Resultat JSM

Arrangör: Västerås FK
Datum: 9-11 aug 2013
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2013-08-09 20:10:25


M 22 100 m Försök9/8  12:20

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Joel Groth1991Bollnäs FIK10,87Q
2David Sennung1991Ullevi FK10,88Q
3Jan Wocalewski1993Huddinge AIS11,00Q
4Rasmus Karlsson1992IK Orient11,09q
5Oscar Johansson1992Hammarby IF11,29
6Mikael Storm1991Eksjö Södra IK11,69

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Sunday Ojuri1993Hammarby IF10,82Q
2Björn Skoglund1991Bollnäs FIK10,84Q
3Emil Lyrberg1993Ullevi FK11,00Q
4Tobias Karlsson1991Ullevi FK11,18q
5Patrik Hjort1993Västerås FK11,29
6Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna11,49

Heat 3
    Vind: +2,6  
1Robin Nordqvist1993Huddinge AIS10,85Q
2Patrik Andersson1991Ullevi FK10,87Q
3Chris Brusenback1993Spårvägens FK10,89Q
4Daniel Nordmark1993Västerås FK11,22
5Daniel Andersson1991KFUM Örebro11,36
6Robil Weetom1991Ullevi FK11,44
7Sebastian Johansson1993Södertälje IF25,87

Heat 4
    Vind: +2,7  
1Benjamin Olsson1991IFK Helsingborg10,59Q
2Emmanuel Amoh1992Malmö AI10,87Q2
3Andreas Engwall1992Hammarby IF10,87Q3
4Niklas Johansson1992Ullevi FK11,16q
5Johan Forsberg1992Hässelby SK11,17q
6Martin Astner1993Ullevi FK11,74

M 22 100 m Försök - Sammanställning
       
1Benjamin Olsson1991IFK Helsingborg10,59Q
2Sunday Ojuri1993Hammarby IF10,82Q
3Robin Nordqvist1993Huddinge AIS10,85Q
4Joel Groth1991Bollnäs FIK10,87Q
5Björn Skoglund1991Bollnäs FIK10,84Q
6Patrik Andersson1991Ullevi FK10,87Q
7Emmanuel Amoh1992Malmö AI10,87Q2
8David Sennung1991Ullevi FK10,88Q
9Andreas Engwall1992Hammarby IF10,87Q3
10Chris Brusenback1993Spårvägens FK10,89Q
11Jan Wocalewski1993Huddinge AIS11,00Q
12Emil Lyrberg1993Ullevi FK11,00Q
13Rasmus Karlsson1992IK Orient11,09q
14Niklas Johansson1992Ullevi FK11,16q
15Johan Forsberg1992Hässelby SK11,17q
16Tobias Karlsson1991Ullevi FK11,18q
17Daniel Nordmark1993Västerås FK11,22
18Oscar Johansson1992Hammarby IF11,29
19Patrik Hjort1993Västerås FK11,29
20Daniel Andersson1991KFUM Örebro11,36
21Robil Weetom1991Ullevi FK11,44
22Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna11,49
23Mikael Storm1991Eksjö Södra IK11,69
24Martin Astner1993Ullevi FK11,74
25Sebastian Johansson1993Södertälje IF25,87

M 22 100 m Semifinal9/8  13:50

Heat 1
    Vind: +2,8  
1Benjamin Olsson1991IFK Helsingborg10,50Q
2Björn Skoglund1991Bollnäs FIK10,54Q
3Joel Groth1991Bollnäs FIK10,55Q
4David Sennung1991Ullevi FK10,60q
5Andreas Engwall1992Hammarby IF10,85
6Emil Lyrberg1993Ullevi FK10,88
7Tobias Karlsson1991Ullevi FK11,16
 Rasmus Karlsson1992IK OrientDisk

Heat 2
    Vind: +2,9  
1Sunday Ojuri1993Hammarby IF10,65Q
2Emmanuel Amoh1992Malmö AI10,68Q
3Jan Wocalewski1993Huddinge AIS10,69Q
4Patrik Andersson1991Ullevi FK10,71q
5Robin Nordqvist1993Huddinge AIS10,83
6Chris Brusenback1993Spårvägens FK10,88
7Johan Forsberg1992Hässelby SK11,14
8Niklas Johansson1992Ullevi FK11,18

M 22 100 m Final9/8  18:10
    Vind: +2,1  
1Björn Skoglund1991Bollnäs FIK10,61
2Joel Groth1991Bollnäs FIK10,64
3David Sennung1991Ullevi FK10,72
4Patrik Andersson1991Ullevi FK10,77
5Jan Wocalewski1993Huddinge AIS10,78
6Emmanuel Amoh1992Malmö AI10,89
7Benjamin Olsson1991IFK Helsingborg11,34
 Sunday Ojuri1993Hammarby IFEj start

M 22 400 m Försök9/8  15:15

Heat 1
       
1Adam Danielsson1993Ullevi FK50,09Q
2Filip Nilsson1992Kalmar SK50,50q
3Daniel Skatt1991Örgryte IS Friidrott52,38
4Erik Holmberg1993Rånäs 4 h53,60
 Sebastian Johansson1993Södertälje IFEj start

Heat 2
       
1Alexander Lesser1993Ullevi FK49,58Q
2Patrik Sjöö1992Hässelby SK50,47q
3Dennis Wikström Roos1993Skellefteå AIK Friidrott50,56
4Pontus Petersson1992Skillingaryds FK52,03
5Arvid Berglund1991Tranås AIF53,21

Heat 3
       
1Hampus Widlund1993IFK Växjö49,81Q
2Sakaria Hussein1993Falkenbergs IK50,53q
3Hugo Jansson1992Glanshammars IF51,28
4Oscar Wahlqvist1993Örgryte IS Friidrott52,69

M 22 400 m Försök - Sammanställning
       
1Alexander Lesser1993Ullevi FK49,58Q
2Hampus Widlund1993IFK Växjö49,81Q
3Adam Danielsson1993Ullevi FK50,09Q
4Patrik Sjöö1992Hässelby SK50,47q
5Filip Nilsson1992Kalmar SK50,50q
6Sakaria Hussein1993Falkenbergs IK50,53q
7Dennis Wikström Roos1993Skellefteå AIK Friidrott50,56
8Hugo Jansson1992Glanshammars IF51,28
9Pontus Petersson1992Skillingaryds FK52,03
10Daniel Skatt1991Örgryte IS Friidrott52,38
11Oscar Wahlqvist1993Örgryte IS Friidrott52,69
12Arvid Berglund1991Tranås AIF53,21
13Erik Holmberg1993Rånäs 4 h53,60
 Sebastian Johansson1993Södertälje IFEj start

