Resultat JSM

Arrangör: Västerås FK
Datum: 9-11 aug 2013
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2013-08-11 17:43:50


M 22 200 m Semifinal11/8  10:00

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Joel Groth1991Bollnäs FIK21,89Q
2Emil Lyrberg1993Ullevi FK22,01Q
3Patrik Andersson1991Ullevi FK22,17q
4Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna22,88
5Patrik Hjort1993Västerås FK22,97
6Martin Astner1993Ullevi FK23,03

Heat 2
    Vind: +0,9  
1Emmanuel Amoh1992Malmö AI21,99Q
2Robin Nordqvist1993Huddinge AIS22,09Q
3David Sennung1991Ullevi FK22,25q
4Filip Nilsson1992Kalmar SK22,62
5Tobias Karlsson1991Ullevi FK23,14
6Philip Green1993Hammarby IF23,36

M 22 200 m Semifinal - Sammanställning
       
1Joel Groth1991Bollnäs FIK21,89Q
2Emmanuel Amoh1992Malmö AI21,99Q
3Emil Lyrberg1993Ullevi FK22,01Q
4Robin Nordqvist1993Huddinge AIS22,09Q
5Patrik Andersson1991Ullevi FK22,17q
6David Sennung1991Ullevi FK22,25q
7Filip Nilsson1992Kalmar SK22,62
8Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna22,88
9Patrik Hjort1993Västerås FK22,97
10Martin Astner1993Ullevi FK23,03
11Tobias Karlsson1991Ullevi FK23,14
12Philip Green1993Hammarby IF23,36

M 22 200 m Final11/8  14:40
    Vind: +2,0  
1Joel Groth1991Bollnäs FIK21,21
2Patrik Andersson1991Ullevi FK21,66
3Emil Lyrberg1993Ullevi FK21,72
4Emmanuel Amoh1992Malmö AI21,93
5David Sennung1991Ullevi FK22,10
6Robin Nordqvist1993Huddinge AIS22,26

M 22 800 m Final11/8  15:35
       
1Johan Rogestedt1993Stenungsunds FI1,51,68
2Rickard Gunnarsson1991Hässelby SK1,51,95
3Jonas Wahl Sjöman1993Bromma IF1,53,53
4Klas Persson1991Turebergs FK1,54,20
5Ahmed Tahir1992Malmö AI1,54,25
6Elias Johansson1992Sävedalens AIK1,56,30
7Simon Ståhl1993Tranås AIF2,00,00
8Håkan Carlberg1992Malmö AI2,01,32

M 22 110 mh Final11/8  16:50
    Vind: +0,0  
1Martin Kallur1991Falu IK14,31
2Hampus Widlund1993IFK Växjö14,38
3Petter Olsson1991Hässelby SK14,51
4Anton Levin1992IFK Helsingborg14,59
5Dennis Eriksson1993Falu IK15,46

M 22 400 mh Final11/8  11:25
       
1Petter Olsson1991Hässelby SK51,93
2Oliwer Åstrand1992Örgryte IS Friidrott52,47
3Fabian Rosenqvist1991GoIF Tjalve53,21
4Tobias Nilsson1992Alvesta Friidrott53,99
5Philip Green1993Hammarby IF54,36
6Mattias Bäckman1991Bollnäs FIK55,96

M 22 2 000 m hinder Final11/8  11:50
       
1Emil Blomberg1992Hässelby SK6,00,14
2Albin Sjöblom1993Turebergs FK6,01,71
3Erik Norrbom1993Turebergs FK6,03,32
4Daniel Gleimar1992Turebergs FK6,08,37
5Niklas Jonsson1992Hammarby IF6,09,16
6Carl Senorski1993Örgryte IS6,16,75
7Björn Hammar1992Sävedalens AIK6,17,14
8Munti Saleh1992Malmö AI6,20,14
9Said Nur1992Malmö AI6,20,45
10Abdil Abdiwahab1992Malmö AI6,20,53
11André Ragnelind1991IF Göta6,23,55
12Alexander Holm1992GoIF Tjalve6,35,52
13Jesper Rahm1992Lidköpings IS7,18,26

M 22 Höjd Final11/8  13:20
       
1Jesper Borg1993Ullevi FK2,11
2Yuan-Zhong Wu1991IFK Växjö2,06
3Nils Carlsson1993Riviera FI2,00
3Adam Chiguer1991Huddinge AIS2,00
5Marcus Lundqvist1991Rånäs 4 h2,00
6Victror Husmark1992Ullevi FK2,00
 Erik Liberg1993Ullevi FKDisk

M 22 Höjd Final  1,86 1,92 1,96 2,00 2,03 2,06 2,08 2,11 2,15
Nils Carlsson - o o xo xxx
Yuan-Zhong Wu - o o o xxo xo xxx
Victror Husmark o xo xo xxo xxx
Jesper Borg - - o o o xo o o xxx
Adam Chiguer - o o xo xxx
Marcus Lundqvist - - xo xo xxx

M 22 Tresteg Final11/8  14:55
       
1Adam Stålberg1991KFUM Örebro14,44+1,4
2Adam Chiguer1991Huddinge AIS14,36+2,214,31 +1,4
3Jonas Arbinge1993Hellas FK14,31+1,1
4Erik Liberg1993Ullevi FK14,260,0
5Gustav Fridh1993Huddinge AIS13,80+1,0
6Björn Bamane1993Spårvägens FK13,60+0,8
7Patrik Hjort1993Västerås FK13,24+0,6
8Richard Berg1992IFK Halmstad12,65-0,3
9Karl Schenström1991Nyköpings BIS12,35+1,0

