5,73
3Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK5,02
4Tilde Strandman2008Västerås FK4,62
5Jenna Jonasson2008Södra Vi IF 4,55
6Wilma Wessman2008Frövi IK3,92
7Rut Victorin2008Västerås FK3,76
 Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK-
 Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI-

F 9 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Jenna Jonasson x 4,55 4,00 4,36 4,42 3,97
Midea Allard 5,57 5,98 5,86 5,73 5,76 6,21
Olivia Backlund 4,51 4,63 4,22 4,25 4,88 5,02
Rut Victorin x 3,76 x 3,62 3,41 3,45
Tilde Strandman 4,49 4,09 x x 4,48 4,62
Tillie Ytfeldt - - - - - -
Vendela Dekreon - - - - - -
Wilma Tagesson 5,50 5,38 5,73 5,34 4,80 5,20
Wilma Wessman 3,92 3,11 3,84 3,79 3,60 3,08

F 8 60 m Försök28/1  10:00

Heat 1
       
1Molly Eriksson2009Västerås FK10,76q
2Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK10,78q
3Cornelia Rydensjö2009Eskilstuna FI11,17
4Stella Jagiello2009Turebergs FK11,19
5Svea Norberg2009Örbyhus IF11,33
6Lovisa Daun2011Katrineholms SK11,88
7Isabelle Helin2009Västerås FK12,03
8Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI13,01

Heat 2
       
1Maja Sevelin2010Katrineholms SK10,81q
2Stina Östholm2009IFK Mariefred10,86q
3Nora Forsberg2009Västerås FK11,01q
4Esther Elliot2009Huddinge AIS11,05q
5Vera Persson2010Bromma IF11,08q
6Emelie Milani2009Turebergs FK11,10q
7Agnes Steinberga2009KFUM Örebro11,55
8Hedda Hed2009Eskilstuna FI12,06

F 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Molly Eriksson2009Västerås FK10,76q
2Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK10,78q
3Maja Sevelin2010Katrineholms SK10,81q
4Stina Östholm2009IFK Mariefred10,86q
5Nora Forsberg2009Västerås FK11,01q
6Esther Elliot2009Huddinge AIS11,05q
7Vera Persson2010Bromma IF11,08q
8Emelie Milani2009Turebergs FK11,10q
9Cornelia Rydensjö2009Eskilstuna FI11,17
10Stella Jagiello2009Turebergs FK11,19
11Svea Norberg2009Örbyhus IF11,33
12Agnes Steinberga2009KFUM Örebro11,55
13Lovisa Daun2011Katrineholms SK11,88
14Isabelle Helin2009Västerås FK12,03
15Hedda Hed2009Eskilstuna FI12,06
16Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI13,01

F 8 60 m Final28/1  12:45
       
1Maja Sevelin2010Katrineholms SK10,841
2Molly Eriksson2009Västerås FK10,842
3Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK10,88
4Stina Östholm2009IFK Mariefred10,944
5Nora Forsberg2009Västerås FK10,945
6Esther Elliot2009Huddinge AIS11,05
7Vera Persson2010Bromma IF11,20
 Emelie Milani2009Turebergs FK 

F 8 400 m Försök28/1  14:40

Heat 1
       
1Cornelia Rydensjö2009Eskilstuna FI1,28,25
2Stella Jagiello2009Turebergs FK1,36,63
3Isabelle Helin2009Västerås FK1,40,19
4Lovisa Daun2011Katrineholms SK1,42,50
5Hedda Hed2009Eskilstuna FI1,43,15
 Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI 

Heat 2
       
1Stina Östholm2009IFK Mariefred1,30,25
2Maja Sevelin2010Katrineholms SK1,32,35
3Molly Eriksson2009Västerås FK1,33,583
3Vera Persson2010Bromma IF1,33,583
5Esther Elliot2009Huddinge AIS1,35,12
6Emelie Milani2009Turebergs FK1,39,40
7Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK1,45,89