M 22 5 000 m Final9/8  16:50
       
1Ababa Lama1993Hälle IF14,02,16
2Alexander Palm1993Spårvägens FK14,58,34
3John Kingstedt1992Hammarby IF15,02,19
4John Foitzik1991Spårvägens FK15,07,59
5Elmar Engholm1992Hässelby SK15,16,52
6André Ragnelind1991IF Göta15,18,81
7Linus Rosdal1992KFUM Örebro15,21,58
8Björn Hammar1992Sävedalens AIK15,48,05
9Said Nur1992Malmö AI16,11,67
 Johan Leek1993Varbergs GIF FriidrottBröt
 Emil Blomberg1992Hässelby SKBröt

M 22 Spjut Final9/8  17:50
       
1Johan Carlqvist1992Falu IK69,33
2Sebastian Thörngren1993IFK Växjö65,74
3David Johansson1991Åhus FIK63,23
4Theodor Thor1993KFUM Örebro62,76
5Erik Olofsson1993IFK Umeå61,63
6Johannes Henriksson1993IF Göta58,60
7Anton Larsson1993Järvsö IF57,77
8Fredrik Persson1992Riviera FI54,27
9Björn Brink1991Hanvikens SK47,52
10Fredrik Andersson1993Södertälje IF44,08

M 22 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Erik Olofsson 61,63 x 61,19 58,79 x x
Fredrik Persson 50,89 47,76 53,12 51,29 x 54,27
Fredrik Andersson x 44,08 43,53
Sebastian Thörngren 61,87 64,32 65,74 x x x
David Johansson 63,23 56,22 59,97 60,16 x 56,79
Johan Carlqvist 61,54 63,79 62,79 x x 69,33
Anton Larsson 57,77 50,98 53,07 - x x
Theodor Thor 58,35 x 61,36 x 60,45 62,76
Johannes Henriksson 54,41 55,80 x x - 58,60
Björn Brink x x 47,52

P 19 100 m Försök9/8  12:00

Heat 1
    Vind: +1,2  
1Jonathan Wulf1994Hammarby IF10,90Q
2Dennis Forsman1995Ullevi FK10,91Q
3Johan Andersson1994IFK Växjö11,21Q
4Samuel Johansson1994Rånäs 4 h11,31
5Carl Dath1995Täby IS11,37
6Hjalmar Sundvall1994Riviera FI11,40
7Oskar Olofsson1994Södertälje IF11,53

Heat 2
    Vind: +1,7  
1Adam Denguir1994IFK Lund11,00Q
2Fabian Revilla1995Rånäs 4 h11,03Q
3Nils Thornberg1994Bollnäs FIK11,21Q
4Viktor Ivarsson1994IFK Växjö11,22q
5Michael Luxembourg1994Täby IS11,28
6Eric Bergvall1994Hässelby SK11,52
7Niklas Alsing1995Östersunds GIF11,75

Heat 3
    Vind: +2,0  
1Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF10,99Q
2Filip Sjövall1995IFK Lund11,01Q
3Viktor Elvung-Nilsson1994FiF Gnistan11,05Q
4Henrik Malmberg1995Huddinge AIS11,31
5Martin Lindén1994Hanvikens SK11,40
6Sami Gassan1995Hammarby IF11,46
7Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott11,80Personlig varning
8Sebastian Knutsson1995Mariestads AIF11,87

Heat 4
    Vind: +2,6  
1Jakob Lindbom1995KA2 IF10,92Q1
2Erik Annerfalk1994Mariestads AIF10,92Q2
3Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna10,94Q
4Jacob Ewertzh1995Hammarby IF10,96q
5Eddy Meyerdierks1995Ullevi FK11,21q
6Martin Andersson1995IK Ymer11,23q
7Martin Jonsson1995SK Bore12,01
8Per Lundin1994Istrums SK12,39

P 19 100 m Försök - Sammanställning
       
1Jonathan Wulf1994Hammarby IF10,90Q
2Jakob Lindbom1995KA2 IF10,92Q1
3Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF10,99Q
4Adam Denguir1994IFK Lund11,00Q
5Dennis Forsman1995Ullevi FK10,91Q
6Erik Annerfalk1994Mariestads AIF10,92Q2
7Filip Sjövall1995IFK Lund11,01Q
8Fabian Revilla1995Rånäs 4 h11,03Q
9Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna10,94Q
10Viktor Elvung-Nilsson1994FiF Gnistan11,05Q
11Johan Andersson1994IFK Växjö11,21Q
12Nils Thornberg1994Bollnäs FIK11,21Q
13Jacob Ewertzh1995Hammarby IF10,96q
14Eddy Meyerdierks1995Ullevi FK11,21q
15Viktor Ivarsson1994IFK Växjö11,22q
16Martin Andersson1995IK Ymer11,23q
17Michael Luxembourg1994Täby IS11,28
18Samuel Johansson1994Rånäs 4 h11,31
19Henrik Malmberg1995Huddinge AIS11,31
20Carl Dath1995Täby IS11,37
21Hjalmar Sundvall1994Riviera FI11,40
22Martin Lindén1994Hanvikens SK11,40
23Sami Gassan1995Hammarby IF11,46
24Eric Bergvall1994Hässelby SK11,52
25Oskar Olofsson1994Södertälje IF11,53
26Niklas Alsing1995Östersunds GIF11,75
27Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott11,80Personlig varning
28Sebastian Knutsson1995Mariestads AIF11,87
29Martin Jonsson1995SK Bore12,01
30Per Lundin1994Istrums SK12,39

P 19 100 m Semifinal9/8  13:40

Heat 1
    Vind: +1,3  
1Adam Denguir1994IFK Lund10,70Q
2Jonathan Wulf1994Hammarby IF10,80Q
3Dennis Forsman1995Ullevi FK10,86Q
4Jacob Ewertzh1995Hammarby IF10,94q
5Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna11,01q
6Fabian Revilla1995Rånäs 4 h11,11
7Nils Thornberg1994Bollnäs FIK11,19
8Martin Andersson1995IK Ymer11,28

Heat 2
    Vind: +0,7  
1Filip Sjövall1995IFK Lund10,97Q
2Jakob Lindbom1995KA2 IF11,01Q
3Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF11,03Q
4Erik Annerfalk1994Mariestads AIF11,15
5Johan Andersson1994IFK Växjö11,20
6Viktor Ivarsson1994IFK Växjö11,28
7Eddy Meyerdierks1995Ullevi FK11,31
8Viktor Elvung-Nilsson1994FiF Gnistan11,51