M 22 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Jonas Arbinge 13,73 +1,8 14,31 +1,1 14,12 0,0 13,94 +1,4 x 14,17 +3,4
Richard Berg 11,74 +1,5 12,56 -0,3 12,65 -0,3 11,73 -0,2 x 12,21 +1,5
Patrik Hjort 13,24 +0,6 13,13 -0,8 - - - -
Karl Schenström 12,35 +1,0 12,20 -0,4 12,14 +1,5
Erik Liberg x 13,67 +0,2 14,01 -0,5 14,26 0,0 x 14,19 +1,0
Björn Bamane x 13,60 +0,8 x 13,17 +0,9 13,14 +1,0 13,56 +1,5
Adam Stålberg 12,70 0,0 13,55 0,0 13,75 -0,6 13,82 0,0 14,15 +2,0 14,44 +1,4
Gustav Fridh x 12,11 +1,4 13,58 +1,4 11,64 0,0 13,80 +1,0 x
Adam Chiguer 13,98 +2,5 13,77 +1,5 14,31 +1,4 13,95 +1,5 x 14,36 +2,2

M 22 Diskus Final11/8  12:10
       
1Daniel Ståhl1992Spårvägens FK59,30
2Micael Ljungberg1992Nyköpings BIS51,33
3Jussi Kivinemi1993Södertälje IF45,86
4Anton Larsson1993Järvsö IF44,01
5Sami Luttinen1991GoIF Tjalve40,34
6Oscar Törnros1992IFK Sala38,92

M 22 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Sami Luttinen x 37,55 38,99 x 38,49 40,34
Jussi Kivinemi 44,14 x 44,86 45,86 x x
Micael Ljungberg 50,88 50,65 51,09 50,93 51,33 49,78
Anton Larsson x x 44,01 x x x
Daniel Ståhl x 57,20 59,30 57,00 54,44 59,00
Oscar Törnros x x x 38,92 x x

P 19 200 m Semifinal11/8  10:10

Heat 1
    Vind: +0,6  
1Dennis Forsman1995Ullevi FK21,61Q
2Fabian Revilla1995Rånäs 4 h22,09Q
3Jacob Ewertzh1995Hammarby IF22,23q3
4Filip Sjövall1995IFK Lund22,234
 Carl Sjöstedt1994IF GötaEj start
 Viktor Elvung-Nilsson1994FiF GnistanEj start

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Adam Denguir1994IFK Lund22,02Q
2Johan Lilja1995Sundsvalls FI22,08Q
3Jakob Lindbom1995KA2 IF22,16q
4Erik Annerfalk1994Mariestads AIF22,38
5Nils Thornberg1994Bollnäs FIK22,57
6Henrik Malmberg1995Huddinge AIS22,66

P 19 200 m Semifinal - Sammanställning
       
1Dennis Forsman1995Ullevi FK21,61Q
2Adam Denguir1994IFK Lund22,02Q
3Johan Lilja1995Sundsvalls FI22,08Q
4Fabian Revilla1995Rånäs 4 h22,09Q
5Jakob Lindbom1995KA2 IF22,16q
6Jacob Ewertzh1995Hammarby IF22,23q3
7Filip Sjövall1995IFK Lund22,234
8Erik Annerfalk1994Mariestads AIF22,38
9Nils Thornberg1994Bollnäs FIK22,57
10Henrik Malmberg1995Huddinge AIS22,66
 Viktor Elvung-Nilsson1994FiF GnistanEj start
 Carl Sjöstedt1994IF GötaEj start

P 19 200 m Final11/8  14:45
    Vind: -0,4  
1Dennis Forsman1995Ullevi FK21,53
2Adam Denguir1994IFK Lund21,99
3Fabian Revilla1995Rånäs 4 h22,00
4Johan Lilja1995Sundsvalls FI22,10
5Jakob Lindbom1995KA2 IF22,38
6Jacob Ewertzh1995Hammarby IF22,59

P 19 800 m Final11/8  15:45
       
1Andreas Almgren1995Turebergs FK1,52,39
2Alex Torgersson1994Hammarby IF1,53,54
3Johan Sandsten1995Oskarshamns SK1,54,72
4Hampus Börjesson1994Ullevi FK1,55,02
5Mattias Ohlsson1994Öresund FK1,55,29
6Joel Durén1994Hässelby SK1,57,17
7Joel Zackrisson1994Ullevi FK1,58,14
8Jesper Bokefors1994Upsala IF2,04,31

P 19 110 mh Försök11/8  12:55

Heat 1
    Vind: +0,7  
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS14,51Q
2Jonathan Holm1994Strands IF14,65Q
3Linus Otto Boyer1995Nyköpings BIS14,69q
4Andreas Almlöf1995Hammarby IF15,34q
5Kevin Fankl1995Ullevi FK15,65

Heat 2
    Vind: -0,5  
1Hannes Wirdmo1994IFK Växjö14,50Q
2Viktor Ivarsson1994IFK Växjö14,84Q
3Philip Ngwe1995Mölndals AIK15,03q
4Rickard Willman1994Västerås FK15,45q
5Ludwig Sjödin1995Skellefteå AIK Friidrott15,80
6Rikard Hällberg1994Upsala IF17,49