F 8 400 m Försök - Sammanställning
       
1Cornelia Rydensjö2009Eskilstuna FI1,28,25
2Stina Östholm2009IFK Mariefred1,30,25
3Maja Sevelin2010Katrineholms SK1,32,35
4Vera Persson2010Bromma IF1,33,583
5Molly Eriksson2009Västerås FK1,33,583
6Esther Elliot2009Huddinge AIS1,35,12
7Stella Jagiello2009Turebergs FK1,36,63
8Emelie Milani2009Turebergs FK1,39,40
9Isabelle Helin2009Västerås FK1,40,19
10Lovisa Daun2011Katrineholms SK1,42,50
11Hedda Hed2009Eskilstuna FI1,43,15
12Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK1,45,89
 Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI 

F 8 Längd Deltagare28/1  10:25
       
1Agnes Steinberga2009KFUM Örebro2,99
2Stina Östholm2009IFK Mariefred2,93
3Svea Norberg2009Örbyhus IF2,88
4Molly Eriksson2009Västerås FK2,81
5Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK2,76
6Maja Sevelin2010Katrineholms SK2,71
7Emelie Milani2009Turebergs FK2,70
8Lovisa Daun2011Katrineholms SK2,56
9Vera Persson2010Bromma IF2,50
10Nora Forsberg2009Västerås FK2,47
11Cornelia Rydensjö2009Eskilstuna FI2,44
12Esther Elliot2009Huddinge AIS2,35
13Stella Jagiello2009Turebergs FK2,33
14Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI2,29
15Hedda Hed2009Eskilstuna FI2,17
16Viana Assadi2009Västerås FK2,06
 Fredrika Nyblom2009Västerås FK
 Emila Muhic2009Västerås FK

F 8 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Agnes Steinberga 2,79 2,65 2,75 2,68 2,58 2,99
Cornelia Rydensjö 2,44 2,15 2,42
Emelie Milani 2,65 2,57 2,61 2,70 2,67 2,57
Esther Elliot 2,30 2,35 2,30
Fredrika Nyblom
Hedda Hed 2,11 2,16 2,17
Hilla Ytfeldt 2,66 2,61 2,76 2,67 2,71 2,68
Lovisa Daun 2,56 2,41 2,43 2,23 2,41 2,35
Maja Sevelin 2,59 2,63 2,68 2,59 2,55 2,71
Molly Eriksson 2,81 2,73 2,57 2,72 2,74 2,61
Nora Forsberg 2,47 2,34 2,35
Stella Jagiello 2,24 2,33 2,26
Stina Östholm 2,79 2,82 2,88 2,58 2,76 2,93
Svea Norberg 2,62 2,61 1,99 2,39 2,40 2,88
Vendela Dekreon 2,29 2,18
Vera Persson 2,13 1,76 2,50
Emila Muhic
Viana Assadi 2,06 2,01 1,77

PF 11 4x200m Final28/1  17:55
       
1Friday Athletics 12006Västerås FK2,23,90
2Friday Athletics 22006Västerås FK2,26,08

PF 13 4x200m Final28/1  17:40

Heat 1
       
1Team 04/05 Lag 12004Västerås FK1,57,80
2Team 04/05 Lag 22004Västerås FK2,00,52
3Team 04/05 Lag Stars (grupp1lag 3)2004Västerås FK2,09,31
4Team 04/05 Lag 32004Västerås FK2,15,42
5Team 04/05 Lag 42004Västerås FK2,18,42

PF 13 4x200m Final - Sammanställning
       
1Team 04/05 Lag 12004Västerås FK1,57,80
2Team 04/05 Lag 22004Västerås FK2,00,52
3Team 04/05 Lag Stars (grupp1lag 3)2004Västerås FK2,09,31
4Team 04/05 Lag 32004Västerås FK2,15,42
5Team 04/05 Lag 42004Västerås FK2,18,42

Race Run. 60 m Final 

Heat 1
       
1Axel Colliney Aldernas2007RBU RaceRunning Västerås17,2
2Nika Amiri2006RBU RaceRunning Västerås24,8
3Nellie Ledin2002RBU RaceRunning Västerås27,7

Heat 2
       
1Henrik Eriksson2000RBU RaceRunning Västerås18,6
2Asra1998RBU RaceRunning Västerås42,3
3Ahmed Taleb2005RBU RaceRunning Västerås2,05,0

Heat 3
       
1Moa Hallner1997RBU RaceRunning Västerås15,0
2Emma Gjerseth2008RBU RaceRunning Västerås16,72:a
3Alexandra Alakangas1997RBU RaceRunning Västerås16,73:a


© Arena 2.0, RunPro Systems