P 19 100 m Semifinal - Sammanställning
       
1Adam Denguir1994IFK Lund10,70Q
2Filip Sjövall1995IFK Lund10,97Q
3Jonathan Wulf1994Hammarby IF10,80Q
4Jakob Lindbom1995KA2 IF11,01Q
5Dennis Forsman1995Ullevi FK10,86Q
6Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF11,03Q
7Jacob Ewertzh1995Hammarby IF10,94q
8Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna11,01q
9Fabian Revilla1995Rånäs 4 h11,11
10Erik Annerfalk1994Mariestads AIF11,15
11Nils Thornberg1994Bollnäs FIK11,19
12Johan Andersson1994IFK Växjö11,20
13Martin Andersson1995IK Ymer11,28
14Viktor Ivarsson1994IFK Växjö11,28
15Eddy Meyerdierks1995Ullevi FK11,31
16Viktor Elvung-Nilsson1994FiF Gnistan11,51

P 19 100 m Final9/8  18:15
    Vind: +1,7  
1Adam Denguir1994IFK Lund10,59
2Jonathan Wulf1994Hammarby IF10,732
3Dennis Forsman1995Ullevi FK10,733
4Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF10,88
5Filip Sjövall1995IFK Lund10,90
6Jakob Lindbom1995KA2 IF10,976
7Jacob Ewertzh1995Hammarby IF10,977
8Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna11,13

P 19 400 m Försök9/8  15:30

Heat 1
       
1Carl Sjöstedt1994IF Göta51,3Qmanuell
2Christopher Nilsson1994Ullevi FK51,8qmanuell
3Abdiaziz Warsame1995Råby Rekaren FIF52,3manuell
4Jacob Enblom1994Hässelby SK53,4manuell
5Christopher Sentell1994Turebergs FK55,0manuell

Heat 2
       
1Martin Selin1995Ullevi FK51,80Q
2Petter Berner Wiik1994Upsala IF52,04
3Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS52,06
 Fredrik Orrsveden1995Sundbybergs IKDisk53,06

Heat 3
       
1Alex Torgersson1994Hammarby IF50,29Q
2Hampus Corneliusson1994Lerum Friidrott51,11q
3Edom Abreham1995Hässelby SK51,24q
4Jacob Öman1995Danderyds SK52,01
5Tobias Karlsson1995Sävedalens AIK53,26

P 19 400 m Försök - Sammanställning
       
1Alex Torgersson1994Hammarby IF50,29Q
2Carl Sjöstedt1994IF Göta51,3Qmanuell
3Martin Selin1995Ullevi FK51,80Q
4Hampus Corneliusson1994Lerum Friidrott51,11q
5Edom Abreham1995Hässelby SK51,24q
6Christopher Nilsson1994Ullevi FK51,8qmanuell
7Jacob Öman1995Danderyds SK52,01
8Petter Berner Wiik1994Upsala IF52,04
9Dennis Elms-Jansson1995Huddinge AIS52,06
10Abdiaziz Warsame1995Råby Rekaren FIF52,3manuell
11Tobias Karlsson1995Sävedalens AIK53,26
12Jacob Enblom1994Hässelby SK53,4manuell
13Christopher Sentell1994Turebergs FK55,0manuell
 Fredrik Orrsveden1995Sundbybergs IKDisk53,06

P 19 5 000 m Final9/8  17:30
       
1Napoleon Soloman1994Fredikshofs FI15,16,64
2Oliver Lämber1994Hälle IF15,36,85
3Emil Svensson1994Åsarna IK15,44,92
4Daniel Strandberg1995Malmö AI15,45,78
5Jonathan Weichbrodt1994Mölndals AIK15,49,48
6Jakob Ranglin Grissler1995Majornas IK15,49,96
7Samuel Lundell Vakkuri1995Enhörna IF15,57,35
8Hugo Lindell1995Rånäs 4 h16,02,93
9Awet Mengstaeb1995Örgryte IS Friidrott16,08,50
10Otto Kingstedt1994Huddinge AIS16,09,28
11Ludvig Danielsson1995GoIF Tjalve16,30,41
12Anders Fox1995Enhörna IF17,13,03
 Alexander Nilsson1995Mölndals AIKBröt

P 19 Höjd Final9/8  12:30
       
1Fredrik Konradson1994IFK Umeå2,10
2Fredrik Löfgren1994IFK Lund2,08
3Andreas Carlsson1995IK Ymer1,96
4Jonathan Kruse1995Upsala IF1,92
5Edwin Heggemann1994KFUM Örebro1,92
6Olle Willsund1994Högby IF1,86
6Martin Sundgren1994Finspångs AIK1,86
8Henning Rydström1995Hässelby SK1,80
9Philip Andersson1995SOK Träff Karlsborg1,80
 Sebastian Engström1995Huddinge AISx

P 19 Höjd Final  1,80 1,86 1,92 1,96 2,00 2,03 2,06 2,08 2,10
Olle Willsund o o xxx
Fredrik Konradson - - - o o xxo xxo o o
Philip Andersson xo xxx
Andreas Carlsson - - o o - xxx
Fredrik Löfgren - - - o o xo xo o xxx
Jonathan Kruse - xo o xxx
Henning Rydström o xxx
Martin Sundgren o o xxx
Sebastian Engström xxx
Edwin Heggemann - o xo xxx

P 19 Stav Final9/8  17:20
       
1Melker Svärd Jacobsson1994Malmö AI5,30
2Magnus Jomyr1995Örgryte IS Friidrott4,83
3David Kappelin1995Örgryte IS Friidrott4,57
4Micael Fagö1994Kalmar SK4,43
5Anton Evertsson1995Habo FIF-044,23
5Johan Knutsson1995Malmö AI4,23
7Rasmus Elfgaard1994Habo FIF-043,93
 Patric Rodås1995Ullevi FKx
 Andreas Carlsson1995IK Ymer

P 19 Stav Final  3,93 4,11 4,23 4,35 4,43 4,51 4,57 4,73 4,83 5,03 5,30 5,52
Rasmus Elfgaard o xxx
Anton Evertsson - o xo xxx
Patric Rodås - xxx
Micael Fagö - o o xo o xxx
Magnus Jomyr - - - xo - o o xo o xxx
David Kappelin - - - - o - o xxx
Johan Knutsson o o xo xxx
Melker Svärd Jacobsson - - - - - - - - - xxo xo xxx