P 19 110 mh Försök - Sammanställning
       
1Hannes Wirdmo1994IFK Växjö14,50Q
2Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS14,51Q
3Jonathan Holm1994Strands IF14,65Q
4Viktor Ivarsson1994IFK Växjö14,84Q
5Linus Otto Boyer1995Nyköpings BIS14,69q
6Philip Ngwe1995Mölndals AIK15,03q
7Andreas Almlöf1995Hammarby IF15,34q
8Rickard Willman1994Västerås FK15,45q
9Kevin Fankl1995Ullevi FK15,65
10Ludwig Sjödin1995Skellefteå AIK Friidrott15,80
11Rikard Hällberg1994Upsala IF17,49

P 19 110 mh Final11/8  16:40
    Vind: +0,7  
1Hannes Wirdmo1994IFK Växjö14,16
2Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS14,19
3Jonathan Holm1994Strands IF14,43
4Viktor Ivarsson1994IFK Växjö14,49
5Philip Ngwe1995Mölndals AIK14,82
6Rickard Willman1994Västerås FK14,94
 Linus Otto Boyer1995Nyköpings BISEj start
 Andreas Almlöf1995Hammarby IFEj start

P 19 300 mh Final11/8  11:10
       
1Andreas Almlöf1995Hammarby IF39,38
2Eric Bergvall1994Hässelby SK39,46
3Oskar Greilert1995Hanvikens SK40,21
4Petter Berner Wiik1994Upsala IF40,35
5Malcom Sterky1994IFK Lidingö40,61
6Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna40,84

P 19 2 000 m hinder Final11/8  12:05
       
1Napoleon Soloman1994Fredikshofs FI5,55,05
2Gustaf Lidfelt1995Hammarby IF6,01,93
3Samuel Lundell Vakkuri1995Enhörna IF6,05,32
4Ken Slättengren1995Högby IF6,10,86
5Benjamin Axyol1995Ullevi FK6,25,11
6Jakob Ranglin Grissler1995Majornas IK6,28,76
7Hugo Lindell1995Rånäs 4 h6,37,89

P 19 Tresteg Final11/8  13:20
       
1Isak Persson1995Spårvägens FK14,79+0,9
2Antonis Dinopoulos1995Upsala IF14,52+3,014,30 +0,9
3Fredrik Löfgren1994IFK Lund14,20+2,314,07 +0,2
4Joel Valdemarsson1994IF Göta13,88+1,2
5Martin Selin1995Ullevi FK13,74+1,5
6Samuel Grip1994IK Orient13,09+3,712,75 +1,4
7Ludwig Sjödin1995Skellefteå AIK Friidrott12,43+2,011,68 -0,3
8Emil Quick1995Kalmar SK11,19+1,5

P 19 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Ludwig Sjödin 12,39 +2,2 11,68 -0,3 x 12,43 +2,0 x x
Samuel Grip 12,40 +0,7 12,71 +1,8 12,75 +2,3 13,09 +3,7 x 12,75 +1,4
Martin Selin 12,96 -0,5 x 13,16 +0,6 13,68 +1,6 13,74 +1,5 x
Emil Quick x x x x 10,99 +1,4 11,19 +1,5
Joel Valdemarsson 13,31 -0,9 x 13,88 +1,2 12,47 +1,8 x x
Fredrik Löfgren x 13,79 +3,1 x 14,07 +0,2 x 14,20 +2,3
Antonis Dinopoulos 14,08 -0,7 14,30 +0,9 14,52 +3,0 x x 14,12 +2,0
Isak Persson x 13,60 -1,2 13,80 +1,0 14,65 +2,1 x 14,79 +0,9

P 19 Kula Final11/8  10:00
       
1Viktor Gardenkrans1995Malmö AI17,17
2Tim Wunger1994Falu IK16,3716,33
3Simon Pettersson1994Upsala IF16,3716,32
4Gabriel Heen1995Huddinge AIS15,86
5Johan Berggren1994Eslövs AI15,49
6Gustav Sondell1995IFK Umeå15,11
7Alexander Persson1995Huddinge AIS15,10
8Gustav Liberg1995Ullevi FK13,99
9Tor Lindberg1995IFK Umeå13,73
10Timothy Gottlieb1994Hässelby SK12,37
11Andreas Gustafsson1994Dals Södra FFI11,10
12Marcus Johansson1994Tanums IF10,71
 Ali Alsaadi1995Råby Rekaren FIFx

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Tor Lindberg 12,72 13,73 x
Gustav Sondell 14,86 15,11 14,55 14,11 x x
Johan Berggren x 15,49 15,23 x 15,34 15,05
Ali Alsaadi x x x
Gustav Liberg 13,99 x x x x x
Tim Wunger 16,33 15,59 16,31 x 16,33 16,37
Viktor Gardenkrans 17,17 16,77 17,00 x 17,13 x
Simon Pettersson 16,21 16,37 16,32 x x x
Timothy Gottlieb 11,94 12,37 x
Andreas Gustafsson 10,81 11,10 10,45
Gabriel Heen 15,63 15,42 15,42 15,86 x 15,56
Alexander Persson 14,81 14,93 15,10 14,91 14,98 14,25
Marcus Johansson 10,71 10,11 x