P 19 Längd Kval9/8  15:05
       
1Simon Karlén1994IF Göta7,23Q+0,9
2Adam Denguir1994IFK Lund7,04Q+0,7
3Johan Taléus1994Eskilstuna FF6,82Q+1,5
4Andreas Carlsson1995IK Ymer6,74q+3,65,57 +1,0
5Christoffer Swenning1995Malmö AI6,73q+1,46,61
6Rickard Willman1994Västerås FK6,73q4,64
7Kevin Frankl1995Ullevi FK6,72q+2,26,48 +1,2
8Max Andersson1995Tierps IF6,71q+2,26,50 +0,9
9Johan Meckbach1995Täby IS6,68q+1,1
10Joel Valdemarsson1994IF Göta6,60q+1,1
11Niklas Alsing1995Östersunds GIF6,15q+1,8
12Ludwig Sjödin1995Skellefteå AIK Friidrott5,97q+1,4
13Sebastian Knutsson1995Mariestads AIF5,85+3,4
14Martin Jonsson1995SK Bore5,34+1,3
15Karl Teiffel1994Mölndals AIK4,70+0,7
16Samuel Grip1994IK Orient4,55+2,5

P 19 Längd Kval  1 2 3 4 5 6
Martin Jonsson 5,34 +1,3 x x
Max Andersson 6,50 +0,9 x 6,71 +2,2
Sebastian Knutsson 5,79 +2,4 x 5,85 +3,4
Rickard Willman 6,73 4,64 x
Niklas Alsing x 6,15 +1,8 x
Andreas Carlsson 6,74 +3,6 5,57 +1,0 -
Ludwig Sjödin x x 5,97 +1,4
Samuel Grip 4,55 +2,5 x x
Johan Meckbach 6,68 +1,1 x -
Kevin Frankl 6,72 +2,2 6,48 +1,2 x
Johan Taléus 6,79 +1,6 5,95 +1,9 6,82 +1,5
Christoffer Swenning 6,61 +0,1 x 6,73 +1,4
Karl Teiffel x 4,70 +0,7 x
Joel Valdemarsson 6,19 +0,7 6,60 +1,1 4,52 +3,2
Simon Karlén 7,23 +0,9 - -
Adam Denguir 6,62 +1,3 7,04 +0,7 -

P 19 Slägga Final9/8  12:00
       
1Anders Eriksson1994Hovslätts IK67,77
2Lowe Litzell1994Östersunds GIF67,02
3Simon Persson1995Västerås FK58,62
4Alexander Persson1995Huddinge AIS56,05
5Tim Söderqvist1995Dals Södra FFI54,64
6André Nyman1995IK Ymer50,56
7Andreas Magnusson1994FiF Gnistan49,44

P 19 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Lowe Litzell x 62,27 63,04 64,46 67,02 x
Simon Persson 56,99 x 58,62 x x x
Tim Söderqvist 54,64 51,83 53,24 x 52,88 x
Alexander Persson 55,40 56,05 54,66 53,86 53,35 55,00
Andreas Magnusson x x 49,44 48,37 x x
Anders Eriksson x x x x 67,77 x
André Nyman 46,22 x x x x 50,56

P 17 100 m Försök9/8  13:25

Heat 1
    Vind: +4,1  
1Thobias Nilsson Montler1996Malmö AI10,89Q
2Anton Sigurdsson1996Malmö AI11,21Q
3Sebastian Kadestål1996Öresund FK11,22q
4Viktor Björklund1996Upsala IF11,26q
5Victor Fingal1996Ullevi FK11,57
6Jean de dieu Irakiza1996Gefle IF11,59
7Noah Elliot1996Ullevi FK11,81

Heat 2
    Vind: +2,7  
1Emil von Barth1996Ullevi FK10,97Q
2Isak Andersson1996Upsala IF11,11Q
3Gustav Kjell1996Turebergs FK11,27
4Daniel Rosberg1996Hammarby IF11,47
5Tobias Jonsson1996Dals Södra FFI11,50
6Melker Karlsson1996Ullevi FK11,53
7Jakob Lindström1996IF Castor11,88

Heat 3
    Vind: +3,6  
1Erik Martinsson1996Gefle IF11,05Q
2Herman Olvik1996Ullevi FK11,17Q
3Martin Jönsson1996IFK Lund11,43
4Radyan Mohammad1996Ullevi FK11,61
5Anton Johansson1996KFUM Örebro11,65
6Akram Adinda1996Upsala IF11,68
7Jacob Folkesson1996Oskarshamns SK11,69
8Joakim Bäckman1996Varbergs GIF Friidrott12,34

P 17 100 m Försök - Sammanställning
       
1Thobias Nilsson Montler1996Malmö AI10,89Q
2Emil von Barth1996Ullevi FK10,97Q
3Erik Martinsson1996Gefle IF11,05Q
4Isak Andersson1996Upsala IF11,11Q
5Herman Olvik1996Ullevi FK11,17Q
6Anton Sigurdsson1996Malmö AI11,21Q
7Sebastian Kadestål1996Öresund FK11,22q
8Viktor Björklund1996Upsala IF11,26q
9Gustav Kjell1996Turebergs FK11,27
10Martin Jönsson1996IFK Lund11,43
11Daniel Rosberg1996Hammarby IF11,47
12Tobias Jonsson1996Dals Södra FFI11,50
13Melker Karlsson1996Ullevi FK11,53
14Victor Fingal1996Ullevi FK11,57
15Jean de dieu Irakiza1996Gefle IF11,59
16Radyan Mohammad1996Ullevi FK11,61
17Anton Johansson1996KFUM Örebro11,65
18Akram Adinda1996Upsala IF11,68
19Jacob Folkesson1996Oskarshamns SK11,69
20Noah Elliot1996Ullevi FK11,81
21Jakob Lindström1996IF Castor11,88
22Joakim Bäckman1996Varbergs GIF Friidrott12,34

P 17 100 m Final9/8  18:20
    Vind: +3,8  
1Emil von Barth1996Ullevi FK10,77
2Isak Andersson1996Upsala IF10,96
3Erik Martinsson1996Gefle IF10,99
4Thobias Nilsson Montler1996Malmö AI11,02
5Herman Olvik1996Ullevi FK11,17
6Sebastian Kadestål1996Öresund FK11,19
7Anton Sigurdsson1996Malmö AI11,24
8Viktor Björklund1996Upsala IF11,31

P 17 2 000 m hinder Final9/8  18:55
       
1Johan Lindgren1996Mölndals AIK5,49,61
2Vidar Johansson1996Sävedalens AIK5,51,83
3Andreas Jansson1996Hässelby SK5,53,25
4Joakim Ekström1996Ärla IF6,39,16
5Filip Arthursson1996Hässelby SK6,43,80
6Mohammed Loukili1996IFK Lidingö7,08,89

P 17 Höjd Final9/8  18:50
       
1Henrik Thoms1996Hanvikens SK2,00
2Fabian Delryd1996Täby IS2,00
3Herman Olvik1996Ullevi FK1,90
4Axel Ohlsson1996Hässelby SK1,84
5Jakob Lindström1996IF Castor1,76