P 19 Spjut Final11/8  10:00
       
1Axel Lönegren1994Upsala IF66,03
2Quincy Andersson1995Malmö AI64,74
3Lukas Kvist1994IFK Helsingborg59,45
4Christoffer Bengtsson1995Oskarshamns SK58,65
5Jacob Larsson1995Vittsjö GIK55,57
6Samuel Olsson Lundh1995KA2 IF52,20
7Kevin Fankl1995Ullevi FK49,43
8Emil Persson1995KA2 IF48,54
9Marcus Johansson1994Tanums IF45,00
10Fredrik Lundgren1994Gefle IF44,92

P 19 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Lundgren 42,17 44,92 41,91
Jacob Larsson 54,95 55,57 x x 52,28 52,80
Christoffer Bengtsson 52,37 57,31 58,65 55,62 56,67 53,99
Kevin Fankl 45,92 48,19 49,43 47,38 47,94 48,48
Samuel Olsson Lundh 51,96 52,20 49,66 51,13 48,15 51,48
Emil Persson 46,18 45,88 x x 48,54 x
Quincy Andersson 60,15 61,29 61,77 58,88 64,74 56,04
Axel Lönegren 61,08 61,04 66,03 60,65 x 59,51
Lukas Kvist 59,45 55,81 x x x x
Marcus Johansson 45,00 38,75 44,14

P 17 200 m Final11/8  14:50
    Vind: +0,9  
1Emil von Barth1996Ullevi FK22,13
2Gustav Kjell1996Turebergs FK22,69
3Anton Sigurdsson1996Malmö AI22,76
4Andreas Movin1996IFK Lidingö23,24
 Sebastian Kadestål1996Öresund FKDisk
 Erik Martinsson1996Gefle IFEj start

P 17 800 m Final11/8  15:55
       
1Kalle Berglund1996UF Contact1,58,81
2Anton Persson1996Hässelby SK1,59,86
3Karl Wallén1996Sävedalens AIK2,00,93
4Björn Seifert1996Upsala IF2,02,06
5Gustav Bivstedt1996Hässelby SK2,02,39
6Filip Wendelin1996IFK Sala2,02,41
7Abdi Yusuf1996Hammarby IF2,02,55
8Martin Axelsson1996Trollhättans FiK2,04,83
9Mohammed Loukili1996IFK Lidingö2,04,95

P 17 3 000 m Final11/8  13:55
       
1Vidar Johansson1996Sävedalens AIK8,38,78
2Andreas Jansson1996Hässelby SK8,40,96
3Gabriel Steffensen1996Sävedalens AIK9,12,17
 Filip Arthursson1996Hässelby SKEj start

P 17 300 mh Final11/8  11:00
       
1Isak Andersson1996Upsala IF37,07
2Alexander Lundskog1996Ullevi FK37,50
3Joakim Stenström1996IK Hinden41,55
4Emil Jönsson1996IFK Lund41,98
5Sebastian Gyllensten1996IFK Växjö42,03
 Erik Martinsson1996Gefle IFBröt

P 17 Stav Final11/8  10:00
       
1Hannes Gidlöf1996Gefle IF4,42
2Hannes Burman1996Skellefteå AIK Friidrott4,36
3Carl Ivarsson1996Lerum Friidrott4,30
4Esa Hiltunen1996Ullevi FK4,22
5Axel Ohlsson1996Hässelby SK4,14
6Jonathan Nord1996Örgryte IS Friidrott4,14
7Isak Hampel Klang1996Hässelby SK4,02
8Jacob Staaf1996Bålsta IK3,72
8Alfred Delefors1996GoIF Tjalve3,72
 Gustav Burman1996Skellefteå AIK Friidrottx

P 17 Stav Final  3,54 3,72 3,90 4,02 4,14 4,22 4,30 4,36 4,42 4,47
Jacob Staaf o xo xxx
Hannes Gidlöf - - - - - xo - o xxo xxx
Alfred Delefors o xo xxx
Hannes Burman - - - - - o - xo - xxx
Gustav Burman - - x- xx
Carl Ivarsson - - - - - - o - xxx
Esa Hiltunen - - - - xo xxo xxx
Jonathan Nord - - o xo xxo xxx
Isak Hampel Klang - - - xxo xxx
Axel Ohlsson - o o o xo xxx

P 17 Kula Final11/8  12:00
       
1Axel Ohlsson1996Hässelby SK15,93
2Anton Johansson1996KFUM Örebro15,26
3Eric Hacksell1996Hässelby SK14,65
4William Ullberg1996Riviera FI13,79
5Jonathan Gunninge1996IK Sisu13,67
 Kamil Kaminski1996Linköpings GIFx

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
William Ullberg 13,54 x 13,79 x x x
Jonathan Gunninge 11,35 13,67 13,64 x x x
Kamil Kaminski x x x x x x
Anton Johansson x 14,61 15,17 x x 15,26
Eric Hacksell x x 13,35 14,65 x x
Axel Ohlsson 14,34 15,09 15,93 15,38 15,73 x

P 17 Slägga Final11/8  09:30
       
1Chris Arnoldsson1996Turebergs FK66,46
2Anton Andersson1996Umedalens IF62,14
3Tobias Hagström1996Istrums SK52,57
4Fredrik Gerdsdorff1996Timrå AIF52,29
5Pontus Lantz1996Bottnaryds IF47,01
6Andreas Holmgren1996SK Bore40,80

P 17 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Anton Andersson x 57,36 62,14 59,69 60,78 58,09
Andreas Holmgren 37,49 x - 40,80 40,43 -
Pontus Lantz x x x x 47,01 x
Fredrik Gerdsdorff 51,39 52,29 x x x x
Chris Arnoldsson 62,49 66,46 65,03 x 64,62 64,19
Tobias Hagström 52,57 x x x 51,78 x

K 22 200 m Semifinal11/8  10:20

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Pernilla Nilsson1992Malmö AI24,83Q
2Elina Palmqvist1992Ullevi FK25,08Q
3Linda Frödin Glad1993Turebergs FK25,09
4Jessica Östlund1993Hässelby SK25,89
5Lisa Skagersten1992Varbergs GIF Friidrott26,14
 Evelin Hindrikes1991IFK Växjöbröt

Heat 2
    Vind: +0,0  
1Daniella Busk1993Malmö AI24,42Q
2Hanna Adriansson1992IFK Lidingö24,79Q
3Lisa Duffy1993Hässelby SK25,03q
4Elin Moraiti1991Hässelby SK25,09q
5Matilda Hellqvist1993IK Orient25,15
6Maj Johansson1991Turebergs FK25,90

K 22 200 m Semifinal - Sammanställning
       
1Daniella Busk1993Malmö AI24,42Q
2Pernilla Nilsson1992Malmö AI24,83Q
3Hanna Adriansson1992IFK Lidingö24,79Q
4Elina Palmqvist1992Ullevi FK25,08Q
5Lisa Duffy1993Hässelby SK25,03q
6Elin Moraiti1991Hässelby SK25,09q
7Linda Frödin Glad1993Turebergs FK25,09
8Matilda Hellqvist1993IK Orient25,15
9Jessica Östlund1993Hässelby SK25,89
10Maj Johansson1991Turebergs FK25,90
11Lisa Skagersten1992Varbergs GIF Friidrott26,14
 Evelin Hindrikes1991IFK Växjöbröt

K 22 200 m Final11/8  15:00
    Vind: +0,0  
1Daniella Busk1993Malmö AI24,12
2Hanna Adriansson1992IFK Lidingö24,58
3Pernilla Nilsson1992Malmö AI24,70
4Lisa Duffy1993Hässelby SK24,89
5Elina Palmqvist1992Ullevi FK25,05
6Elin Moraiti1991Hässelby SK25,13

K 22 800 m Final11/8  16:05
       
1Lovisa Lindh1991Ullevi FK2,09,49
2Ida Holm1993Täby IS2,10,88
3Anna Silvander1993Danderyds SK2,13,29
4Sara Rönnby1993Enhörna IF2,15,43
5Vendela Mindelöf1992Hässelby SK2,18,95
6Hannah Nilsson1991Malmö AI2,22,56
7Rebeccca Arnesson1992IFK Växjö2,24,79

K 22 100 mh Final11/8  13:05
    Vind: +0,0  
1Emma Tuvesson1991IFK Helsingborg13,86
2Lisa Linnell1991IFK Växjö14,04
3Malin Eriksson1991KFUM Örebro14,10
4Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö14,16
5Maryann Andreasson1992IF Göta14,22
6Ida Hansen1993KFUM Arvika friidrott14,89
7Lovisa Bauer1992Eksjö Södra IK16,02

K 22 400 mh Final11/8  11:30
       
1Evelin Hindrikes1991IFK Växjö1,00,98
2Sara Bley1991GoIF Tjalve1,01,18
3Jessica Bloodworth1993Tranås AIF1,03,09
4Linnea Killander1993Malmö AI1,04,22
5Sara Svensson1991Åhus FIK1,04,38
6Johanna Bromark1993Gefle IF1,07,51

K 22 2 000 m hinder Final11/8  12:20
       
1Emma Dahl1991Örgryte IS Friidrott6,47,90
2Erika Svanborg1991Bromma IF6,52,80
3Emma Jansson1991Falu IK7,07,18
4Frida Kristiansson1992SOK Knallen7,08,62
5Erika Lindeblad1993Kalmar SK7,16,25
6Julia Forsmark1993Falu IK7,21,82
7Malin Strand1993Sävedalens AIK7,30,30

K 22 Höjd Final11/8  15:50
       
1Vendela von Corswant1993Örgryte IS Friidrott1,74
2Caroline Andersson1993Gefle IF1,63
2Lina Löfqvist1993Upsala IF1,63
 Caroline Gyllenbern1993Turebergs FKx

K 22 Höjd Final  1,57 1,63 1,67 1,74 1,79
Caroline Andersson - o xxx
Vendela von Corswant - o o o xxx
Caroline Gyllenbern xxx
Lina Löfqvist o o xxx

K 22 Tresteg Final11/8  16:25
       
1Jasmin Sabir1992Hammarby IF12,63+0,3
2Madeleine Nilsson1991Gefle IF12,32+1,7
3Emma Ehrlin1993Ärla IF11,87+0,4
4Nathalie Nagy1992Mölndals AIK11,550,0
5Rebecca Ilehag1992Hellas FK11,380,0
6Jennifer Czerapowicz1993Ullevi FK11,33+2,511,00
7Frida McCabe1992IFK Lund11,33-0,810,97
8Elina Rapp1993IFK Växjö11,23+2,011,19 +1,4