P 17 Höjd Final  1,70 1,76 1,80 1,84 1,87 1,90 1,92 1,94 1,96 1,98 2,00 2,02 2,04
Jakob Lindström o o xxx
Fabian Delryd - - - - - o - - xo - xo - xxx
Herman Olvik o o o o xo o xxx
Axel Ohlsson - o xo xo xxx
Henrik Thoms - - - o o o o - o - xo - xxx

P 17 Tresteg Final9/8  12:00
       
1Jonathan Persgård1996Kongahälla AIK13,56+0,9
2Mathieu Nilsson1996IF Göta13,53+2,613,33 +1,8
3Gustav Norén1996Upsala IF13,34+1,8
4Arthur Engström1996Ullevi FK13,19+1,2
5Jesper Frykholm1996Glanshammars IF12,73+0,0
6Manne Persson1996Hammarby IF12,60+1,3
7Eric Hallquist1996IF Castor12,11+1,4

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Eric Hallquist 11,83 +1,9 11,88 +0,9 11,99 -0,4 11,79 +0,9 12,03 +1,0 12,11 +1,4
Arthur Engström 12,69 +1,1 12,64 +1,3 11,45 +1,5 12,68 +1,8 12,84 +0,3 13,19 +1,2
Mathieu Nilsson 13,53 +2,6 - - 13,24 +0,6 x 13,33 +1,8
Manne Persson 12,24 +0,6 12,60 +1,3 - x x x
Gustav Norén 13,00 +2,0 13,27 +2,1 13,12 +1,5 13,14 +2,3 12,89 +0,3 13,34 +1,8
Jesper Frykholm 12,41 +1,7 12,73 +0,0 12,38 +0,4 x 12,18 +0,0 12,41 +0,9
Jonathan Persgård 12,85 +1,1 13,56 +0,9 11,98 +0,6 13,47 +1,6 13,31 +0,9 13,43 +1,6

P 17 Diskus Final9/8  16:20
       
1Albin Lager1996KFUM Örebro51,03
2Axel Ohlsson1996Hässelby SK48,44
3Fredrik Gerdsdorff1996Timrå AIF46,80
4William Ullberg1996Riviera FI41,70
5Emil Berggren1996Eslövs AI41,00
6Eric Hacksell1996Hässelby SK40,10
7Tobias Hagström1996Istrums SK39,30
 Jonathan Gunninge1996IK Sisux
 Anton Johansson1996KFUM Örebrox

P 17 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
William Ullberg 40,75 40,07 40,45 x x 41,70
Emil Berggren 41,00 x 38,28 39,11 x 40,75
Jonathan Gunninge x x x
Anton Johansson x x x
Fredrik Gerdsdorff 38,81 46,80 46,60 x 38,95 46,80
Albin Lager 46,10 x 50,91 50,49 x 51,03
Eric Hacksell 40,10 38,49 39,97 38,56 x 37,69
Axel Ohlsson x 48,44 47,58 48,30 x x
Tobias Hagström 37,82 34,50 36,67 39,30 35,00 36,43

K 22 100 m Försök9/8  12:40

Heat 1
    Vind: +2,5  
1Elina Palmqvist1992Ullevi FK11,97Q
2Hanna Adriansson1992IFK Lidingö11,98Q
3Emma Tuvesson1991IFK Helsingborg12,32
4Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö12,33
5Maj Johansson1991Turebergs FK12,47
6Gabriella Nykvist1992Tranås AIF12,58
7Rebecca Ilehag1992Hellas FK12,68

Heat 2
    Vind: +2,8  
1Caroline Sandsjoe1992IF Göta11,95Q
2Lisa Skagersten1992Varbergs GIF Friidrott12,12Q
3Lisa Linnell1991IFK Växjö12,21q
4Jessica Östlund1993Hässelby SK12,26q
5Sara Österberg1993Hammarby IF12,33
6Frida Hogstrand1993Täby IS12,62
7Josefine Gabrielsson1992Oskarshamns SK12,83

Heat 3
    Vind: +2,8  
1Daniella Busk1993Malmö AI11,96Q
2Linnea Killander1993Malmö AI12,22Q
3Marie Sönnerfors1993Spårvägens FK12,37
4Sara Kviberg1993Hellas FK12,56
5Hanna Mattisson1992Ullevi FK12,75
6Elin Johansson1993Mariestads AIF13,08
7Lovisa Bauer1992Eksjö Södra IK13,49

K 22 100 m Försök - Sammanställning
       
1Caroline Sandsjoe1992IF Göta11,95Q
2Daniella Busk1993Malmö AI11,96Q
3Elina Palmqvist1992Ullevi FK11,97Q
4Hanna Adriansson1992IFK Lidingö11,98Q
5Lisa Skagersten1992Varbergs GIF Friidrott12,12Q
6Linnea Killander1993Malmö AI12,22Q
7Lisa Linnell1991IFK Växjö12,21q
8Jessica Östlund1993Hässelby SK12,26q
9Emma Tuvesson1991IFK Helsingborg12,32
10Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö12,33
11Sara Österberg1993Hammarby IF12,33
12Marie Sönnerfors1993Spårvägens FK12,37
13Maj Johansson1991Turebergs FK12,47
14Sara Kviberg1993Hellas FK12,56
15Gabriella Nykvist1992Tranås AIF12,58
16Frida Hogstrand1993Täby IS12,62
17Rebecca Ilehag1992Hellas FK12,68
18Hanna Mattisson1992Ullevi FK12,75
19Josefine Gabrielsson1992Oskarshamns SK12,83
20Elin Johansson1993Mariestads AIF13,08
21Lovisa Bauer1992Eksjö Södra IK13,49

K 22 100 m Final9/8  18:25
    Vind: +0,0  
1Daniella Busk1993Malmö AI11,72
2Caroline Sandsjoe1992IF Göta11,77
3Hanna Adriansson1992IFK Lidingö11,96
4Elina Palmqvist1992Ullevi FK12,12
5Linnea Killander1993Malmö AI12,30
6Lisa Skagersten1992Varbergs GIF Friidrott12,336
7Lisa Linnell1991IFK Växjö12,337
8Jessica Östlund1993Hässelby SK12,34

K 22 400 m Försök9/8  15:05

Heat 1
       
1Elin Moraiti1991Hässelby SK55,60Q
2Linda Frödin Glad1993Turebergs FK56,82Q
3Sara Bley1991GoIF Tjalve57,68q
4Linnea Harrysson1992Ullevi FK59,97
5Malin Trollsås1993Danderyds SK1,00,11