K 22 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Rebecca Ilehag x 11,15 +2,9 11,38 0,0 x x -
Madeleine Nilsson 12,29 +2,8 x 11,82 +2,0 x 12,13 +1,1 12,32 +1,7
Elina Rapp x 11,19 +1,4 11,23 +2,0 11,00 +2,1 10,99 +1,3 x
Jennifer Czerapowicz 10,58 +0,7 10,87 -0,1 x 10,89 +0,8 11,33 +2,5 11,00 -0,4
Nathalie Nagy x 11,11 +2,9 11,33 +2,3 9,59 +1,2 11,10 +1,3 11,55 0,0
Frida McCabe 10,95 +1,6 9,28 +2,9 x 10,97 0,0 x 11,33 -0,8
Jasmin Sabir 12,35 +1,9 x 12,57 +1,2 12,60 +1,7 12,63 +0,3 x
Emma Ehrlin x 11,73 +1,8 9,79 +2,4 x 11,87 +0,4 11,79 -1,6

K 22 Diskus Final11/8  13:10
       
1Julia Viberg1992Spårvägens FK48,39
2Heidi Schmidt1993Täby IS46,96
3Moa Eskilsson1993Villstad GIF45,08
4Maria Wennlund1993Filipstads IF43,12
5Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve41,63
6Hanna Bengtson1992Öresund FK40,22
7Therese Nilsson1992Hässelby SK39,22
8Rebecka Johansson1993Mariestads AIF38,52
9Marielle Bengtsson1993Trollhättans FiK32,85
10Sophie Kling1991Hammarby IF31,19

K 22 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Hanna Bengtson 40,22 39,24 x x x x
Moa Eskilsson 42,45 44,75 45,08 x 43,64 44,64
Rebecka Johansson 38,52 37,52 37,85 x 38,52 37,72
Camilla Norr-Ericson 39,17 39,05 38,73 41,15 41,63 40,61
Maria Wennlund 41,22 42,89 40,74 x 43,12 41,16
Heidi Schmidt x x 46,96 x x x
Sophie Kling 31,19 x x
Julia Viberg x x 46,36 48,13 48,39 x
Therese Nilsson 38,59 x x 35,78 39,22 38,43
Marielle Bengtsson 32,85 32,26 x

F 19 800 m Final11/8  16:15
       
1Sara Lahti1995Hässelby SK2,14,00
2Tova Eurén Magnusson1994Göteborgs KIK2,15,31
3Josefine Malmborg1994Habo FIF-042,15,95
4Elin Axelsson1994Trollhättans FiK2,16,89
5Amanda Trense1995Östersunds GIF2,18,70
6Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF2,19,95

F 19 3 000 m Final11/8  13:40
       
1Sara Lahti1995Hässelby SK9,48,83
2Agnes Sjöström1994IK Westmannia9,50,86
3Hedda Bångman1995Trångsvikens IF10,01,34
4Emma Fogelkvist1995Spårvägens FK10,44,83
5Malin Nyström1995IFK Mora11,00,69

F 19 100 mh Försök11/8  13:15

Heat 1
    Vind: +0,7  
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS14,32Q
2Malin Skogström1995Hässelby SK14,39Q
3Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF14,40q3
4Josefin Palm1994Gefle IF14,40q4
5Rakel Rosshagen1995Täby IS15,28
6Sarah Larsson1995IF Göta16,46

Heat 2
    Vind: +0,0  
1Sofia Mossberg1995Falu IK14,07Q
2Sofia Johnsson1994Hässelby SK14,40Q2
3Farydah Inoussan1994Hässelby SK14,40q3
4Fanny Lindström1994Malmö AI14,70q
5Josefine Sandelius1994Hammarby IF15,11
6Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK15,33

F 19 100 mh Försök - Sammanställning
       
1Sofia Mossberg1995Falu IK14,07Q
2Elise Malmberg1995Hässleholms AIS14,32Q
3Malin Skogström1995Hässelby SK14,39Q
4Sofia Johnsson1994Hässelby SK14,40Q2
5Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF14,40q3
6Josefin Palm1994Gefle IF14,40q4
7Farydah Inoussan1994Hässelby SK14,40q3
8Fanny Lindström1994Malmö AI14,70q
9Josefine Sandelius1994Hammarby IF15,11
10Rakel Rosshagen1995Täby IS15,28
11Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK15,33
12Sarah Larsson1995IF Göta16,46

F 19 100 mh Final11/8  17:00
    Vind: +1,0  
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS13,82
2Sofia Mossberg1995Falu IK13,98
3Josefin Palm1994Gefle IF14,23
4Malin Skogström1995Hässelby SK14,32
5Farydah Inoussan1994Hässelby SK14,43
6Fanny Lindström1994Malmö AI14,71
7Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF15,61
 Sofia Johnsson1994Hässelby SKBröt

F 19 300 mh Final11/8  11:05
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS41,63
2Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF42,30
3Sofia Johnsson1994Hässelby SK43,47
4Rakel Rosshagen1995Täby IS44,26
5Frida Johansson1995IF Göta44,70
6Agnes Johansson1995Trollhättans FiK47,27

F 19 Tresteg Final11/8  11:45
       
1Rebecka Abrahamsson1994FiF Gnistan12,56+2,0
2Sofia Nilsson1995Gefle IF12,32+1,1
3Fanny Anonsen1995Gefle IF12,26+1,5
4Sara Skogman1995Örgryte IS Friidrott12,13+2,311,89 +0,4
5Malin Citess1995IFK Växjö11,91+3,011,51 +1,8
6Aina Griksaite1994Spårvägens FK11,80+1,9
7Evelina Erlandsson1994Nyköpings BIS11,65-0,3
8Kamila Pietruszka1994Göteborgs KIK11,57+1,7
9Jonna Kowalski1994GoIF Tjalve11,47+2,611,40 +1,8
10Johanna Konselius1995Ullevi FK10,85+1,2
 Frida Johansson1995IF Götax
 Anna Holmin1995Upsala IF

F 19 Tresteg Kval  1 2 3 4 5 6
Sofia Nilsson 12,32 +1,1 x x x x x
Fanny Anonsen 11,64 +0,9 11,87 +1,3 11,89 +2,0 11,92 +2,0 12,06 -0,5 12,26 +1,5
Kamila Pietruszka x 11,55 +0,9 11,36 0,0 x 11,50 +0,8 11,57 +1,7
Jonna Kowalski 10,91 -0,1 11,40 +1,8 11,47 +2,6
Malin Citess 11,51 +1,8 11,91 +3,0 x x x x
Evelina Erlandsson 11,40 +0,6 11,63 +1,4 11,54 +1,3 11,33 +0,1 11,57 +0,8 11,65 -0,3
Johanna Konselius 10,11 0,0 10,85 +1,2 10,68 +1,2
Sara Skogman x x 11,83 0,0 12,13 +2,3 11,89 +0,4 11,86 +0,3
Frida Johansson x x x
Anna Holmin
Aina Griksaite 11,56 0,0 11,73 +1,0 11,74 0,0 x 11,80 +1,9 x
Rebecka Abrahamsson x 12,56 +2,0 x x x x

F 19 Kula Final11/8  13:30
       
1Fanny Roos1995Ljungby FIK15,78
2Lina Bengtson1994Öresund FK14,05
3Erica Lantz1994IFK Växjö12,87
4Maria Nilsson1995IK Orient12,78
5Lisa Carlsson1994Falu IK12,24
6Fanny Öhrn Selahn1995Sundbybergs IK11,20
7Frida Jansson1995IFK Växjö10,92
8Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK10,56

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Lina Bengtson 13,41 x 14,05 13,98 x x
Fanny Roos 15,44 15,06 15,78 x x 15,14
Erica Lantz 11,78 12,13 x 12,87 x 12,39
Maria Nilsson x 12,78 12,06 12,63 11,92 12,10
Lisa Carlsson 12,24 x x x - -
Frida Jansson x x x 10,39 10,92 x
Sofia Jäger Stenberg 10,56 9,92 10,51 10,19 9,74 10,53
Fanny Öhrn Selahn 10,94 x 11,05 10,98 x 11,20

F 19 Spjut Final11/8  16:20
       
1Sofi Flink1995Västerås FK58,14
2Sofie Davoust1994IFK Tumba44,57
3Sofie Hammar1995IF Rigor44,40
4Lisa Carlsson1994Falu IK40,99
5Linnea Sieker1995Falkenbergs IK38,73
6Jennifer Björklund1995Enköpings AI38,57
7Frida Jansson1995IFK Växjö31,75

F 19 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Jennifer Björklund 38,57 35,33 - - - -
Sofie Davoust 39,89 42,62 44,57 42,16 41,37 41,55
Sofie Hammar 42,60 39,25 39,90 37,16 39,40 44,40
Lisa Carlsson 37,60 38,54 37,20 40,99 x x
Frida Jansson 28,44 x 31,75 31,15 x x
Linnea Sieker 36,70 x 38,73 x x 37,00
Sofi Flink x 55,74 58,03 54,59 58,14 54,59

F 17 200 m Final11/8  15:10
    Vind: +0,7  
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne24,49
2Mikaela Johannesson1996Falu IK24,96
3Tove Ågren1996Falu IK25,13
4Sanna Oscarsson1996IK Ymer25,93
5Emma Gällstedt1996Gefle IF26,25
6Stina Gustafsson1996Ärla IF26,84

F 17 800 m Final11/8  16:25
       
1Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg Friidrott2,14,22
2Anna Dahlsjö1996Mölndals AIK2,14,23
3Linn Söderholm1996Sävedalens AIK2,21,22
4Nicole Sörensen1996Falu IK2,23,62
5Angelica Strandberg1996IFK Umeå2,24,06
6My Sänneskog1996IFK Helsingborg2,27,73
7Agnes Granberg1996Mölndals AIK2,31,34
 Elvira Erixon1996Mölndals AIKEj start

F 17 3 000 m Final11/8  14:10
       
1Isabelle Brauer1996Hässelby SK9,59,23
2Carolina Johnson1996Linköpings GIF10,18,82
3Malin Jonson1996Sävedalens AIK10,33,98
4Moa Rothman1996Västerås FK10,35,60
5Maja Hultin1996IK Orient10,48,71
6Johanna Andersson1996Mölndals AIK10,59,96

F 17 300 mh Final11/8  11:15
       
1Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK44,39
2Daniela Karlsson1996Västerås FK44,82
3Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI45,75
4Felicia Ascard1996IFK Lund47,83
5Emily Garney1996Kalmar SK50,55
 Linnea Sandell1996Malmö AIBröt