Heat 2
       
1Lisa Duffy1993Hässelby SK57,31Q
2Sandra Knezevic1992Hammarby IF57,55Q
3Caroline Andersson1992IF Göta58,92q
4Sara Ulin1991Falu IK58,94

K 22 5 000 m Final9/8  17:10
       
1Elin Borglund1991Sävedalens AIK17,08,09
2Erika Lindeblad1993Kalmar SK17,25,03
3Malin Strand1993Sävedalens AIK18,04,94
4Emilia Ohlin1993Trollhättans IF18,26,25

K 22 Längd Final9/8  16:50
       
1Matilda Hellqvist1993IK Orient6,13+2,36,08 +0,0
2Lisa Linnell1991IFK Växjö6,04-1,3
3Ida Hansen1993KFUM Arvika friidrott6,02+0,0
4Jasmin Sabir1992Hammarby IF5,80+0,2
5Frida McCabe1992IFK Lund5,69+0,0
6Therese Lindhe1991Hässelby SK5,52+1,7
7Lisa Sembrandt1993Huddinge AIS5,47+0,5
8Amanda Fredlund1992Ullevi FK5,32+2,05,22 +0,9
9Isabel Annerfalk1993Mariestads AIF5,21+0,6
10Malin Eriksson1991KFUM Örebro5,140,0
11Julia Wigren1993Gefle IF3,49+0,9

K 22 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Ida Hansen 5,87 +1,4 5,91 +1,3 5,98 -0,5 5,77 +0,3 6,02 +0,0 x
Julia Wigren x 3,49 +0,9 x
Isabel Annerfalk x x 5,21 +0,6
Lisa Linnell 5,89 +1,9 5,76 +1,6 5,96 -0,5 5,88 -0,1 6,04 -1,3 x
Matilda Hellqvist 5,86 +1,8 5,79 -1,1 6,13 +2,3 5,81 +1,0 6,08 +0,0 6,03 +0,2
Malin Eriksson x x 5,14 0,0
Amanda Fredlund 5,07 +1,9 4,96 +0,3 5,32 +2,0 5,22 +0,9 x x
Frida McCabe 5,57 +1,0 2,05 +0,1 5,40 +0,9 x 5,69 +0,0 5,59 +1,0
Jasmin Sabir 5,49 +0,5 5,80 +0,2 5,51 +0,0 5,51 -0,5 5,42 +0,1 x
Therese Lindhe 5,52 +1,7 5,24 +0,0 x 5,15 +0,0 4,87 +0,5 x
Lisa Sembrandt 5,31 +0,3 5,47 +0,5 x x x 5,44 +1,4

K 22 Spjut Final9/8  18:50
       
1Matilda Elfgaard1992Habo FIF-0448,54
2Malin Andersson1993Öresund FK46,75
3Gabriella Sundin1992Hovslätts IK43,68
4Emilia Amb1992Bålsta IK43,46
5Therese Jernbeck1992IFK Lidingö38,26
6Oliva Didriksson1991KFUM Örebro36,98

K 22 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Malin Andersson 40,92 42,22 43,35 43,43 42,10 46,75
Therese Jernbeck 36,00 34,05 34,94 36,50 38,26 x
Matilda Elfgaard 40,82 46,65 x x 45,81 48,54
Gabriella Sundin 38,94 36,96 43,68 x 41,96 x
Oliva Didriksson 36,98 33,50 31,54 33,27 34,77 x
Emilia Amb 43,39 41,12 43,46 39,58 x x

F 19 100 m Försök9/8  13:10

Heat 1
    Vind: +1,3  
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS12,03Q
2Josefin Nilsson1994Kalmar SK12,21Q
3Rebecca Larsson1994Hässelby SK12,24q
4Emmy Alqvist1995Malmö AI12,40
5Sofia Gustafsson1994Mariestads AIF13,25
6Fanny Panboon1995Skellefteå AIK Friidrott15,80

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Sandra Törnros1995Gefle IF12,10Q
2Farydah Inoussan1994Hässelby SK12,20Q
3Josefin Palm1994Gefle IF12,32q
4Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK12,67
5Alina Lindqvist1995Väsby IK12,68
6Amanda Odesjö1994Alingsås IF12,81

Heat 3
    Vind: +1,7  
1Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott12,12Q
2Karolina Nikamo1995Upsala IF12,15Q
3Susanne Schüssler1995IF Göta12,32
4Fanny Lindström1994Malmö AI12,54
5Malin Citess1995IFK Växjö12,59
6Hedvig Nykvist1995Tranås AIF12,92

F 19 100 m Försök - Sammanställning
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS12,03Q
2Sandra Törnros1995Gefle IF12,10Q
3Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott12,12Q
4Karolina Nikamo1995Upsala IF12,15Q
5Farydah Inoussan1994Hässelby SK12,20Q
6Josefin Nilsson1994Kalmar SK12,21Q
7Rebecca Larsson1994Hässelby SK12,24q
8Josefin Palm1994Gefle IF12,32q
9Susanne Schüssler1995IF Göta12,32
10Emmy Alqvist1995Malmö AI12,40
11Fanny Lindström1994Malmö AI12,54
12Malin Citess1995IFK Växjö12,59
13Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK12,67
14Alina Lindqvist1995Väsby IK12,68
15Amanda Odesjö1994Alingsås IF12,81
16Hedvig Nykvist1995Tranås AIF12,92
17Sofia Gustafsson1994Mariestads AIF13,25
18Fanny Panboon1995Skellefteå AIK Friidrott15,80

F 19 100 m Final9/8  18:05
    Vind: +2,6  
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS11,73
2Sandra Törnros1995Gefle IF11,88
3Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott12,06
4Josefin Nilsson1994Kalmar SK12,12
5Rebecca Larsson1994Hässelby SK12,13
6Josefin Palm1994Gefle IF12,156
7Karolina Nikamo1995Upsala IF12,157
8Farydah Inoussan1994Hässelby SK12,20

F 19 400 m Försök9/8  16:05

Heat 1
       
1Caroline Kihlblom1994Huddinge AIS58,21Q
2Klara Helander1995Upsala IF58,79Q
3Linnea Ivarsson1994Lerum Friidrott59,41q
4Nikita Burton1994Eskilstuna FF1,00,50
5Isabella Rosenqvist1995IF Göta1,03,19

Heat 2
       
1Josefin la Fleur1994Ystads IF58,63Q
2Betty Strandberg1995Gefle IF59,18Q
3Joséphine Risberg Thoor1995IFK Lund1,00,41q
4Minda Langmoen1995Ullevi FK1,01,07
5Isabell Norstedt1995IFK Helsingborg1,01,15

F 19 400 m Försök - Sammanställning
       
1Caroline Kihlblom1994Huddinge AIS58,21Q
2Josefin la Fleur1994Ystads IF58,63Q
3Klara Helander1995Upsala IF58,79Q
4Betty Strandberg1995Gefle IF59,18Q
5Linnea Ivarsson1994Lerum Friidrott59,41q
6Joséphine Risberg Thoor1995IFK Lund1,00,41q
7Nikita Burton1994Eskilstuna FF1,00,50
8Minda Langmoen1995Ullevi FK1,01,07
9Isabell Norstedt1995IFK Helsingborg1,01,15
10Isabella Rosenqvist1995IF Göta1,03,19

F 19 Höjd Final9/8  14:40
       
1Evelina Erlandsson1994Nyköpings BIS1,77
2Lisa Engman1994Kils AIK Friidrott1,70
3Tova Österberg1994Kalmar SK1,70
4Ida Virdebrant1994IFK Växjö1,66
4Louise Österberg1995Söderhamns IF1,66
6Malin Skogström1995Hässelby SK1,66
7Linda Skantze1995IFK Lidingö1,66
8Sara Skogman1995Örgryte IS Friidrott1,62
9Alina Lindqvist1995Väsby IK1,56

F 19 Höjd Final  1,56 1,62 1,66 1,70 1,73 1,77 1,80
Linda Skantze xxo xo xxo xxx
Lisa Engman - - o o xxx
Ida Virdebrant - o o xxx
Evelina Erlandsson - - o o o o xxx
Alina Lindqvist o xxx
Tova Österberg o o xo xxo xxx
Sara Skogman o xo xxx
Malin Skogström o o xo xxx
Louise Österberg - o o xxx

F 19 Stav Final9/8  12:00
       
1Hanna Jansson1995Falu IK3,77
2Denise Eriksson1995Gefle IF3,72
3Alissa Söderberg1994Spårvägens FK3,62
4Terese Dimblad1995Malmö AI3,29
5Moa Bylund1994Huddinge AIS3,17
6Alexandra Bartee1995Gefle IF3,17

F 19 Stav Final  3,05 3,17 3,29 3,37 3,45 3,51 3,57 3,62 3,67 3,72 3,77 3,90
Alexandra Bartee o xxo xxx
Denise Eriksson - - - - o - o . o o xxx
Hanna Jansson - - - - o - o - xo xxo xo xxx
Terese Dimblad o xo o xxx
Alissa Söderberg - - - - - - - o - - xxx
Moa Bylund xo xo xxx

F 19 Längd Kval9/8  18:30
       
1Lynn Johnsson1994Ullevi FK6,20Q+0,1
2Elise Malmberg1995Hässleholms AIS6,01Q
3Farydah Inoussan1994Hässelby SK5,73Q+1,2
4Sandra Törnros1995Gefle IF5,72Q+1,3
5Alina Lindqvist1995Väsby IK5,70Q+1,2
5Johanna Carlsson1994IFK Helsingborg5,70Q+0,8
7Aina Griksaite1994Spårvägens FK5,63Q+1,5
8Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK5,62Q+1,1
9Jonna Kowalski1994GoIF Tjalve5,61Q+0,6
10Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott5,57q+0,2
11Fanny Anonsen1995Gefle IF5,50q+0,4
12Hanna Kober1994IFK Lund5,48q+0,1
13Malin Skogström1995Hässelby SK5,40+0,9
14Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK5,35+1,4
15Kamila Pietruszka1994Göteborgs KIK5,24+1,3
16Elin Lindeblad1995Kalmar SK5,15+0,6
17Frida Johansson1995IF Göta5,06+1,1
18Hannah Svensson1995Huddinge AIS4,92+1,0
 Caroline Taxen1994IFK Lidingöx

F 19 Längd Kval  1 2 3 4 5 6
Sandra Törnros 5,38 +0,9 5,72 +1,3 -
Fanny Anonsen 5,23 +1,7 5,50 +0,4 x
Caroline Taxen x x x
Kamila Pietruszka 5,22 +1,8 x 5,24 +1,3
Jonna Kowalski 5,61 +0,6 - -
Alina Lindqvist 5,70 +1,2 - -
Sara Söderberg 5,52 +1,9 5,56 +0,0 5,57 +0,2
Lynn Johnsson 6,20 +0,1 - -
Elin Lindeblad 5,15 +0,6 x 3,51 +1,4
Frida Johansson x 5,06 +1,1 x
Hanna Kober x 5,48 +0,1 x
Aina Griksaite 5,63 +1,5 - -
Farydah Inoussan x 5,73 +1,2 -
Malin Skogström 5,40 -2,2 x 5,40 +0,9
Hannah Svensson 4,78 +1,2 4,92 +1,0 x
Elina Gunnarsson 5,23 +1,4 x 5,35 +1,4
Johanna Carlsson x 5,70 +0,8 -
Sofia Jäger Stenberg 5,62 +1,1 - -
Elise Malmberg 6,01 - -

F 19 Slägga Final9/8  13:20
       
1Marinda Petersson1995Hässleholms AIS55,37
2Frida Nordlund1995Skellefteå AIK Friidrott52,37
3Matilda Åström1995Gefle IF52,21
4Linnea Jönsson1995Upsala IF52,12
5Anna-Clara Rydberg1994SK Bore47,90
6Madelene Östblom1994Gefle IF46,43
7Maja Eklund1994IK Hinden44,08
8Fanny Hjorth1995Säters IF42,03
9Malin Jönsson1995IFK Lund40,07
10Maria Nilsson1995IK Orient38,12
 Linnea Frisk1995Åhus FIKx

F 19 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Fanny Hjorth 38,53 42,03 39,93 x 41,60 x
Madelene Östblom 44,09 46,43 x 44,10 x 44,91
Matilda Åström x 50,55 49,37 52,21 47,21 x
Anna-Clara Rydberg 47,90 46,85 x 45,28 46,03 45,77
Marinda Petersson x 55,37 x 53,59 55,00 49,70
Maja Eklund x 42,69 x 44,08 x 42,57
Frida Nordlund 44,25 x 50,01 51,98 49,84 52,37
Linnea Frisk x x x
Maria Nilsson 38,12 x x
Malin Jönsson 40,07 x x
Linnea Jönsson x x 46,32 47,96 48,09 52,12

F 17 100 m Försök9/8  13:00

Heat 1
    Vind: +2,0  
1Adriana Janic1996Malmö AI12,20Q
2Tove Ågren1996Falu IK12,35Q
3Moa Ullgren1996GoIF Tjalve12,62q
4Amanda Jansson1996Örbyhus IF12,87q
5Amanda Öberg1996IK Ymer12,89
6Stina Hedvall1996IFK Växjö13,13
 Sanna Oscarsson1996IK YmerBröt