F 17 Stav Final11/8  12:40
       
1Annika Jönsson1996IFK Helsingborg3,80
2Sara Cannmo1996Hovslätts IK3,55
3Amanda Gabrielsson1996Wärnamo SK3,49
4Emma Häggström1996Kvarnsveden FIK3,41
5Agnes Moberg1996Tyresö FK3,21

F 17 Stav Final  3,09 3,21 3,33 3,41 3,49 3,55 3,61 3,66 3,80 3,90 4,00
Agnes Moberg - xo xxx
Emma Häggström o o o xxo xxx
Amanda Gabrielsson - xo o o o xxx
Sara Cannmo - - - o o o xxx
Annika Jönsson - - - o - o - o o xx- x

F 17 Längd Final11/8  10:00
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne5,900,0
2Emilia Hammarström1996Wärnamo SK5,79+1,4
3Moa Ullgren1996GoIF Tjalve5,70+1,3
4Jonna Lindéen1996Kalmar SK5,60+1,6
5Emma Stenlöf1996Västerås FK5,59+0,7
6Thilda Särnevång1996IF Udd5,54+1,8
7Ellinor Persson1996Täby IS5,240,0
8Joline Jansson1996Östhammar FI5,18+1,9
9Elvira Richadrsson1996IFK Kristinehamn Friidrott5,140,0
10Amanda Öberg1996IK Ymer5,03+1,6
11Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK4,96+0,8
12Fanny Holgersson1996FiF Gnistan4,950,0
13Nadja Ohrsell1996Luleå FF2,10+2,11,60 -0,6

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elvira Richadrsson x 5,14 0,0 x
Joline Jansson 5,18 0,0 4,94 +0,4 x 5,08 0,0 5,06 0,0 5,18 +1,9
Emma Stenlöf 5,44 +1,2 5,59 +0,7 5,28 0,0 5,43 +0,4 x 5,41 +0,5
Thilda Särnevång 5,52 -0,8 5,35 +1,9 5,50 -0,2 x 0,0 5,54 +1,8 5,48 +0,4
Emilia Hammarström 5,47 0,0 5,75 +1,1 x 5,79 +1,4 x 5,75 +0,9
Moa Ullgren 5,59 +1,4 5,57 -0,3 x 5,53 +0,6 5,69 +0,7 5,70 +1,3
Hanna Bengtsson x 4,96 +0,8 x
Amanda Öberg 5,03 +1,6 - -
Emilia Kjellberg 5,40 -0,8 5,79 +1,9 5,64 -0,9 5,90 0,0 x x
Ellinor Persson 4,93 +2,7 5,19 +0,1 5,24 0,0 x 5,08 +1,3 5,14 0,0
Jonna Lindéen 5,52 +1,6 5,30 -0,5 5,45 0,0 5,50 +1,1 5,60 +1,6 x
Fanny Holgersson 4,95 0,0 4,87 +1,6 4,86 0,0
Nadja Ohrsell 2,10 +2,1 x 1,60 -0,6

F 17 Kula Final11/8  15:30
       
1Sara Lennman1996Katrineholms SK15,30
2Julia Axelsson Svärd1996IFK Helsingborg15,13
3Linn Bergstrand1996Ullevi FK14,35
4Emma Stenlöf1996Västerås FK13,90
5Hanna Gustavsson1996Motala AIF13,17
6Lisa Einarsson1996SK Bore13,00
7Lilly Andersson1996Malmö AI12,32
8Hanna Mårtensson1996Hässelby SK12,28
9Rebecka Hallerth1996Hellas FK11,49
 Olivia Jurcola1996Hässelby SKx
 Jessika Lowe1996IFK Helsingborgx

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emma Stenlöf 13,73 13,12 13,26 13,63 13,90 x
Rebecka Hallerth 9,85 x 11,49
Lisa Einarsson x 12,42 13,00 x 12,38 x
Sara Lennman 14,39 x 13,70 x 15,,08 15,30
Hanna Gustavsson 12,75 x 13,17 x 12,57 12,15
Linn Bergstrand 13,09 12,62 x x 14,35 13,42
Lilly Andersson 12,05 12,32 x x x x
Hanna Mårtensson 11,83 12,21 11,84 12,19 12,28 12,19
Olivia Jurcola x x x
Julia Axelsson Svärd 13,59 x 13,10 13,62 14,41 15,13
Jessika Lowe x x x

F 17 Slägga Final11/8  10:40
       
1Amanda Karlsson1996Huddinge AIS49,70
2Hanna Mårtensson1996Hässelby SK45,56
3Annika Larsson1996Upsala IF45,34
4Julia Marklund1996SK Bore42,97
5Lisa Einarsson1996SK Bore42,36
6Erika Berntsson1996FiF Gnistan41,60
7Maria Johansson1996Åhus FIK39,08
8Rebecka Hallerth1996Hellas FK32,66
 Linnéa Holmstedt1996Eskilstuna FF

F 17 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Rebecka Hallerth x 31,95 x 32,66 x x
Julia Marklund 41,55 42,97 40,34 40,14 40,63 40,32
Lisa Einarsson 42,36 x x x 39,86 x
Maria Johansson 36,44 38,15 36,48 38,47 35,26 39,08
Linnéa Holmstedt
Annika Larsson 43,99 x x x x 45,34
Hanna Mårtensson 42,18 42,22 x x x 45,56
Amanda Karlsson 47,84 49,70 x x x x
Erika Berntsson 39,09 41,60 x x x x


© Arena 2.0, RunPro Systems