Heat 2
    Vind: +1,5  
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne11,92Q
2Emma Gällstedt1996Gefle IF12,53Q
3Thilda Särnevång1996IF Udd12,66q
4Elin Nossmy1996Malmö AI12,80q
5Stina Gustafsson1996Ärla IF12,89
6Madelene Stedt1996Tväråselets AIF13,02
7Emily Garney1996Kalmar SK13,37

F 17 100 m Försök - Sammanställning
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne11,92Q
2Adriana Janic1996Malmö AI12,20Q
3Tove Ågren1996Falu IK12,35Q
4Emma Gällstedt1996Gefle IF12,53Q
5Moa Ullgren1996GoIF Tjalve12,62q
6Thilda Särnevång1996IF Udd12,66q
7Elin Nossmy1996Malmö AI12,80q
8Amanda Jansson1996Örbyhus IF12,87q
9Amanda Öberg1996IK Ymer12,89
10Stina Gustafsson1996Ärla IF12,89
11Madelene Stedt1996Tväråselets AIF13,02
12Stina Hedvall1996IFK Växjö13,13
13Emily Garney1996Kalmar SK13,37
 Sanna Oscarsson1996IK YmerBröt

F 17 100 m Final9/8  18:30
    Vind: +1,3  
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne11,86
2Adriana Janic1996Malmö AI12,21
3Tove Ågren1996Falu IK12,40
4Emma Gällstedt1996Gefle IF12,58
5Thilda Särnevång1996IF Udd12,69
6Moa Ullgren1996GoIF Tjalve12,73
7Amanda Jansson1996Örbyhus IF12,77
8Elin Nossmy1996Malmö AI12,84

F 17 400 m Försök9/8  16:25

Heat 1
       
1Mikaela Johannesson1996Falu IK58,14Q
2Elvira Erixon1996Mölndals AIK1,00,90Q
3Felicia Ascard1996IFK Lund1,01,74q

Heat 2
       
1Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg Friidrott59,59Q
2Susanne Johansson1996Kvarnsveden FIK1,00,21Q
3Sara Derelöv1996Motala AIF1,00,30q
4Linnea Karlsson1996Varbergs GIF Friidrott1,03,55

F 17 400 m Försök - Sammanställning
       
1Mikaela Johannesson1996Falu IK58,14Q
2Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg Friidrott59,59Q
3Susanne Johansson1996Kvarnsveden FIK1,00,21Q
4Elvira Erixon1996Mölndals AIK1,00,90Q
5Sara Derelöv1996Motala AIF1,00,30q
6Felicia Ascard1996IFK Lund1,01,74q
7Linnea Karlsson1996Varbergs GIF Friidrott1,03,55

F 17 1 500 m hinder Final9/8  19:20
       
1Carolina Johnson1996Linköpings GIF5,05,33
2Moa Rothman1996Västerås FK5,14,83
3Agnes Granberg1996Mölndals AIK5,43,94

F 17 Höjd Final9/8  16:45
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK1,74
2Ylva Engdahl1996Danderyds SK1,68
3Emilia Kjellberg1996IFK Sunne1,68
4Ellen Ekholm1996Ullevi FK1,63
5Isabel Alexandrie1996IFK Strängnäs1,60
6Jonna Lindéen1996Kalmar SK1,60
7Nadja Ohrsell1996Luleå FF1,56
8Filippa Karlsson1996Varbergs GIF Friidrott1,56

F 17 Höjd Final  1,46 1,52 1,56 1,60 1,63 1,66 1,68 1,70 1,74 1,77
Isabel Alexandrie o o o o x-
Emma Stenlöf - - - - o o o xo xxo xx-
Filippa Karlsson o o xxo xxx
Ylva Engdahl - - o xo o o o xxx
Emilia Kjellberg - - o o xxo o xxo xxx
Ellen Ekholm - - o o xo xxx
Jonna Lindéen - o o xxo xxx
Nadja Ohrsell - o o xx-

F 17 Tresteg Final9/8  13:35
       
1Elvira Richadrsson1996IFK Kristinehamn Friidrott12,31+3,012,18 +1,2
2Emilia Hammarström1996Wärnamo SK12,25+1,6
3Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK11,14+2,310,97 +1,8
4Matilde Andersson1996Östhammar FI11,02+1,9
5Martina Appel1996IF Göta10,58+2,110,53 -0,5
6Sara Pernbrink1996Hammarby IF10,38+3,010,31 -2,2

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Elvira Richadrsson x 12,18 +1,2 11,65 +1,4 x 11,85 +1,8 12,31 +3,0
Matilde Andersson 10,88 +3,5 x 10,64 +0,0 11,02 +2,0 10,83 +3,5 11,02 +1,9
Emilia Hammarström 12,25 +1,6 12,03 +1,8 x x - 12,12 +1,6
Hanna Bengtsson 10,90 +1,7 x 11,14 +2,3 x 10,97 +1,8 x
Martina Appel x x 10,58 +2,1 x 10,21 +0,2 10,53 -0,5
Sara Pernbrink x +2,4 10,17 +1,7 10,37 +2,0 10,31 -2,2 10,38 +3,0 10,19 +1,7

F 17 Diskus Final9/8  14:55
       
1Linn Bergstrand1996Ullevi FK42,86
2Jessika Lowe1996IFK Helsingborg41,76
3Alma Sundin1996IFK Mora40,90
4Hanna Mårtensson1996Hässelby SK32,00
5Maria Olsson1996Järvsö IF30,37
6Linnéa Holmstedt1996Eskilstuna FF29,39
7Maria Johansson1996Åhus FIK29,32
8Frida Grindheim1996IFK Helsingborg27,09
9Hanna Gustavsson1996Motala AIF25,75

F 17 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Alma Sundin 40,90 38,70 40,37 39,21 39,55 37,78
Hanna Gustavsson x 25,75 x
Maria Johansson x 26,73 28,98 x 26,08 29,32
Linn Bergstrand 39,95 39,90 42,66 40,09 42,86 x
Maria Olsson x 28,74 30,37 30,00 29,22 29,07
Linnéa Holmstedt 27,53 29,39 28,41 x x x
Hanna Mårtensson 27,91 23,39 32,00 30,39 28,85 30,14
Jessika Lowe 37,74 39,54 x x 38,50 41,76
Frida Grindheim 23,35 26,68 25,78 27,09 24,84 24,03


© Arena 2.0, RunPro Systems